آموزش افزونه BulletProof Security برای افزایش امنیت وردپرس

آموزش افزونه BulletProof Security

یکی از بهترین راه ها برای افزایش امنیت سایت وردپرسی استفاده از افزونه های امنیتی وردپرس است. افزونه BulletProof Security یک راه حل امنیتی قابل اعتماد و موثر و یک انتخاب عالی برای مدیران سایت های وردپرسی است که نگران امنیت سایت خود هستند اما ممکن است دارای تخصص فنی کافی در این زمینه نباشند. در این مقاله افزونه BulletProof Security را آموزش می دهیم.

افزونه BulletProof یکی از بهترین افزونه های امنیتی وردپرس است. این افزونه شامل یک ویزارد راه اندازی تک کلیکه می باشد که به صورت خودکار پیکربندی سایت شما را تجزیه و تحلیل کرده و تنظیمات امنیتی پیش فرض را اعمال می کند.

برخی از ویژگی های نسخه رایگان BulletProof Security عبارتند از:

 • انقضاء کوکی معتبر
 • تشخیص خطا در ورود به سیستم
 • لیست سفید اتوماتیک
 • حالت تعمیر و نگهداری فرانت اند و بک اند
 • ویزارد راه اندازی یک کلیکه
 • ویزارد راه اندازی تعمیر خودکار، لیست سفید خودکار، راه اندازی خودکار، پاک سازی خودکار
 • اسکنر بدافزار MScan
 • حفاظت امنیت وب سایت htaccess (فایروال ها)
 • امنیت ورود به سیستم و مونیتور کردن
 • JTC-Lite (نسخه محدودی از BPS Pro JTC Anti-Spam | Anti-Hacker)
 • خروج از جلسه Idle
 • پشتیبان گیری از پایگاه داده شامل پشتیبان گیری DB فول|جزئی، پشتیبان گیریDB برنامه ریزی شده|دستی، پشتیبان های فشرده ایمیل شده|حذف پشتیبان گیری های قدیمی
 • تغییر دهنده پیشوند جداول دیتابیس
 • ورود به سیستم امنیتی
 •  خطا در ورودHTTP
 • تغییر دهنده پوسته قالب افزونه(۳ قالب پوسته)
 • اطلاعات سیستم گسترده

افزونه BulletProof Security کاملاً رایگان است. البته نسخه Pro این افزونه نیز موجود می باشد اما امکانات نسخه رایگان آن کافی می باشد. در این آموزش افزونه BulletProof Security را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن و افزایش امنیت وردپرس را توضیح می دهیم.

نحوه افزایش امنیت وردپرس با افزونه BulletProof Security

افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، در پیشخوان وردپرس منوی جدیدی با نام  BPS Security اضافه می شود.

آموزش افزونه BulletProof Security

همانطور که مشاهده می کنید افزونه BulletProof Security از زیرمنوهای مختلفی تشکیل شده است که مهمترین آنها را به صورت جداگانه آموزش می دهیم.

Setup Wizard

در این قسمت از آموزش افزونه BulletProof Security به بررسی ویزارد راه اندازی افزونه می پردازیم. در پیشخوان وردپرس به مسیر BPS Security» Setup Wizard بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده خواهید کرد.

آموزش افزونه BulletProof Security

ویزارد راه اندازی، یک بررسی کلی از پیکربندی سرور وب و نیز سطح دسترسی فایل ها و دایرکتوری ها قبل از نصب انجام می دهد. نتایج بررسی در باکس Compatibility & Basic Checks در پایین صفحه نشان داده می شود.

اگر نتایج بررسی قبل از نصب به رنگ سبز نمایش داده شود، برای ادامه روی دکمه Setup Wizard کلیک کنید. اگر نتایج نمایش داده شده به رنگ قرمز یا آبی باشد، روی Read Me کلیک کنید و هر گونه خطایی را قبل از ادامه کار برطرف کنید.

وقتی تنظیمات ویزارد به پایان رسید، یک پیام در بالای صفحه نمایش داده می شود.

آموزش افزونه BulletProof Security

به سمت پایین صفحه اسکرول کنید و بخش BPS Setup & Verification Error Checks را بررسی کنید. اگر همه پیام ها با فونت سبز نمایش داده شده، تنظیمات Wizard Setup به طور موفقیت آمیز انجام شده است.

آموزش افزونه BulletProof Security

اگر فونت های قرمز یا آبی را مشاهده می کنید، روی دکمه Read Me کلیک کنید و قسمت Help را بخوانید .برای راهنمایی بیشتر، لیستی از ویدیوهای آموزشی BPS  نیز در این صفحه برای مشاهده، معرفی و توصیه شده است.

روی دکمه Reload BPS Status Display در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید.

آموزش افزونه BulletProof Security

مجموعه ای از لینک کدهای سفارشی (Bounce Custom Code) برای اضافه کردن یک لایه امنیتی دیگر بر روی وب سایت شما، نشان داده می شود. اگر بر روی لینک Dismiss All Notices کلیک کنید این پنجره بسته می شود.

آموزش افزونه BulletProof Security

در ادامه آموزش افزونه BulletProof Security در مورد این قسمت توضیحات بیشتری داده می شود.

UI/UX Setting

در منوی BPS Security پیشخوان وردپرس روی زیرمنوی UI/UX Setting کلیک کنید.

آموزش افزونه BulletProof Security

در این صفحه با کلیک بر روی دکمه Read Me می توانید اطلاعات کاملی در مورد گزینه های تنظیماتی این صفحه به دست آورید.

شما در این صفحه می توانید نمایش آمارهای درون صفحه ای BPS (Inpage Status Display) که در بالای صفحه در کادر قرمز رنگ نشان داده شده است را on یا off کنید. همچنین می توانید رنگ صفحه افزونه را عوض کرده و بسیاری کارهای دیگر انجام دهید.

Security Log

در این قسمت از آموزش افزونه BulletProof Security به بررسی زیرمنوی Security Log می پردازیم. در منوی BPS Security روی زیرمنوی Security Log کلیک کنید.

آموزش افزونه BulletProof Security

Security Log یک ابزار اولیه خطایابی در BPS است. Security Log اسپمرها و هکرهای بلاک شده را ثبت می کند. همچنین هر رویداد مُجازی را که توسط BPS بلاک شده را نیز ثبت می نماید. اگر چیز مُجازی بلاک شده باشد، در این صورت یک قانون لیست سفید (مجاز) برای این گونه مشکلات مسدود شدن، درست می شود.

اگر مطمئن نیستید که محتویات Security Log، یک هکر یا اسپمر بلاک شده یا چیزی مجاز است که بلاک شده، می توانید لینکی که در زیر محتویات مربوط به آن قرار داده شده است را کپی کرده و اطلاعات مربوط به آن را در گوگل یا انجمن افزونه BulletProof سرچ نمایید.

htaccess Core

افزونه BulletProof Security  با ایجاد فایل htaccess. سفارشی، حفاظت فایروال مبتنی بر قانون را برای سایت وردپرسی شما فراهم می کند. در این قسمت از آموزش افزونه BulletProof Security به بررسی زیرمنوی htaccess Core می پردازیم.

آموزش افزونه BulletProof Security

فایلهای htaccess. فایلهای پیکربندی هستند که می توانند قابلیت هایی را به وب سایت شما اضافه کنند یا آنها را تغییر دهند. به عنوان مثال، این فایل ها می توانند حفاظت از رمز عبور، ریدایرکت و پیام های خطای سفارشی را فعال کنند.

ویزارد راه اندازی BulletProof  با اعمال قوانین htaccess. جلوی حملاتی مانند اسکریپت های متقابل سازی (XSS)، فایل های ورودی از راه دور (RFI)، Base64، تزریق کد و تزریق SQL که می توانند باعث آسیب پذیری های جدی امنیتی شوند را بگیرد.

به قسمت BPS Security » htaccess Core بروید. به تب custom Code رفته و روی دکمه Reset/Recheck کلیک کنید تا لینک کدهای سفارشی که در ابتدای آموزش در مورد آنها صحبت شد، مجدداً نمایش داده شود.

آموزش افزونه BulletProof Security

در این آموزش یکی از کدهای سفارشی افزونه BulletProof Security را برای اضافه شدن به وب سایت، انتخاب می کنیم. روی لینک موردنظر کلیک کنید تا Bonus Custom Code مربوط به آن را بگیرید.

آموزش افزونه BulletProof Security

صفحه ای مشابه شکل زیر برای شما باز می شود.

آموزش افزونه BulletProof Security

این صفحه حاوی اطلاعاتی در مورد کارهایی که این کد می تواند انجام دهد، مراحل اضافه کردن کد و همچنین کدهای موردنظر است.

کدهای سفارشی  که در شکل بالا در کادر قرمز رنگ نشان داده شده را از این صفحه کپی کرده و به صفحه قبل بازگردید. بر روی دکمه Root htaccess File Custom Code کلیک کنید.

آموزش افزونه BulletProof Security

در قسمت باز شده کدهای سفارشی را پیست کرده و در انتهای صفحه روی Save Root Custom Code کلیک نمایید.

آموزش افزونه BulletProof Security

به تب Security Modes رفته و در قسمت Root Folder BulletProof Mode روی دکمه Activate کلیک کنید.

آموزش افزونه BulletProof Security

Login Security

حملات بروت فورس یکی از رایج ترین حملات برای سایت های وردپرسی است. در این حملات، هکرها به منظور ورود به سایت ترکیبی از کاراکترهای مختلف را برای حدس زدن رمز عبور امتحان می کنند تا زمانی که رمز عبور صحیح را حدس بزنند و موفق به ورود به سایت شوند. یکی از قسمت های افزونه BulletProof Security برقراری امنیت ورود به سایت است که در این قسمت به آموزش آن می پردازیم.

آموزش افزونه BulletProof Security

افزونه BulletProof با قفل کردن حساب کاربری کاربر پس از رسیدن به تعداد مشخصی از تلاش های ورود ناموفق، از سایت در برابر حملات بروت فورس محافظت می کند و باعث برقراری امنیت می شود.

شما در این صفحه می توانید تنظیمات امنیتی برای ورود به سایت را پیکربندی کنید. همچنین می توانید تمام تلاش های ورود یا فقط قفل شدن حساب های کاربری را ثبت کنید.

DB Backup

هیچ امنیتی بالاتری از داشتن یک نسخه کامل از سایت که در صورت نیاز بتوان کل سایت را بازیابی کرد، نیست. افزونه BulletProof Security پشتیبان گیری کامل و جزئی از پایگاه داده را فراهم می کند. پشتیبان گیری می تواند به صورت برنامه ریزی شده یا دستی انجام گیرد.

آموزش افزونه BulletProof Security

پشتیبان ها می توانند در یک پوشه در وب سایت ذخیره شده یا به صورت خودکار فشرده و به ایمیل شما ارسال شوند.

حتی گزینه هایی وجود دارد که می توانید پشتیبان های قدیمی را بصورت خودکار بعد از اینکه ایمیل فرستاده شد یا زمان مشخصی سپری گردید، حذف کنید.

تنظیمات امنیتی زیادی وجود دارد که می توانید با افزونه BulletProof Security پیکربندی کنید. توصیه می کنیم که در پیشخوان افزونه وارد تک تک منوها شده و تصمیم بگیرید که کدام ویژگی با سایت شما سازگار است. به خاطر داشته باشید که بعد از تغییر تنظیمات امنیتی و فایروال، عملکرد سایت خود را آزمایش کنید.

امیدواریم آموزش افزونه BulletProof Security در سایت مدیر وردپرس مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه-افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

YITH WooCommerce Zoom Magnifier

YITH WooCommerce Zoom Magnifier زوم تصاویر محصول ووکامرس

افزونه YITH Woocommerce Zoom Magnifier افزونه ای است که با استفاده از آن می توانید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *