آموزش افزونه WP Review و نقد و بررسی مطالب در وردپرس

آموزش افزونه WP Review

داشتن نقد و بررسی های هوشمندانه از طریق امتیاز دادن، داده های ساختار یافته، شورت کدها، کامنت های کاربران و دکمه های افیلیت در صفحه محصولات و محتواهای سایت بسیار مهم است. افزونه WP Review با نام جدید WordPress Review Plugin دارای تمام ویژگی های پیشرفته مورد نیاز یک سایت بررسی محصول است همچنین با افزونه ووکامرس کاملاً ادغام شده است. در این مقاله به آموزش افزونه WP Review که یکی از قدرتمندترین افزونه های بررسی محصول در وردپرس است می پردازیم.

یکی از بهترین راه ها برای افزایش میزان تعامل کاربران با سایت و جذب ترافیک بیشتر، بررسی کردن و امتیاز دادن به محصولات، خدمات، محتوا یا هر چیز دیگری در سایت است. اگر شما یک وبلاگ نویس هستید حتماً گاهی اوقات پیش آمده است که بخواهید محصولات، سرویس ها، ابزارها، دستورهای آشپزی یا دیگر محتواهای موجود در سایت را بررسی یا رتبه بندی کنید. یک افزونه نقد و بررسی باید دارای دو ویژگی مهم زیر باشد:

 • یک باکس خلاصه نقد و بررسی مناسب در ابتدا یا انتهای محتوا داشته باشد.
 • قابلیت امتیاز دهی و ستاره دار کردن مطالب (ریچ اسنیپت) در نتایج جستجوی گوگل را داشته باشد.

افزونه WP Review هر دو ویژگی فوق را داشته و یک راه سریع و قدرتمند برای بررسی محتوا و امتیاز دادن به آن بدون کاهش سرعت سایت است.

افزونه WP Review یک افزونه قابل سفارشی سازی و سبک وزن برای ایجاد نقد و بررسی محصولات، خدمات، محتوا و … و اضافه کردن رتبه بندی ستاره، درصد و پوینت به نتایج جستجوی گوگل است که باعث می شود گوگل درک بهتری از محتوای سایت داشته و رتبه بندی بهتری را به سایت اختصاص دهد به همین دلیل جزء بهترین افزونه های ریچ اسنیپت وردپرس است.

این افزونه شامل پشتیبانی برای ترجمه، ریچ اسنیپت های گوگل و رنگ های نامحدود می باشد.

قبلاً با افزونه WP Product Review به عنوان یک افزونه قدرتمند بررسی محصول آشنا شدیم. در این آموزش افزونه WP Review را بررسی کرده و نحوه استفاده از آن را توضیح خواهیم داد.

آموزش افزونه WP Review و نحوه بررسی محصولات در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در منوی تنظیمات پیشخوان وردپرس زیرمنوی جدیدی به نام WP Review اضافه خواهد شد.

آموزش افزونه WP Review

پس از نصب و فعال سازی افزونه WP Review از لحاظ تکنیکی لازم نیست کاری انجام دهید و می توانید به مطالب و محتوای خود امتیاز دهید.

کافی است برگه یا نوشته ای که می خواهید ستاره دار کنید را باز کرده و به سمت پایین صفحه اسکرول کنید. سپس قسمت Review را پیدا کرده و تنظیمات مورد نظر خود را در آن اعمال کنید.

در ادامه آموزش به بررسی قسمت های مختلف باکس Review که با فعال کرده افزونه WP Review ظاهر می شود، می پردازیم.

تنظیمات بررسی برای هر نوشته و برگه به صورت جداگانه

افزونه WP Review برای اینکه کار انجام تنظیمات را آسان کند، متا باکس تنظیمات را به 5 بخش مختلف به صورت زیر تقسیم بندی کرده است.

آموزش افزونه WP Review

توجه داشته باشید که تنظیماتی که در باکس های فوق پیکربندی می شوند، تنظیمات محلی هستند. یعنی آنها فقط در بررسی این برگه یا نوشته خاص تأثیر خواهند گذاشت. اگر می خواهید تنظیمات را به صورت عمومی پیکربندی کنید، باید به زیرمنوی WP Review در منوی تنظمیات پیشخوان وردپرس مراجعه کنید. در ادامه آموزش به بررسی باکس های تنظیمات افزونه می پردازیم.

Review Box

آموزش افزونه WP Review

در فیلد Review Type نوع بررسی مورد نظر خود (ستاره، پوینت، درصد برای نسخه رایگان) را با توجه به نوع محصول مشخص کنید.

در قسمت Review Heading یک عنوان برای بخش امتیاز دهی مطالب وارد کنید. این عنوان در فرانت اند سایت بالای باکس بررسی نشان داده می شود.

قسمت Review Item Schema به شما امکان می دهد با انتخاب اسکیمای صحیح، داده های مربوطه را در صفحه خود اضافه کنید. افزونه WP Review در مجموع از 14 نوع اسکیما پشتیبانی می کند. با انتخاب هر نوع اسکیما تنظیمات مربوط به آن نمایش داده می شود. بعد از انتخاب نوع اسکیما و اعمال تنظیمات مربوط به آن، کد اسکیمای مربوط به آن به صفحه شما اضافه می شود.

Review Item

در فیلد Review Item بر روی دکمه Add Item کلیک کرده و آیتم هایی که می خواهید به آنها امتیاز دهید را در قسمت Feature Name وارد کنید.

آموزش افزونه WP Review

در قسمت Feature Score حداکثر نمره ای که می خواهید به آیتم موردنظر خود بدهید را وارد کنید. دادن نمره برای نوع امتیاز بندی ستاره از 1 تا 5 و برای باقی انواع بین 1 تا 10 است. در انتهای بخش نمره کل برای تمامی قسمت ها نشان داده می شود.

در نسخه رایگان افزونه تنها می توانید از رنگ پیش فرض برای امتیاز دهی خود استفاده کنید و برای استفاده از رنگ های دلخواه باید نسخه Pro این افزونه را خریداری نمایید.

اگر فیلد Custom Location را فعال کنید می توانید محل قرارگیری باکس Review در فرانت اند را سفارشی سازی کنید. می توانید این باکس را بعد از محتوا، قبل از آن یا با استفاده از یک شورت کد در هر جایی از محتوا که بخواهید قرار دهید. توجه داشته باشید که برای قرار دادن شورت کد باید از بلوک شورت کد در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس استفاده کنید.

در قسمت Custom Layout می توانید از یک طرح بندی سفارشی برای باکس Review استفاده کنید. و رنگ بندی آن را سفارشی سازی نمایید.

Review Links و Review Description

آموزش افزونه WP Review

در قسمت Review Links می توانید در باکس Review یک متن را وارد کرده و به آن لینک دهید. همچنین در قسمت Review Description می توانید یک توضیح مختصر راجع به محتوا ایجاد کرده و یک عنوان برای آن قرار دهید.

قسمت مربوط به وارد کردن مزایا و معایب همچنین پنهان کردن توضیحات، مزایا و معایب و جمع بندی کلی مربوط به نسخه Pro است.

برای هریک از برگه ها و نوشته هایی که می خواهید در سایت منتشر کنید باید این تنظیمات را به صورت جداگانه انجام دهید. اما با استفاده از صفحه تنظیمات افزونه WP Review می توانید پیکربندی مورد نظر خود را برای تمام نوشته ها و برگه ها اعمال کنید. در ادامه آموزش به بررسی نحوه انجام این کار می پردازیم.

آموزش تنظیمات افزونه WP Review

برای پیکربندی تنظیمات افزونه WP Review در منوی تنظیمات پیشخوان وردپرس روی زیرمنوی WP Review کلیک کنید. با کلیک بر روی آن صفحه تنظیمات افزونه مشابه شکل زیر باز خواهد شد.

آموزش افزونه WP Review

در قسمت سمت چپ صفحه چند تب مختلف مشاهده می کنید که تنها تب Global مربوط به نسخه رایگان افزونه است و برای استفاده از باقی تب ها شامل پاپ آپ ، نوار نوتیفیکیشن، یکپارچه سازی با بررسی های Yelp، Google و فیسبوک، مدیریت نقش ها و ایمپورت کردن بررسی ها باید افزونه را به نسخه Pro ارتقا دهید.

تب Global خود دارای چند تب مختلف است که در ادامه آموزش افزونه WP Review به بررسی این تب ها می پردازیم.

General

آموزش افزونه WP Review

این تب مربوط به تنظیمات کلی افزونه است. تنها قسمت هایی که برای نسخه رایگان فعال هستند دو مورد زیر می باشد:

 • Restrict rating to registered users only: با فعال کردن این گزینه رتبه بندی تنها به کاربرانی محدود می شود که در سایت ثبت نام کرده باشند.
 • Allow multiple reviews per account: با فعال کردن این گزینه برای هر حساب کاربری می توان اجازه چندین بررسی را داد.

Styling

آموزش افزونه WP Review

در این تب می توانید استایل باکس های نقد و بررسی محصولات و خدمات را سفارشی سازی کنید. با اعمال تنظیمات در این قسمت دیگر لازم نیست برای هر برگه یا نوشته به صورت جداگانه تنظیمات را اعمال کنید.

در قسمت Default می توانید قالب پیش فرض برای نمایش نقد و بررسی را عوض کنید. البته تنها دو قالب برای نسخه رایگان قابل استفاده است که شامل قالب پیش فرض Default و Aqua می باشد.

در باقی قسمت ها می توانید رنگ فیلدهای مختلف را عوض کرده و آنها را مطابق رنگ هایی که در سایت خود استفاده می کنید سفارشی سازی نمایید.

Defaults

در این قسمت از آموزش افزونه WP Review به بررسی تب پیش فرض ها می پردازیم.

آموزش افزونه WP Review
 • Review type: در این قسمت می توانید نوع امتیاز دهی را مشخص کنید. پس از تنظیم این قسمت و انتخاب یکی از آیتم ها، نوع امتیازدهی در نوشته ها و برگه ها به صورت پیش فرض آیتم انتخاب شده خواهد بود.
 • Review Location: در این قسمت می توانید موقعیت باکس Review را مشخص کنید. می توانید آن را قبل از محتوا، بعد از آن یا با اعمال شورت کد به صورت سفارشی در هر قسمتی از محتوا قرار دهید.
 • Features: در این قسمت می توانید ویژگی های مورد نظر خود را اضافه کنید و پس از آن این ویژگی ها به صورت پیش فرض در باکس Review نشان داده می شوند.
 • Links: مانند حالت بالا می توانید لینک های مورد نظر خود اضافه کرده و همیشه به صورت پیش فرض در باکس Review قرار دهید.
 • User Ratings: در این قسمت می توانید رتبه بندی کاربر یا تنها رتبه بندی بازدیدکنندگان را فعال کنید.

نسخه Pro افزونه WP Review دارای امکانات و قابلیت های بسیاری است که آن را تبدیل به بهترین افزونه ستاره دار کردن مطالب و نقد و بررسی محصول در وردپرس کرده است. این افزونه دارای 16 قالب برای باکس های Review و بررسی محصولات است که با استفاده از آنها می توانید باکس بررسی خود را برای هر نوع قالبی هماهنگ کنید. همچنین می توانید قابلیت دریافت بازخورد کاربران و کامنت گذاران و بسیاری از ویژگی های دیگر را نیز برای آن فعال سازی کنید.

همانطور که گفته شد، افزونه WP Reviews با افزونه ووکامرس کاملاً ادغام شده است و شما می توانید متاباکس Review را در صفحه محصول ووکامرس نیز مشاهده کنید. اما برای نقد و بررسی محصول در ووکامرس می توانید از افزونه های دیگری مانند افزونه Customer Reviews for WooCommerce و افزونه YITH WooCommerce Advanced Reviews نیز استفاده کنید.

امیدواریم این آموزش مورد استفاده شما قرار گرفته باشد. منتظر دریافت دیدگاه های شما هستیم.

دانلود افزونه

دانلود افزونه WP Review
صفحه افزونه WP Review

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

Permalink Manager Lite

Permalink Manager افزونه ساخت پیوندهای یکتای سفارشی در وردپرس

ساخت پیوندهای یکتای سفارشی در وردپرس نه تنها می تواند به سئو سایت شما کمک …

یک دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید
  راهنمایی خیلی جامع و مفیدی بود…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *