آموزش افزونه Subscribe to Comments Reloaded و پاسخ دیدگاه وردپرس

آموزش افزونه Subscribe to Comments Reloaded

اگر می خواهید کسانی که در سایت شما دیدگاه ارسال می کنند به محض دریافت پاسخ به دیدگاه شان از آن مطلع شوند، افزونه Subscribe to Comments Reloaded شما را قادر به انجام این کار می سازد. در این مقاله به آموزش افزونه Subscribe to Comments Reloaded و نحوه چگونگی کار با آن می پردازیم.

یکی از مشکلات سیستم کامنت گذاری پیش فرض وردپرس این است که اگر کسی در سایت شما دیدگاه ارسال کند تنها راهی که می تواند بفهمد به دیدگاه او پاسخ داده شده این است که مجدداً به سایت شما بازگشته و این موضوع را بررسی کند. بسیاری از بازدیدکنندگان این کار را انجام نمی دهند. بنابراین شما شانس این را که کاربر موردنظر را به یک مشترک یا مشتری دائمی تبدیل کنید از دست خواهید داد.

با استفاده از افزونه Subscribe to Comments Reloaded که یکی از بهترین افزونه های مدیریت دیدگاه ها در وردپرس است، خوانندگان و بازدیدکنندگان سایت شما می توانند انتخاب کنند که اگر کامنتی در یک سایت که در آن نظر گذاشته اند، ارسال شود توسط ایمیل از آن مطلع شوند. همچنین می توانند انتخاب کنند که ایمیل برای تمام دیدگاه ها برای آنها ارسال شود یا فقط کامنت هایی که در پاسخ با آنها داده شده است.

مزیت اصلی افزونه Subscribe to Comments Reloaded برای شما به عنوان مدیر سایت این است که تعامل بیشتری با کاربران سایت برقرار کرده و قادر خواهید بود بازدیدکنندگان یک باره را از طریق اعلان های ایمیل مجدداً به سایت برگردانده و باعث افزایش لیست ایمیل در وردپرس و سایت وردپرسی تان شوید.

در این آموزش افزونه Subscribe to Comments Reloaded که یکی از راه های بسیار عالی برای جذب مخاطب هدفمند در وردپرس است را بررسی می نماییم.

آموزش افزونه Subscribe to Comments Reloaded و دریافت پاسخ دیدگاه ها در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید.

با فعال سازی افزونه منوی StCR به صورت زیر به پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد.

آموزش افزونه Subscribe to Comments Reloaded

تنظیمات پیش فرض افزونه Subscribe To Comments Reloaded به گونه ای است که می توانید به محض نصب افزونه شروع به استفاده از آن نمایید. پس از فعال سازی افزونه اگر هریک از نوشته های سایت خود راببینید مشاهده می کنید که در انتهای فرم دیدگاه باکسی اضافه شده است که اجازه اشتراک را به کاربران می دهد.

آموزش افزونه Subscribe to Comments Reloaded

با این حال می توانید تنظیمات این افزونه را به گونه ای شخصی سازی نمایید تا هم به صورت مؤثرتری عمل کرده و هم با سایت شما هماهنگی بیشتری داشته باشد. در ادامه آموزش با تنظیمات افزونه Subscribe to Comments Reloaded آشنا می شویم.

همانطور که مشاهده می کنید منوی StCR در پیشخوان وردپرس از زیرمنوهای مختلفی تشکیل شده است که شما می توانید از طریق این زیرمنوها تنظیمات مختلف این افزونه را پیکربندی کنید. ادامه آموزش به بررسی این زیرمنوها اختصاص دارد.

آموزش مدیریت اشتراک ها در افزونه Subscribe to Comments Reloaded

با کلیک بر روی منوی StCR اولین صفحه ای که برای شما باز می شود، صفحه مدیریت اشتراک ها است. شما در این صفحه می توانید تمام اشتراک های فعلی سایت خود را مشاهده کرده و همچنین اشتراک های جدید را به صورت دستی اضافه کنید.

آموزش افزونه Subscribe to Comments Reloaded

فرم دیدگاه ها

مجموعه اصلی کنترل ها و تنظیمات افزونه Subscribe To Comments Reloaded در زیرمنوی فرم دیدگاه ها وجود دارد. در این قسمت می توانید تنظیمات منوی چک باکس/کشویی که با نصب افزونه در انتهای تمام کامنت های شما ظاهر می شود را پیکربندی کنید.

شما در منوی فرم دیدگاه ها می توانید عملکرد فیلدهای جدید را در فرم کامنت های سایت خود تعریف کنید و همچنین مشخص کنید که این فیلدها چگونه در سایت شما نشان داده شوند.

آموزش افزونه Subscribe to Comments Reloaded

اگر می خواهید چک باکس اشتراک ایمیل فعال باشد کافی است گزینه “کادر تیک زدنی را در مکان پیشفرض یعنی زیر دکمه ی ارسال نشان بده” را فعال کنید.

همچنین می توانید انتخاب کنید که چک باکس اشتراک ایمیل به صورت پیشفرض تیک خورده باشد یا خیر. به این ترتیب کاربران به صورت پیش فرض مشترک ارسال ایمیل می شوند.

اگر گزینه اشتراک پیشرفته را فعال کنید، منوی چک باکس به یک منوی کشویی تبدیل می شود که سه گزینه برای کاربران دارد. در گزینه های اشتراک پیشرفته به خوانندگان و کامنت گذاران سایت اجازه داده می شود که انتخاب کنند با ارسال هر کامنت در بخش دیدگاه های سایت ایمیل برایشان ارسال شود یا تنها وقتی که به کامنت آنها پاسخی داده می شود ایمیل را دریافت کنند یا اینکه اصلاً ایمیلی برایشان ارسال نشود. فعال کردن این گزینه به شدت توصیه می شود و ویژگی کلیدی این افزونه است.

در قسمت HTML سفارشی می توانید استایل درونی و خروجی HTML چک باکس را سفارشی سازی کنید.

در ادامه به آموزش بقیه منوی فرم دیدگاه ها در افزونه Subscribe to Comments Reloaded می پردازیم.

آموزش افزونه Subscribe to Comments Reloaded

در قسمت “پیغام برای بازدیدکنندگان شما” می توانید متن پیش فرضی که در فرم کامنت به بازدیدکنندگان سایت نشان داده می شود را تغییر دهید.

به صورت پیش فرض کاربران در کنار چک باکس اشتراک، پیام “مرا با ایمیل از دیدگاه های آتی این نوشته مطلع کن. همچنین می توانید بدون ارسال دیدگاه مشترک شوید” را مشاهده خواهند کرد. در این قسمت می توانید این پیام را به هر آنچه که می خواهید تغییر دهید.

آموزش افزونه Subscribe to Comments Reloaded

همچنین می توانید پیام های پیش فرض را برای وقتی که کاربران از قبل مشترک شده اند، در حال انتظار هستند یا پیامی که مخصوص نویسنده پست است را سفارشی سازی کنید.

هنگامی که تمام تنظیمات را انجام دادید روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا استفاده از افزونه با تنظیمات جدید شروع شود.

باقی مقاله به آموزش زیرمنوهای دیگر افزونه Subscribe To Comments Reloaded اختصاص دارد.

آموزش صفحه ی مدیریت افزونه Subscribe to Comments Reloaded

این قسمت مربوط به تنظیمات صفحه ای است که کاربران می توانند برای مدیریت کامنت ها و اشتراک شان به آن دسترسی داشته باشند.

آموزش افزونه Subscribe to Comments Reloaded

صفحه ی مدیریت به صورت پیش فرض فعال است. در قسمت “صفحه ی مدیریت مجازی” شما می توانید این صفحه را کاملاً غیرفعال کنید. در قسمت “عنوان صفحه” و “پیوند به صفحه مدیریت” می توانید نام و پیوند یکتای این صفحه را تغییر دهید. URL پیش فرض برای صفحه مدیریت ” comment-subscriptions/ ” است.

هنگامی که یک کاربر که مشترک سایت نیست وارد قسمت ارسال دیدگاه می شود، افزونه از او می خواهد که آدرس ایمیل خود را وارد کند.

آموزش افزونه Subscribe to Comments Reloaded

سپس یک ایمیل شامل لینک دسترسی به صفحه مدیریت اشتراک ها برای او ارسال می شود. کاربر از طریق این لینک می تواند به صفحه مدیریت دسترسی داشته باشد.

در بخش دوم صفحه ی مدیریت می توانید محتوای متنی که کاربران در صفحه ی مدیریت می بینند را سفارشی سازی کنید.

آموزش افزونه Subscribe to Comments Reloaded

این پیام ها شامل متن پیامی که کاربران مهمان می بینند (درخواست لینک و درخواست اشتراک)، متن درخواست اشتراک برای کاربرانی که دیدگاهی ارسال نکرده اند، متنی که نویسندگان و مدیران خواهند دید و موارد دیگر است. اگر متن خاصی مدنظر شما نیست بهتر است این قسمت را در حالت پیشفرض رها کنید.

آگاه سازی ها

در این قسمت از آموزش افزونه Subscribe to Comments Reloaded تب آگاه سازی ها را بررسی خواهیم کرد. در این تب می توانید محتوای ایمیل هایی که کاربران بعد از اشتراک دریافت می کنند را سفارشی سازی کنید.

آموزش افزونه Subscribe to Comments Reloaded

این تنظیمات شامل قابلیت تغییر نام و آدرس ایمیل فرستنده، عنوان و محتوای ایمیل اعلان ها، عنوان و محتوای ایمیل درخواست تایید مجدد (که بخشی از ویژگی double opt-in است) و عنوان و محتوای ایمیلی است که کاربران برای درخواست URL صفحه ی مدیریت ارسال می کنند.

باید توجه داشته باشید که هر کدام از قسمت های ذکر شده یک شورت کد مانند [post_title] یا [manager_link] در داخلشان وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که با اعمال تغییرات، در داخل هر قسمت شورت کدها وجود داشته و پاک نشده باشند. زیرا این شورت کدها حاوی اطلاعات متغیرهای مربوط به پست، سفارشی برای هر کاربر هستند.

آموزش تنظیمات افزونه Subscribe to Comments Reloaded

در انتهای آموزش افزونه Subscribe to Comments Reloaded نوبت به تب تنظیمات می رسد.

آموزش افزونه Subscribe to Comments Reloaded

در این صفحه شما می توانید گزینه “بررسی مضاعف ” را فعال کنید که با فعال کردن آن از کاربران درخواست می شود وقتی مشترک می شوند یا اشتراک خود را فعال/غیرفعال می کنند، آدرس ایمیل خود را مجدداً از طریق ایمیل برای نویسندگان و مدیران تایید نمایند.

همچنین تنظیمات دستی دیگری مانند فعال کردن ایمیل های HTML و نحوه رفتار با لینک های درون ایمیل در این صفحه وجود دارد. تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کرده و روی دکمه “ذخیره ی تغییرات” کلیک کنید.

در هر زمان که بخواهید می توانید از تب مدیریت اشتراک ها برای مشاهده اشتراک های موجود در سایت خود برای تمام کاربران استفاده کنید.

افزونه Subscribe to Comments Reloaded یک افزونه نسبتاً پیشرفته است و این آموزش می تواند مقدمه ای برای کار با این افزونه باشد. بهترین راه برای استفاده از این افزونه این است که افزونه را نصب کرده و هر کدام از قسمت ها را جداگانه امتحان کرده و نتایج را ببینید.

امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد که بخش دیدگاه های سایت خود را به درستی مدیریت کرده و بازدیدکنندگان سایت تان را به مشترکان و مشتریان دائمی تبدیل کنید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه WP-Sweep

آموزش افزونه WP-Sweep و پاکسازی دیتابیس وردپرس

آیا به دنبال افزایش سرعت وب سایت وردپرس خود هستید؟ همانطور که می دانید سرعت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *