آموزش افزونه Broken Link Checker و رفع لینک های خراب در وردپرس

آموزش افزونه Broken Link Checker

بررسی و نظارت بر پست ها، برگه ها و دیگر صفحات سایت و پیدا کردن لینک های خراب و تعمیر آنها کاری ضروری برای هر سایت است. در این مقاله به آموزش افزونه Broken Link Checker که یکی از افزونه های قدرتمند یافتن لینک های خراب در وردپرس است، می پردازیم.

پیدا کردن لینک های خراب و برطرف کردن آنها برای هر سایت وردپرسی از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا از مهم ترین خصوصیات یک سایت سئو بودن آن است و برای سئو کردن سایت باید از قوانین مختلفی پیروی کنیم که یکی از این قوانین نبودن لینک خراب شده یا شکسته شده در سایت است.

شما اگر بخواهید که در سایت بگردید ولینک های خراب یا شکسته شده را پیدا کنید، زمان خیلی زیادی را از دست می دهید. اما رفع لینک های خراب با افزونه Broken Link Checker این امکان را به شما می دهد که خیلی راحت و سریع صفحات خطای ۴۰۴ و لینک های خراب را پیدا کرده و مشکل آنها را برطرف کنید. این افزونه یکی از بهترین افزونه های سئو وردپس در سال 2019 است.

در این آموزش افزونه Broken Link Checker را بررسی کرده و نحوه استفاده از این افزونه و پیدا کردن لینک های خراب با آن را توضیح خواهیم داد.

آموزش افزونه Broken Link Checker و نحوه پیدا کردن لینک های خراب در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس از صفر تا صد برای مبتدی ها مراجعه کنید.

آموزش افزونه Broken Link Checker

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در بخش تنظیمات پیشخوان وردپرس شما، منویی با عنوان “بررسی کننده پیوند” اضافه می شود.

با کلیک بر روی آن به صفحه تنظیمات افزونه وارد می شوید که در آن می توانید تنظیمات افزونه را بررسی کرده و آن را برای خودتان سفارشی سازی کنید.

صفحه تنظیمات افزونه دارای پنج تب مختلف است که در ادامه آموزش افزونه Broken Link Checker آنها را توضیح می دهیم.

عمومی

آموزش افزونه Broken Link Checker

موقعیت : در این قسمت، قادر به مشاهده تمامی لینک های بررسی شده و همچنین لینک های خراب می باشید. برای رفع آن ها باید بر روی لینک نمایش اطلاعات اشکال زدایی کلیک کنید. در صورت داشتن لینک خراب در سایت با پیام found … broken link مواجه می شوید. با کلیک بر روی آن صفحه ای مشابه تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

آموزش افزونه Broken Link Checker

در این قسمت می توانید نسب به رفع خطای ۴۰۴ سایت خود اقدام کنید.

بررسی هریک از پیوندها: در این قسمت می توانید مشخص کنید که افزونه در چه بازه زمانی وبسایت را بررسی کرده و صفحات با خطای ۴۰۴ را بیابد.

آگاه سازی از طریق رایانامه: اگر تیک گزینه اول را بزنید، افزونه در صورت یافتن و یا درست کردن خرابی ها به شما گزارش می دهد. در صورت فعال کردن تیک گزینه دوم اگر لینک خرابی در نوشته یک نویسنده وجود داشته باشد از طریق ایمیل برای وی اطلاعیه ارسال می شود.

Notification e-mail address : اگر در گزینه ی قبلی اعلام کردید که می خواهید توسط ایمیل شما را مطلع سازد، ایمیل خود را در این قسمت وارد کنید.

تنظیم پیوند: در این قسمت می توانید به افزونه اطلاع دهید تا پیوندهای موجود در قالب را هم مورد بررسی قرار دهد. با فعال کردن گزینه “موتورهای جستجو را برای این پیوندها متوقف کن” هم میتوانید تعیین کنید این پیوندها از موتورهای جستجو مخفی شوند.

Suggestions : با فعال کردن این گزینه می توانید از پیشنهادات و جایگزین هایی که این افزونه برای اصلاح لینک های خراب به شما می دهد، باخبر شوید.

Warnings : اگر تیک این گزینه را بزنید مشکلات جزیی و مبهم را به عنوان Warning به جای broken به شما اعلام می کند. اما در صورت نزدن تیک، افزونه همه مشکلات را به عنوان broken link به شما اعلام می نماید.

حال در ادامه آموزش افزونه Broken Link Checker به بررسی باقی تب های موجود در صفحه تنظیمات افزونه می پردازیم.

دنبال پیوندها بگرد در

آموزش افزونه Broken Link Checker

در این تب می توانید برای افزونه مشخص کنید که در کدام قسمت ها دنبال لینک شکسته بگردد

بررسی کدام پیوندها

آموزش افزونه Broken Link Checker

در این تب می توانید نوع لینک ها را مشخص کنید. در قسمت لیست محروم ها می توانید تعیین کنید لینک هایی که در آدرس آنها نام بخصوصی وجود دارد، مورد بررسی قرار نگیرند.

پروتکل ها و رابط های برنامه کاربردی

آموزش افزونه Broken Link Checker

در این تب می توانید ابزارها و کانال هایی را که به سایت شما متصل هستند و این افزونه از آنها پشتیبانی می کند اما لینک آنها خراب شده را بررسی کنید.

پیشرفته

آموزش افزونه Broken Link Checker

در این تب می توانید تنظیمات پیشرفته تر را اعمال کنید و به نوعی افزونه را شخصی سازی نمایید. این تنظیمات معمولاً نیازی به تغییر ندارد.

در ادامه آموزش افزونه Broken Link Checker به نحوه مشاهده لینک های خراب از پیشخوان وردپرس می پردازیم.

مشاهده لینک های خراب و رفع خرابی آنها

برای مشاهده لینک های خراب می توانید در پیشخوان وردپرس به مسیر ابزارها » پیوندهای شکسته مراجعه کنید.

آموزش افزونه Broken Link Checker

مشابه شکل فوق در این صفحه، لینک هایی که دارای مشکل هستند و به عنوان لینک خراب در افزونه شناسایی شده‌اند را مشاهده می کنید. پس از بررسی هر لینک می توانید نسبت به رفع خطای آنها اقدام کنید.

امیدواریم آموزش افزونه Broken Link Checker در سایت مدیر وردپرس به شما در رفع لینک های خراب در سایت وردپرسی تان کمک کرده باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه-افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

افزونه Duplicate Page

افزونه Duplicate Page و کپی کردن نوشته ها در وردپرس

یکی از راه هایی که می توانید روی یک نوشته یا برگه وردپرس بدون تأثیر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *