آموزش افزونه Easy Digital Downloads و ساخت فروشگاه دیجیتال وردپرس

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

در این مقاله افزونه Easy Digital Downloads که با نام EDD نیز شناخته می شود و یکی از بهترین و قدرتمندترین افزونه های وردپرس برای فروش محصولات دیجیتال است را آموزش می دهیم.

فروش محصولات دیجیتال یکی از هوشمندانه ترین روش های کسب درآمد به صورت آنلاین است. این نوع محصولات برخلاف محصولات فیزیکی نیازی به هزینه های انبار کردن و حمل و نقل ندارند. علاوه بر این محصولات دیجیتال از تنوع بسیار بالایی برخوردارند و بسیاری از محصولات دیجیتال مانند ویدئو ها، کتاب های الکترونیکی، موسیقی، فایل های صوتی، PDF ها، قالب ها و افزونه های وردپرس، عکس و بسیاری موارد دیگر را می توانید در فروشگاه محصولات دیجیتال خود به فروش برسانید.

خوشبختانه ساخت یک فروشگاه آنلاین با استفاده از وردپرس بسیار آسان است. برای این کار نیاز به نصب و فعال سازی یکی از بهترین افزونه های eCommerce وردپرس برای ساخت فروشگاه آنلاین در سایت وردپرسی خود دارید. افزونه Easy Digital Downloads یکی از بهترین این افزونه ها است.

افزونه های زیادی برای ساخت فروشگاه آنلاین در وردپرس وجود دارد. دو تا از بهترین افزونه ها، افزونه WooCommerce و افزونه Easy Digital Downloads است. افزونه EDD یک افزونه eCommerce وردپرس است که صرفاً بر روی فروش محصولات دیجیتال تمرکز دارد. هدف اصلی این افزونه این است که فروش محصولات دیجیتال را ساده تر و کامل تر کند. افزونه WooCommerce در ابتدا برای فروش محصولات فیزیکی طراحی شد اما در حال حاضر می توانید از آن برای فروش محصولات دیجیتال نیز استفاده کنید. اما افزونه EDD مختص فروش محصولات دیجیتال است و قابلیت های آن برای فروش محصولات دیجیتال بسیار بیشتر است.

در این آموزش افزونه Easy Digital Downloads را مورد بررسی قرار داده و نحوه ساخت فروشگاه آنلاین با این افزونه را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه Easy Digital Downloads و نحوه ساخت فروشگاه دیجیتال آنلاین در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید.  پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس منوی جدیدی به نام “دانلودها” اضافه خواهد شد. اولین کاری که باید انجام دهید پیکربندی تنظیمات افزونه است. برای این کار روی منوی دانلودها و زیرمنوی پیکربندی کلیک کنید.

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

صفحه تنظیمات افزونه Easy Digital Downloads از چندین تب مختلف تشکلیل شده است که هر یک قسمتی از تنظیمات افزونه را پیکربندی می کند. در ادامه آموزش به بررسی هر یک از تب های این صفحه خواهیم پرداخت.

تب عمومی در آموزش تنظیمات افزونه Easy Digital Downloads

تب عمومی خود به سه زیرتب عمومی، واحد ارزی و API تقسیم می شود.

عمومی

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

افزونه EDD به صورت خودکار صفحاتی برای پرداخت، تأیید پرداخت، تراکنش ناموفق، سوابق خرید در سایت وردپرسی شما ایجاد می کند. بنابراین برای یک فروشگاه معمولی لازم نیست هیچ گزینه ای را تغییر دهید. تنها کاری که در این صفحه باید انجام دهید این است که کشور و استان/ایالت خود را تنظیم کرده و روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

اگر در پیشخوان وردپرس به مسیر برگه ها » همه برگه ها بروید برگه های اضافه شده توسط افزونه EDD را مشاهده خواهید کرد.

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

واحد ارزی

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

در این قسمت می توانید واحد ارزی پیش فرض فروشگاه خود را تعیین کنید که برای کشور ایران باید ریال را انتخاب کنید.

API

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

افزونه EDD شامل یک RESTful API کامل است که داده های فروشگاه را از راه دور در فرمت های XML یا JSON بازیابی می کند. API شامل روش هایی برای بازیابی اطلاعات مربوط به محصولات، مشتریان، فروش و درآمدها است.

اگر دقیقاً می دانید که چکار می کنید از این گزینه استفاده کنید. در غیر این صورت استفاده از آن توصیه نمی شود.

زیرمنوی بعدی در منوی دانلودهای افزونه Easy Digital Downloads درگاه های پرداخت است که در بخش بعدی به آموزش این زیر منو می پردازم.

تب درگاه های پرداخت

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

در این تب می توانید انتخاب کنید که از کدام درگاه های پرداخت استفاده کنید. البته این صفحه شامل درگاه های پرداخت ایرانی نمی شود. می توانید از درگاه های پرداخت بانکی که با افزونه EDD سازگاری دارند، استفاده کنید. همچنین زرین پال افزونه ای دارد که با نصب و فعال سازی آن می توانید این درگاه را به افزونه EDD متصل کنید.

در این صفحه گزینه ای به نام حالت آزمایشی وجود دارد. با فعال کردن این گزینه فروشگاه شما به حالت آزمایشی در می آید و می توانید پرداخت ها را بدون خرید واقعی و پول واقعی آزمایش کنید. البته برای تقلید از پرداخت های واقعی باید یک حساب کاربری رایگان سندباکس انتخاب کنید.

تب ایمیل

در تب ایمیل افزونه Easy Digital Downloads سه تب عمومی، رسید خرید و اطلاعیه های فروش جدید را مشاهده می کنید. در ادامه آموزش به بررسی این تب ها می پردازیم.

عمومی

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

در تب ایمیل باید نام، ایمیل و تصویر لوگوی خود را اضافه کنید. ایمیل ها به صورت خودکار تولید شده و به تمام مشتریان ارسال خواهد شد.

رسید خرید

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

این قسمت مربوط به تنظیمات قالب ایمیل رسید خرید است که مشتری برای هر خرید دریافت می کند. قالب پیش فرض افزونه به شکل زیر است.

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

اما شما می توانید مطابق با نیازهای خود این ایمیل را سفارشی سازی کنید. به عنوان مثال در شکل زیر موضوع ایمیل، سر تیتر ایمیل خرید و در متن رسید خرید، شورت کدهای از پیش تعریف شده ای را وارد می کنیم.

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

با کلیک بر روی دکمه “پیش نمایش ایمیل” می توانید ایمیل ساخته شده را مشاهده کنید. همین طور اگر لوگوی سایت را در تب عمومی آپلود کرده باشید می توانید آن را در بالای رسید خرید مشاهده کنید.

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

تگ های قالب از پیش تعریف شده که می توانید در رسید خرید از آنها استفاده کنید در پایین صفحه نشان داده شده است.

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

توصیه می کنیم برای سفارشی سازی قالب ایمیل مطابق با قالب فروشگاه تان از HTML و CSS در قسمت متنی استفاده کنید.

اطلاعیه های فروش جدید

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

درست مانند حالت قبل در این قسمت نیز می توانید ایمیل هایی که به عنوان اطلاعیه های فروش فرستاده می شوند را پیکربندی کنید. اطلاعیه های فروش جدید راه بسیار خوبی برای سفارشی سازی ایمیل هایی است که مشتریان در پایان یک خرید موفق دریافت می کنند.

در ادامه به آموزش باقی زیرمنوهای افزونه Easy Digital Downloads می پردازیم.

تب سبک ها در آموزش تنظیمات افزونه Easy Digital Downloads

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

در تب سبک ها می توانید سبک دکمه ها را تنظیم کنید.

مالیات

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

اگر بخواهید برای محصول خود مالیات در نظر بگیرید در این قسمت می توانید کشور مورد نظر خود را انتخاب کرده و نرخ مالیات را تعیین کنید. البته معمولاً برای محصولات دیجیتالی مالیات در نظر گرفته نمی شود.

حریم خصوصی

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

افزونه EDD یک راه حل ساده به منظور درخواست از خریداران برای موافقت با سیاست های حریم خصوصی قبل از انجام خرید را ارئه می کند. کافی است باکس “قبول کردن شرایط قرارداد” را فعال کرده و تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید.

متفرقه

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

آخرین تب مربوط به تنظیمات متفرقه افزونه Easy Digital Downloads است. در این صفحه تب های مختلفی را مشاهده می کنید که هر یک مربوط به پیکربندی تنظیمات قسمت های مختلفی است.

برای بسیاری از فروشگاه ها هیچ یک از تنظیمات پیش فرض نیازی به تغییر ندارند و این یکی از ویژگی های افزونه EDD است. برخی از تنظیمات متفرقه که در این تب می توانید آن ها را پیکربندی کنید عبارتند از:

 • پس از اضافه کردن یک آیتم به سبد خرید بلافاصله ریدایرکت به صفحه پرداخت را انجام دهید.
 • اجازه تغییر دادن مقادیر آیتم ها را بدهید.
 • ریدایرکت به یک صفحه پرداخت امن را الزامی کنید. برای استفاده از این گزینه باید یک گواهینامه SSL داشته باشید.
 • برای خرید فایل ها لاگین کردن را الزامی کنید.
 • به مشتریان اجازه استفاده از چند تخفیف برای یک خرید را بدهید.
 • محدودیت های دانلود فایل، انقضای لینک های دانلود، از کار انداختن قابلیت دانلود مجدد فایل ها را اعمال کنید.
 • گزینه شرایط قرارداد را فعال کنید.

پس از پیکربندی تنظیمات افزونه Easy Digital Downloads نوبت به ساخت اولین محصول می رسد. در بخش بعدی نحوه انجام این کار و اضافه کردن فایل های قابل دانلود را آموزش می دهیم.

آموزش ساخت اولین محصول دیجیتال در افزونه Easy Digital Downloads

در این قسمت به شما یاد می دهیم که چگونه فایل های قابل دانولد دیجیتال را به فروشگاه EDD وردپرسی خود اضافه کنید. توجه داشته باشید که با استفاده از extension های افزونه EDD می توانید قابلیت فروش محصولات فیزیکی را نیز داشته باشید.

در پیشخوان وردپرس به مسیر دانلودها » افزودن بروید.

عنوان و توضیحات فایل خود را وارد کنید. توضیحات در صفحه دانلود فایل برای خریدار نمایش داده می شود. همچنین دسته، برچسب و باقی موارد را نیز اضافه کنید.

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

به سمت پایین صفحه اسکرول کرده و باکس قیمت های دانلود را پیدا کنید. در این قسمت برای محصول خود یک قیمت تعیین کنید. گزینه قیمت گذاری متغیر را نیز می توانید فعال کنید.

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

در پایین آن باکس فایل های دانلود قرار دارد. در این قسمت می توانید فایل دیجیتال خود را صرف نظر از اینکه چه نوع فایلی است (zip، .pdf، .mp3 و…)  آپلود کنید.

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

سپس روی دکمه “انتشار” کلیک کنید. فروشگاه EDD به صورت خودکار خریداران را در طی فرآیند خرید به صفحاتی که قبلاً در حین نصب ایجاد کرده بود، هدایت می کند. بعد از انجام خرید یک ایمیل حاوی فایل دانلود ساخته و برای مشتری و نیز مدیر ارسال می کند. سپس یک اکانت وردپرس برای خریداران ایجاد می کند تا بتوانند به آن بازگشته و به خریدهای قبلی خود دسترسی داشته باشند.

تا اینجا با نحوه ساخت محصولات دیجیتال و پیکربندی تنظیمات افزونه آشنا شدید. در ادامه آموزش ، باقی زیرمنوهای مهم افزونه Easy Digital Downloads در پیشخوان وردپرس را مورد بررسی قرار می دهیم.

سابقه پرداخت

در این قسمت می توانید سابقه پرداخت هایی که در فروشگاه شما انجام شده است را ببینید.

کدهای تخفیف

در این صفحه می توانید کدهای تخفیف ایجاد کرده و آنها را به منظور فروش بیشتر در مناسبت های خاصی توزیع کنید. برای انجام این کار کافی است در پیشخوان وردپرس به مسیر دانلودها » کدهای تخفیف رفته و روی دکمه افزودن کلیک کنید.

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده خواهید کرد.

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

فیلدهای خواسته شده را پر کرده و روی دکمه “اضافه کردن کد تخفیف” کلیک کنید.

گزارشات

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

در این صفحه می توانید گزارش هایی درباره عملکرد فروش فروشگاه خود ایجاد کنید. گزارش ها بسیار جامع بوده و شما را قادر می سازد تا به عمق مبانی عملکرد فروش فروشگاه خود پی ببرید.

مشتریان

در این قسمت می توانید اطلاعات مشتریان خود شامل اطلاعات تماس را مشاهده کنید. این تب اطلاعات ارزشمندی مانند خریدها و کل هزینه های فروشگاه در اختیار شما قرار می گیرد.

قفل کردن دایرکتوری دانلود در افزونه Easy Digital Downloads

در سایت هایی که با سرور NGINX میزبانی می شوند ممکن است پیامی به صورت زیر مشاهده شود:

“Download Files Not Protected on NGINX”

این پیام به این معنی است که فولدری که فایل های دانلود دیجیتال شما در آن قرار دارد، امن نیست. در این صورت هکرها می توانند این فولدر را هک کرده و فایل ها را به صورت رایگان دانلود کنند. راه حل این مشکل بسیار ساده است. شما باید فولدر دانلود خود را قفل کنید. از ارائه دهنده هاستینگ خود بخواهید از این فولدر محافظت کنند. اگر خودتان سرور را مدیریت می کنید کد زیر را به فایل کانفیگ NGINX خود اضافه کنید. توجه داشته باشید که این کد برای فایل های .zip معتبر است. برای اعمال این کد به باقی فرمت ها عبارت “zip” را با فرمت های مورد نظر خود جایگزین کنید.

 rewrite ^/wp-content/uploads/edd/(.*)\.zip$ / permanent; 

بعد از اضافه کردن کد بالا، کاربرانی که به دنبال هک کردن فولدر دانلود شما هستند به صفحه اصلی شما ریدایرکت خواهند شد.

اگر وب سرور شما Apache است نگران این مورد نباشید. EDD به صورت خوکار از این فولدر مراقبت می کند و کد به فایل htaccess. اعمال می شود

در افزونه EDD به صورت پیش فرض هر فایل دانلود در سایت وردپرسی صفحه خود را با دکمه خرید مربوطه اش دارد. اما ممکن است بخواهید در سایت خود لایسنس بفروشید. در این صورت نیاز به یک صفحه قیمت گذاری دارید. در چنین موقعیت هایی توصیه ما استفاده از افزونه Easy Pricing Tables است.

پس از نصب این افزونه می توانید یک صفحه قیمت گذاری را در سایت وردپرسی خود ایجاد کنید و از شورت کدی که افزونه در اختیار شما قرار می دهد برای نمایش جداول قیمت گذاری استفاده کنید.

امیدواریم آموزش افزونه Easy Digital Downloads در سایت مدیر وردپرس برای شما مفید باشد. دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

WP Shopify

اتصال فروشگاه اینترنتی شاپیفای به وردپرس با افزونه WP Shopify

وقتی صحبت از ساخت یک فروشگاه آنلاین به میان می آید، وردپرس و شاپیفای دو …

۸ دیدگاه

 1. سلام این خطا رو به من میده بعد از چند سال استفاده

  شما کلیدهای منقضی یا نامعتبر برای Easy Digital Downloads دارید. لطفاً به صفحه‌ی لایسنس برای حل این مشکل مراجعه کنید.

 2. سلام وقت بخیر
  آیا میتوان ایمیل را از این افزونه حذف کرد یعن کاربر نیخواد فایلی را دانلود کنه ویا خرید کنه ازش ایمیل نخواد
  کاربر بدون ثبت نام بتونه خرید کنه؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 3. سلام وقت بخیر
  آیا میتوان ایمیل را از این افزونه حذف کرد یعن کاربر نیخواد فایلی را دانلود کنه ویا خرید کنه ازش ایمیل نخواد
  کاربر بدون ثبت نام بتونه خرید کنه؟
  چون بنده افزونه دیجیتس را نصب کردم تا ثبت نام با شماره موبایل انجام بشه
  ولی افزونه edd به طورخودکار ازکاربرایمیل میخواد ودر تنظیمات این افزونه گزینه حذف ویا غیرفعال کردن ایمیل را نتونستم پیدا کنم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • مینا قدسی

   سلام. این روش رو امتحان کنید:
   کد ;remove_action( ‘edd_insert_user’, ‘edd_new_user_notification’, 10, 2 ) رو در فایل function.php وارد کنید. اگه نمی خواید فایل function.php رو دستکاری کنید از افزونه Code Snippets استفاده کنید.

 4. سپاس بابت این مطلب جامع و مفید

 5. سلام
  من می خوام در یک قسمت خرید کد تخفیف بزارم!
  مثلا با کلیک بر روی کد تخفیف ۲۰% و خرید این بسته، یک کد رندوم بده به کاربر با همین تخفیف و به همین منوال با خرید کد تخفیف دیگه یه کد دیگه
  میشه راهنمایی بکنین؟

  • در مورد اینکه کد تخفیف شانسی تولید بشه، خیر چنین امکانی حالت عادی در EDD وجود نداره!
   اما می تونید از متد های متفاوتی برای ارائه کد تخفیف شانسی برای کاربرانی که خرید می کنند استفاده کنید، مثلا از گردونه شانس استفاده کنید که هر کسی به اندازه شانسش و سیاست های فروش شما تخفیف بگیره، برای بعدش هم می تونید در پایان خرید که پیغام تشکر بابت خرید به کاربر نمایش داده میشه، از کد هایی که از پیش معین کردید به کاربر نشان بدید که همین امر باعث بشه کاربر بعد از پایان هر خرید یک کد جدید برای خرید بعدی داشته باشه…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *