آموزش افزونه Formidable Forms و ساخت فرم تماس با ما در وردپرس

آموزش افزونه Formidable formsدر این مقاله به آموزش افزونه Formidable Forms که یکی از پیشرفته ترین و بهترین افزونه های فرم ساز وردپرس است، می پردازیم.

اگر شما صاحب یک وب سایت وردپرسی هستید، نصب یکی از بهترین افزونه های فرم ساز و ایجاد یک فرم تماس با ما در سایت وردپرسی تان لازم است. با این روش بازدیدکنندگان سایت به جای اینکه از طریق ایمیل با شما در ارتباط باشند می توانند اطلاعات مورد نیاز شما و نیز نقطه نظرات و دیدگاههای خود را از طریق یک صفحه حاوی فرم تماس با ما به اطلاع شما برسانند. به این ترتیب نه تنها از سایت شما خارج نمی شوند بلکه در وقت خود نیز صرفه جویی می نمایند.

افرونه Formidable Forms یک افزونه فرم ساز رایگان و عالی مخزن وردپرس است. رابط کاربری کشیدن و رها کردن این افزونه باعث شده است که بتوان با آن فرم های زیبا و سفارشی در کمترین زمان ممکن ساخت. توسعه دهندگان این افزونه معتقد هستند که در 60 ثانیه می توان با آن یک فرم تماس با ما ساخت و در سایت منتشر کرد. که ادعای درستی نیز هست. حتی با استفاده از این افزونه می توان با یک قالب از پیش تعیین شده، فرم ایجاد کرد.

نسخه رایگان این افزونه دارای تمام ویژگی هایی است که شما برای ایجاد یک فرم تماس با ما نیاز دارید. برخی از ویژگی های نسخه رایگان عبارت است از:

  • 7 نوع فیلد در نسخه رایگان
  • اطلاعیه های ایمیل نامحدود
  • استایل دهنده فرم بصری
  • توانایی مشاهده ارسال فرم از بک اند

در این آموزش افزونه Formidable Forms را بررسی کرده و نحوه استفاده از آن را توضیح خواهیم داد.

آموزش افزونه Formidable Forms و نحوه ساخت فرم تماس با ما در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس از صفر تا صد برای مبتدی ها مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدیدی به نام Formidable در پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد.

آموزش افزونه Formidable forms

روی Forms (Lite) کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر برای شما نشان داده می شود.آموزش افزونه Formidable forms

در این صفحه لیستی از فرم های موجود نشان داده شده است. روی دکمه Add New کلیک کنید. صفحه ویرایشگر فرم به شکل زیر برای شما باز خواهد شد.آموزش افزونه Formidable forms

در قسمت عنوان یک نام برای فرم خود انتخاب کنید.

در این افزونه می توان از یک قالب از پیش تعریف شده برای فرم تماس استفاده کرد. شما می توانید از این قالب استفاده کنید یا یک فرم جدید را از ابتدا ایجاد کنید.

ایجاد فرم با استفاده از قالب از پیش تعیین شده

برای استفاده از قالب از پیش تعریف شده کافی است در فیلد کشویی موجود در بدنه فرم، Contact Us را انتخاب کرده و روی Load Template کلیک نمایید. صفحه ای به شکل زیر نشان داده خواهد شد.آموزش افزونه Formidable forms

فرم تماس شما با فیلدهای از پیش تعیین شده فوق ایجاد خواهد شد. روی دکمه Create در پایین صفحه کلیک کنید.

با کلیک بر روی دکمه Create، به صفحه تنظیمات فرم منتقل می شوید. در این صفحه می توانید تنظیمات دلخواه خود را اعمال کنید.آموزش افزونه Formidable forms

 On Submit : در این قسمت می توانید مشخص کنید که بعد از ارسال فرم چه اتفاقی بیفتد. با انتخاب هر گزینه تنظیمات مربوط به آن نشان داده می شود.

 AJAX : در این قسمت می توانید مشخص کنید که درخواست با AJAX (یعنی بدون لود صفحه) بارگذاری و ذخیره شود و نیز فرم با جاوااسکریپت اعتبار سنجی شود یا خیر.

 Styling & Bottons : در این قسمت می توانید استایل قالب و دکمه ارسال را سفارشی سازی کنید. در اینجا می توانید متن دکمه ارسال را فارسی نمایید.

 Messages : در این قسمت می توانید پیامی را که بعد از ارسال فرم به کاربر نشان داده می شود، سفارشی سازی کنید و نیز می توانید در قسمت Miscellaneous یک متن برای فرم تماس خود بنویسید.

سپس روی دکمه Update کلیک کنید.

reCAPTCHA یک سرویس رایگان است که وب سایت شما را از اسپم و سوء استفاده های احتمالی محافظت می کند. برای برخورداری از captcha در فرم خود کافی است در منوی Formidable پیشخوان وردپرس روی زیرمنوی Global Setting کلیک کنید.

آموزش افزونه Formidable forms

سپس در قسمت reCAPTCHA برای دریافت کلید رایگان آن روی لینک reCAPTCHA key free کلیک نمایید. بعد از دریافت کلید، Site Key و Private/Secret Key را در قسمت های مربوطه وارد کنید تا Captcha در فرم شما فعال شود.

ایجاد فرم به صورت دستی

در این قسمت از آموزش افزونه Formidable Forms به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید یک فرم تماس با فیلدهای انتخابی موجود بسازید.

برای این کار صفحه ویرایشگر فرم را باز کرده و در قسمت عنوان یک نام برای فرم تماس خود وارد کنید.

سپس به جای آنکه فیلدها را از قالب از پیش تعیین شده انتخاب کنید، فیلدهای موردنظر خود را از پنل سمت چپ صفحه بکشید و در بدنه فرم رها کنید.آموزش افزونه Formidable forms

برای ایجاد فیلد نام باید روی Text کلیک کرده، آن را بکشید و در بدنه فرم رها کنید. در فیلد Text ایجاد شده روی برچسب Text کلیک کنید. پس از هایلایت شدن Text می توانید آن را به نام تغییر دهید.

به همین روش، فیلدهای Email و Paragraph را به ترتیب برای وارد کردن ایمیل و متن پیام به بدنه فرم اضافه کنید.

آموزش افزونه Formidable forms

با کلیک بر روی * کنار هریک از برچسب ها می توانید پر کردن آن فیلد را اجباری کنید.

روی Create کلیک کنید تا مراحل ساخت فرم به پایان برسد. سپس مانند حالت قبل به صفحه Settings منتقل می شوید و می توانید تنظیمات موردنظر خود را اعمال کنید.

در قسمت سمت راست صفحه Settings سه تب مشاهده می شود. روی Form Actions کلیک کنید. آموزش افزونه Formidable forms

سپس پنجره کشویی مربوط به Email Notification را باز نمایید.آموزش افزونه Formidable forms

در بخش From قسمت [sitename] را با فیلد نام جایگزین کنید. به این صورت که با موس [sitename] را انتخاب کرده سپس روی نام در قسمت سمت چپ صفحه کلیک کنید. به صورت مشابه [admin_email] را با Email جایگزین کنید.

سپس روی Update کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شده به فرم شما اضافه شود.

اگر فرم را به همین صورت به صفحه تماس با ما اضافه کرده و انتشار دهید، فیلدها از چپ به راست نمایش داده خواهند شد. در این قسمت از آموزش افزونه Formidable Forms به شما نشان خواهیم داد که چگونه فیلدها را راست چین نمایید.

برای انجام این کار کافی است روی زیرمنوی Styles در منوی Formidable پیشخوان وردپرس کلیک کنید.

آموزش افزونه Formidable forms

در قسمت سمت راست صفحه چندین تب را مشاهده می کنید. تب ها را باز کرده و در هر قسمتی که Alignment را مشاهده کردید، Left را به right تغییر دهید. روی Save Style کلیک کنید.

اضافه کردن فرم ساخته شده به صفحه تماس با ما

در این قسمت از آموزش افزونه Formidable Forms به شما نشان خواهیم داد که چگونه فرم ساخته شده را به صفحه تماس با ما اضافه کرده و در سایت نمایش دهید.

در ویرایشگر گوتنبرگ که با وردپرس 5 عرضه شده است تا این تاریخ بلوک جداگانه ای برای این افزونه در نظر گرفته نشده است. بنابراین باید در منوی Formidable پیشخوان وردپرس روی زیرمنوی Forms (Lite) کلیک کنید تا صفحه فرم های ساخته شده برای شما باز شود. سپس در این صفحه شورت کد فرم مورد نظر خود را از قسمت shortcodes کپی کنید.

آموزش افزونه Formidable forms

سپس یک نوشته یا برگه جدید بسازید. روی آیکون اضافه کردن بلوک کلیک کرده و بلوک Shortcode را انتخاب کنید. سپس شورت کد کپی شده را در آن قسمت پیست نموده و صفحه را انتشار دهید.آموزش افزونه Formidable forms

در ویرایشگر قدیمی وردپرس پس از نصب و فعال سازی افزونه یک دکمه Formidable به نوار ابزار بالای صفحه اضافه می شود. آموزش افزونه Formidable forms

با کلیک بر روی آن یک صفحه پاپ آپ مشابه شکل زیر برای شما نمایش داده می شود.آموزش افزونه Formidable forms

در قسمت Select a form فرم موردنظر خود را انتخاب کنید. اگر مایلید عنوان فرم و توضیحات آن نمایش داده شود، گزینه های اول و دوم را فعال کنید. سپس روی دکمه Insert into Post کلیک نموده و پست را انتشار دهید.

امیدواریم آموزش افزونه Formidable forms در سایت مدیر وردپرس به شما کمک کرده باشد که یک فرم تماس زیبا و کاربردی بسازید.

دانلود افزونه

 

 

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

YITH WooCommerce Zoom Magnifier

YITH WooCommerce Zoom Magnifier زوم تصاویر محصول ووکامرس

افزونه YITH Woocommerce Zoom Magnifier افزونه ای است که با استفاده از آن می توانید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *