آپدیت دستی افزونه های وردپرس و معرفی افزونه های به روزرسانی خودکار

آپدیت دستی افزونه های وردپرس و معرفی افزونه های آپدیت خودکار

یکی از بهترین کارهایی که برای افزایش امنیت وردپرس باید به صورت مرتب انجام دهید، بروزرسانی افزونه های وردپرس است. در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه افزونه های وردپرس را به صورت دستی آپدیت کنید. همچنین ابزارها و افزونه هایی را معرفی می کنیم که به شما کمک می کنند افزونه های نصب شده در سایت وردپرس خود را به صورت خودکار و بدون دریافت هیچ اعلانی بروزرسانی کنید.

اگر می خواهید قابلیت هایی را به سایت وردپرس خود اضافه کنید، استفاده از افزونه ها امری اجتناب ناپذیر است. مهم نیست که چه تعداد افزونه در سایت خود نصب کرده اید یا از کدام افزونه استفاده می کنید، آپدیت مرتب افزونه های وردپرس چه به صورت دستی و چه خودکار برای عملکرد درست، کارآمد و ایمن وب سایت شما امری ضروری است و یکی از استراتژی های بروزرسانی وب سایت وردپرس است .

افزونه های وردپرس بسیار شبیه اپلیکیشن هایی هستند که در تلفن همراه هوشمند خود دانلود می کنید و درست مانند آنها، پس از افزودن افزونه ها، باید مرتباً آنها را آپدیت کنید تا عملکرد خوب خود را حفظ کرده و مانع از مشکلات امنیتی شوید.

توسعه دهندگان اغلب افزونه هایی که ارائه می کنند را بروزرسانی می نمایند. برخی دلایلی که توسعه دهندگان افزونه ها را بروزرسانی می کنند عبارتند از:

  • بروزرسانی یا اضافه کردن ویژگی های جدید
  • مشکلات امنیتی که باید برطرف شود
  • برطرف کردن باگ ها و مشکلات فنی
  • سرعت CMS و مدیریت سازگاری ها

چه زمانی باید افزونه وردپرس را آپدیت کنید؟

پس از نصب افزونه وردپرس، نیاز است آن را به صورت مرتب آپدیت کنید. پیشخوان وردپرس هنگام نیاز به آپدیت افزونه ها به طور خودکار به شما اطلاع می دهد. شما می توانید اعلان های مربوط به آپدیت ها را از منوی به روزرسانی ها مشاهده کنید.

آپدیت دستی افزونه های وردپرس و معرفی افزونه های آپدیت خودکار

اگر از این صفحه بازدید کرده و به روزرسانی های ذکر شده را مشاهده نمی کنید، مطمئن شوید که روی گزینه بررسی دوباره کلیک کنید.

شما می توانید هم به صورت دستی و هم به صورت خودکار اقدام به آپدیت افزونه های وردپرس کنید. اگر از افزونه های آپدیت خودکار استفاده کنید دیگر اعلان های بروزرسانی را نخواهید دید. در انتهای مقاله، این ابزارها را به شما معرفی می کنیم.

آپدیت دستی افزونه های وردپرس

برای بروزرسانی دستی افزونه های وردپرس به ترتیب زیر عمل کنید:

گام1- فایل zip افزونه را بارگیری کنید.

برای آپدیت دستی افزونه وردپرس ، ابتدا باید آخرین نسخه افزونه را در فرمت یک فایل zip از مخزن رسمی وردپرس (اگر افزونه رایگان است) یا یک منبع دیگر دانلود کنید.

گام 2- فایل zip را استخراج کنید.

پس از دانلود فایل zip ، با کلیک راست روی فولدر دانلود شده و انتخاب Extract All یا Extract Here ، فایل ها را آماده کنید.

آپدیت دستی افزونه های وردپرس و معرفی افزونه های آپدیت خودکار

با این کار یک پوشه جدید با همان نام از فایل های افزونه ایجاد می شود. فایل استخراج شده را در مکانی که به راحتی قابل دسترس باشد، مانند دسکتاپ، نگه دارید.

گام3- از FTP Client برای اتصال به سرور سایت خود از طریق FTP یا استفاده از کنترل پنل هاست استفاده کنید.

پس از استخراج فایل دانلود شده، در ادامه روند آپدیت دستی افزونه های وردپرس، از طریق FTP به سرور سایت خود وصل شوید.

برای انجام این کار باید از یک FTP Client مانند Filezilla استفاده کنید. همچنین باید از ارائه دهنده هاستینگ خود یک نام کاربری و رمز عبور برای دسترسی به سرور به دست آورید. در مقاله استفاده از FTP در وردپرس می توانید اطلاعات کاملی درباره این روش به دست آورید.

همچنین می توانید از کنترل پنل هاست مانند سی پنل یا دایرکت ادمین برای دسترسی به فایل های وردپرس استفاده کنید.

گام 4 – به پوشه “wp-content / plugins” بروید و فولدر افزونه ای که می خواهید آپدیت کنید را غیرفعال کنید.

به این منظور، پس از دسترسی به سرور، در فولدر root سایت وردپرس خود که معمولاً public_html است، به مسیر  wp-content » plugins بروید.

آپدیت دستی افزونه های وردپرس و معرفی افزونه های آپدیت خودکار

فولدر افزونه ای که می خواهید بروزرسانی کنید را پیدا نمایید. روی فولدر مورد نظر خود کلیک راست کرده و آن را تغییر نام دهید. به عنوان مثال می توانید نام فولدر با پسوند old را استفاده کنید. با تغییر نام دادن، افزونه غیرفعال می شود.

آپدیت دستی افزونه های وردپرس و معرفی افزونه های آپدیت خودکار

افزونه تغییر نام داده شده را روی کامپیوتر شخصی خود به عنوان پشتیبان دانلود کنید. در این صورت اگر در فرآیند آپدیت دستی افزونه های وردپرس اختلالی به وجود آید یا از عملکرد افزونه بروزرسانی شده راضی نبودید می توانید هر زمان که بخواهید به نسخه قبلی برگردید.

به این منظور روی افزونه کلیک راست کرده و Download را انتخاب کنید.

آپدیت دستی افزونه های وردپرس و معرفی افزونه های آپدیت خودکار

گام 5: در FTP Client در قسمت local ، پوشه افزونه استخراج شده که تازه دانلود کرده اید را پیدا کنید، روی آن کلیک راست کرده و  روی upload کلیک کنید.

آپدیت دستی افزونه های وردپرس و معرفی افزونه های آپدیت خودکار

FTP Client شروع به فرستادن فولدر افزونه از کامپیوتر به وب سایت شما می کند.

هنگامی که آپلود افزونه کامل شد، افزونه به آخرین نسخه آن بروزرسانی شده است. شما می توانید به پیشخوان وردپرس خود مراجعه کرده و در صفحه افزونه های نصب شده آن را مشاهده و فعال کنید.

پس از اینکه هیچ باگ و مشکلی را در افزونه بروزرسانی شده مشاهده نکردید می توانید فولدر قدیمی را از سرور خود پاک کنید.

حال که با روش آپدیت دستی افزونه های وردپرس آشنا شدید، در ادامه آموزش به معرفی ابزارها و افزونه هایی که با استفاده از آنها می توانید افزونه های سایت خود را به صورت خودکار بروزرسانی کنید، می پردازیم.

آپدیت خودکار افزونه ها با ابزارها و افزونه های مدیریت سایت وردپرس

ابزار مدیریت سایت منبعی است که بطور خودکار وظایفی مانند پشتیبان گیری از سایت، انجام اسکن های امنیتی یا به روزرسانی وردپرس (شامل قالب و افزونه های وردپرس) را برای شما انجام می دهد.

در این قسمت از آموزش برخی از ابزارهای رایج مدیریت سایت که افزونه های شما را به طور خودکار بروزرسانی می کنند را معرفی می کنیم. با استفاده از این ابزارها از بررسی مداوم به روزرسانی ها یا دریافت اعلان های به روزرسانی رهایی می یابید.

WPMU Dev (آموزش آپدیت دستی افزونه های وردپرس و معرفی افزونه های آپدیت خودکار)

آپدیت دستی افزونه های وردپرس و معرفی افزونه های آپدیت خودکار

WPMU Dev  پلتفرمی است که ابزارهای مدیریت وردپرس را در محصولی به نام Hub ارائه می دهد. هاب به انجام وظایف خودکارسازی کمک می کند بنابراین می توانید بر ایجاد محتوا  و مارکتینگ کسب و کار خود تمرکز کنید.

Hub به طور مرتب وب سایت شما را به منظور برقراری امنیت آن نظارت و اسکن می کند، از فایل ها و صفحات شما پشتیبان گیری می کند و همه بروزرسانی ها از آپدیت اصلی وردپرس گرفته تا آپدیت قالب و افزونه ها را انجام می دهد.

JetPack

آپدیت دستی افزونه های وردپرس و معرفی افزونه های آپدیت خودکار

به جای آپدیت دستی افزونه های وردپرس ، شما می توانید افزونه ای را نصب کنید که به طور خودکار افزونه های شما را آپدیت کند.

JetPack  یک ابزار مدیریت سایت است که به شما امکان می دهد افزونه هایی که می خواهید آنها را به طور خودکار بروزرسانی کنید را انتخاب کنید و همچنین می توانید خود JetPack را به صورت خودکار به روز کنید. در مقاله آموزش افزونه Jetpack روند انجام این کار به صورت کامل توضیح داده شده است.

Easy Updates Manager

آپدیت دستی افزونه های وردپرس و معرفی افزونه های آپدیت خودکار

Easy Updates Manager  یکی دیگر از افزونه های کاربردی آسان است که به شما امکان می دهد بروزرسانی های خودکار را برای همه افزونه های خود با یک کلیک فعال یا غیرفعال کنید. از طرف دیگر ، افزونه Easy Updates Manager به شما امکان می دهد افزونه های خاصی را برای بروزرسانی های خودکار انتخاب کنید.

ManageWP (آموزش آپدیت دستی افزونه های وردپرس و معرفی افزونه های آپدیت خودکار)

ManageWP  یک سرویس مدیریت وردپرس است که به روزرسانی خودکار افزونه ها را ارائه می دهد. یکی از ویژگیهای منحصر به فرد این ابزار مدیریت سایت این است که به شما امکان می دهد بروزرسانی ها را به صورت امن انجام دهید.

این سرویس به شما امکان می دهد تا بروزرسانی های اتوماتیک را برنامه ریزی کنید و در صورت عدم رضایت از بروزرسانی، به نسخه قدیمی برگردید.

ManageWP  اسکرین شات هایی از وب سایت شما قبل و بعد از هر بروزرسانی امن می گیرد ، بنابراین می توانید ظاهر و عملکرد سایت را در نسخه های مختلف افزونه مقایسه کنید.

جمع بندی

مهم نیست که چه روشی برای به روزرسانی افزونه هایی که تصمیم به استفاده از آنها گرفتید، به کار می برید. یکی از راه های افزایش امنیت وردپرس و عملکرد بهتر و کارآمدتر سایت استفاده از افزونه های بروز شده است.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

کپچا

کپچا چیست | ReCAPTCHA گوگل | معرفی افزونه های کپچا وردپرس

گسترش روزافزون وردپرس به عنوان محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا باعث شده است که وب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *