آموزش افزونه Lazy Load for Videos و بارگذاری تنبل ویدئوها در وردپرس

آموزش افزونه Lazy Load for Videos

در این مقاله به آموزش افزونه Lazy Load for Videos می پردازیم. این افزونه یکی از قوی ترین افزونه های وردپرس برای بارگذاری تنبل ویدئوها و افزایش سرعت وردپرس است.

همانطور که می دانید ویدئوها ابزار بسیار قدرتمندی برای جذب مخاطبان بیشتر و افزایش زمان سپری کردن آنها در سایت هستند. اما ویدئوهای جاسازی شده گاهی اوقات می توانند به تجربه کاربری آسیب بزنند.

یکی از معایب استفاده از ویدئوهای زیاد در سایت کاهش سرعت وب سایت است. وقتی شما یک ویدئو را در سایت خود بارگذاری می کنید، اسکریپت های خارجی و فایل هایی را اضافه می کنید که نیاز به بارگذاری دارند. از آنجا که این ویدئوها جاسازی شده هستند، افزونه WP-Rocket و استفاده از CDN (شبکه تحویل محتوا) نمی توانند کمکی به سریع تر شدن سایت کنند.

اگر تعداد زیادی ویدئو در سایت خود بارگذاری کرده اید و این ویدئوها سرعت بارگذاری سایت شما را کم کرده اند، بهترین کار استفاده از بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس است. در این صورت به جای اینکه ویدئوها همراه با بقیه محتواهای موجود در صفحه بارگذاری شوند با یک تصویر پیش نمایش قابل کلیک کردن جایگزین می شوند و تنها زمانی بارگذاری می شوند که کاربر روی آنها کلیک کرده باشد.

یکی از بهترین افزونه ها برای بارگذاری تنبل ویدئوها افزونه Lazy Load for Videos است. این افزونه نیاز به پیکربندی خاصی ندارد و به محض نصب و فعال سازی شروع به عمل کردن و بارگذاری تنبل ویدئوهای جاسازی شده می کند.

در این آموزش افزونه Lazy Load for Videos را مورد بررسی قرار داده و نحوه بارگذاری تنبل ویدئوها در سایت با این افزونه را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه Lazy Load for Videos و نحوه بارگذاری تنبل ویدئوها در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. این افزونه پس از نصب و فعال سازی بلافاصله بدون هیچ پیکربندی خاصی شروع به کار می کند و نیازی به ویرایش اسکریپت های جی کوئری بارگذاری تنبل یا هر کد دیگری نیست.

برای اینکه متوجه شوید افزونه Lazy Load for Videos در سایت وردپرسی شما به خوبی کار می کند یا خیر کافی است یکی از نوشته ها یا برگه های سایت که شامل یک ویدئو Youtube یا Vimeo است را مشاهده کنید. در صورتی که افزونه عملکرد درستی داشته باشد تمام پلیرهای پیش فرض با یک تصویر بند انگشتی ویدئو و یک دکمه پلی جایگزین شده است.

هنگامی که روی عکس کلیک می کنید، ویدئو بارگذاری شده و نشان داده می شود. ممکن است یک تأخیر بسیار جزئی در بارگذاری ویدئو وجود داشته باشد ولی به این معنی نیست که بارگذاری تنبل کار نمی کند.

اگرچه افزونه Lazy Load for Videos به پیکربندی خاصی نیاز ندارد اما تنظیماتی در این افزونه وجود دارد که می توانید بر طبق نیازهای خود آنها را پیکربندی کنید. در ادامه آموزش در مورد این تنظیمات توضیح بیشتری می دهیم.

آموزش تغییر تنظیمات پیش فرض افزونه Lazy Load for Videos

برای سفارشی سازی تنظیمات افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات » Lazy Load for Videos بروید. در این صفحه سه تب وجود دارد که در ادامه آموزش به بررسی آنها می پردازیم.

General/Styling

آموزش افزونه Lazy Load for Videos

Only load CSS/JS when needed: همانطور که در توضیحات این بخش آورده شده است فعال کردن این گزینه می تواند باعث کار نکردن افزونه برای بعضی ویدئوها شود اما در عین حال زمان بارگذاری را به میزان زیادی بهبود می دهد. بنابراین آن را در سایت خود آزمایش کنید اگر باعث ایجاد اختلالی در سایت شد باز هم می توانید از مزایای بارگذاری تنبل بدون فعال کردن این گزینه بهره ببرید.

Responsive Mode: توصیه می شود این گزینه را فعال کنید. اگر سایت شما رسپانسیو باشد، فعال کردن این بخش می تواند باعث بهبود رندر کردن سایت شود.

Play Button: در این بخش پنج گزینه مختلف در اختیار شما قرار داده شده است. گزینه هایی که CSS Only دارد بهتر است زیرا به معنی این است که هیچ تصویری برای بارگذاری وجود ندارد.

Thumbnails/patterns: برای اینکه یک تصویر بند انگشتی نشان داده شود باید یک درخواست برای سرور پلتفرم ویدئویی ساخته و ارسال شود. می توانید به جای آن یکی از پترن های موجود را نشان دهید یا هیچ چیزی را نشان ندهید.

Custom CSS: می توانید CSS سفارشی خود را در این قسمت وارد کنید.

Support for TablePress: اگر از جدول درون سایت خود استفاده می کنید با فعال کردن این گزینه می توانید URL ویدئو از YouTube یا Vimeo را درون جدولی که با افزونه TablePress ساخته اید وارد کنید و این ویدئو توسط افزونه Lazy Load for Videos بارگذاری تنبل می شود. این گزینه را تنها در صورتی فعال کنید که از این ویژگی در سایت خود استفاده می کنید.

بخش بسیار مهم در هر تب دکمه “Update Posts” در پایان صفحه است. اگر با بارگذاری تنبل ویدئوها در سایت خود مشکل دارید کافی است روی این دکمه کلیک کنید. این کار مخصوصاً بعد از اولین پیکربندی افزونه لازم است.

تب بعدی در صفحه تنظیمات افزونه Lazy Load for Videos تب یوتیوب است که در ادامه آموزش به بررسی آن می پردازیم.

YouTube

در تب YouTube می توانید رنگ ها، کیفیت تصاویر بند انگشتی و بسیاری موارد دیگر را پیکربندی کنید. حتی می توانید بارگذاری تنبل برای ویدئوهای YouTube را غیرفعال کنید. بهتر است تنظیمات این تب را به حالت پیش فرض باقی بگذارید.

آموزش افزونه Lazy Load for Videos

Vimeo

به صورت مشابه در تب تنظیمات Vimeo می توانید کنترل رنگ ها، نمایش یا عدم نمایش عنوان های ویدئو و حتی غیرفعال کردن بارگذاری تنبل برای ویدئوهای Vimeo را انتخاب کنید.

آموزش افزونه Lazy Load for Videos

فعال سازی بارگذاری تنبل برای نوشته های از قبل منتشر شده

اگر قبل از فعال سازی افزونه نوشته ها و برگه های منتشر شده ای در سایت خود دارید که حاوی ویدئوهای جاسازی شده هستند باید پس از فعال سازی افزونه آنها را ویرایش و بروزرسانی کنید.

انجام این کار بسیار ساده است و نیاز به هیچ تغییری در نوشته یا برگه نیست. کافی است صفحه مورد نظر خود را به حالت ویرایش باز کرده و روی دکمه بروزرسانی کلیک کنید. سپس صفحه را بررسی کنید تا مطمئن شوید تصویر بند انگشتی به جای ویدئو بارگذاری شده است.

در ساید بار سمت چپ صفحه ویرایش نوشته می توانید کیفیت تصویر بندانگشتی برای ویدئوهای جاسازی YouTube را انتخاب کنید.

آموزش افزونه Lazy Load for Videos

امیدواریم آموزش افزونه Lazy Load for Videos در سایت مدیر وردپرس مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

Search Filter

Search & Filter افزونه جستجو و فیلتر پیشرفته وردپرس

اگر می خواهید فرم جستجوی پیش فرض وردپرس را ارتقا داده و قابلیت های فیلتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *