آموزش افزونه WP Super Cache برای افزایش سرعت وردپرس

آموزش افزونه WP Super Cache

یکی از بهترین راه ها برای افزایش سرعت وردپرس استفاده از افزونه های کش برای سایت های وردپرسی است. افزونه WP Super Cache بدون شک یکی از حرفه ای ترین و قدرتمندترین راهها برای افزایش سرعت بارگذاری سایت است که توسط Automattic یعنی تیم توسعه دهنده وردپرس طراحی و عرضه شده است و تاکنون بیش از 2 میلیون نصب فعال داشته و امتیاز 4.3 از 5 را کسب کرده است. در این مقاله به آموزش افزونه WP Super Cache و بررسی قسمت های مختلف آن می پردازیم.

اگر شما از یک هاست اشتراکی استفاده می کنید، حتماً باید یکی از بهترین افزونه های کش وردپرس را بر روی سایت وردپرسی خود نصب کنید. افزونه کش یک نسخه از صفحات سایت را ذخیره کرده و هنگامی که کاربر آن صفحه را درخواست می کند، نسخه کش شده را به او نشان می دهد.

به این ترتیب هم سرعت بارگذاری سایت را افزایش داده و هم مانع از استفاده بیش از حد از منابع سرور می شود. همانطور که می دانید سرعت بارگذاری سایت یکی از مهمترین فاکتورهای گوگل برای رتبه بندی سایت ها است. افزونه WP Super Cache از آنجا که باعث افزایش سرعت بارگذاری سایت می شود جزء بهترین افزونه های سئو وردپرس است و تأثیر زیادی در بهبود سئو سایت دارد.

کش کردن یک فرآیند پیشرفته است. با این وجود استفاده از افزونه حتی برای کاربران غیر فنی نیز باید آسان باشد. حتی اگر گزینه های زیادی توسط افزونه ارائه شود اما باید رابط کاربری مشخص و توضیحات دقیقی داشته باشد. یکی از ویژگی های افزونه WP Super Cache این است که گزینه های تنظیم در آن ساده تر از افزونه های مشابه مانند افزونهWP Total Cache است.

 WP Super Cache یک افزونه کش رایگان و محبوب برای کاربران وردپرس است. در این آموزش افزونه WP Super Cache را مورد بررسی قرار داده و جنبه ها و ویژگی های مختلف آن را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه WP Super Cache ونحوه افزایش سرعت وردپرس

افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه پیغامی مانند شکل زیر را مشاهده خواهید کرد.

آموزش افزونه WP Super Cache

برروی لینک “برگه مدیریت افزونه” کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید. صفحه تنظیمات افزونه شامل چندین تب است که در ادامه آموزش افزونه WP Super Cache به بررسی هریک از این تب ها می پردازیم.

آموزش تنظیمات آسان افزونه WP Super Cache

آموزش افزونه WP Super Cache

در تب “آسان” صفحه تنظیمات افزونه، مانند شکل بالا تیک “کش کردن خاموش” را به “کش کردن روشن (پیشنهادی) ” تغییر دهید و روی “بروزرسانی وضعیت” کلیک کنید.

پس از فعال کردن کش، روی دکمه ” تست کش” کلیک کنید تا بررسی شود که آیا کار می کند یا خیر.

روند تست کش در افزونه WP Super Cache به این صورت است که افزونه دو بار سایت وردپرسی شما را بررسی کرده و برچسب های زمانی هر دو بار را با یکدیگر مقایسه می کند. اگر هر دو برچسب زمان مطابقت داشته باشند، به این معنی است که کش در حال حاضر روی سایت شما کار می کند.

تا همینجا شما موفق به افزایش سرعت وردپرس با افزونه WP Super Cache شده اید. اما می توانید امکانات و تنظیمات این افزونه را بهتر و کاربردی تر کنید. WP Super Cache افزونه قدرتمندی است که تنظیمات پیشرفته ای دارد و کارایی سایت شما را افزایش خواهد داد. در ادامه آموزش به نحوه انجام تنظیمات پیشرفته این افزونه می پردازیم.

آموزش تنظیمات پیشرفته افزونه WP Super Cache

وارد تب پیشرفته شوید.

آموزش افزونه WP Super Cache

گام ۱: تنظیمات عمومی

 • در قسمت کش کردن، “فعال کردن کش” را تیک بزنید
 • در قسمت روش تحویل کش، “خلاصه” را انتخاب کنید.
 • باکس “برگه ها را برای کاربران شناخته شده کش نکن (پیشنهادی)” را تیک بزنید.
 • باکس “فشرده سازی برگه ها طوری که آن ها سریعتر به مشاهده کنندگان نمایش داده شود” را تیک بزنید.
 • باکس “کش بازسازی شد” به صورت پیش فرض تیک خورده است.
 • باکس “۳۰۴ کش مرورگر را اصلاح نکرده است. نشان دادن وقتی که برگه اصلاح شده براساس آخرین درخواست. (پیشنهادی)” را تیک بزنید.

سپس روی کلید “بروزرسانی وضعیت” کلیک کنید. حتماٌ این کار را انجام دهید تا تنظیمات مربوط به روش تحویل کش برای شما فعال شود.

گزینه “۳۰۴ کش مرورگر را اصلاح نکرده است” به مرورگر بازدید کننده نشان می دهد که آیا یک فایل درخواست شده اصلاح شده است یا خیر.

گزینه “برگه ها را برای کاربران شناخته شده کش نکن” مانع از این می شود که کاربران عضو، صفحات کش شده را ببینند و تقریباً برای همه افزونه های کش به طور پیش فرض وجود دارد.

گام ۲: تنظیم قوانین Mod_Rewrite

به سمت پایین صفحه اسکرول کنید و در باکس زردرنگ روی دکمه “به روز رسانی قوانین mod_rewrite” کلیک کنید.

آموزش افزونه WP Super Cache

افزونه WP Super Cache می تواند فایل های کش شده را با استفاده از دو روش ارائه دهد. روش پیش فرض استفاده از PHP است، که بخصوص در هاست های اشتراکی می تواند به منابع قابل توجهی نیاز داشته باشد. اگر شما در یک هاست اشتراکی قرار دارید، توصیه می کنیم از mod_rewrite  استفاده کنید.

با کلیک بر روی این گزینه، کادر زردرنگ به سبز تغییر می کند و شما در این بخش از آموزش موفق به افزایش سرعت وردپرس با تنظیمات جدید افزونه WP Super Cache شده اید.

گام ۳: تنظیم کالکشن زباله

به سمت پایین اسکرول کنید تا به قسمت زمان ابطال & کالکشن زباله برسید.

آموزش افزونه WP Super Cache

در باکس انقضای کش عدد “۳۶۰۰” را وارد کرده و روی کلید “تغییر تاریخ انقضا” کلیک کنید.

این گزینه اجازه می دهد فایل های کش تا ۱ ساعت (۳۶۰۰ ثانیه) قبل از حذف، باقی بمانند که ایده آل است.

این تنظیم را می توان برای سایت هایی که پست های زیادی ندارند (۱۰۰۰ یا کمتر) و محتوای آنها اغلب به روز نمی شود، افزایش داد.

اگر تعداد بسیار زیادی پست (۲۵۰۰۰+) داشته باشید، اختصاص دادن عدد پایین تر، حول و حوش  ۱۸۰۰، برای جلوگیری از مسائل مربوط به stat/CPU به خاطر حجم فایل هایی که ایجاد می شود، مناسب تر است.

گام ۴: تنظیم رد کردن عوامل کاربر

آموزش افزونه WP Super Cache

توصیه می شود که عوامل کاربر پیش فرض را از لیست حذف نکنید. عوامل کاربر پیش فرض مانع از این می شود که ربات ها صفحات و محتواهایی را که در حالت عادی توسط بازدیدکنندگان شما دیده نمی شوند، کش کنند.

به عنوان مثال، اگر شما یک تقویم داشته باشید، یک بازدید کننده واقعی ممکن است تنها ماه های نزدیک به تاریخ کنونی را سرچ کند. اما از آنجا که به هر ماه یک صفحه جداگانه اختصاص داده می شود، یک ربات هر ماه را ایندکس می کند. کش کردن صفحاتی که بازدیدکنندگان واقعی بعید است آنها را بازدید کنند، هدر دادن منابع است. در ادامه آموزش افزونه WP Super Cache به بررسی تب CDN می پردازیم.

تنظیمات CDN

آموزش افزونه WP Super Cache

بیشتر وب سایت های محتوا محور با هر درخواست، تعداد زیادی فایل استاتیک ارائه می دهند. این فایل ها عبارتند از فایل های جاوا اسکریپت، تصاویر، شیوه نامه ها و غیره. بر خلاف پست های وردپرس که به صورت پویا توسط PHP تولید می شوند، این فایل ها می توانند با استفاده از یک شبکه تحویل محتوا (CDN) ارائه شوند.

برای راه اندازی CDN با WP Super Cache، بر روی تب CDN کلیک کنید و باکس “فعال سازی پشتیبانی CDN” را تیک بزنید. آدرس سایت و نیز آدرس خارج از سایت را که هر دو نشانی اینترنتی سایت شما هستند را وارد کنید.

در نهایت، باکس ” ردشدن https URLs برای صرف نظر از خطای “mixed content”” را تیک بزنید و تغییرات را ذخیره کنید. وب سایت شما اکنون آماده ارائه محتوای استاتیک از CDN و افزایش سرعت وردپرس با افزونه WP Super Cache است.

پیش بارگذاری

نوبت به آخرین قسمت در آموزش افزونه WP Super Cache می رسد و آن تب پیش بارگذاری است.

آموزش افزونه WP Super Cache

حالت پیش بارگذاری در WP Super Cache به شما امکان می دهد فایل های استاتیک سوپر کش را برای همه نوشته ها و برگه های خود ایجاد کنید و یک وب سایت ایستا داشته باشید. وب سایت ایستا به سه دلیل ایجاد می شود:

 • برای ذخیره منابع سرور
 • برای سایت های قدیمی که دیگر به روزرسانی نمی شوند.
 • برای ارتقاء سرعت سایت با ارائه محتوای استاتیک به تنهایی

البته ممکن است دلایل و موقعیت های دیگری نیز وجود داشته باشد که شما بخواهید فرآیندهای PHP را کاملاً غیر فعال کنید. در این حالت نگران کار کردن وردپرس نباشید. وردپرس شما به طور معمول کار خواهد کرد و همچنان قادر خواهید بود مطالب خود را با وردپرس مدیریت کنید.

در قسمت تازه سازی پیش بارگذاری پرونده کش هر دقیقه (۰ برای غیرفعال شدن، کمترین ۳۰ دقیقه)، زمان مورد نظر خود را برای منقضی شدن کش ها را در باکس مربوطه وارد کنید. حداقل زمان ممکن در این بخش ۳۰ دقیقه میباشد. یعنی باید حتماً رقمی بیش از ۳۰ دقیقه را در این بخش قرار دهید.

پیش بارگذاری کل سایت وردپرس طول می کشد و مقدار زیادی از منابع سرور شما را مصرف می کند. اگر می خواهید فایل های استاتیک تان هیچ وقت منقضی نشود، این گزینه را روی ۰ تنظیم کنید. در این صورت تا زمانی که شما به صورت دستی کش را به روز رسانی کنید، کش های قبلی منقضی نمی شوند.

در ادامهً گزینه های “روش پیش بارگذاری” و ” پیش بارگذاری برچسب ها،دسته ها و دیگر طبقه بندی ها” را نیز تیک بزنید و در پایان تنظیمات را ذخیره کنید. برای ایجاد محتوای استاتیک در هر زمان میتوانید از دکمه “اکنون پیش بارگذاری کش” استفاده کنید.

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد استفاده از یک افزونه کش برای هر سایت وردپرسی لازم است. به همین دلیل افزونه های کش جزء افزونه های ضروری وردپرس برای کسب و کارهای آنلاین هستند.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه WP Super Cache
صفحه افزونه WP Super Cache

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه WP Smush

آموزش افزونه WP Smush و بهینه سازی تصاویر وردپرس

یکی از بهترین راه ها برای افزایش سرعت وردپرس این است که حجم تصاویر سایت …

۴ دیدگاه

 1. با سلام و آرزوی سالی پر از موفقیت برای شما
  ممنون از توضیحات کاربردی و با ارزشتان

 2. با سلام

  آموزش خیلی مفید و جامعی بود. ممنون

 3. سلام
  وقت بخیر
  این افزونه به تنهایی برا افزایش سرعت لود سایت کافی هست ؟
  و آیا وقتی با بهینه ساز خودکار (Autoptimize) همزمان نصب شده باشند مشکلی پیش نمیاد ؟

  • بسته به نوع قالب شما جواب های متفاوتی می توان به سوال شما داد، در مواردی این اقزونه به تنهایی توانسته موارد زیادی از نقص های وبسایت های وردپرسی را پوشش داد، و در بعضی مواقع خیر!
   نکته ی حائز اهمیت در استفاده از افزونه های کش و افزایش سرعت وردپرس این است که می توانید از افرونه های متفاوت تست های متفاوتی از سایت خود بگیرید و در صورت مشاهده نتیجه مطلوب از افزونه دلخواه استفاده کنید…
   در مورد استفاده از Autoptimize در قالب های سالم و استاندارد تداخلی با WP Super Cache دیده نشده است.
   توصیه می کنیم قبل از استفاده از چند افزونه مشابه حتما یک نسخه پشتیبان کامل از هاست خود تهیه نمائید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *