آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds و ادغام فید RSS در وردپرس

آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds

در این مقاله به آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds که یکی از بهترین افزونه های ادغام فید RSS در وردپرس است، می پردازیم.

یکی از مزایای مهم وردپرس، هماهنگی و ادغام آن با بسیاری از سرویس های آنلاین مانند توییتر، فیسبوک، اینستاگرام، Trello یا Dropbox است. در کنار این سرویس ها و بسیاری سرویس های دیگر، وردپرس با RSS نیز به خوبی ادغام می شود.

RSS (Really Simple Syndication/ Rich Site Summary) یک تکنولوژی است که هزاران نفر از کاربران اینترنت برای پیگیری وب سایت های مورد علاقه خود به آن وابسته هستند. این تکنولوژی هم برای انتشار دهندگان محتوا و هم برای مشترکین کاربرد بسیار زیادی دارد.

RSS به انتشار دهندگان محتوا اجازه می دهد که محتوای خود را به صورت خودکار پخش کنند و همچنین به مشترکین این امکان را می دهد تا به آخرین اخبار، مقالات و محتواهای وب سایت های مورد علاقه خود بدون نیاز به بازدید هر وب سایت به صورت دستی، دسترسی داشته باشند.

وردپرس دارای پشتیبانی درون ساخته فیدهای RSS است و هر صفحه ای که انتشار می دهید می تواند خواننده را به فید RSS شما راهنمایی کند. همچنین افزونه های بسیار زیادی برای نمایش فید ها در وب سایت شما وجود دارد که از بین آنها افزونه Feedzy RSS Feeds یکی از بهترین افزونه های ادغام فید RSS در وردپرس است.

Feedzy RSS Feeds یک افزونه اگریگیتور RSS ساده و سبک است که استفاده از آن بسیار آسان بوده و سرعت بالایی نیز دارد. این افزونه به شما اجازه جمع آوری چندین فید RSS را در سایت وردپرسی تان از طریق شورت کد ها و ابزارک های قابل سفارشی سازی می دهد.

افزونه Feedzy RSS Feeds از کلاس SimplePie PHP که در وردپرس نیز موجود است، استفاده می کند. SimplePie یک تجزیه کننده RSS است که می تواند اطلاعات موجود در یک فید را بخواند، پردازش کند و در نهایت آنها را نمایش دهد. در این آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds را مورد بررسی قرار داده و قسمت های مختلف آن را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds و نحوه ادغام فید RSS در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر برگه ها » افزودن برگه رفته و یک برگه جدید ایجاد کنید یا یکی از برگه های قبلی را در حالت ویرایش باز کنید. همین کار را می توانید برای نوشته ها انجام دهید.

اگر از ویرایشگر گوتنبرگ استفاده می کنید در برگه باز شده بلوک Feedzy را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds

بلوک Feedzy RSS Feeds اضافه خواهد شد.

آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds

حال باید URL فید را به بلوک اضافه کنید. در ادامه آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds توضیح خواهیم داد که URL فید چیست و چگونه آن را پیدا کنید.

URL فید چیست؟

URL فید هرگونه اطلاعات وب سایت های دیگر مانند نوشته ها، دسته ها و موارد دیگر است که می توانید از آنها در وب سایت خود استفاده کرده یا آنها را در وب سایت خود نمایش دهید.

برای نمایش پست های وب سایت های دیگر در سایت خود نیازی به مراجعه و بررسی نوشته های جدید آنها به صورت دستی ندارید. افزونه Feedzy RSS Feeds با استفاده از URL فید وب سایت، اطلاعات مورد نیاز شما را فراهم می کند.

چگونه URL فید را پیدا کنید؟

این بخش از آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds به نحوه پیدا کردن URL فید اختصاص دارد. به این منظور نحوه پیدا کردن URL فید را در وب سایت های وردپرسی و غیر وردپرسی توضیح می دهیم

A) وب سایت وردپرسی

اگر پیوندهای یکتا در تنظیمات وردپرس روی نام نوشته یا ساختار دلخواه باشد، یکی از URL های زیر کار خواهد کرد:

http://example.com/feed/
http://example.com/feed/rss/
http://example.com/feed/rss2/
http://example.com/feed/rdf/
http://example.com/feed/atom/

اگر تنظیمات پیوندهای دلخواه به حالت پیش فرض باشد، یکی از URL های زیر URL فید وب سایت خواهد بود:

http://example.com/?feed=rss
http://example.com/?feed=rss2
http://example.com/?feed=rdf
http://example.com/?feed=atom

B) وب سایت های غیر وردپرسی

با استفاده از روش های زیر می توانید URL فید وب سایتی که وردپرسی نیست را به دست آورید.

1- پیدا کردن آیکون RSS: صفحه وب سایت را باز کرده و آیکون نارنجی رنگ کوچک RSS مشابه شکل زیر را پیدا کنید.

آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds

معمولاً آیکون RSS در کنار آیکون شبکه های اجتماعی در هدر یا فوتر سایت قرار دارد. روی آن کلیک کنید. لینک نشان داده شده URL فید سایت مورد نظر شما را نشان می دهد.

2- با کلیک راست کردن روی صفحه وب سایت و انتخاب View Page Source می توانید سورس کد سایت را مشاهده کنید. در سورس کد، کدی که مشابه زیر است را پیدا کنید.

<link rel=”alternate” type=”application/rss+xml” title=”مدیر وردپرس » خوراک” href=”https://modirwp.com/feed/” />

اگر CTRL+F را فشار داده و عبارت”application/rss+xml” را وارد کنید، کد خط بالا را برای شما پیدا خواهد کرد. در این کد آنچه که در href بین کوتیشن ها (یعنی ” “) قرار دارد، فید URL است. در خط بالا /https://modirwp.com/feed آدرس URL فید است.

پس از اضافه کردن URL فید روی Load Feed کلیک کنید.

آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds

همچنین می توانید چندین URL فید را وارد کرده و آنها را با کاما از یکدیگر جدا کنید.

تنظیمات بلوک Feedzy

در این بخش از آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds نحوه تنظیمات بلوک Feedzy را توضیح خواهیم داد. روی بلوک Feedzy کلیک کنید تا تنظیمات بلوک را در ساید بار سمت چپ صفحه مشاهده کنید.

آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds

Feed Source: در این فیلد URL (های) فید (که با کاما از هم جدا شده اند) را مشاهده می کنید.

Feed Settings

آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds

Number of Feeds: تعداد آیتم هایی که می خواهید نمایش داده شود را در این قسمت مشخص کنید.

Display feed title: اگر می خواهید عناوین فید ها نمایش داده شود باید دکمه این قسمت را فعال کنید.

Feed Caching Time: در این فیلد می توانید زمان کش کردن فیدها را مشخص کنید.

Sorting Order: در این بخش می توانید نحوه مرتب کردن فیدها را مشخص کنید و آنها را براساس تاریخ انتشار یا عنوان از آخر به اول یا برعکس نمایش دهید.

Item Options

آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds

Open Links In: اگر می خواهید با کلیک بر روی لینک ها صفحه مربوطه در یک تب جدید باز شود، گزینه New Tab را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه Same Tab صفحه جدید در همان تب قبلی باز می شود.

Title Character Limit: اگر می خواهید عنوان شما طول مشخصی داشته باشد در این قسمت می توانید آن را مشخص کنید. اگر این فیلد خالی باشد کل عنوان نمایش داده می شود.

Display post & author: شما در این بخش می توانید نمایش تاریخ و نام نویسنده را درون فیدها فعال/غیرفعال کنید.

Display post description: اگر می خواهید توضیحات آیتم های فید نمایش داده شود می توانید در این قسمت دکمه نمایش آنها را فعال کنید.

Description Character Limit: مانند قسمت محدود کردن عنوان، در این بخش نیز می توانید تعداد کاراکترهای توضیحات را محدود کنید. اگر این فیلد را خالی بگذارید تمام توضیحات نمایش داده می شود.

Item Image Options

آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds

Display first image if available: اگر این گزینه را در حالت yes قرار دهید، اولین تصویر محتوا به عنوان تصویر شاخص نشان داده می شود. در این حالت باید یک تصویر پیش فرض برای مواقعی که افزونه تصویری پیدا نکند، آپلود کنید. با انتخاب حالت خودکار افزونه این کار را به صورت اتوماتیک انجام می دهد.

Thumbnails dimension: در این قسمت می توانید اندازه تصویر شاخص را مشخص کنید.

دسته بندی های فید

افزونه Feedzy به شما امکان گروه بندی فیدها در دسته های مختلف و فچ کردن همزمان آنها را می دهد. در این قسمت از آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds نحوه انجام این کار را به شما نشان می دهیم.

برای انجام این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر Feedzy » Feed Categories رفته و روی دکمه Add Category کلیک کنید.

آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds

در صفحه باز شده یک عنوان برای دسته انتخاب کرده و در قسمت ویرایشگر متنی Category Feeds آدرس URL تمام فیدهایی که می خواهید در آن دسته قرار گیرد را وارد کرده و با کاما از یکدیگر جدا کنید. سپس روی دکمه انتشار کلیک نمایید.

آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds

حال می توانید از زیرمنوی Feed Categories نامک را کپی کرده و مجدداً یک برگه یا نوشته که می خواهید دسته در آن قرار بگیرد بسازید. روی آیکون اضافه کردن بلوک کلیک کرده و بلوک Feedzy RSS Feeds را اضافه کنید. نامک کپی کرده را وارد کنید و روی دکمه Load Feed کلیک نمایید.

آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds

دسته مورد نظر شما به برگه یا نوشته اضافه خواهد شد.

فیدهای RSS زیادی وجود دارند که تنها از طریق تنظیمات پروکسی قابل دسترسی هستند اگر می خواهید فیدهایی را فچ کنید که به تنظیمات پروکسی نیاز دارند می توانید این کار را با افزونه Feedzy انجام دهید. در ادامه آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds نحوه انجام این کار را توضیح خواهیم داد.

استفاده از تنظیمات پروکسی در افزونه Feedzy RSS Feeds

برای انجام تنظیمات پروکسی در افزونه Feedzy در پیشخوان وردپرس به مسیر Feedzy » Settings بروید.

آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds

در تب Proxy جزئیات سرور پروکسی که می خواهید فیدها را از آن فچ کنید، وارد کنید.

Host: نام دامنه یا آدرس IP سرور پروکسی را در این قسمت وارد کنید. مانند: 127.0.0.1

Port: پورتی که برای دسترسی به سرور پروکسی از آن استفاده می شود را در این قسمت وارد کنید. به عنوان مثال 666.

Username: یک نام کاربری مجاز وارد کنید.

Password: پسورد کاربر مجاز را وارد کنید.

سپس روی دکمه Save کلیک کنید.

آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds در اینجا به پایان می رسد. امیدواریم این آموزش در سایت مدیر وردپرس مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه WP Smush

آموزش افزونه WP Smush و بهینه سازی تصاویر وردپرس

یکی از بهترین راه ها برای افزایش سرعت وردپرس این است که حجم تصاویر سایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *