خانه / افزونه وردپرس / آموزش افزونه WPForms برای ساخت فرم تماس با ما در وردپرس

آموزش افزونه WPForms برای ساخت فرم تماس با ما در وردپرس

آموزش افزونه WPForms در این مقاله به آموزش افزونه WPForms که یکی از قوی ترین و مبتدی دوستانه ترین افزونه های ساخت فرم تماس با ما در وردپرس است، می پردازیم. ساخت فرم تماس با ما در وردپرس با افزونه WPForms یکی از ساده ترین راه ها برای ساخت فرمهای چند مرحله ای است. ضمناً افزونه WPForms یکی از افزونه های ضروری کسب و کار سایت های وردپرسی در سال 2019 می باشد.

تمام وب سایتها نیاز به یک کانال ارتباطی برای به اشتراک گذاری اطلاعات با کاربران خود دارند. برای اینکه یک وب سایت موفقیت آمیز باشد لازم است کاربر در آن وب سایت تجربه خوبی داشته باشد.

فرم ها بهترین راه برای گرفتن اطلاعات از کاربر و یک راه غیرمستقیم برای ایجاد یک رابطه صمیمانه با مشتریان آینده است. به همان اندازه که یک مدیر سایت برای آوردن کاربر به سایت خود زمان صرف می کند به همان اندازه باید برای بهبود تجربه کاربر از سایت نیز زمان بگذارد. این واقعیتی است که اکثراً نادیده گرفته می شود و باعث ایجاد فرم های پیچیده و خسته کننده می شود.

افزونه WPForms  برای ساختن فرم های چند مرحله ای بسیار مناسب است و باعث خستگی کاربر نمی شود. فرم های چند مرحله ای به فرم هایی می گویند که کاربر بعد از وارد کردن اطلاعات در مرحله اول وارد مرحله بعدی می شود و اطلاعات مورد نظر را تکمیل می کند .

WPForms به سه دلیل یکی از بهترین افزونه های فرم ساز برای ایجاد فرم های تماس با ما در وردپرس است:

۱- این افزونه مبتدی دوستانه ترین افزونه ارتباط با ما در میان افزونه های موجود است. با استفاده از این افزونه می توانید فرم مورد نظر خود را انتخاب و سپس با عمل گرفتن و کشیدن یک فیلد به داخل فرم، فیلدهای مورد نظر خود را به آن اضافه کنید.

۲- WPForms Lite صد در صد رایگان است و می توانید از آن برای ساختن فرم های ساده ارتباط با ما استفاده کنید.

۳- وقتی برای ویژگی های قدرتمند دیگر آن آماده شدید می توانید آن را به WPForms Pro ارتقا دهید.

در این آموزش افزونه WPForms را بررسی کرده و نحوه ایجاد یک فرم تماس با ما ساده را با این افزونه بررسی خواهیم کرد.

آموزش افزونه WPForms و نحوه ساخت فرم تماس با ما در وردپرس

آموزش افزونه WPForms

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس از صفر تا صد برای مبتدی ها مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، منوی جدیدی به نام WPForms در پیشخوان وردپرس نشان داده می شود.

در پیشخوان وردپرس روی قسمت WPForms رفته و روی Add New کلیک کنید.

آموزش افزونه WPForms

سازنده فرم تماس با ما WPForms باز می شود. برای فرم تماس با ما خود یک نام بگذارید . قالب فرم را انتخاب کنید می توانید از قالب های از پیش ساخته شده یا از یک قالب خالی استفاده کنید. ما فرم تماس با ما ساده (simple) را انتخاب می کنیم.  این فرم شامل نام، ایمیل و فیلد گذاشتن پیام است.

آموزش افزونه WPForms

برای ویرایش هر کدام از فیلدها روی آنها کلیک کنید. برای تغییر ترتیب فیلدها از موس برای کشیدن و جابجا کردن فیلدها استفاده کنید.

آموزش افزونه WPForms

طبق تصویر بالا می توانید تنظیمات فیلد ” نام ” را در ستون سمت چپ مشاهده کنید. می توانید آن ها را برای خود فارسی کنید مثلا برای لیبل می توانید متن را از انگلیسی به فارسی تغییر دهید.
در قسمت Format هم سه گزینه وجود دارد که می توانید نام را تنها در یک فیلد نمایش دهید یا اینکه نام و نام خانوادگی را نمایش دهید یا اینکه نام و نام وسطی و نام خانوادگی را به نمایش بگذارید. در صورت انتخاب هر کدام برای هر عدد یک فیلد ایجاد می شود که همه در یک خط می باشند.
گزینه ی Required هم مربوط به مهم بودن آن گزینه یا فیلد می باشد که با فعال کردن آن کاربر باید حتما آن فیلد را تکمیل کند.
قسمت Advanced Options هم مربوط به تنظیمات اضافه تر از جمله سایز فیلد، مقادیر پیش فرض نمایشی فیلدها و… می باشد.

اگر می خواهید فیلد جدیدی اضافه کنید، خیلی راحت از گزینه های بالای صفحه Add fields را انتخاب کرده و از زیرمنوهایی که باز می شود فیلدهای مورد نظر خود را اضافه کنید.

آموزش افزونه WPForms

general

در قسمت setting » general می توانید متن دکمه submit را به ارسال و sending.. را به در حال ارسال… یا هر متن دلخواهی تفییر دهید.

آموزش افزونه WPForms

وقتی کار شما به پایان رسید دکمه ذخیره را بزنید.

حال که فرم تماس با ما در وردپرس با افزونه WPForms را در سایت خود ایجاد کرده اید لازم است که اطلاعیه ها و تاییدیه های فرم را به درستی تنظیم کنید. بهترین بخش WPForms این است که تنظیمات پیش فرض آن برای مبتدی ها ایده آل است. وقتی به بخش تنظیمات می روید، تمام فیلدها به صورت پویا پر شده اند.

notification

اطلاعیه فرم ایمیلی است که بعد از ارسال فرم توسط بازدیدکنندگان سایت شما برایتان ارسال می شود.

اطلاعیه ها به صورت پیش فرض برای ادمین سایت ارسال می شود. اگر بخواهید اطلاعیه ها برای شخص دیگری ارسال شود می توانید آن را تغییر دهید. اگر مایل باشید اطلاعیه ها برای چندین نفر ارسال شود فقط کافی است آدرس های ایمیل را وارد کرده و آنها را با کاما از یکدیگر جدا کنید.

بخش موضوع ایمیل به صورت پیش فرض با نام فرم پر شده است. نام فرم به صورت خودکار با نام کاربری شما پر می شود. وقتی به یک پرسش پاسخ می دهید به ایمیلی می رود که کاربر در فرم تماس پر کرده است.

آموزش افزونه WPForms

confirmation

تاییدیه فرم چیزی است که بازدیدکنندگان سایت شما بعد از اینکه فرم را ارسال کردند، مشاهده می کنند. این تاییدیه می تواند یک پیام تشکر و یا هدایت آنها با یک صفحه خاص باشد.

پیام تاییدیه به صورت پیش فرض پیام تشکر است اما شما می توانید آن را طوری تنظیم کنید که کاربر را به یک صفحه خاص هدایت کند. اگر مایلید پیام تشکر قرار دهید می توانید در اینجا آن را فارسی کنید.

آموزش افزونه WPForms

آموزش افزونه WPForms و اضافه کردن فرم تماس با ما در یک صفحه

در این قسمت از آموزش افزونه WPForms زمان آن فرارسیده است که آن را در یک صفحه قرار دهید. می توانید شورت کد فرم تماس با ما را از قسمت زیر مشاهده کنید.

آموزش افزونه WPForms

سپس کاری که باید انجام دهید این است که یا یک صفحه جدید درست کنید یا یکی از صفحات موجود را که می خواهید فرم تماس با ما داشته باشد، ویرایش کنید.

به سادگی روی دگمه افزودن فرم (Add Form) در بالای صفحه کلیک کنید.

آموزش افزونه WPForms

فرم مورد نظر برای اضافه کردن را انتخاب کنید. شورت کد فرم تماس با ما به محتوای صفحه شما اضافه خواهد شد.

آموزش افزونه WPForms

حال صفحه خود را برای پیش نمایش آن ذخیره کنید. کار شما تمام شده است. در اینجا آموزش افزونه WPForms به پایان می رسد و شما موفق به ساخت یک فرم ساده با افزونه WPForms شده اید. فرمی که در صفحه ظاهر می شود به شکل زیر خواهد بود.آموزش افزونه WPForms

بعد از زدن دکمه ارسال پیام زیر برای شما نمایش داده خواهد شد.

آموزش افزونه WPForms

امیدواریم آموزش افزونه WPForms در سایت مدیر وردپرس به شما کمک کرده باشد یک فرم تماس با ما با افزونه WPForms برای وب سایت وردپرسی خود بسازید. ساختن فرم چند مرحله ای با این افزونه نیازمند نصب نسخه Pro آن است. اما اگر می خواهید یک فرم چند مرحله ای با یک افزونه رایگان بسازید به راهنمای ما در مورد نصب و آموزش فرم تماس چندمرحله ای با Contact Form 7 Multi-Step Forms مراجعه کنید.

دانلود افزونه WPForms

دانلود فابلصفحه-افزونه

امتیاز دادن به این نوشته:
 • میزان رضایت کاربران
 • خوانایی بالا
 • تصاویر مرتبط

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه a3 Lazy Load

آموزش افزونه a3 Lazy Load برای افزایش سرعت وردپرس

در این مقاله به آموزش افزونه a3 Lazy Load می پردازیم. این افزونه ویژگی های …

۴ دیدگاه

 1. سلام من افزونه را دانلود کردم و نصب کردم….اسم و متن فیلد هارو نمایش نمیده لطفا راهنمایی کنید.

  • افزونه تست شده و موردی که شما می فرمائید مشاهده نشد، بهتره دوباره آموزش نصب و استفاده از افزونه رو مطالعه کنید، احتمالا تداخلی برای سایت شما وجود داره…

 2. من دانلود و نصب کردم
  افزونه بسیار خوبیه
  ولی نظرسنجیش آمار نشون نمیده

  بعد از ثبت نظر و یا پرکردن فرم ها ایمیل هم ارسال نمیکنه ، ممنون میشم راهنمایی کنید

  • الان دوباره تست کردیم، مشکلی نیست…
   بهتره قسمت notification آموزش رو دوباره مطالعه بفرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *