آموزش افزونه Broken Link Checker و رفع لینک های خراب در وردپرس

آموزش افزونه Broken Link Checker

بررسی و نظارت بر نوشته ها، برگه ها و دیگر صفحات سایت و پیدا کردن لینک های خراب و تعمیر آنها کاری ضروری برای هر سایت است. در این مقاله به آموزش افزونه Broken Link Checker که یک افزونه قدرتمند برای یافتن لینک های خراب در وردپرس است، می پردازیم.

لینک خراب یا شکسته لینکی است که به صفحه ای داده می شود که دیگر موجود نیست. یعنی اگر شما در سایت خود به صفحه ای لینک دهید که پاک شده است، باعث ایجاد لینک شکسته می شود. وقتی بازدید کننده آن لینک را دنبال کند، صفحه خطای 404 وردپرس را دریافت می کند.

گذشته از لینک دادن به صفحه ای که حذف شده است، اگر وبلاگ شما محبوب بوده و دیدگاه های زیادی دریافت می کند، باید مراقب باشید. بسیاری اوقات این دیدگاه ها حاوی لینک هستند. اگر سایت شما سابقه طولانی دارد، احتمال اینکه لینک های شکسته زیادی به وب سایت هایی که دیگر وجود ندارند داشته باشید، زیاد است.

پیدا کردن لینک های خراب و برطرف کردن آنها برای هر سایت وردپرسی از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا از مهم ترین خصوصیات یک سایت سئو بودن آن است و برای سئو کردن سایت باید از قوانین مختلفی پیروی کنیم که یکی از این قوانین نبودن لینک خراب شده یا شکسته شده در سایت است.

وجود لینک شکسته در سایت نه تنها تجربه کاربری بدی ایجاد می کند، بلکه از دید سئو نیز تأثیر منفی برای سایت شما دارد.

شما اگر بخواهید که در سایت بگردید ولینک های خراب یا شکسته شده را پیدا کنید، زمان خیلی زیادی را از دست می دهید. اما رفع لینک های خراب با افزونه Broken Link Checker این امکان را به شما می دهد که خیلی راحت و سریع صفحاتی که دارای خطای 404 وردپرس و لینک های خراب هستند را پیدا کرده و مشکل آنها را برطرف کنید. به همین دلیل است که این افزونه از بهترین افزونه های سئو وردپرس است.

در این آموزش افزونه Broken Link Checker را بررسی کرده و نحوه استفاده از این افزونه و پیدا کردن لینک های خراب با آن را توضیح خواهیم داد.

آموزش افزونه Broken Link Checker و نحوه پیدا کردن لینک های خراب در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در بخش تنظیمات پیشخوان وردپرس شما، منویی با عنوان “بررسی کننده پیوند” اضافه می شود.

آموزش افزونه Broken Link Checker

با کلیک بر روی آن به صفحه تنظیمات افزونه وارد می شوید که در آن می توانید تنظیمات افزونه را بررسی کرده و آن را برای خودتان سفارشی سازی کنید.

صفحه تنظیمات افزونه دارای پنج تب مختلف است که در ادامه آموزش افزونه Broken Link Checker آنها را توضیح می دهیم.

آموزش تنظیمات عمومی افزونه Broken Link Checker

آموزش افزونه Broken Link Checker

موقعیت : در این قسمت، قادر به مشاهده تمامی لینک های بررسی شده و همچنین لینک های خراب می باشید. برای رفع آن ها باید بر روی لینک “نمایش اطلاعات اشکال زدایی” کلیک کنید. در صورت داشتن لینک خراب در سایت با پیام found … broken link مواجه می شوید. با کلیک بر روی آن صفحه ای مشابه تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

آموزش افزونه Broken Link Checker

در این قسمت می توانید نسب به رفع خطای ۴۰۴ سایت خود اقدام کنید.

بررسی هریک از پیوندها: در این قسمت می توانید مشخص کنید که افزونه در چه بازه زمانی وبسایت را بررسی کرده و صفحات با خطای ۴۰۴ را بیابد.

آگاه سازی از طریق رایانامه: اگر تیک گزینه اول را بزنید، افزونه در صورت یافتن و یا درست کردن خرابی ها به شما گزارش می دهد. در صورت فعال کردن گزینه دوم اگر لینک خرابی در نوشته یک نویسنده وجود داشته باشد از طریق ایمیل برای وی اطلاعیه ارسال می شود.

Notification e-mail address : اگر در گزینه ی قبلی اعلام کردید که می خواهید توسط ایمیل شما را مطلع سازد، ایمیل خود را در این قسمت وارد کنید. اگر این قسمت را خالی بگذارید، از ایمیلی که در مسیر تنظیمات » عمومی پیشخوان وردپرس تنظیم کرده اید، استفاده می کند.

تنظیم پیوند: در این قسمت می توانید به افزونه اطلاع دهید تا پیوندهای موجود در قالب سفارشی شما را هم مورد بررسی قرار دهد. با فعال کردن گزینه “موتورهای جستجو را برای این پیوندها متوقف کن” هم میتوانید تعیین کنید این پیوندها از موتورهای جستجو مخفی شوند.

Suggestions : با فعال کردن این گزینه می توانید از پیشنهادات و جایگزین هایی که این افزونه برای اصلاح لینک های خراب به شما می دهد، باخبر شوید.

Warnings : اگر تیک این گزینه را بزنید مشکلات جزیی و مبهم را به عنوان Warning به جای broken به شما اعلام می کند. اما در صورت نزدن تیک، افزونه همه مشکلات را به عنوان broken link به شما اعلام می نماید.

حال در ادامه آموزش افزونه Broken Link Checker به بررسی باقی تب های موجود در صفحه تنظیمات افزونه می پردازیم.

دنبال پیوندها بگرد در

آموزش افزونه Broken Link Checker

در این تب می توانید برای افزونه مشخص کنید که در کدام قسمت ها دنبال لینک شکسته بگردد

بررسی کدام پیوندها

آموزش افزونه Broken Link Checker

در این تب می توانید نوع لینک ها را مشخص کنید. در قسمت لیست محروم ها می توانید تعیین کنید لینک هایی که در آدرس آنها نام بخصوصی وجود دارد، مورد بررسی قرار نگیرند.

پروتکل ها و رابط های برنامه کاربردی

آموزش افزونه Broken Link Checker

در این تب می توانید ابزارها و کانال هایی که به سایت شما متصل هستند و این افزونه از آنها پشتیبانی می کند اما لینک آنها خراب شده را بررسی کنید.

آموزش تنظیمات پیشرفته افزونه Broken Link Checker

آموزش افزونه Broken Link Checker

در این تب می توانید تنظیمات پیشرفته تر را اعمال کنید و به نوعی افزونه را شخصی سازی نمایید. این تنظیمات معمولاً نیازی به تغییر ندارد.

در ادامه آموزش افزونه Broken Link Checker به نحوه مشاهده لینک های خراب از پیشخوان وردپرس می پردازیم.

مشاهده لینک های خراب و رفع خرابی آنها

برای مشاهده لینک های خراب می توانید در پیشخوان وردپرس به مسیر ابزارها » پیوندهای شکسته مراجعه کنید.

آموزش افزونه Broken Link Checker

مشابه شکل فوق در این صفحه، لینک هایی که دارای مشکل هستند و به عنوان لینک خراب در افزونه شناسایی شده‌اند را مشاهده می کنید. پس از بررسی هر لینک می توانید نسبت به رفع خطای آنها اقدام کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاد شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه  Broken Link Checker
صفحه افزونه  Broken Link Checker

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

Permalink Manager Lite

Permalink Manager افزونه ساخت پیوندهای یکتای سفارشی در وردپرس

ساخت پیوندهای یکتای سفارشی در وردپرس نه تنها می تواند به سئو سایت شما کمک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *