آموزش افزونه WP-Polls و ایجاد نظرسنجی در وردپرس

افزونه WP-Polls

افزونه WP-Polls یکی از بهترین افزونه های نظرسنجی وردپرس است که از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و قابلیت سفارشی سازی آن بسیار زیاد است. این افزونه تا تاریخ درج مقاله بیش از 100 هزار نصب فعال داشته و امتیاز 4.1 از 5 را کسب کرده است. در این مقاله به آموزش افزونه WP-Polls می پردازیم.

ایجاد نظرسنجی در یک سایت وردپرسی باعث می شود که از بازخوردها، نظرات و دیدگاه های کاربران سایت اطلاع پیدا کنید. به این ترتیب که از آنها سوالی پرسیده و با دریافت پاسخ سوالات، آنچه را که می خواهید مستقیماً دریافت می کنید و در سایت خود به کار می گیرید. اگر شما یک سایت وردپرسی دارید مطمئناً به یک افزونه نظرسنجی نیاز خواهید داشت.

افزونه WP-Polls تمام امکاناتی که شما از یک افزونه نظرسنجی انتظار دارید را دارا می باشد. این افزونه قابلیت سفارشی سازی بالایی از طریق قالب ها و استایل های CSS دارد و همچنین گزینه های بسیار زیادی در اختیار شما قرار می دهد.

در این آموزش افزونه WP-Polls را بررسی کرده و نحوه ایجاد یک نظرسنجی ساده را با این افزونه توضیح خواهیم داد.

آموزش افزونه WP-Polls و نحوه ایجاد نظرسنجی در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدیدی به نام Polls در پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد. برای ساخت نظرسنجی جدید روی زیرمنوی Add Poll کلیک کنید.

افزونه WP-Polls

صفحه ای مشابه شکل زیر باز می شود.

افزونه WP-Polls

در قسمت Question سوال نظرسنجی و در قسمت های Answer 1 و Answer 2 پاسخ های موردنظر خود را وارد کنید. برای اضافه کردن پاسخ های بیشتر روی دکمه Add Answer کلیک کنید.

اگر می خواهید کاربران بتوانند به یک سوال بیش از یک پاسخ بدهند، گزینه Allow Users To Select More Than One Answer را در حالت Yes قرار دهید.

در قسمت Start Date/Time و End Date/Time به ترتیب می توانید زمان شروع و پایان نظرسنجی را تعیین کنید. برای پایان نظرسنجی در حالت پیش فرض باکس Do NOT Expire This Poll فعال می باشد که به معنی منقضی نشدن نظرسنجی است. اگر می خواهید برای نظرسنجی زمان انقضا مشخص کنید، تیک آن را بردارید.

سپس روی دکمه Add Poll کلیک کنید تا نظرسنجی ذخیره شود.

پس از ذخیره سازی نظرسنجی پیامی مشابه شکل زیر برای شما نشان داده می شود که حاوی شورت کد نظرسنجی است.

افزونه WP-Polls

می توانید این شورت کد را ذخیره کرده و در هر صفحه ای از سایت خود که مایل هستید آن را وارد کنید.

در زیرمنوی Manage Polls که مربوط به مدیریت نظرسنجی ها است می توانید تمام نظرسنجی های فعال/غیرفعال ساخته شده، زمان شروع و پایان و وضعیت آنها را مشاهده کرده و در صورت لزوم نظرسنجی ها را ویرایش یا حذف نمایید.

افزونه WP-Polls

وارد کردن نظرسنجی در نوشته ها و برگه های وردپرس

در این قسمت از آموزش افزونه WP-Polls به شما نشان خواهیم داد که چگونه نظرسنجی ایجاد شده را وارد یک نوشته یا برگه وردپرس کنید یا آن را در ناحیه ابزارک ها مورد استفاده قرار دهید.

قرار دادن نظرسنجی در یک نوشته یا برگه وردپرس با استفاده از شورت کد

شورت کد ذخیره شده در قسمت قبل را کپی کرده و در هر نوشته یا برگه ای که مایل هستید نظرسنجی شما در آن قرار بگیرد، پیست کنید. توجه داشته باشید که در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس برای قرار دادن شورت کد در نوشته باید از بلوک کد کوتاه استفاده کنید.

جاسازی نظرسنجی در ناحیه ابزارک ها

در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » ابزارک ها بروید. از بخش سمت راست صفحه، ابزارک Polls را کشیده و در قسمت مورد نظر خود رها کنید.

افزونه WP-Polls

تنظیمات و سفارشی سازی نظرسنجی در افزونه WP-Polls

یکی از قابلیت های افزونه WP-Polls امکان سفارشی سازی آن در سطح گسترده است. در این قسمت از آموزش افزونه WP-Polls به شما نشان می دهیم که چگونه این سفارشی سازی ها را انجام دهید. برای انجام این کار در منوی Polls پیشخوان وردپرس روی زیرمنوی Poll Options کلیک کنید.

در زیرمنوی Poll Options می توانید گزینه های بیشتری را برای سفارشی سازی نظرسنجی پیدا کنید. این صفحه شامل چندین قسمت است که به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.

افزونه WP-Polls

Poll Bar Style

در این قسمت می توانید استایل نوار نظرسنجی، رنگ پس زمینه، رنگ حاشیه و اندازه ارتفاع آن را تعیین کنید.

در قسمت Poll Bar Style گزینه ای تحت عنوان Use Css Style وجود دارد. با انتخاب این گزینه افزونه WP-Polls فایل polls-css.css را از دایرکتوری قالب شما اگر وجود داشته باشد، لود می کند. اگر چنین فایلی وجود نداشته باشد، افزونه فایل پیش فرض  polls-css.css که با نصب افزونه WP-Polls در سایت قرار می گیرد را بارگذاری می کند.

این قابلیت به شما این امکان را می دهد که افزونه WP-Polls را بدون نگرانی درباره بازنویسی استایل های نظرسنجی که ایجاد کرده اید، ارتقا دهید. در ادامه آموزش باقی قسمت های صفحه را بررسی خواهیم کرد.

افزونه WP-Polls

Polls AJAX Style

افزونه WP-Polls به شما امکان ایجاد قابلیت AJAX را می دهد. قابلیت AJAX به این معنی است که می توانید نظرسنجی را بدون بارگذاری کل صفحه بروزرسانی کنید.

در این قسمت می توانید قابلیت های نمایش تصویر بارگذاری با متن و نمایش فید این و فید اوت نظرسنجی را فعال کنید.

Sorting Of Poll Answers و Sorting Of Poll Results

در این قسمت ها می توانید ترتیب قرار گیری جواب ها و نتایج را براساس لیست الفبایی، تصادفی و …و به صورت افزایشی یا کاهشی انتخاب کنید.

افزونه WP-Polls

Allow To Vote

در این قسمت می توانید مشخص کنید که کدام یک از کاربران سایت می توانند در نظرسنجی ها شرکت کنند. شما می توانید اجازه شرکت در نظرسنجی را به کاربران عضو سایت، مهمانان و یا هر دو بدهید.

Logging Method

در این قسمت می توانید روش لاگین کردن در نظرسنجی را انتخاب کنید و نیز برای کوکی های رای دهندگان زمان انقضا مشخص کنید.

افزونه WP-Polls

Poll Archive

در این قسمت می توانید تعداد نظرسنجی های نشان داده شده در هر صفحه آرشیو نظرسنجی، نوع نظرسنجی هایی که در آرشیو نظرسنجی ها نمایش داده می شود و آدرس URL آرشیو نظرسنجی را تعیین کنید.

Current Active Poll

در این قسمت از صفحه تنظیمات افزونه WP-Polls می توانید نظرسنجی فعال فعلی و عملیاتی که بعد از به اتمام رسیدن نظرسنجی انجام می شود را مشخص کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد. دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه WP-Polls
صفحه افزونه WP-Polls

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Everest Forms

آموزش افزونه Everest Forms و ساخت فرم های زیبا در وردپرس

افزونه Everest Forms یکی از بهترین افزونه های فرم ساز وردپرس برای ایجاد انواع فرم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *