آموزش افزونه AddToAny و اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی

آموزش افزونه AddToAny

در این مقاله به آموزش افزونه AddToAny که یکی از بهترین افزونه های وردپرس برای اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی است، می پردازیم.

صرف نظر از اینکه یک وب سایت مبتنی بر محتوا دارید و می خواهید مخاطبان بیشتری جذب کنید یا صاحب یک تجارت آنلاین هستید و نیاز به مشتریان بیشتر و فروش بیشتر دارید، شبکه های اجتماعی بهترین ابزار برای دستیابی به هدف شما هستند.

طبق آماری که وب سایت SocialMediaToday منتشر کرده است میانگین زمان صرف شده در شبکه های اجتماعی برای نوجوانان 9 ساعت در روز و برای باقی گروه های سنی 2 ساعت در روز است. هر روز میلیاردها نفر برای به اشتراک گذاشتن مطالب خود، به دست آوردن اطلاعات در مورد آخرین اخبار، جدیدترین وسایل و ابزارها و بسیاری اطلاعات دیگر وارد شبکه های اجتماعی می شوند.

اگر می خواهید بخشی از این ترافیک عظیم را به سایت خود جذب کنید، اولین قدم ایجاد قابلیت به اشتراک گذاری محتوای خودتان توسط کاربرانتان است. این کار را می توانید با استفاده از بهترین افزونه های شبکه های اجتماعی وردپرس انجام دهید.

افزونه AddToAny یک افزونه ساده، رایگان و سریع برای اضافه کردن دکمه های شبکه های اجتماعی به وب سایت وردپرسی شما است. این افزونه از تعداد زیادی پلتفرم شبکه های اجتماعی پشتیبانی می کند و قابلیت ایجاد دکمه های شناور را دارد. همچنین یک منوی اشتراک گذاری جهانی را ارائه می دهد.

در این آموزش نحوه استفاده از افزونه دکمه های اشتراک گذاری AddToAny را بررسی می کنیم.

آموزش افزونه AddToAny و نحوه اشتراک گذاری محتوای وردپرس در شبکه های اجتماعی

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در منوی تنظیمات پیشخوان وردپرس زیرمنوی جدیدی به نام AddToAny اضافه خواهد شد. با کلیک بر روی این زیرمنو صفحه تنظیمات افزونه باز می شود.

صفحه تنظیمات افزونه AddToAny از دو تب استاندارد و Floating یا شناور تشکیل شده است که در ادامه آموزش به بررسی آنها می پردازیم.

آموزش تب استاندارد در افزونه AddToAny

تب استاندارد مربوط به تنظیمات نمایش استاندارد آیکون های شبکه های اجتماعی افزونه AddToAny است. با رفتن به مسیر تنظیمات » AddToAny در پیشخوان وردپرس و کلیک بر روی این زیرمنو تب استاندارد به شکل زیر باز می شود.

آموزش افزونه AddToAny

Icon Style: در این قسمت می توانید استایل آیکون های اشتراک گذاری را تنظیم کنید و تصویر پس زمینه و پیش زمینه آن را سفارشی سازی کنید.

Share Buttons: در قسمت Share Buttons می توانید پلتفرم مورد نظر خود را انتخاب کنید تا دکمه اشتراک گذاری مربوط به آن در سایت شما نمایش داده شود. به صورت پیش فرض دکمه های فیسبوک، توییتر و ایمیل برای شما فعال هستند. برای اضافه کردن دکمه های بیشتر یا حذف کردن دکمه های موجود روی دکمه “اضافه/حذف کردن خدمات” کلیک کنید.

لیستی از پلتفرم های ارائه شده توسط افزونه AddToAny نمایش داده می شود.

آموزش افزونه AddToAny

برای اضافه یا حذف کردن پلتفرم های مورد نظر خود روی آنها کلیک کنید. سپس می توانید دکمه ها را با کشیدن و رها کردن مرتب کنید.

قسمت بعدی مربوط به آموزش تنظیمات دکمه اشتراک گذاری جهانی در افزونه AddToAny است.

Universal Button: اگر می خواهید دکمه Universal در سایت شما نمایش داده شود این گزینه را فعال باقی بگذارید. نمایش دکمه جهانی به کاربران دسترسی به دیگر پلتفرم هایی که در لیست شما نمایش داده نشده اند را می دهد.

با کلیک کردن بر روی دکمه ای که دارای آیکون نشانگر به سمت پایین است، تنظیمات دکمه Universal نمایش داده می شود. در تنظیمات این دکمه می توانید متن، نشانی تصویر و نمایش/عدم نمایش تعداد اشتراک گذاری ها را تنظیم کنید. با فعال کردن دکمه “هیچ کدام” نمایش دکمه Universal لغو می شود.

آموزش افزونه AddToAny

Sharing Header: در این قسمت می توانید برای دکمه های اشتراک گذاری به انتخاب خود هدر تنظیم کنید.

آموزش افزونه AddToAny

قرار دادن: در قسمت قرار دادن می توانید محلی که می خواهید دکمه های شبکه های اجتماعی در سایت شما نشان داده شوند را انتخاب کنید. شما می توانید دکمه ها را در بالا یا پایین محتوا یا در هر دو موقعیت نشان دهید.

اگر می خواهید از دکمه های شناور استفاده کنید می توانید تمام گزینه ها را غیرفعال کنید زیرا دیگر نیازی به نمایش آنها در حالت استاندارد ندارید.

گزینه ها: با کلیک کردن بر روی دکمه ای که دارای آیکون نشانگر به سمت پایین است، گزینه ای مانند شکل زیر نشان داده می شود.

آموزش افزونه AddToAny

با فعال کردن این گزینه منوی دکمه اشتراک جهانی فقط زمانی نشان داده می شود که کاربر روی دکمه اشتراک جهانی کلیک کند.

Additional JavaScript و Additional CSS: با کلیک کردن بر روی دکمه ای که دارای آیکون نشانگر به سمت پایین است، یک قسمت متنی ظاهر می شود که می توانید کدهای جاوااسکریپت و CSS اضافی خود را در آن وارد کنید.

گزینه های پیشرفته: با کلیک کردن بر روی دکمه ای که دارای آیکون نشانگر به سمت پایین است، گزینه هایی به شکل زیر نشان داده می شود.

آموزش افزونه AddToAny

در این قسمت می توانید URL دایرکتوری که شامل آیکون های سفارشی است را مشخص کنید. به عنوان مثال آدرس example.com/blog/uploads/addtoany/icons/custom حاوی facebook.png و twitter.png است. مطمئن شوید که نام فایل های آیکون های سفارشی با نام فایل های آیکون ها در مسیر plugins/add-to-any/icons مطابقت داشته باشد.

در پایان روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

تب Floating افزونه AddToAny

در این قسمت از آموزش به بررسی تنظیمات تب Floating افزونه AddToAny می پردازیم. دکمه های اشتراک گذاری شناور افزونه AddToAny با اسکرول کردن کاربر پنهان نمی شوند و در یک موقعیت ثابت باقی می مانند.

تنظیمات تب Floating به دو قسمت Vertical Buttons که مربوط به تنظیمات دکمه های شناور عمودی است و تب Horisontal Buttons که مربوط به تنظیمات دکمه های شناور افقی است، تقسیم می شود و شامل موارد زیر است:

آموزش افزونه AddToAny

قرار دادن: در این قسمت می توانید نحوه قرارگیری دکمه های شناور در سایت را مشخص کنید.

Responsiveness: در این قسمت می توانید تنظیمات مربوط به رسپانسیو بودن دکمه ها و نمایش آنها در صفحات کوچکتر را پیکربندی کنید.

در تنظیمات این قسمت موارد زیر قابل پیکربندی هستند:

  • مقدار پیکسلی که دکمه های اشتراک گذاری شناور در صفحات موبایل به آن پیکسل یا باریک تر، نشان داده نشوند.
  • مقدار پیکسلی که تا کاربر به آن اندازه از بالای صفحه به سمت پایین اسکرول نکرده باشد، دکمه های شناور نشان داده نشوند.
  • مقدار پیکسلی که تا کاربر به آن اندازه از پایین صفحه به سمت بالا اسکرول نکرده دکمه های شناور نشان داده نشوند .

Position: در این قسمت می توانید موقعیت نمایش دکمه های شناور را از بالا تعیین کنید.

Offset: در این قسمت می توانید میزان آفست دکمه های شناور از چپ و راست صفحه را تعیین کنید.

Icon Size: در این قسمت می توانید اندازه آیکون ها را به پیکسل مشخص کنید.

Background: در این قسمت می توانید پس زمینه دکمه ها را انتخاب کنید.

در پایان روی دکمه ذخیره تنظیمات کلیک کنید.

امیدواریم این آموزش در سایت مدیر وردپرس مورد توجه شما قرار گرفته باشد و از کار کردن با افزونه ساده و رایگان AddToAny لذت برده باشید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

افزونه Table of Contents Plus

افزونه Table of Contents Plus و ساخت فهرست مطالب در وردپرس

افزونه Table of Contents Plus یکی از بهترین افزونه های فهرست بندی مطالب وردپرس است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *