بهترین افزونه های مهاجرت و انتقال سایت وردپرس به هاست جدید یا لوکال هاست

افزونه های انتقال سایت وردپرس

در این مقاله افزونه هایی را به شما معرفی می کنیم که کار مهاجرت و انتقال سایت وردپرس از یک سرور به سرور دیگر را بسیار ساده می کنند. اگر سایت شما در یک سرور لوکال توسعه داده شده و اکنون آماده راه اندازی است و می خواهید آن را در یک سرور زنده کپی یا کلون کنید یا اگر روی سایت مشتری خود کار می کنید و لازم است آن را از سرور خود روی سرور مشتری کپی کنید یا اگر به هر دلیل هاست تان را تغییر داده اید و باید سایت خود را به هاست جدید منتقل کنید، راحت ترین راه به کار بردن یکی از بهترین افزونه های انتقال سایت وردپرس است.

نصب وردپرس بسیار آسان است (به مقاله آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست مراجعه کنید) اما اگر بخواهید یک سایت وردپرس که قبلاً راه‌اندازی شده است را به سرور دیگری منتقل کنید، کار اندکی سخت می شود.

انتقال و کلون کردن یک سایت به یک مکان جدید نه تنها شامل پشتیبان گیری از آن است بلکه بازیابی آن در مکان جدید را هم شامل می شود. صاحبان وب سایت ها وقتی هاست وب خود را تغییر داده و نیاز به بازیابی وب سایت در سرور جدید دارند معمولاً با کلون کردن سایت خود را دوپلیکیت می کنند و بسته به تنظیمات ممکن است هنگام تغییر دامنه هم مجبور به انجام این کار شوند.

از طرف دیگر کلون کردن یک وب سایت زنده به یک محیط نمایشی (staging) باعث می شود بتوانید بروزرسانی ها را قبل از اعمال روی سایت اصلی آزمایش کنید. داشتن یک نسخه دقیق از وب سایت خود برای انجام تست های عمومی ایده بسیار خوبی است.

شما می توانید سایت وردپرس خود را به صورت دستی به یک مکان دیگر منتقل کنید. این کار دشوار نیست اما تهیه نسخه پشتیبان از پایگاه داده و فایل های وردپرس و بازیابی آنها در یک مکان جدید می تواند بسیار وقت گیر و خسته کننده باشد. شما می توانید از بهترین افزونه های پشتیبان گیر وردپرس که بسیاری از آنها از جمله این لیست هستند، استفاده کنید.

به همین دلیل بیشتر صاحبان وب سایت های وردپرسی از افزونه ها برای دوپلیکیت کردن وب سایت و ایجاد کلون از آن استفاده می کنند. افزونه های انتقال سایت وردپرس فرآیند کپی و انتقال وب سایت به یک مکان جدید را بسیار ساده می کنند.

در این مقاله بهترین افزونه های وردپرس برای مهاجرت و انتقال سایت به یک هاست جدید یا لوکال هاست را معرفی می کنیم.

معرفی بهترین افزونه های انتقال سایت وردپرس به هاست جدید

Duplicator (بهترین افزونه های رایگان انتقال سایت وردپرس)

افزونه های انتقال سایت وردپرس

Duplicator با کسب امتیاز 4.9 از 5 و بیش از یک میلیون نصب فعال، یکی از محبوب ترین افزونه های وردپرس برای انتقال و مهاجرت سایت است.

Duplicator هنگام تهیه نسخه های پشتیبان، کل سایت شما را اسکن می کند تا از درست بودن همه چیز مطمئن شود و فایل های بزرگ که ممکن است بخواهید در فرآیند پشتیبان گیری مستثنی کنید را نشان می دهد.

در این افزونه به نسخه های پشتیبان، بسته گفته می شود و هنگام ساخت یک بسته می توانید فایل ها و جداول خاصی از دیتابیس را از عملیات پشتیبان گیری مستثنی کنید. همچنین گزینه ای در داخل Duplicator وجود دارد که می توانید اطلاعات سرور MySQL مقصد را از قبل در فایل پشتیبان پر کنید.

توجه داشته باشید که مستثنی کردن فایل های بزرگ در نسخه رایگان افزونه Duplicator ضروری است زیرا در نسخه رایگان از پشتیبان گیری تا اندازه حداکثر 500 مگابایت پشتیبانی می شود. به علاوه در Duplicator رایگان نسخه های پشتیبان در سرور وب سایت شما نگه داری می شود بنابراین اگر می خواهید با استفاده از FTP یا سرویس های ذخیره سازی ابری مانند Dropbox، Google Drive، Mirosoft OneDrive یا Amazon S3 پشتیبان تهیه کنید باید نسخه Pro افزونه را خریداری کنید.

افزونه Duplicator Pro علاوه بر حذف محدودیت اندازه نسخه های پشتیبان، ویژگی های بسیاری را به صاحبان وب سایت های بزرگ ارائه می دهد که از جمله آنها می توان به پشتیبانی از وردپرس شبکه و multi-threading اشاره کرد.

نسخه رایگان افزونه Duplicator یک افزونه بسیار خوب برای صاحبان وب سایت های کوچک (زیر 500MB) است و کار دوپلیکیت کردن وب سایت را بسیار آسان می کند.

اگر می خواهید اطلاعات کاملی درباره این افزونه قدرتمند و نحوه استفاده از آن داشته باشید، مقاله آموزشی افزونه Duplicator را مطالعه کنید.

All-in-One WP Migration

افزونه های انتقال سایت وردپرس

All-in-One WP Migration یکی از بهترین افزونه های رایگان وردپرس برای مهاجرت و انتقال سایت به یک سرور جدید یا لوکال هاست است که تمرکز آن بر روی انتقال سایت شما به یک سرور یا نام دامنه جدید است. این افزونه بیش از 3 میلیون نصب فعال داشته و امتیاز 4.6 از 5 را کسب کرده است.

افزونه All-in-One WP Migration هم از انتقال دیتابیس و هم فایل ها پشتیبانی کرده و از ترفندهایی استفاده می کند تا بتواند روی تمام ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب کار کند. به این ترتیب که داده ها را در تکه های 3 ثانیه ای درون ریزی/برون بری می کند. این کار باعث می شود هر گونه محدودیتی که توسط هاست شما اعمال شده است، دور زده شود.

All-in-One WP Migration عملیات مشابهی را برای اندازه های آپلود انجام می دهد. بنابراین حتی اگر هاست شما برای حداکثر آپلودها اندازه تعیین کرده باشد باز هم افزونه All-in-One WP Migration می تواند سایت شما را منتقل کند.

اگر نیاز به تغییر نام دامنه خود دارید، All-in-One WP Migration به شما اجازه می دهد عملیات یافتن و جایگزینی (find/replace) نامحدود را در پایگاه داده خود انجام دهید. این افزونه هرگونه مشکل احتمالی سریال سازی را نیز برطرف می کند تا اطمینان یابد که همه چیز همیشه کار می کند.

نسخه رایگان افزونه از انتقال سایت های حداکثر 512MB پشتیبانی می کند. اگر سایت شما از این اندازه بزرگ تر است باید نسخه Pro افزونه All-in-One WP Migration را خریداری کنید. همچنین افزودنی هایی وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید سایت خود را به سرویس های ذخیره سازی ابری مانند Dropbox و Google Drive منتقل کنید.

برای آشنایی بیشتر با این افزونه عالی و نحوه استفاده از آن مقاله آموزشی افزونه All-in-One WP Migration را مطالعه کنید.

WP Migrate DB

افزونه های انتقال سایت وردپرس

افزونه WP Migrate DB یکی از بهترین افزونه های وردپرس برای انتقال سایت است اما همانطور که از نام این افزونه پیداست تنها روی دیتابیس وردپرس متمرکز است.

اگر تا به حال سعی کرده باشید که یک سایت را به صورت دستی منتقل کنید حتماً متوجه شده اید که سخت ترین قسمت، انتقال دیتابیس است. انتقال بقیه فایل های سایت بسیار ساده و در حد کپی و پیست کردن آنها است.

افزونه WP Migrate DB با یافتن و جایگزین کرده URL ها و مسیر فایل ها، فرآیند انتقال دیتابیس را بسیار ساده می کند. اگر می خواهید به یک URL جدید منتقل شوید، انجام این کار ضروری است. به عنوان مثال اگر می خواهید یک نسخه تولیدی سایت خود را برای تست به لوکال هاست منتقل کنید، باید تمام مسیرهای URL خود را آپدیت کنید تا با لوکال هاست شما منطبق شود. WP Migrate DB این کار را برای شما انجام می دهد.

اگر شما با وردپرس آشنایی داشته یا یک توسعه دهنده هستید و می توانید فایل های دیگر سایت خود را به صورت دستی منتقل کنید، WP Migrate DB می تواند فایل های دیتابیس شما را منتقل کند. در غیر این صورت یک افزونه همه کاره را انتخاب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به مقاله آموزشی افزونه WP Migrate DB مراجعه کنید.

Migrate Guru

افزونه های انتقال سایت وردپرس

Migrate Guru توسط تیم BlogVault برای ساده تر کردن فرآیند انتقال پیش فرض وردپرس ساخته شده است. این افزونه با پردازش دیتابیس سایت در سرور خود، کمک زیادی به مهاجرت وب سایت خواهد کرد. این روش می تواند خطر از دست رفتن داده ها را هنگام مهاجرت به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

افزونه Migrate Guru قادر به انتقال 1 گیگابایت داده در کمتر از 30 دقیقه است و ادعا می کند سریعترین افزونه در دسترس برای مهاجرت وب سایت وردپرسی شما است. این افزونه برای انتقال وب سایت با یک دیتابیس بزرگ (حداکثر 200 گیگابایت) طراحی شده است.

وضعیت انتقال سایت مرتباً از طریق ایمیل بروز شده و به اطلاع شما رسانده می شود، بنابراین می توانید کل مراحل مهاجرت را از هر کجا پیگیری کنید.

Migrate Guru به صورت رایگان در دسترس است و از همه عملکردهای آن می توان بدون هیچ افزودنی (add-on) اضافی یا پرداخت هزینه اضافی استفاده کرد.

WP Staging

افزونه های انتقال سایت وردپرس

WP Staging یکی از بهترین افزونه های رایگان انتقال و کلونینگ سایت وردپرس است که تنظیمات آن به گونه ای است که به شما امکان تغییر لود CPU، حد کپی فایل و حد کوئری کپی دیتابیس را می دهد.

هنگامی که می خواهید یک محیط نمایشی (staging) جدید ایجاد کنید، می توانید انتخاب کنید که از کدام جدول های دیتابیس و فولدرهای وردپرس سایت شما پشتیبان تهیه شود. محیط staging یک پیام اعلان در نوار مدیریت وردپرس دارد که به شما یادآوری می کند که در حال مشاهده یک وب سایت staging هستید.

هنگام ایجاد staging جدید می توانید انتخاب کنید که از کدام جدول های دیتابیس و فولدرهای وردپرس سایت شما پشتیبان تهیه شود. محیط staging یک پیام اعلان در نوار مدیریت وردپرس دارد که به شما یادآوری می کند که در حال مشاهده یک وب سایت staging هستید.

در نسخه رایگان افزونه WP Staging، وب سایت staging به عنوان یک زیر فولدر نصب اصلی وردپرس شما ساخته می شود. اما در نسخه Pro، می توانید وب سایت staging خود را با تعریف اطلاعات پایگاه داده،URL  و دایرکتوری هدف برای مکان جدید، از راه دور نصب کنید.

اگر می خواهید وب سایت خود را به یک دامنه جدید کلون کنید، WP Staging Pro الزامی است.  در نسخه Pro افزونه، وردپرس شبکه نیز پشتیبانی می شود و می توانید نقش های سفارشی کاربر را برای دسترسی به وب سایت staging خود تنظیم کنید.

نسخه رایگان WP Staging برای راه اندازی یک محیط نمایشی برای امتحان افزونه ها و قالب های جدید وردپرس مناسب است. اگر به دنبال دوپلیکیت کردن یک وب سایت وردپرس در یک مکان جدید هستید یا می خواهید یک منطقه staging برای انجام بروزرسانی های وب سایت ایجاد کنید، WP Staging Pro انتخاب بهتری است.

UpdraftPlus Migrator Extension (بهترین افزونه های پرمیوم انتقال سایت وردپرس)

افزونه های انتقال سایت وردپرس

افزونه UpdraftPlus یکی از افزونه های قدرتمند وردپرس برای گرفتن پشتیبان از سایت های وردپرسی است. نسخه رایگان این افزونه دارای یک تابع انتقال درون ساخته نیست اما UpdraftPlus دارای یک Migrator add-on است که انتقال و کلون سایت را به راحتی امکان پذیر می کند.

UpdraftPlus Migrator Extension این امکان را به شما می دهد تا URL ها را به راحتی تغییر داده و هرگونه مشکل احتمالی سریال سازی پایگاه داده را برطرف کنید. از همه مهمتر، همه این کارها را می توانید مستقیماً از پیشخوان وردپرس خود انجام دهید.

اگر می خواهید فقط هاست خود را تغییر دهید و از همان URL سابق خود استفاده می کنید، احتمالاً نسخه رایگان UpdraftPlus برای شما کافی است. به این صورت که یک نسخه پشتیبان از سایت خود تهیه کرده و در سرور جدید آن را بازیابی کنید.

اما اگر نیاز به تغییر URL ها یا انتقال به یک محیط لوکال دارید ، باید Migrator add-on را خریداری کنید.

BackupBuddy

افزونه های انتقال سایت وردپرس

یکی از افزونه های اصلی پشتیبان گیری وردپرس، افزونه BackupBuddy  است که توسط تیم iThemes  توسعه داده شده است.

BackupBuddy  از تمام سایت وردپرسی شما شامل دیتابیس، کتابخانه رسانه ها، فایل های قالب و افزونه ها پشتیبان تهیه می کند. شما می توانید بعضی فایل ها و جداول دیتابیس را مستثنی کنید. پشتیبان ها برطبق یک برنامه زمان بندی شده خودکار تهیه می شوند و فایل ها می توانند در خارج از سایت مانند موقعیت پشتیبان گیری سفارشی (BackupBuddy Stash) ، Dropbox، Amazon S3 ، Rackspace Cloud ، FTP  و ایمیل ذخیره شوند.

BackupBuddy قابلیت انتقال آسان را نیز فراهم می کند. ویژگی “Deployment” این افزونه، راه اندازی یک سایت staging را امکان پذیر می کند که می تواند به راحتی به یک سایت موجود متصل شود. پیشخوان BackupBuddy با وارد کردن اطلاعات جدید پایگاه داده، انتقال یک سایت به سرور یا دامنه دیگر را امکان پذیر می کند.

BackupBuddy گزینه خوبی برای توسعه دهندگان وردپرس است که سایتها را در دامنه های موقت یا محلی ساخته و سپس سایت را به دامنه مشتری منتقل می کنند.

VaultPress

افزونه های انتقال سایت وردپرس

VaultPress توسط Automatic یعنی تیم توسعه دهنده وردپرس ساخته شده است بنابراین بیش از هر افزونه دیگری با وردپرس مطابقت دارد. VaultPress یکی از بهترین افزونه های پشتیبان گیر وردپرس است که می تواند از هر قسمتی از سایت شما پشتیبان تهیه کرده و از آن محافظت کند. پس از تهیه نسخه پشتیبان می توانید به راحتی با استفاده از ابزار بازیابی VaultPress سایت خود را در یک مکان جدید منتقل کنید. به همین دلیل VaultPress یکی از بهترین افزونه های انتقال سایت وردپرس نیز محسوب می شود.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که جزئیات FTP و نام دامنه (در صورت تغییر نام دامنه) خود را وارد کنید و VaultPress بقیه کارها را برای شما انجام می دهد.

برای استفاده از VaultPress باید سرویس اشتراک آن را خریداری کنید اما از آنجا که VaultPress بخشی از افزونه Jetpack است با خریداری آن می توانید به تمام قابلیت های پرمیوم Jetpack دسترسی پیدا کنید.

جمع بندی

اگر یک افزونه همه جانبه مهاجرت و انتقال سایت می خواهید، Duplicator عالی است. Migrate Guru برای وب سایت های خیلی بزرگ مناسب است. WP Migrate DB برای توسعه دهندگانی است که چیزی بیش از فشار دادن یک دکمه می خواهند و می توانند کنترل بیشتری بر روند کار داشته باشند. این افزونه ممکن است برای مبتدیان گیج کننده باشد. All-in-One WP Migration برای افرادی که می خواهند یک رابط کاربری سبک و تمیز داشته باشند، مناسب است. اگر می خواهید نسخه پشتیبان تهیه کنید و در عین حال یک ابزار مهاجرت خوب داشت باشید، UpdraftPlus را در نظر بگیرید. BackupBuddy برای کسانی که به مجموعه کاملی از ابزار علاقه مند هستند، مناسب است. اگر افزونه Jetpack دارید، به فکر افزودن VaultPress به عنوان یک ویژگی باشید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد. منتظر دریافت دیدگاه های شما هستیم.

5/5 - (8 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

بهترین ابزارهای سئو

بهترین ابزارهای سئو برای آنالیز سایت وردپرس در سال 2021

گوگل مدام در حال بروزرسانی و تجدید نظر در الگوریتم های جستجوی خود است و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *