آموزش افزونه WP Live Chat Support و ایجاد چت آنلاین در وردپرس

آموزش افزونه WP Live Chat Support

جستجو در فضای اینترنت و گشت و گذار در سایت های مختلف می تواند کاری انفرادی و منزوی کننده باشد. یک راه خوب برای جلوگیری از به وجود آمدن این حس ایجاد قابلیت چت زنده در سایت وردپرسی است. در این مقاله به آموزش افزونه WP Live Chat Support که یکی از افزونه های قدرتمند و رایگان وردپرس است، می پردازیم.

اکثر وبلاگ نویسان به مزایای تعامل و ایجاد رابطه با کاربران پی برده اند. اگر به وب سایت های محبوب خود در فضای اینترنت سری بزنید متوجه خواهید شد که همه آنها حداقل شامل یک فرم تماس با ما، آدرس ایمیل و لینک پروفایل شبکه های اجتماعی هستند. اما اگر می خواهید تعامل با کاربران را به سطح بالاتری برسانید هیچ چیز بهتر از چت آنلاین نیست.

چت آنلاین به شما این امکان را می دهد که با حل فوری مشکلات پیش آمده برای کاربران یک سرویس ویژه و استثنایی به بازدیدکنندگان و مخاطبان سایت خود ارائه دهید.

همچنین استفاده از چت آنلاین در سایت وردپرسی باعث می شود تبدیل بالاتر و فروش بیشتری داشته باشید زیرا می توانید پاسخ به درخواست های فروش را در زمان واقعی داده، مشکلات پیش آمده با خریداران را حل و فصل کرده و یک حضور انسانی را برای مشتری فراهم کنید. به این ترتیب مشتری با رغبت بیشتری خریدها را انجام می دهد.

افزونه WP Live Chat Support یک افزونه رایگان مخزن وردپرس است که امکان اضافه کردن چت آنلاین در وردپرس و ارتباط برقرار کردن با بازدیدکنندگان سایت به صورت رایگان را به شما می دهد. این افزونه برای کسب و کارهای کوچک بسیار عالی است و از بهترین افزونه های جذب مخاطب هدفمند در وردپرس به شمار می رود. برخی از مزایای این افزونه عبارت است از:

  • محبوب ترین افزونه چت وردپرس
  • امکان برقراری چت های آنلاین همزمان و نامحدود
  • رابط کاربری آسان برای مدیر و بازدیدکننده
  • قابلیت ویرایش تمام فیلدهای متن نشان داده شده در باکس افزونه
  • پیشخوان چت مدیر کاملاً رسپانسیو
  • ذخیره سازی پیام های آفلاین
  • 6 قالب از پیش تعریف شده برای باکس چت آنلاین
  • امکان اعمال انیمیشن به پنجره گپ
  • و بسیاری موارد دیگر

 در این آموزش افزونه WP Live Chat Support را بررسی کرده و نحوه فعال کردن چت زنده در سایت وردپرسی را با این افزونه توضیح خواهیم داد.

آموزش افزونه WP Live Chat Support و نحوه اضافه کردن چت زنده در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس از صفر تا صد برای مبتدی ها مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدیدی به نام گفتگوی آنلاین به پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد.

آموزش افزونه WP Live Chat Support

تنظیمات پیش فرض افزونه WP Live Chat Support به گونه ای است که به محض فعال سازی می توانید از آن استفاده کنید و هیچ تغییری در تنظیمات آن انجام ندهید. فقط برای دسترسی به چت لازم است پیشخوان چت در یکی از تب های مرورگر شما باز باشد.

برای این کار پس از فعال سازی افزونه روی زیرمنوی گفتگوی آنلاین کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر برای شما باز می شود.

آموزش افزونه WP Live Chat Support

بر روی دکمه Skip intro and start accepting chats کلیک کنید. حال افزونه بر روی سایت شما فعال است. اگر بازدیدکننده ای وارد سایت شما شود در قسمت پایین صفحه سایت آیکونی به شکل زیر مشاهده خواهد کرد.

آموزش افزونه WP Live Chat Support

برای شروع چت آنلاین کافی است بر روی این آیکون کلیک کرده و اطلاعات خواسته شده که در حالت پیش فرض نام و آدرس ایمیل کاربر است را وارد کند.

آموزش افزونه WP Live Chat Support

سپس می تواند چت آنلاین را شروع نماید.

برای شخصی سازی چت و پیکربندی بیشتر تنظیمات آن می توانید در منوی گفتگوی آنلاین پیشخوان وردپرس روی زیرمنوی تنظیمات کلیک کنید. صفحه ی تنظیمات افزونه برای شما باز می شود. در قسمت سمت چپ این صفحه لیستی از تب های تنظیمات افزونه را مشابه شکل زیر مشاهده خواهید کرد.

آموزش افزونه WP Live Chat Support

در ادامه آموزش افزونه WP Live Chat Support به بررسی مهمترین تب ها می پردازیم.

عمومی

اولین تب مربوط به تنظیمات عمومی افزونه است.

آموزش افزونه WP Live Chat Support

گفتگو فعال شده: در این بخش می توانید چت را فعال/غیرفعال کنید.

Required Chat Box Fields: فیلدهایی که لازم است کاربر قبل از شروع چت پر نماید را می توانید در این بخش مشخص کنید.

Default visitor name: برای بازدیدکننده خود یک نام پیش فرض انتخاب کنید.

Input Field Replacement Text: یک متن برای فیلد ورودی انتخاب کنید. می توانید در این قسمت متن را فارسی کنید.

پنجره گفتگو در موبایل و تبلت نمایش داده شود: اگر می خواهید پنجره گفتگو در موبایل و تبلت نیز نشان داده شود این گزینه را فعال کنید.

Play a sound when there is a new visitor: اگر این گزینه را فعال کنید به محض ورود یک کاربر جدید صدایی شنیده می شود.

Enable Font Awesome set: این گزینه در تنظیمات پیش فرض افزونه فعال است. Font Awesome (FA) یک فونت آیکون است که به شما اجازه می دهد بیش از هزار آیکون رایگان را در وب سایت خود استفاده کنید. FA با افزونه WP Live Chat Support کاملاً ادغام شده است. اگر قبلاً این آیکون ها را توسط قالب خود یا افزونه دیگری بارگذاری کرده اید می توانید این ویژگی را غیرفعال کنید.

Enable chat dashboard and notifications on all admin pages: با فعال کردن این گزینه می توانید پیشخوان چت را از هر صفحه ای در ناحیه مدیریتی وردپرس باز کرده و اطلاعیه های چت و پیام ها را از آن صفحه دریافت کنید.

سه گزینه بعد مربوط به نسخه Pro این افزونه است.

Enable Google Analytics Integration: در این قسمت می توانید افزونه WP Live Chat Support را با گوگل آنالیتیکس ادغام کنید.

Open chat window via: در بخش تنظیمات پیشرفته (Advanced setting) در پنجره کشویی اول می توانید انتخاب کنید پنجره چت با کلیک کردن یا با رفتن موس بر روی آن (Hover) باز شود. در پنجره کشویی دوم ID یا کلاسی که می خواهید از آن برای باز کردن پنجره چت استفاده کنید را انتخاب کرده و در پنجره زیر آن نام ID یا کلاس را وارد کنید.

باقی تنظیمات افزونه را تغییر ندهید. سپس به انتهای صفحه اسکرول کرده و روی دکمه ذخیره تنظیمات کلیک کنید.

تنظیمات پنجره گفتگو

در این بخش از آموزش افزونه WP Live Chat Support به بررسی تب تنظیمات پنجره گفتگو می پردازیم.

آموزش افزونه WP Live Chat Support

در اولین پنجره کشویی این تب می توانید موقعیت قرار گیری و تراز پنجره گفتگو را مشخص کنید. همچنین نمایش پاپ آپ خودکار را فعال/غیرفعال کنید.

بیشتر تنظیمات این تب مربوط به نسخه Pro افزونه است.

Display details in chat message: در این قسمت می توانید مشخص کنید که نام و تصویر آواتار چت کننده نشان داده شود.

Display a timestamp in the chat window: در این قسمت می توانید انتخاب کنید که تاریخ یا زمان چت در پنجره چت نمایش داده شود.

Redirect user to thank you page when chat is enabled: در این قسمت می توانید پس از به پایان رسیدن گفتگو کاربر را به یک صفحه تشکر ریدایرکت کنید.

پیام های آفلاین

آموزش افزونه WP Live Chat Support

به کاربران اجازه ارسال پیام آفلاین ندهید: با فعال کردن این گزینه اجازه ارسال پیام های آفلاین به کاربران داده نخواهد شد.

بقیه تنظیمات این تب مربوط به شخصی سازی پیام های آفلاین و همینطور فارسی سازی آنها است که در هر قسمت می توانید پیام های موردنظر خود را وارد کنید.

اگر افزونه Contact Forms Ready را بر روی سایت وردپرسی خود نصب کرده اید در قسمت Custom fields می توانید از متن های سفارشی برای پیام های آفلاین خود استفاده کنید.

در قسمت Email setting می توانید یک آدرس ایمیل وارد کنید تا در صورت دریافت پیام آفلاین افزونه به آدرس وارد شده ایمیل بفرستد.

استایل

آموزش افزونه WP Live Chat Support

در این قسمت از آموزش افزونه WP Live Chat Support می توانید استایل دهی به پنجره گفتگو را انجام دهید.

در قسمت انتخاب پوسته می توانید یکی از پوسته های مدرن یا کلاسیک را انتخاب کنید. در قسمت Color Scheme از بین طرح های رنگ از پیش آماده یکی را انتخاب کرده و در قسمت های Palette Color1-4 پلت رنگ انتخاب شده را شخصی سازی کنید.

آموزش افزونه WP Live Chat Support

در قسمت Chat background پس زمینه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

در قسمت های بعدی این تب می توانید متن های مربوط به معرفی چت، متن خوش آمدگویی و عدم پاسخ گویی و متن های دیگر موردنظر خود را وارد و شخصی سازی کنید.

آموزش افزونه WP Live Chat Support

در نهایت می توانید به دلخواه یک انیمیشن انتخاب کرده سپس روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

مسئولین سایت

در این قسمت می توانید مسئول پاسخ گویی به گفتگوها را شخص دیگری غیر از مدیر سایت قرار دهید.

آموزش افزونه WP Live Chat Support

Surveys & Lead Forms

در این قسمت از آموزش افزونه WP Live Chat Support می توانید افزونه را با یک نظرسنجی ادغام کنید.

آموزش افزونه WP Live Chat Support

برای این کار کافی است گزینه Enable Surveys & Lead Forms را فعال کرده و روی لینک Create a Survey and then refresh this page کلیک کنید. با کلیک بر روی این لینک به صفحه اشتراک NimbleSquirrel دایرکت می شوید.

در این صفحه باید یک حساب کاربری در NimbleSquirrel ایجاد کرده و یک نظرسنجی در آن بسازید. سپس به صفحه افزونه بازگشته و در پنجره کشویی آن نظرسنجی ساخته شده را وارد کنید.

حال نظرسنجی شما آماده است و هنگامی که گفتگو به پایان می رسد بازدیدکنندگان سایت فرم نظرسنجی شما را مشاهده خواهند کرد.

Gutenberg Blocks

این قسمت از آموزش افزونه WP Live Chat Support مربوط به تنظیمات ویرایشگر گوتنبرگ است. افزونه WP Live Chat Support به صورت پیش فرض در ویرایشگر گوتنبرگ فعال است. در صورتی که بخواهید آن را غیرفعال کنید  تیک گزینه Enable Gutenberg Blocks را بردارید.

در بقیه قسمت های تنظیمات این صفحه می توانید سایز بلوک WP Live Chat Support در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس، لوگو، متن و آیکون بلوک را تغییر داده و آنها را سفارشی سازی کنید.

امیدواریم آموزش افزونه WP Live Chat Support در سایت مدیر وردپرس به شما کمک کرده باشد قابلیت چت زنده را در سایت وردپرسی خود اضافه کنید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

YITH WooCommerce Zoom Magnifier

YITH WooCommerce Zoom Magnifier زوم تصاویر محصول ووکامرس

افزونه YITH Woocommerce Zoom Magnifier افزونه ای است که با استفاده از آن می توانید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *