آموزش افزونه Social Warfare و اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی

آموزش افزونه Social Warfare

در دنیای امروز استفاده از شبکه های اجتماعی روز به روز گسترش پیدا کرده و بسیاری از مردم اخبار و اطلاعات مورد نیاز خود را از شبکه های اجتماعی دریافت می کنند. به همین دلیل بازاریابی شبکه های اجتماعی اهمیت بسیار بالایی پیدا کرده است. یکی از بهترین راه ها برای اتصال وب سایت و شبکه های اجتماعی استفاده از دکمه های اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی است. افزونه های بسیاری در وردپرس وجود دارند که این کار را برای شما انجام می دهند. در این مقاله به آموزش افزونه Social Warfare که یکی از قدرتمندترین افزونه های وردپرس برای اضافه کردن دکمه های اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی است، می پردازیم.

برای مشاهده لیستی از بهترین افزونه ها برای اتصال سایت وردپرس به پروفایل شبکه های اجتماعی، مقاله بهترین افزونه های شبکه های اجتماعی وردپرس را مطالعه کنید.

افزونه Social Warfare هم به صورت رایگان و هم پرمیوم عرضه شده است. نسخه Pro این افزونه، یک پلاگین بصری شگفت انگیز است که از بسیاری از شبکه های اجتماعی محبوب پشتیبانی کرده و با بسیاری از قالب های وردپرس به خوبی کار می کند. برخی از ویژگی های افزونه Social Warfare Pro عبارت است از:

 • سبک وزن است و به سرعت بارگذاری می شود به همین دلیل یکی از بهترین راه ها برای افزایش سرعت وردپرس است.
 • قابلیت سفارشی سازی بسیار بالایی دارد و به راحتی می توانید اندازه، شکل، رنگ و رنگ هاور دکمه ها را سفارشی کرده و آنها را با طرح بندی سایت خود هماهنگ کنید.
 • قابلیت قرار دادن دکمه ها را در جاهای مختلف سایت دارد. شما می توانید دکمه های اشتراک گذاری را در چپ، راست، بالا، پایین سایت خود قرار دهید.
 • رنج وسیعی از شبکه های اجتماعی محبوب را پشتیبانی می کند.
 • موبایل دوستانه است.
 • شمارش تعداد توییت ها را حفظ می کند.
 • دکمه Pin It را به تمام تصاویر سایت شما اضافه می کند.
 • و بسیاری ویژگی های دیگر

در این آموزش نسخه رایگان افزونه Social Warfare را مورد بررسی قرار داده و ویژگی های مختلف نسخه رایگان افزونه و همچنین نسخه Pro آن را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه Social Warfare و نحوه اضافه کردن دکمه های اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه پیامی در بالای صفحه افزونه ها نمایش داده می شود که از شما می خواهد کش خود را پاک کنید. پس از به روزرسانی هر پلاگین یا قالبی باید مطمئن شوید که همه کش سایت خود صرف نظر از اینکه از چه افزونه ای استفاده می کنید (افزونه W3 Total Cache، افزونه WP Super Cache و …) را پاک کنید تا اطمینان حاصل شود که جدیدترین فایل های CSS و جاوااسکریپت بارگیری می شوند. بارگذاری فایل های منسوخ شده علت اصلی اشکالات پس از به روزرسانی پلاگین و قالب است و راه حل رفع آن پاک کردن کش سایت است.

پس از فعال سازی افزونه منوی جدیدی به نام Social Warfare در پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد با کلیک بر روی این منو صفحه ای مشابه شکل زیر نشان داده می شود.

آموزش افزونه Social Warfare

همانطور که در بالای صفحه مشاهده می کنید این صفحه از چندین تب تشکیل شده است. در ادامه آموزش به بررسی تب های مختلف موجود در صفحه تنظیمات افزونه Social Warfare می پردازیم.

آموزش تنظیمات نمایش در افزونه Social Warfare

در تب Display می توانید نحوه نمایش دکمه ها را سفارشی سازی کنید. این تب از چند قسمت مختلف به شرح زیر تشکیل شده است.

Social Networks

آموزش افزونه Social Warfare

در این قسمت می توانید دکمه های شبکه های اجتماعی که می خواهید در نوشته ها و برگه های سایت شما نشان داده شوند را انتخاب کنید. برای این کار می توانید از رابط کاربری کشیدن و رها کردن افزونه استفاده کنید. این رابط کاربری ساده به شما امکان انتخاب شبکه های فعال و ترتیب قرارگیری دکمه ها را می دهد.

در باکس Active شبکه هایی که می خواهید در وب سایت شما نشان داده شوند را قرار دهید. شبکه هایی که نمی خواهید در سایت شما نشان داده شوند را در باکس Inactive قرار دهید.

به علاوه در این قسمت می توانید ترتیب قرارگیری شبکه ها را نیز مشخص کنید. کافی است شبکه مورد نظر خود را کشیده و در مکان مناسب رها کنید. به هر ترتیبی که دکمه ها را قرار دهید به همان ترتیب در نوشته ها و برگه های سایت شما نشان داده خواهند شد.

در نسخه Pro افزونه social Warfare می توانید شبکه ها را به صورت پویا به ترتیب بیشترین اشتراک گذاری مرتب کنید. به این معنی که دکمه ها از چپ به راست با بالاترین تعداد در چپ مرتب می شوند. به عنوان مثال اگر پستی دارای 50 اشتراک در فیسبوک و 20 اشتراک در توییتر باشد، ابتدا دکمه اشتراک گذاری فیسبوک ظاهر می شود و سپس دکمه توییتر به دنبال آن می آید.

بخش بعدی در آموزش تب Dispaly افزونه Social Warfare به بخش Share Counts اختصاص دارد.

Share Counts

آموزش افزونه Social Warfare

تنظیمات share counts یا تعداد اشتراک گذاری ها به شما این امکان را می دهد که چگونگی و زمان نمایش تعداد اشتراک گذاری ها را کنترل کنید. شما می توانید تعداد اشتراک گذاری ها را برای هر شبکه به صورت جداگانه روی دکمه مربوط به آن نشان دهید و هم می توانید تعداد کل اشتراک گذاری ها را در کنار دکمه ها به نمایش بگذارید.

 • Button Counts: اگر این دکمه را فعال کنید تعداد اشتراک ها برای هر شبکه اجتماعی روی هر دکمه به صورت جداگانه نمایش داده می شود.
 • Total Counts: با فعال کردن این دکمه تعداد کل اشتراک گذاری ها متشکل از تمام شبکه ها نشان داده می شود.

در Social Warfare Pro addon در صورتی که تعداد اشتراک گذاری ها صفر باشد، این رقم به هیچ عنوان نمایش داده نمی شود. قبل از نمایش تعداد اشتراک گذاری ها روی هر دکمه حداقل یک اشتراک گذاری باید انجام شده باشد.

در نسخه Pro افزونه گزینه ای به نام حداقل اشتراک گذاری وجود دارد. این گزینه به این دلیل ساخته شده است که اگر تعداد اشتراک گذاری هایی که روی دکمه ها نشان داده می شود کم باشد ممکن است باعث شود بازدیدکنندگان احساس کنند مطلب شما به اندازه کافی مهم نیست. به همین دلیل قبل از نمایش تعداد اشتراک گذاری ها روی دکمه ها می توانید یک حداقل آستانه تعیین کنید.

به عنوان مثال ، اگر حداقل اشتراک گذاری را روی 25 تنظیم کنید تا زمانی که کل اشتراک گذاری ها برابر یا بیشتر از 25 نباشد ، نمایش داده نمی شود. هنگامی که تعداد کل اشتراک گذاری ها به عدد 25 رسید، هر دو تعداد اشتراک دکمه و تعداد کل اشتراک ها روشن خواهند شد (با فرض اینکه آنها را در دو تنظیم بالا روشن کرده باشید).

Position Share Buttons

آموزش افزونه Social Warfare

در این بخش می توانید مکانی که می خواهید دکمه های اشتراک گذاری در قسمت های مختلف سایت شما شامل نوشته ها، برگه ها و انواع پست های سفارشی ظاهر شوند را کنترل کنید. به عنوان مثال اگر افزونه ووکامرس را نصب کرده باشید در نسخه Pro افزونه می توانید دکمه های اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی را در صفحات محصولات نشان دهید.

در ستون سمت چپ می توانید مکان دکمه های استاتیک را برای قسمت های مختلف سایت مشخص کنید و در ستون سمت راست می توانید انتخاب کنید که دکمه های شناور برای هر نوع پست روشن یا خاموش باشد.

برای دکمه های استاتیک، 4 گزینه در اختیار شما قرار داده شده است: بالاتر از محتوا ، زیر محتوا ، هم در بالا و هم در زیر محتوا ، قرار دادن هیچ یک/دستی.

اگر گزینه “قرار دادن هیچ یک/دستی” یا “none/manual placement” را انتخاب کردید ، دکمه ها نشان داده نخواهند شد. درعوض برای نشان دادن دکمه های مربوط به آن دسته از پست ها ، می توانید از شورت کد زیر

[social_warfare]

یا تابع php

social_warfare()

استفاده کنید و دکمه ها را در جایی که می خواهید، به صورت دستی اضافه کنید.

در ادامه آموزش به بررسی تب Styles در افزونه Social Warfare می پردازیم.

استایل دهی دکمه های شناور

Floating Share Buttons

آموزش افزونه Social Warfare

این بخش از تنظیمات اجازه کنترل مکان و چگونگی نمایش دکمه های شناور در نوشته ها و برگه های سایت را به شما می دهد. اگر ترجیح می دهید از دکمه های شناور در سایت خود استفاده کنید، باید گزینه Floating Share Button را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه مجموعه ای از تنظیمات شامل موارد زیر نمایش داده می شوند.

 • Float Position: شما می توانید دکمه های شناور را در بالای صفحه، پایین صفحه یا سمت چپ یا راست صفحه نمایش دهید.
 • Float Before Content: اگر می خواهید دکمه های شناور قبل از شروع محتوای صفحه ظاهر شوند این گزینه را فعال کنید.
 • Background Color: در این قسمت می تونید رنگ پس زمینه دکمه ها را انتخاب کنید.

در نسخه Pro افزونه گزینه های پیکربندی زیادتری در اختیار کاربران قرار می گیرد.

ادامه آموزش به بررسی تب Social Identity در افزونه Social Warfare اختصاص دارد.

تنظیمات هویت اجتماعی

آموزش افزونه Social Warfare

تب Social Identity به شما امکان می دهد چند گزینه جهانی را برای ارتقاء تجربه اشتراک گذاری تنظیم کنید. تنظیم اطلاعات این قسمت بسیار مهم است زیرا نشان می دهد محتوای به اشتراک گذاشته شده از کجا نشأت گرفته و توییتر آن از کجا اداره می شود. به این ترتیب اگر کسی علاقه مند به بررسی نویسنده محتوا و دنبال کردن او باشد می تواند به راحتی این کار را انجام دهد.

 • Twitter Username: در این قسمت نام توییتر خود را بدون نماد @ وارد کنید. با این کار در انتهای توییت های به اشتراک گذاشته شده از طریق دکمه های افزونه Social Warfare عبارت “via@username” اضافه خواهد شد. اگر چندین نویسنده در سایت خود دارید در نسخه Pro افزونه می توانید پروفایل هر کاربر را در پیشخوان وردپرس با رفتن به مسیر کاربران » همه کاربران ویرایش کنید. سپس به بخش فیلدهای Social Warfare اسکرول کرده و نام کاربری شخصی توییتر را برای هر نویسنده وارد کنید. در این صورت هنگامی که کاربران از دکمه توییت استفاده می کنند این نام اضافه خواهد شد.
 • Pinterest Username: هنگامی که شخصی یکی از نوشته ها یا برگه های شما را پین می کند، نام کاربری پینترست شما برچسب گذاری خواهد شد.
 • Facebook Page URL: اگر یک صفحه فیسبوک برای وب سایت خود دارید، آدرس کامل URL آن را در این قسمت وارد کنید. اگر آدرس URL فیسبوک نویسنده را در قسمت پروفایل کاربر در فیلدهای Social Warfare اضافه کنید، این گزینه می تواند باطل شود.
 • Facebook App ID: این فیلد اختیاری است و دید بیشتری از میزان محبوبیت صفحه فیسبوک وب سایت شما ارائه می دهد. همچنین به شما اجازه می دهد اشتراک های فیسبوک را سفارشی سازی کنید و متن “via Social Warefare” را حذف کرده و متن مورد نظر خود را وارد کنید.

در ادامه آموزش به بررسی تب Advanced در افزونه Social Warfare می پردازیم.

آموزش تنظیمات پیشرفته افزونه Social Warfare

آموزش افزونه Social Warfare

Gutenberg Blocks

اگر می خواهید از بلوک Social Warfare برای اضافه کردن دکمه های اشتراک گذاری در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس استفاده کنید این گزینه را فعال نمایید.

Frame Buster

آیا تا به حال دیده اید که شخصی نوشته شما را به اشتراک بگذارد و در پایین نوشته لینکی از خود قرار دهد؟

این ویژگی به خاطر اپلیکیشنی است که به کاربران امکان می دهد فراخوان عمل های خود را در پایین یا بالای محتوای سایت شما قرار دهند. چنین قابلیتی ممکن است برای همه خوش آیند نباشد. به همین دلیل Frame Buster به عنوان یک ویژگی ایجاد شده است که با فعال کردن آن وقتی سایت شما توسط هر اپلیکیشن framing، فریم بندی می شود به سرعت آن را تشخیص داده و بازدیدکنندگان شما را به نسخه اصلی و فریم بندی نشده سایت تان هدایت می کند.

Full Content vs. Excerpts

همانطور که می دانید بعضی قالب ها دارای ویژگی خلاصه مطالب نیستند و صفحات آرشیو وبلاگ به جای نشان دادن خلاصه ای از نوشته ها تمام آنها را نشان می دهند. به همین دلیل ممکن است کاربران مطالب را در صفحات آرشیو مطالعه کرده و دیگر وارد هر صفحه به صورت جداگانه نشوند.

افزونه Social Warfare به صورت پیش فرض دکمه ها را تنها به محتوای موجود در صفحات نوشته ها اضافه می کند و آنها را به صفحات بایگانی، دسته ها، فهرست وبلاگ و … اضافه نمی نماید. این ویژگی باعث می شود کاربران در صفحات آرشیو به دکمه های اشتراک گذاری دسترسی نداشته باشند.

بنابراین اگر در این صفحات به جای خلاصه ای از محتوا از کل آن استفاده می کنید می توانید این گزینه را فعال کنید تا دکمه های اشتراک گذاری در صفحات آرشیو نیز نشان داده شوند و کاربران بتوانند از آن صفحات هم مطالب شما را به اشتراک بگذارند.

جمع بندی

افزونه Social Warfare یک افزونه قدرتمند و کاربردی برای اضافه کردن دکمه های اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی است. با استفاده از این افزونه می توانید اشتراک های اجتماعی بیشتری دریافت کنید که می تواند منجر به بازدید بیشتر وب سایت شما شود.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد. دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Social Warfare
صفحه افزونه Social Warfare
5/5 - (6 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *