آموزش افزونه a3 Lazy Load برای افزایش سرعت وردپرس

آموزش افزونه a3 Lazy Load

در این مقاله به آموزش افزونه a3 Lazy Load می پردازیم. این افزونه ویژگی های بسیار خوبی دارد که آن را از بقیه افزونه های رایگان بارگذاری تنبل وردپرس متمایز می کند. در ابتدا توضیح مختصری راجع به ویژگی بارگذاری تنبل و اهمیت آن در سایت وردپرسی ارائه می دهیم سپس به آموزش افزونه می پردازیم.

سرعت بارگذاری صفحه یکی از مهمترین المان های سایت وردپرسی شما است. قبلاً درباره روش های افزایش سرعت وردپرس و بهینه سازی دیتابیس وردپرس برای افزایش عملکرد وب سایت و بهینه سازی وردپرس صحبت کردیم. یکی دیگر از تکنیک های سریع تر کردن سایت و افزایش کارایی آن بارگذاری تنبل (Lazy Load) تصاویر در وردپرس است.

تصاویر یکی از بزرگ ترین عناصری هستند که بازدیدکنندگان سایت مجبور به دانلود آنها می باشند و همین امر آنها را تبدیل به بزرگترین عامل کند شدن سایت کرده است. اما هنگامی که شما تصاویر را بارگذاری تنبل می کنید، تنها زمانی لود شده و به کاربر نشان داده می شوند که کاربر اسکرول کرده و تصاویر در صفحه نمایش او قرار گرفته باشند. به این ترتیب بارگذاری اولیه صفحه بسیار سریع تر انجام می شود زیرا باقی صفحه زمانی بارگذاری می شود که کاربر به دیدن آن تمایل داشته باشد.

بارگذاری تنبل تصاویر فایده دیگری نیز دارد و آن ذخیره سازی پهنای باند کاربر است. با توجه به اینکه بخش قابل ملاحظه ای از ترافیک وب دستگاه های تلفن همراه هستند این ویژگی می تواند برای بازدیدکنندگان شما بسیار سودمند باشد.

بارگذاری تنبل تصاویر تنها یک عیب دارد. اگر بخشی از استراتژی شما کسب رنکینگ بهتر تصاویرتان در جستجوی تصاویر گوگل است، بارگذاری تنبل می تواند به سئو تصاویرتان صدمه بزند.

شما می توانید از ابزار URL Inspection سرچ کنسول گوگل برای بررسی اینکه ربات های گوگل سایت شما را چگونه می بینند استفاده کنید. اگر گوگل تصاویر شما را در این ابزار نشان می دهد نباید نگران هیچ چیزی باشید. در غیر این صورت باید بین کسب رتبه بهتر جستجوی تصاویر و بهبود زمان بارگذاری صفحه یکی را انتخاب کنید.

در این آموزش چگونگی بارگذاری تنبل تصاویر برای وردپرس با استفاده از یکی از بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس به نام a3 Lazy Load را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه a3 Lazy Load و نحوه افزایش سرعت وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در منوی تنظیمات پیشخوان وردپرس زیرمنوی جدیدی به نام a3 Lazy Load اضافه خواهد شد. روی آن کلیک کنید.

آموزش افزونه a3 Lazy Load

صفحه تنظیمات افزونه باز خواهد شد. این صفحه از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که در حالت پیش فرض تنها باکس اول آن باز است و بقیه باکس ها بسته هستند. در ادامه آموزش در مورد هریک از باکس ها در افزونه a3 Lazy Load توضیح خواهیم داد.

Plugin Framework Global Settings

آموزش افزونه a3 Lazy Load

باکس اول Plugin Framework Global Settings نام دارد و دارای دو گزینه است.

Open Box Display: در حالت پیش فرض تمام باکس های تنظیمات افزونه به صورت بسته هستند. اگر می خواهید باکس های صفحه تنظیمات پس از اعمال تغییرات و ذخیره سازی آنها در حالت باز باقی بماند این گزینه را فعال کنید.

Clean up on Deletion: اگر می خواهید پس از حذف کردن افزونه (نه غیرفعال سازی آن) تمام جداول و داده های مربوط به آن در دیتابیس پاک شود و هیچ ردی از این افزونه باقی نماند این گزینه را فعال کنید.

Lazy Load Activation

آموزش افزونه a3 Lazy Load

افزونه a3 Lazy Load به صورت پیش فرض فعال است اما اگر می خواهید آن را غیرفعال کنید می توانید روی دکمه Enable Lazy Load کلیک کرده و آن را غیرفعال کنید.

Lazy Load Images

آموزش افزونه a3 Lazy Load

در بخش Lazy Load Images می توانید یک نوع خاص تصاویر را برای بارگذاری تنبل انتخاب کنید. به عنوان مثال می توانید تمام تصاویر ساید بار را به صورت فوری بارگذاری کرده و تنها تصاویر محتوا را بارگذاری تنبل کنید.

به صورت پیش فرض بارگذاری تنبل برای تمام انواع تصاویر فعال است. شما بسته به نیاز سایت و استراتژی هایی که برای سایت خود در نظر گرفته اید می توانید بارگذاری تنبل نوع خاصی از تصاویر را غیرفعال کنید.

حتی  اگر می خواهید خیلی خاص عمل کنید می توانید یک کلاس CSS تصاویر را در قسمت Skip Image Classes مستثنی کنید.

Lazy Load Videos and iframes

آموزش افزونه a3 Lazy Load

افزونه a3 Lazy Load می تواند به شما در بارگذاری تنبل ویدئوها کمک کند. در این بخش از آموزش نیز مانند بخش قبل می توانید بارگذاری تنبل برخی از ویدئوها را فعال/غیرفعال کنید.

Exclude by URL’s and Page Types

آموزش افزونه a3 Lazy Load

این باکس از دو قسمت تشکیل شده است. شما می توانید بارگذاری تنبل را برای URI ها یا صفحات خاصی از سایت غیرفعال کنید.

در بخش Exclude by URIs می توانید URI های خاصی را از بارگذاری تنبل مستثنی کنید. توجه داشته باشید که هر URI را باید در یک خط قرار دهید و نیز نام کامل فایل ها را وارد نکنید. به عنوان مثال اگر URL شما به صورت /domain-name/2019/example-post/ است و می خواهید این پست را مستثنی کنید باید فقط قسمت /example-post/ را وارد کنید. اگر می خواهید تمام پست های موجود در فولدر 2019 را مستثنی کنید باید فقط /2019/ را وارد کنید.

در قسمت Page Type Exclusions می توانید صفحاتی که مایل نیستید بارگذاری تنبل برای آنها اعمال شود را فعال کنید.

Script Load Optimization

آموزش افزونه a3 Lazy Load

باکس Script Load Optimization در افزونه a3 Lazy Load اجازه می دهد جزئیات کوچکی از عملکرد سایت خود را تغییر دهید. تنظیمات پیش فرض به گونه ای است که اسکریپت ها را در فوتر سایت قرار می دهد که بهینه ترین حالت است. اما اگر می خواهید به دلایلی اسکریپت ها را به هدر منتقل کنید در این قسمت از آموزش می توانید تنظیمات آن را انجام دهید. توجه داشته باشید که تنظیمات پیش فرض را تنها در حالتی تغییر دهید که دلیل منطقی برای انجام آن دارید.

WordPress Mobile Template Plugins

آموزش افزونه a3 Lazy Load

اگر از افزونه های قالب موبایل مانند WPTouch یا MobilePress در سایت خود استفاده می کنید، ویژگی بارگذاری تنبل به صورت پیش فرض غیرفعال است. در این قسمت می توانید بارگذاری تنبل را فعال کنید.

Effect & Style

آموزش افزونه a3 Lazy Load

باکس Effect & Style در افزونه a3 Lazy Load به شما اجازه تغییر رنگ پس زمینه برای Placeholder های تصاویر و همچنین لود کردن افکت برای تصاویر را می دهد. شما می توانید افکت تصاویر را به صورت Spinner یا fade in انتخاب کنید.

Image Load Threshold

آموزش افزونه a3 Lazy Load

باکس Image Load Thre به شما اجازه می دهد تصاویر را قبل از اینکه خواننده واقعاً به سمت آنها اسکرول کند، بارگذاری کنید. این گزینه بسیار جالب است زیرا تجربه کاربری خوبی را ایجاد می کند زیرا کاربران متوجه این ویژگی نمی شوند.

اگر Threshold را 500px انتخاب کنید هنگامی که خواننده به 500px بالای جایی که تصویر مربوطه آغاز می شود رسید، تصاویر شروع به بارگذاری می کنند. شما می توانید این عدد را برای پیدا کردن بهترین نقطه در سایت خود تنظیم کنید.

در پایان روی دکمه Save Changes کلیک کنید. تصاویر وب سایت شما بر طبق تنظیماتی که انجام داده اید بارگذاری تنبل می شوند.

امیدواریم این آموزش در سایت مدیر وردپرس برای شما مفید بوده و توانسته باشید تصاویر خود را با افزونه a3 Lazy Load بارگذاری تنبل کنید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

Google Tag Manager

Google Tag Manager افزونه مدیریت تگ های وردپرس

Google Tag Manager (GTM) ابزار رایگان گوگل برای مدیریت همه تگ های وب سایت شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *