آموزش افزونه All In One Schema Rich Snippets ریچ اسنیپت در وردپرس

All In One Schema Rich Snippets

All In One Schema Rich Snippet یک افزونه وردپرس است که برای نشانه گذاری نوشته ها و برگه ها با ریچ اسنیپت استفاده می شود. در این مقاله درباره ریچ اسنیپت ها و مزایای آن صحبت کرده و به آموزش افزونه All In One Schema Rich Snippets که یکی از بهترین افزونه های ریچ اسنیپت وردپرس برای ستاره دار کردن مطالب در نتایج جستجوی گوگل است، می پردازیم.

آیا تا به حال در نتایج گوگل سایت هایی را مشاهده کرده اید که رتبه بندی ستاره دار دارند؟ این اطلاعات جزئی اضافی ریچ اسنیپت نامیده می شوند و کدی که موتورهای جستجو از آن برای یافتن اطلاعات استفاده می کنند نشانه گذاری اسکیما (Schema) نامیده می شود. هنگامی که اسکیما را به وردپرس اضافه می کنید شانس سایت خود را برای بهتر دیده شدن و افزایش بازدید بالا می برید. به همین دلیل است که افزونه های ریچ اسنیپت از بهترین افزونه های سئو برای سایت های وردپرسی هستند.

رتبه بندی سایت شما با استفاده از نشانه گذاری اسکیما به صورت مستقیم افزایش نمی یابد اما ریچ اسنیپت باعث می شود سایت شما در نتایج ارگانیک وردپرس بهتر دیده شده و این امر منجر به نتایج خوبی می شود.

تمام افزونه های ریچ اسنیپت محتواهایی را به صفحات شما در نتایج جستجوی گوگل اضافه می کنند. تفاوت اصلی بین افزونه های ریچ اسنیپت این است که این اطلاعات چگونه نمایش داده می شوند.

افزونه All In One Schema Rich Snippets یکی از بهترین افزونه های ریچ اسنیپت است که مهمترین ویژگی آن رایگان بودن آن است. همچنین نصب و راه اندازی آن آسان بوده و انواع مختلفی از ریچ اسنیپت ها را پشتیبانی می کند.

در این آموزش افزونه All In One Schema Rich Snippets و اضافه کردن اسکیما به وردپرس را بررسی کرده و نحوه عملکرد نشانه گذاری اسکیما را توضیح خواهیم داد.

نشانه گذاری اسکیما و ریچ اسنیپت ها چگونه دیده می شوند؟

نشانه گذاری اسکیما کدی است که به سایت وردپرسی شما اضافه می شود و قابل دیدن برای انسان ها نیست اما موتورهای جستجو مانند گوگل برای بهتر فهمیدن محتوای شما و اضافه کردن چیزهایی به نام ریچ اسنیپ مانند شکل زیر، از آن استفاده می کنند.

All In One Schema Rich Snippet

ستاره ها تنها ریچ اسنیپت هایی نیستند که شما می بینید. به عنوان مثال در یک دستور پخت غذا ریچ اسنیپت هایی مانند تعداد بازدیدها، کالری غذا و زمانی که طول می کشد تا غذا آماده شود نیز قابل مشاهده است.

All In One Schema Rich Snippets

بسته به محتوایی که دارید می توانید نشانه گذاری های اسکیمای متفاوتی اضافه کنید. معمولاً نشانه گذاری های اسکیما برای ارائه اطلاعات زیر است:

 • مردم
 • محصولات
 • تعداد بازدیدها
 • اپلیکیشن های نرم افزاری
 • رویدادها
 • ویدئوها
 • مقالات
 • کسب و کارهای محلی
 • کتاب ها

حال در ادامه آموزش افزونه All In One Schema Rich Snippets به نحوه اضافه کردن اسکیما به سایت وردپرسی می پردازیم.

آموزش افزونه All In One Schema Rich Snippets و نحوه اضافه کردن ریچ اسنیپت به وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی Rich Snippets در پیشخوان وردپرس اضافه می شود.

All In One Schema Rich Snippets

از لحاظ تکنیکی به محض فعال سازی افزونه قابلیت نشانه گذاری اسکیما به سایت وردپرسی شما اضافه می شود. اما می توانید آنچه را که نشان داده می شود پیکربندی کنید. از آن پس اگر می خواهید نشانه گذاری های اسکیما در سایت وردپرسی شما نشان داده شود باید هر برگه یا نوشته ای را که ایجاد می کنید، به صورت جداگانه پیکربندی کنید.

در صفحه ریچ اسنیپت تبی به نام Configuration وجود دارد. در این تب تمام انواع نشانه گذاری های اسکیما نشان داده شده است.

All In One Schema Rich Snippets

هنگامی که روی یکی از آنها کلیک می کنید، فیلدهای متعددی نمایش داده می شوند. در این فیلدها می توانید مشخص کنید کدام ریچ اسنیپت ها در فرانت اند و در نتایج جستجو نشان داده شوند.

All In One Schema Rich Snippets

لازم نیست هیچ چیزی را در این صفحه تغییر دهید اما بهتر است بدانید کدام اسنیپت ها نمایش داده می شوند. در این صورت می توانید اسنیپت هایی را که لازم ندارید، حذف کنید. به عنوان مثال ممکن است در بخش Item Review نخواهید رتبه بندی یا تاریخ بررسی داشته باشید.

در ادامه آموزش به بررسی تب Customization در افزونه All In One Schema Rich Snippets می پردازیم.

در تب Customization می توانید تنظیمات رنگ بندی را انجام دهید. شما در این قسمت می توانید تنظیمات پیش فرض افزونه را عوض کرده و باکس اسنیپت را مطابق برندینگ سایت خود عوض کنید.

All In One Schema Rich Snippets

این باکس اسنیپت در انتهای نوشته های وردپرس شما نشان داده می شود و هیچ ارتباطی با نحوه نشان دادن نشانه گذاری های اسکیما در موتورهای جستجو ندارد. پس از سفارشی سازی تنظیمات روی دکمه Update Colors کلیک کنید.

در سمت چپ صفحه قسمتی برای سایت های ای کامرس وجود دارد. نشانه گذاری اسکیما برای وب سایت های ای کامرس بسیار عالی عمل می کند. شما می توانید محصولات خود را از طریق بازدیدهای نوشته های وبلاگ هایلایت کرده و رتبه بندی مشتریان خود را مستقیماً در موتورهای جستجو به طور برجسته نشان دهید.

All In One Schema Rich Snippets

با این حال اگر از افزونه WooCommerce استفاده می کنید بهتر است این گزینه را فعال نکنید. افزونه ووکامرس همراه با پشتیبانی اسکیما عرضه شده است و فعال کردن این گزینه باعث ایجاد تداخل می شود. شما می توانید از افزونه SNIP برای ستاره دار کردن محصولات ووکامرس استفاده کنید.

در ادامه نحوه ی پیکربندی نوشته ها و برگه های وردپرس برای نشان دادن اسنیپت ها در نتایج جستجو با افزونه All In One Schema Rich Snippets را آموزش می دهیم.

پیکربندی ریچ اسنیپت در یک نوشته یا برگه با All In One Schema Rich Snippets

نشانه گذاری اسکیما خودبخود برای یک نوشته یا برگه ظاهر نمی شود و شما شخصاً باید آن را فعال سازی کنید.

برای انجام این کار به مسیر نوشته ها » افزودن نوشته رفته یا یکی از نوشته های قبلی خود را به حالت ویرایش باز کنید. پس از آن به سمت پایین صفحه اسکرول کرده و بعد از ویرایشگر متنی قسمت Configure Rich Snippet را پیدا کنید.

All In One Schema Rich Snippets

منوی کشویی نشان داده شده در این قسمت را باز کنید تا گزینه های مختلف این افزونه را مشاهده کنید. در این قسمت از آموزش افزونه All In One Schema Rich Snippets گزینه Item Review را انتخاب می کنیم.

هر کدام از گزینه های نشانه گذاری اسکیما با دیگری متفاوت است اما در قسمت  Item Review شما باید نام بازبین یا نویسنده پست، آیتمی که باید بازبینی شود و رتبه بندی را مشخص کنید.

All In One Schema Rich Snippets

بعد از انتشار یا بروزرسانی پست شما می توانید ریچ اسنیپت را در انتهای پست ببینید.

All In One Schema Rich Snippets

آزمایش ریچ اسنیپت

ریچ اسنیپت ها فوراً در نتایج جستجوی گوگل ظاهر نمی شوند. بنابراین اگر می خواهید بررسی کنید که نشانه گذاری اسکیمای شما درست کار می کند یا خیر، می توانید از ابزار Google’s Structured Data Testing Tool استفاده کنید.

آدرس URL نوشته خود را در این ابزار وارد کرده و آن را اجرا کنید. اگر در نتایج نشان داده شده خطاهای قرمز رنگ مشاهده کردید روی باکس کلیک کنید تا آیتم های خطادار برای شما نشان داده شود.

All In One Schema Rich Snippets

اصلاح خطاها بسیار ساده است و در حد پر کردن باکسی است که فراموش کرده اید اطلاعات مربوط به آن را وارد کنید. برای حل مشکلات متداول به وجود آمده برای ریچ اسنیپت به بخش Structured data در سرچ کنسول گوگل مراجعه کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد. نظرات و دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه All In One Schema Rich Snippets
صفحه افزونه All In One Schema Rich Snippets

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

Permalink Manager Lite

Permalink Manager افزونه ساخت پیوندهای یکتای سفارشی در وردپرس

ساخت پیوندهای یکتای سفارشی در وردپرس نه تنها می تواند به سئو سایت شما کمک …

6 دیدگاه

 1. محمد جواد

  کاش اموزش کاملتری بدید
  ممنون

  • سلام
   وقت بخیر
   پست ریچ اسنیپ در روزهای آتی بروزرسانی می گردد، می توانید دوباره مراجعه فرمائید…

 2. محمد جواد

  سلام من از وووکامرس استفاده میکنم از این افزونه استفاده نکنم یعنی ؟
  توی سرچ کنسولم در بخش پروداکت ارور دارم چطور میتونم برطرف کنم اونو
  مربوط به این نمیشه ؟

  • بستگی به قالب تون داره…
   اگر قالب و افزونه های نصب شده تون ریچ اسنیپ ها رو کامل ساپورت نکنه باید حتما از این افزونه استفاده کنید.

 3. مسعود حیدری

  سلام
  خسته نباشید
  لینک دانلود نیست که؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *