آموزش افزونه WP Review و نقد و بررسی مطالب در وردپرس

آموزش افزونه WP Review

اگر می خواهید با بررسی کردن و امتیاز دادن به محصولات، خدمات، محتوا یا هر چیز دیگری در سایت خود، میزان تعامل کاربران با سایت را افزایش داده و ترافیک بیشتری کسب کنید باید یکی از افزونه های نقد و بررسی را در سایت خود نصب نمایید. در این مقاله به آموزش افزونه WP Review که یکی از قدرتمندترین افزونه های بررسی محصول در وردپرس است می پردازیم.

اگر شما یک وبلاگ نویس هستید حتماً گاهی اوقات پیش آمده است که بخواهید محصولات، سرویس ها، ابزارها، دستورهای آشپزی یا دیگر محتواهای موجود در سایت را بررسی یا رتبه بندی کنید. یک افزونه نقد و بررسی باید دارای دو ویژگی مهم زیر باشد:

  • یک باکس خلاصه نقد و بررسی مناسب در ابتدا یا انتهای محتوا داشته باشد.
  • قابلیت امتیاز دهی و ستاره دار کردن مطالب (ریچ اسنیپت) در نتایج جستجوی گوگل را داشته باشد.

افزونه WP Review هر دو ویژگی فوق را داشته و یک راه سریع و قدرتمند برای بررسی محتوا و امتیاز دادن به آن بدون کاهش سرعت سایت است. به همین دلیل از بهترین افزونه های ریچ اسنیپت وردپرس است.

افزونه WP Review یک افزونه قابل سفارشی سازی و سبک وزن برای ایجاد نقد و بررسی محصولات، خدمات، محتوا و … و اضافه کردن رتبه بندی ستاره، درصد و پوینت به نتایج جستجوی گوگل است که باعث می شود گوگل درک بهتری از محتوای سایت داشته و رتبه بندی بهتری را به سایت اختصاص دهد. این افزونه شامل پشتیبانی برای ترجمه، WPMU، ریچ اسنیپت های گوگل و رنگ های نامحدود می باشد. در این آموزش افزونه WP Review را بررسی کرده و نحوه استفاده از آن را توضیح خواهیم داد.

آموزش افزونه WP Review و نحوه بررسی محصولات در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در منوی تنظیمات پیشخوان وردپرس زیرمنوی جدیدی به نام WP Review اضافه خواهد شد.

آموزش افزونه WP Review

پس از نصب و فعال سازی افزونه WP Review می توانید به مطالب و محتوای خود امتیاز دهید و لازم نیست از لحاظ تکنیکی کاری را انجام دهید. کافی است برگه یا نوشته ای که می خواهید ستاره دار کنید را باز کرده و به سمت پایین صفحه اسکرول کنید. قسمت Review را مشاهده خواهید کرد.در ادامه آموزش افزونه WP Review به بررسی قسمت های مختلف باکس Review می پردازیم.

آموزش افزونه WP Review

در فیلد Review Type نوع بررسی مورد نظر خود (ستاره، پوینت، درصد برای نسخه رایگان) را مشخص کنید.

در قسمت Review Heading یک عنوان برای بخش امتیاز دهی مطالب وارد کنید.

در فیلد Review Item بر روی دکمه Add Item کلیک کرده و آیتم های امتیاز دهی را در قسمت Feature Name وارد کنید.

آموزش افزونه WP Review

در قسمت Feature Score نمره ای که می خواهید به آیتم موردنظر خود بدهید را وارد کنید. دادن نمره برای نوع امتیاز بندی ستاره از 1 تا 5 و برای باقی انواع بین 1 تا 10 است. در انتهای بخش نمره کل برای تمامی قسمت ها نشان داده می شود.

در نسخه رایگان افزونه تنها می توانید از رنگ پیش فرض برای امتیاز دهی خود استفاده کنید و برای استفاده از رنگ های دلخواه باید نسخه Pro این افزونه را خریداری نمایید.

اگر فیلد Custom Location را فعال کنید می توانید محل قرارگیری باکس Review در فرانت اند را سفارشی سازی کنید. می توانید این باکس را بعد از محتوا، قبل از آن یا با استفاده از یک شورت کد در هر جایی از محتوا که بخواهید قرار دهید. توجه داشته باشید که برای قرار دادن شورت کد باید از بلوک شورت کد در ویرایشگر گوتنبرگ استفاده کنید.

در قسمت Custom Layout می توانید از یک طرح بندی سفارشی برای باکس Review استفاده کنید. و رنگ بندی آن را سفارشی سازی نمایید.

آموزش افزونه WP Review

در قسمت Review Links می توانید در باکس Review یک متن را وارد کرده و به آن لینک دهید. همچنین در قسمت Review Description می توانید یک توضیح مختصر راجع به محتوا ایجاد کرده و یک عنوان برای آن قرار دهید.

قسمت مربوط به وارد کردن مزایا و معایب همچنین پنهان کردن توضیحات، مزایا و معایب و جمع بندی کلی مربوط به نسخه Pro است.

برای هریک از برگه ها و نوشته هایی که می خواهید در سایت منتشر کنید باید این تنظیمات را به صورت جداگانه انجام دهید. اما با استفاده از صفحه تنظیمات افزونه می توانید پیکربندی مورد نظر خود را برای تمام نوشته ها و برگه ها اعمال کنید. در ادامه آموزش افزونه WP Review به بررسی نحوه انجام این کار می پردازیم.

آموزش تنظیمات افزونه WP Review

برای پیکربندی تنظیمات افزونه WP Review در منوی تنظیمات پیشخوان وردپرس روی زیرمنوی WP Review کلیک کنید. با کلیک بر روی آن صفحه تنظیمات افزونه برای شما باز خواهد شد.

در قسمت سمت چپ صفحه چند تب مختلف مشاهده می کنید که تنها تب Global مربوط به نسخه رایگان افزونه است و برای استفاده از باقی تب ها شامل پاپ آپ ، نوار نوتیفیکیشن، یکپارچه سازی با بررسی های Yelp، Google و فیسبوک، مدیریت نقش ها و ایمپورت کردن بررسی ها باید افزونه را به نسخه Pro ارتقا دهید.

تب Global خود دارای چند تب مختلف است که در ادامه آموزش افزونه WP Review به بررسی این تب ها می پردازیم.

General

آموزش افزونه WP Review

این تب مربوط به تنظیمات کلی افزونه است. تنها قسمت هایی که برای نسخه رایگان فعال هستند دو مورد زیر می باشد:

Restrict rating to registered users only: با فعال کردن این گزینه رتبه بندی تنها به کاربرانی محدود می شود که در سایت ثبت نام کرده باشند.

Allow multiple reviews per account: با فعال کردن این گزینه برای هر حساب کاربری می توان اجازه چندین بررسی را داد.

Styling

آموزش افزونه WP Review

در این تب می توانید استایل باکس های نقد و بررسی محصولات و خدمات را سفارشی سازی کنید. با اعمال تنظیمات در این قسمت دیگر لازم نیست برای هر برگه یا نوشته به صورت جداگانه تنظیمات را اعمال کنید.

در قسمت Default می توانید قالب پیش فرض برای نمایش نقد و بررسی را عوض کنید. البته تنها دو قالب برای نسخه رایگان قابل استفاده است که شامل قالب پیش فرض Default و Aqua می باشد.

در باقی قسمت ها می توانید رنگ فیلدهای مختلف را عوض کرده و آنها را مطابق رنگ هایی که در سایت خود استفاده می کنید سفارشی سازی نمایید.

Defaults

در این قسمت از آموزش افزونه WP Review به بررسی تب پیش فرض ها می پردازیم.

آموزش افزونه WP Review

Review type: در این قسمت می توانید نوع امتیاز دهی را مشخص کنید. پس از تنظیم این قسمت و انتخاب یکی از آیتم ها، نوع امتیازدهی در نوشته ها و برگه ها به صورت پیش فرض آیتم انتخاب شده خواهد بود.

Review Location: در این قسمت می توانید موقعیت باکس Review را مشخص کنید. می توانید آن را قبل از محتوا، بعد از آن یا با اعمال شورت کد به صورت سفارشی در هر قسمتی از محتوا قرار دهید.

Features: در این قسمت می توانید ویژگی های مورد نظر خود را اضافه کنید و پس از آن این ویژگی ها به صورت پیش فرض در باکس Review نشان داده می شوند.

Links: مانند حالت بالا می توانید لینک های مورد نظر خود اضافه کرده و همیشه به صورت پیش فرض در باکس Review قرار دهید.

User Ratings: در این قسمت می توانید رتبه بندی کاربر یا تنها رتبه بندی بازدیدکنندگان را فعال کنید.

نسخه Pro افزونه WP Review دارای امکانات و قابلیت های بسیاری است که آن را تبدیل به بهترین افزونه ستاره دار کردن مطالب و نقد و بررسی محصول در وردپرس کرده است. این افزونه دارای 16 قالب برای باکس های Review و بررسی محصولات است که با استفاده از آنها می توانید باکس بررسی خود را برای هر نوع قالبی هماهنگ کنید. همچنین می توانید قابلیت دریافت بازخورد کاربران و کامنت گذاران و بسیاری از ویژگی های دیگر را نیز برای آن فعال سازی کنید.

امیدواریم آموزش افزونه WP Review در سایت مدیر وردپرس مورد استفاده شما قرار گرفته باشد. منتظر دریافت دیدگاه های شما هستیم.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

اضافه کردن جستجوی گوگل به وردپرس با WP Google Search و به صورت دستی

اضافه کردن جستجوی گوگل به وردپرس با WP Google Search و بدون افزونه

یکی از خدماتی که گوگل به کاربران خود ارائه کرده است، استفاده از موتور جستجوی …

یک دیدگاه

  1. سلام خسته نباشید
    راهنمایی خیلی جامع و مفیدی بود…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *