آموزش افزونه AddToAny Share Buttons و اشتراک محتوا در شبکه اجتماعی

آموزش افزونه AddToAny

صرف نظر از اینکه یک وب سایت مبتنی بر محتوا دارید و می خواهید مخاطبان بیشتری جذب کنید یا صاحب یک تجارت آنلاین هستید و نیاز به مشتریان بیشتر و فروش بیشتر دارید، شبکه های اجتماعی بهترین ابزار برای دستیابی به هدف شما هستند. اگر می خواهید بخشی از ترافیک عظیمی که روزانه وارد شبکه های اجتماعی می شوند را به سایت خود جذب کنید، اولین قدم ایجاد قابلیت به اشتراک گذاری محتوای خودتان توسط کاربرانتان است. این کار با یک افزونه قدرتمند به راحتی انجام می شود. در این مقاله به آموزش افزونه AddToAny Share Buttons که یکی از بهترین افزونه های وردپرس برای اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی است، می پردازیم.

لیستی از دیگر افزونه هایی که با استفاده از آنها می توانید دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را به وب سایت خود اضافه کنید را می توانید در مقاله بهترین افزونه های شبکه های اجتماعی وردپرس مشاهده کنید.

طبق آماری که وب سایت SocialMediaToday منتشر کرده است میانگین زمان صرف شده در شبکه های اجتماعی برای نوجوانان 9 ساعت در روز و برای باقی گروه های سنی 2 ساعت در روز است. هر روز میلیاردها نفر برای به اشتراک گذاشتن مطالب خود، به دست آوردن اطلاعات در مورد آخرین اخبار، جدیدترین وسایل و ابزارها و بسیاری اطلاعات دیگر وارد شبکه های اجتماعی می شوند.

اگر می خواهید عکس ها و پست های اینستاگرام را به صورت خودکار در سایت وردپرس خود نمایش دهید، از افزونه های معرفی شده در مقاله بهترین افزونه های اینستاگرام وردپرس استفاده کنید.

افزونه AddToAny یک افزونه ساده، رایگان و سریع است که به شما امکان می دهد دکمه های اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید. این افزونه از تعداد زیادی پلتفرم شبکه های اجتماعی پشتیبانی می کند و قابلیت ایجاد دکمه های شناور را دارد. همچنین یک منوی اشتراک گذاری جهانی را ارائه می دهد

اگر می خواهید مطالب و محتواهای سایت وردپرس خود را به صورت خودکار در پروفایل شبکه های اجتماعی‌تان منتشر کنید، می توانید از افزونه های ارسال خودکار مطالب وردپرس به شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

در این آموزش نحوه استفاده از افزونه دکمه های اشتراک گذاری AddToAny را بررسی می کنیم.

آموزش افزونه AddToAny Share Buttons و اشتراک گذاری محتوای وردپرس در شبکه های اجتماعی

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در منوی تنظیمات پیشخوان وردپرس زیرمنوی جدیدی به نام AddToAny اضافه خواهد شد. با کلیک بر روی این زیرمنو صفحه تنظیمات افزونه باز می شود.

صفحه تنظیمات افزونه AddToAny از دو تب استاندارد و Floating یا شناور تشکیل شده است که در ادامه آموزش به بررسی آنها می پردازیم.

تنظمیات دکمه های اشتراک گذاری استاندارد در افزونه AddToAny

تب استاندارد مربوط به تنظیمات نمایش استاندارد آیکون های شبکه های اجتماعی افزونه AddToAny است. با رفتن به مسیر تنظیمات » AddToAny در پیشخوان وردپرس و کلیک بر روی این زیرمنو تب استاندارد به شکل زیر باز می شود.

آموزش افزونه AddToAny

Icon Style: در این قسمت می توانید استایل آیکون های اشتراک گذاری را تنظیم کنید و تصویر پس زمینه و پیش زمینه آن را سفارشی سازی کنید.

Share Buttons: در قسمت Share Buttons می توانید پلتفرم مورد نظر خود را انتخاب کنید تا دکمه اشتراک گذاری مربوط به آن در سایت شما نمایش داده شود. به صورت پیش فرض دکمه های فیسبوک، توییتر و ایمیل برای شما فعال هستند. برای اضافه کردن دکمه های بیشتر یا حذف کردن دکمه های موجود روی دکمه “اضافه/حذف کردن خدمات” کلیک کنید.

لیستی از پلتفرم های ارائه شده توسط افزونه AddToAny نمایش داده می شود.

آموزش افزونه AddToAny

برای اضافه یا حذف کردن پلتفرم های مورد نظر خود روی آنها کلیک کنید. سپس می توانید دکمه ها را با کشیدن و رها کردن مرتب کنید.

قسمت بعدی مربوط به آموزش تنظیمات دکمه اشتراک گذاری جهانی در افزونه AddToAny است.

Universal Button: اگر می خواهید دکمه Universal در سایت شما نمایش داده شود این گزینه را فعال باقی بگذارید. نمایش دکمه جهانی به کاربران دسترسی به دیگر پلتفرم هایی که در لیست شما نمایش داده نشده اند را می دهد.

با کلیک کردن بر روی دکمه ای که دارای آیکون نشانگر به سمت پایین است، تنظیمات دکمه Universal نمایش داده می شود. در تنظیمات این دکمه می توانید متن، نشانی تصویر و نمایش/عدم نمایش تعداد اشتراک گذاری ها را تنظیم کنید. با فعال کردن دکمه “هیچ کدام” نمایش دکمه Universal لغو می شود.

آموزش افزونه AddToAny

Sharing Header: در این قسمت می توانید برای دکمه های اشتراک گذاری به انتخاب خود هدر تنظیم کنید.

آموزش افزونه AddToAny

قرار دادن: در قسمت قرار دادن می توانید محلی که می خواهید دکمه های شبکه های اجتماعی در سایت شما نشان داده شوند را انتخاب کنید. شما می توانید دکمه ها را در بالا یا پایین محتوا یا در هر دو موقعیت نشان دهید.

اگر می خواهید از دکمه های شناور استفاده کنید می توانید تمام گزینه ها را غیرفعال کنید زیرا دیگر نیازی به نمایش آنها در حالت استاندارد ندارید.

گزینه ها: با کلیک کردن بر روی دکمه ای که دارای آیکون نشانگر به سمت پایین است، گزینه ای مانند شکل زیر نشان داده می شود.

آموزش افزونه AddToAny

با فعال کردن این گزینه منوی دکمه اشتراک جهانی فقط زمانی نشان داده می شود که کاربر روی دکمه اشتراک جهانی کلیک کند.

Additional JavaScript و Additional CSS: با کلیک کردن بر روی دکمه ای که دارای آیکون نشانگر به سمت پایین است، یک قسمت متنی ظاهر می شود که می توانید کدهای جاوااسکریپت و CSS اضافی خود را در آن وارد کنید.

گزینه های پیشرفته: با کلیک کردن بر روی دکمه ای که دارای آیکون نشانگر به سمت پایین است، گزینه هایی به شکل زیر نشان داده می شود.

آموزش افزونه AddToAny

در این قسمت می توانید URL دایرکتوری که شامل آیکون های سفارشی است را مشخص کنید. به عنوان مثال آدرس example.com/blog/uploads/addtoany/icons/custom حاوی facebook.png و twitter.png است. مطمئن شوید که نام فایل های آیکون های سفارشی با نام فایل های آیکون ها در مسیر plugins/add-to-any/icons مطابقت داشته باشد.

در پایان روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

تنظیمات دکمه های شناور

در این قسمت از آموزش به بررسی تنظیمات تب Floating افزونه AddToAny می پردازیم. دکمه های اشتراک گذاری شناور افزونه AddToAny با اسکرول کردن کاربر پنهان نمی شوند و در یک موقعیت ثابت باقی می مانند.

تنظیمات تب Floating به دو قسمت Vertical Buttons که مربوط به تنظیمات دکمه های شناور عمودی است و تب Horizontal Buttons که مربوط به تنظیمات دکمه های شناور افقی است، تقسیم می شود و شامل موارد زیر است:

آموزش افزونه AddToAny

قرار دادن: در این قسمت می توانید نحوه قرارگیری دکمه های شناور در سایت را مشخص کنید.

Responsiveness: در این قسمت می توانید تنظیمات مربوط به رسپانسیو بودن دکمه ها و نمایش آنها در صفحات کوچکتر را پیکربندی کنید.

در تنظیمات این قسمت موارد زیر قابل پیکربندی هستند:

  • مقدار پیکسلی که دکمه های اشتراک گذاری شناور در صفحات موبایل به آن پیکسل یا باریک تر، نشان داده نشوند.
  • مقدار پیکسلی که تا کاربر به آن اندازه از بالای صفحه به سمت پایین اسکرول نکرده باشد، دکمه های شناور نشان داده نشوند.
  • مقدار پیکسلی که تا کاربر به آن اندازه از پایین صفحه به سمت بالا اسکرول نکرده دکمه های شناور نشان داده نشوند .

Position: در این قسمت می توانید موقعیت نمایش دکمه های شناور را از بالا تعیین کنید.

Offset: در این قسمت می توانید میزان آفست دکمه های شناور از چپ و راست صفحه را تعیین کنید.

Icon Size: در این قسمت می توانید اندازه آیکون ها را به پیکسل مشخص کنید.

Background: در این قسمت می توانید پس زمینه دکمه ها را انتخاب کنید.

در پایان روی دکمه ذخیره تنظیمات کلیک کنید.

جمع بندی

افزونه AddToAny Share Buttons به کاربران امکان می دهد نوشته ها و برگه های شما را در هر سرویس شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارند و به این ترتیب میزان بازدید و تعامل شما را افزایش می دهد. این سرویس ها شامل Facebook ،Twitter ،Pinterest WhatsApp ،LinkedIn ،Tumblr ،Reddit ،WeChat و بیش از 100 سایت و برنامه اشتراک گذاری و شبکه های اجتماعی دیگر هستند.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه AddToAny
صفحه افزونه AddToAny
4.7/5 - (8 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Mashshare

آموزش افزونه MashShare و اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی

اگر یک افزونه قدرتمند برای اضافه کردن دکمه های اشتراک گذاری مطالب در شبکه های …

2 دیدگاه

  1. این افزونه چرا اول میره تو سایت خودش بعد ریدایرکت میشه؟

    • متاسفانه یا خوشبختانه این افزونه با تنظیمات اولیه خود چنین رفتاری را نشان می دهد، که البته ناشر این افزونه این کار را برای بومی سازی یا سفارشی سازی بازدیدکنندگان اعلام نموده…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *