آموزش افزونه Yoast Comment Hacks و مدیریت آسان دیدگاه ها در وردپرس

آموزش افزونه Yoast Comment Hacks

اگر کاربر وردپرس هستید مطمئناً نام تیم Yoast و افزونه محبوب آنها یعنی افزونه Yoast SEO را شنیده اید. اگر می خواهید ترفندهایی که تیم یواست برای مدیریت کامنت های خود استفاده می کنند را به کار ببرید، از افزونه Yoast Comment Hacks استفاده کنید که در این مقاله به آموزش آن می پردازیم.

یکی از بهترین راهها برای جذب مخاطب هدفمند در وردپرس و تشویق بازدیدکنندگان برای مراجعه مجدد به وب سایت، اجازه گذاشتن نظر و کامنت در سایت و ایجاد یک محیط تعاملی است. به این ترتیب نه تنها امکان ارتباط بهتر با خوانندگان برقرار می شود بلکه رتبه بندی سایت شما در گوگل نیز بهتر خواهد شد.

در سیستم کامنت گذاری پیش فرض وردپرس تنها راه پاسخ گویی به نظرات کاربران، پاسخ دادن به آنها است که راهی عالی نیز هست اما می تواند با استفاده از افزونه هایی مانند Yoast Comment Hacks این فرآیند را بسیار بهتر و تعاملی تر کنید.

افزونه Yoast Comment Hacks توسط تیم Yoast SEO توسعه یافته و از جمله بهترین افزونه های مدیریت دیدگاه ها در وردپرس است. این افزونه به شما این امکان را می دهد که برای پاسخ دادن به نظرات کاربران از روش های بسیار بهتر و هوشمندانه تری استفاده نمایید. برخی از ویژگی های این افزونه عبارت است از:

 • شما می توانید مستقیماً از پیشخوان وردپرس برای نویسنده دیدگاه ایمیل بفرستید.
 • شما می توانید به تمام کاربرانی که روی یک پست نظر داده اند، ایمیل بزنید.
 • این افزونه امکان پاک کردن ایمیل اعلان کامنت ها را ارائه می دهد.
 • شما می توانید کسانی که برای اولین بار در سایت شما نظر می گذارند را به یک صفحه دلخواه مانند صفحه تشکر ریدایرکت کنید.
 • شما می توانید ID والد نظر را بروزرسانی کنید.

در این آموزش افزونه Yoast Comment Hacks را بررسی کرده و نحوه مدیریت دیدگاهها با این افزونه را توصیح خواهیم داد.

آموزش افزونه Yoast Comment Hacks و نحوه مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه به منوی تنظیمات پیشخوان وردپرس رفته و روی “هک های نظر” کلیک کنید.

آموزش افزونه Yoast Comment Hacks

صفحه تنظیمات افزونه باز خواهد شد. صفحه تنظیمات به چهار تب مختلف تقسیم شده است. در ادامه آموزش افزونه Yoast Comment Hacks به بررسی این چهار تب خواهیم پرداخت.

آموزش صفحه تنظیمات افزونه Yoast Comment Hacks

Comment Length

آموزش افزونه Yoast Comment Hacks

همانطور که از نام این تب پیدا است، در این صفحه می توانید حداقل و حداکثر تعداد کاراکترهایی که یک کامنت باید داشته باشد را تعیین کنید.

در قسمت حداقل طول، حداقل تعداد کاراکترها و درقسمت Maximum length حداکثر تعداد کاراکترهای موردنظر خود را وارد کنید.

همچنین می توانید متن پیام خطایی که کاربران در صورت کوتاه یا بلند بودن دیدگاه شان مشاهده می کنند را وارد کنید.

پس از اعمال تغییرات، روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

پیوندهای ایمیل

آموزش افزونه Yoast Comment Hacks

تب بعدی در صفحه تنظیمات افزونه، تب پیوندهای ایمیل است که در این قسمت از آموزش به بررسی آن می پردزایم. کسانی که در وب سایت شما کامنت می گذارند، بسیار باارزش هستند. شما می توانید با ارسال ایمیل به صورت ویژه از آنها تشکر کنید. افزونه Yoast Comment Hacks  به دو صورت به شما اجازه می دهد ایمیل ها را ارسال کنید:

 • ارسال ایمیل اختصاصی به هریک از کامنت گذاران به صورت جداگانه از طریق یک لینک E-mail که در صفحه دیدگاه های پیشخوان وردپرس در زیر هر دیدگاه اضافه می کند.
 • ارسال ایمیل گروهی به تمام کسانی که روی یک پست نظر داده اند از طریق دکمه ایمیل به تمام کامنت گذاران ازطریق نوار ابزار وردپرس در بالای صفحه

در این صفحه می توانید متن پیام های پیش فرض را برای این ایمیل ها سفارشی سازی نمایید.

تغییر مسیر دیدگاه

آموزش افزونه Yoast Comment Hacks

اگر از کسانی که برای اولین بار در سایت شما کامنت می گذارند تشکر کنید، احساس خوش آیندی به آنها دست داده و احتمال اینکه مجدداً به سایت شما برگردند افزایش پیدا می کند. افزونه Yoast Comment Hacks این امکان را به شما می دهد که کامنت گذاران بار اولی را به یک صفحه خاص در سایت خود ریدایرکت کنید. این صفحه می تواند یک صفحه اختصاصی برای تشکر و قدردانی باشد.

برای این کار ابتدا باید یک برگه یا نوشته حاوی پیام تشکر در سایت خود ایجاد کنید. این برگه می تواند شامل لینک هایی به پست های مهم سایت، نحوه استفاده بیشتر کاربران از سایت، تخفیف های ویژه و موارد دیگر باشد.

بعد از انتشار این برگه یا نوشته به تنظیمات افزونه برگشته و وارد تب “تغییر مسیر دیدگاه” شوید. سپس پنجره کشویی “ارجاع به” را باز کرده و صفحه ای را که ایجاد کرده بودید، انتخاب نمایید. روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

پاکسازی ایمیل

آموزش افزونه Yoast Comment Hacks

افزونه Yoast Comment Hacks به صورت پیش فرض، ایمیل اعلان کامنت جدید پیش فرض وردپرس را پاک می کند. اما شما در تب پاکسازی ایمیل می توانید این قابلیت را غیرفعال کرده و اعلان های پیش فرض وردپرس را پاک نکنید.

کافی است تیک پاک سازی ایمیل نظرات را برداشته و روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

توجه داشته باشید که افزونه Yoast Comment Hacks ایمیل اعلان کامنت جدید را تقویت کرده و ظاهر زیباتر و کاربرپسندتری به آن داده است.

نحوه ارسال ایمیل به کامنت گذاران در وردپرس

یکی از ویژگی های این افزونه توانایی ارسال ایمیل به کسانی است که در وب سایت شما دیدگاه می گذارند. در این قسمت از آموزش افزونه Yoast Comment Hacks به شما نشان خواهیم داد که چگونه این کار را انجام دهید.

در پیشخوان وردپرس روی منوی دیدگاه ها کلیک کنید. در زیر هر کامنت لینک جدیدی را مشاهده خواهید کرد که مربوط به ارسال ایمیل برای آن کاربر است.

آموزش افزونه Yoast Comment Hacks

همچنین شما با استفاده از این افزونه می توانید برای همه کاربرانی که روی یک پست خاص دیدگاه گذاشته اند، ایمیل ارسال کنید. برای این کار باید پست موردنظر را در حالیکه به اکانت مدیریت خود لاگین کرده اید، باز نمایید.

آموزش افزونه Yoast Comment Hacks

در نوار ابزار مدیریت خود در بالای صفحه یک آیکون ایمیل مشاهده خواهید کرد.

ویرایش ID والد نظر

اجازه دادن به نظرات تو در تو در وب سایت شما بدان معنی است که کامنت گذاران می توانند در یک پست به نظرات والد پاسخ دهند. اگر پاسخ به والد اشتباهی داده شود، ممکن است سوء تفاهم های زیادی ایجاد شده و کارها به هم بریزد.

از طرف دیگر، گاهی کاربران به صورت تصادفی یک کامنت سطح بالا می گذارند، درحالیکه تنها می خواستند جواب کامنت دیگری را بدهند. با استفاده از افزونه Yoast Comment Hacks به راحتی می توان این خطا را تصحیح کرد.

در افزونه Yoast Comments Hacks این امکان به شما داده شده که دیدگاه ها را ویرایش کرده و آن را به والد درستش اختصاص دهید. برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر دیدگاه ها رفته و دیدگاه مورد نظر خود را به حالت ویرایش باز کنید.

آموزش افزونه Yoast Comment Hacks

در پایین صفحه ویرایش دیدگاه متاباکس “نظر والد” قرار دارد که در آن می توانید والد دیدگاه را ویرایش کنید. کافی است ID والد نظر را تصحیح کرده و ID درست را قرار دهید.

امیدواریم این آموزش و افزونه Yoast Comment Hacks مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Yoast Comment Hacks
صفحه افزونه Yoast Comment Hacks

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Mashshare

آموزش افزونه MashShare و اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی

اگر یک افزونه قدرتمند برای اضافه کردن دکمه های اشتراک گذاری مطالب در شبکه های …

3 دیدگاه

 1. سلام سایت زیبا و در عین حال مفیدی دارید…
  ممنونم

 2. سلام خسته نباشید گزینه ارسال ایمیل دیده نمیشه باید چی کار کنم؟

  • سلام سینای عزیز .. وقت بخیر .. بله این مشکلیه که از WP5.5 به بعد ظاهر شده و هنوز رفع نشده .. می تونید در این صفحه کامنت بگذارید و اعلان های مربوط به حل این مشکل رو دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *