آموزش افزونه Sassy Social Share و اشتراک محتوا در شبکه های اجتماعی

آموزش افزونه Sassy Social Share

این مقاله به آموزش افزونه Sassy Social Share اختصاص دارد. افزونه Sassy Social Share یکی افزونه های قدرتمند وردپرس برای اضافه کردن دکمه های اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی است.

با استفاده از دکمه های اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی می توانید  ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید زیرا بازدیدکنندگانی که محتوای شما را پسندیده اند می توانند به راحتی با آن کار کنند.

افزونه Sassy Social Share یکی از بهترین افزونه های شبکه های اجتماعی وردپرس است که خدمات خود را به کاربران فیسبوک، توییتر، گوگل، لینکدین، واتس اپ، پینترست، Reddit، Tumblr و صدها پلتفرم شبکه های اجتماعی دیگر ارائه می دهد.

مهمترین ویژگی های افزونه Sassy Social Share عبارت است از:

 • اتصال به بیش از 100 پلتفرم شبکه های اجتماعی
 • فعال بودن شمارش تعداد اشتراک گذاری ها (Social Counter) برای شبکه های اجتماعی معروف مانند فیسبوک، لیندکین، توییتر، پینترست، Buffer، Reddit، Stumbleupon و Vkontakte
 • طراحی رسپانسیو و پشتیبانی از بسیاری از قالب های وردپرس
 • پشتیبانی از BBPress ،BuddyPress و افزونه WooCommerce
 • امکان استفاده در چندین سایت وردپرسی
 • دارا بودن دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی شناور و رسپانسیو
 • بسیاری پشتیبانی های دیگر

در این آموزش افزونه Sassy Social Share را بررسی خواهیم کرد و نحوه تنظیمات آن را توضیح خواهیم داد.

آموزش افزونه Sassy Social Share و نحوه اشتراک گذاری محتوای وردپرس در شبکه های اجتماعی

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدیدی به نام Sassy Social Share در پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد.

با کلیک کردن بر روی این زیرمنو وارد صفحه تنظیمات افزونه به شکل زیر می شوید.

آموزش افزونه Sassy Social Share

همانطور که مشاهده می کنید صفحه تنظیمات افزونه Sassy Social Share از چندین تب مختلف تشکیل شده است. در ادامه آموزش به بررسی این تب ها می پردازیم.

آموزش تب Theme Selection در تنظیمات افزونه Sassy Social Share

در افزونه Sassy Social Share تنظیماتی برای طراحی ظاهر دکمه های اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی وجود دارد. در تب Theme Selection می توانید ظاهر پیش فرض آیکون های شبکه های اجتماعی را تغییر دهید. تنظیمات در دو متا باکس مختلف انجام می شود: Standard interface theme (قالب رابط استاندارد) و Floating interface theme (قالب رابط شناور).

آموزش افزونه Sassy Social Share

هر دو این متاباکس ها دارای گزینه های پیکربندی مشابهی هستند. قالب رابط استاندارد آیکون های شبکه های اجتماعی را در نوشته ها و/یا برگه های سایت نمایش می دهد اما قالب رابط شناور نوار ابزار شناور آیکون های شبکه های اجتماعی را در سمت چپ یا راست سایت در یک موقعیت ثابت نشان می دهد.

تنظیمات را طبق طراحی وب سایت خودتان سفارشی سازی کنید. اگر می خواهید از تنظیمات پیش فرض افزونه استفاده کنید می توانید تنظیمات این بخش را نادیده بگیرید.

Shape: در این قسمت می توانید شکل آیکون های اشتراک گذاری را مشخص کنید. گزینه هایی که در این بخش در اختیار شما قرار دارد مستطیلی شکل، مربع شکل و دایره ای شکل هستند.

Size (in pixels): در این قسمت می توانید اندازه آیکون های اشتراک گذاری را مشخص کنید.

Logo Color: در این قسمت می توانید رنگ لوگوی آیکون ها را به صورت کد هگز (hex code) وارد کنید. اگر این بخش را خالی بگذارید از رنگ های پیش فرض افزونه برای لوگوی آیکون ها استفاده می شود. از طریق این لینک می توانید کد هگز رنگ مورد نظر خود را به دست آورید.

Background Color: در این بخش می توانید رنگ یا کد هگز پس زمینه آیکون ها را مشخص کنید. اگر این قسمت را خالی بگذارید از رنگ پیش فرض افزونه برای پس زمینه آیکون ها استفاده می شود.

Border: در این قسمت می توانید برای آیکون های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی مرز انتخاب کنید و عرض و رنگ آن را تنظیم کنید.

Counter Position: در این قسمت می توانید موقعیت شمارنده اشتراک گذاری ها را مشخص کنید.

تب بعدی در صفحه تنظیمات افزونه Sassy Social Share مربوط به تنظیمات رابط استاندارد است که در ادامه آموزش به بررسی این تب می پردازیم.

Standard Interface

این تب مربوط به پیکربندی تنظیمات نوار ابزار اشتراک شبکه های اجتماعی استاتیک افقی است که در صفحات وب سایت شما نمایش داده می شوند.

آموزش افزونه Sassy Social Share

برای فعال کردن رابط استاندارد گزینه Enable Standard Interface را تیک بزنید.

Tittle: متنی که در این قسمت وارد می کنید قبل از آیکون های اشتراک گذاری در صفحه نمایش داده می شود.

Rearrange Icons: در این قسمت می توانید ترتیب قرارگیری آیکون های شبکه های اجتماعی را طبق نیازهای سایت خود تنظیم کنید. کافی است آیکون ها را کشیده و در محل مورد نظر خود رها کنید.

Select Sharing Services: در این قسمت می توانید پلتفرم های شبکه های اجتماعی که می خواهید در سایت شما نشان داده شوند را انتخاب کنید. کافی است روی آیکون مورد نظر خود یا باکسی که در کنار آن قرار دارد کلیک کنید.

Horizontal Alignment: در این قسمت می توانید تراز افقی محل قرارگیری آیکون ها را به صورت چپ، راست یا مرکز تنظیم کنید.

Position with respect to content: در این قسمت می توانید موقعیت قرارگیری آیکون های شبکه های اجتماعی را در بالا یا پایین محتوا تنظیم کنید.

Placement: این قسمت مربوط به انتخاب مکان هایی از سایت است که تمایل دارید آیکون های شبکه های اجتماعی در آنها نشان داده شوند. گزینه هایی که در این قسمت در اختیار شما قرار داده شده است شامل صفحه اصلی، نوشته ها، برگه ها، نوشته های منتخب و صفحات نوشته ها، آرشیو دسته ها، صفحات آرشیو (شامل دسته، برچسب، نویسنده یا صفحات تاریخ) و پیوست ها است.

Show share counts: اگر این گزینه را فعال کنید تعداد اشتراک گذاری های هر شبکه اجتماعی در بالای آیکون مربوط به آن نشان داده می شود.

Show total shares: با فعال کردن این گزینه تعداد کل اشتراک گذاری ها نمایش داده می شود.

Enable more icons: اگر این گزینه را فعال کنید آیکون های کمتری نشان داده می شود و برای نمایش تمام آیکون های شبکه های اجتماعی از یک کلیک More استفاده می شود.

پس از اعمال تنظیمات مورد نظر خود روی دکمه Save Changes کلیک کنید.

توجه داشته باشید که اگر فیس بوک را در سرویس های اشتراک اجتماعی فعال کرده اید و همچنین گزینه Show share counts را نیز فعال کرده اید ، باید در تب Miscellaneous یا متفرقه Facebook App ID و Facebook App Secret را ذخیره کنید تا نمایش تعداد اشتراک های فیس بوک برای شما فعال شود.

Floating Interface

در این بخش از تنظیمات افزونه Sassy Social Share می توانید نوار ابزار اشتراک شبکه های اجتماعی شناور عمودی را پیکربندی کنید. این متاباکس تقریباً مشابه متاباکس دکمه های استاندارد است فقط دارای چند فیلد اضافی است که در ادامه آموزش به بررسی این چند فیلد می پردازیم.

آموزش افزونه Sassy Social Share

Left offset: یک عدد را مشخص کنید. این عدد می تواند منفی باشد. افزایش عدد باعث شیفت یافتن دکمه های اشتراک گذاری به سمت راست و کاهش عدد باعث شیفت پیدا کردن آنها به چپ می شود.

Top offset: یک عدد را مشخص کنید. افزایش عدد باعث شیفت یافتن دکمه های اشتراک گذاری به سمت پایین و کاهش عدد باعث شیفت یافتن آنها به سمت بالا می شود.

Hide floating slider: با فعال کردن این گزینه نشانگر اسلایدر که در زیر نوار ابزار شناور نشان داده می شود، پنهان می گردد.

Vertical floating bar responsiveness: حداقل مرزهای صفحه نمایش برای نشان دادن رابط عمودی شناور را مشخص می کند. در این صورت رابط عمودی تنها وقتی که صفحه عریض تر از عرض مشخص شده است، نمایش داده می شود.

Horizontal floating bar responsiveness: ماکزیمم محدوده صفحه نمایش برای نشان دادن رابط افقی استاندارد در پایین صفحه را مشخص می کند. در این صورت تنها زمانی که صفحه نمایش باریک تر از عرض مشخص شده باشد، رابط عمودی شناور به صورت افقی در پایین صفحه چسبیده می شود.

Horizontal floating bar position: در این قسمت می توانید تراز رابط شناور افقی را مشخص کنید. این عدد می تواند منفی باشد.

Miscellaneous

تب Miscellaneous مربوط به تنظیمات بک اند است. در این تب می توانید گزینه های متفرقه دیگری مانند کوتاه کننده url، کش کردن تعداد اشتراک گذاری ها و بسیاری موارد دیگر را انجام دهید. همچنین اگر می خواهید CSS سفارشی برای آیکون های شبکه های اجتماعی اعمال کنید، می توانید در قسمت CSS Custom این کار را انجام دهید.

همانطور که قبلاً ذکر شد اگر فیسبوک را به سرویس های اشتراک شبکه های اجتماعی خود اضافه کرده باشید و نمایش تعداد اشتراک ها نیز فعال باشد باید Facebook App ID و Facebook App Secret را در تب Miscellaneous وارد کنید. برای این کار باید در حالیکه در اکانت فیسبوک خود قرار دارید وارد Facebook Developers شده و در آنجا ثبت نام کنید. سپس در قسمت Create App یک App جدید بسازید.

آموزش اضافه کردن آیکون های اشتراک گذاری افزونه Sassy Social Share در نوشته ها و برگه های وردپرس

در افزونه Sassy Social Share برای اضافه کردن آیکون های اشتراک گذاری در نوشته ها و برگه های وردپرس می توانید از شورت کد استفاده کنید. کافی است شورت کد [Sassy_Social_Share] را در هر جایی از محتوای خود که می خواهید دکمه های اشتراک گذاری در آنجا دیده شود، وارد کنید.

توجه داشته باشید که در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس باید این کار را از طریق بلوک کد کوتاه انجام دهید.

امیدواریم آموزش افزونه Sassy Social Share در سایت مدیر وردپرس مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد. منتظر دریافت دیدگاه های شما هستیم.

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

Co-Authors Plus

Co-Authors Plus افزونه نمایش نام چند نویسنده برای یک محتوا در وردپرس

وردپرس به صورت پیش فرض برای هر محتوا تنها امکان اختصاص دادن یک نویسنده را …

۲ دیدگاه

 1. نیمل سلطانی

  سلام وقت بخیر… لطف میکنید راهنمایی کنید که چطور تو این افزونه لینک تلگرام یا واتساپ بهشون اضافه میکنیم؟؟؟ چون بعد از انتخاب ایکون هیچ منویی ظاهر نمیشه که ای دی یا لینک داخلش قرار بدیم و بشه از تو سایت بهش دسترسی داشت

  • سلام..وقت شما بخیر…افزونه Sassy social share برای اینکه بازدیدکنندگان بتونن مطالب موجود در سایت شما رو در شبکه های اجتماعی خودشون به اشتراک بگذارند. در صفحه تنظیمات افزونه در قسمت Target URL تنظیمات به صورت پیش فرض روی Url of the webpage where icons are located تنظیم شده که باعث میشه کاربر با کلیک روی هر آیکون وارد صفحه مربوط به همون شبکه اجتماعی بشه .. مثلاً وقتی روی آیکون واتس اپ کلیک می کنه وارد صفحه ای میشه که می تونه به واتساپ خودش دسترسی پیدا کنه و محتوای شما را به اشتراک بگذاره..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *