بهترین افزونه های گالری ساز وردپرس در سال 2021

افزونه های گالری ساز وردپرس

تصاویر به سایت شما رنگ، روح و زندگی می دهند. یک وب سایت بدون داشتن تصاویر زیبا بسیار کسل کننده و بی روح است. برای اینکه یک دید بصری عالی برای بازدیدکنندگان ایجاد کنید و آنها را برای مدت طولانی تری در سایت نگه دارید، لازم است تصاویرتان را در یک قاب و ویترین زیبا نشان دهید. از طرف دیگر می توانید از تصاویر برای انتقال پیام برندتان یا هر پیام دیگری استفاده کنید. در دنیای آنلاین این کار با استفاده از گالری های شیک و زیبا امکان پذیر است. ساخت گالری تصاویر با استفاده از افزونه های گالری ساز وردپرس نه تنها باعث زیباتر شدن سایت می شود بلکه در جذب بیشتر مخاطب هم بسیار تاثیر گذار است.

شاید فکر کنید که استفاده از افزونه گالری ساز لزومی نداشته باشد و خودتان از طریق منوی رسانه پیشخوان وردپرس بدون نیاز به هیچ افزونه ای می توانید گالری تصاویر بسازید. اما باید در نظر داشته باشید که ساخت گالری تصاویر به این طریق بسیار مقدماتی و پایه است و محدودیتهای زیادی دارد. با افزونه های گالری ساز وردپرس، نیاز به پذیرفتن هیچ محدودیتی نیست.

برای آشنایی با نحوه ساخت گالری تصاویر با استفاده از ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس، مقاله آموزش قرار دادن عکس و ساخت گالری تصاویر در وردپرس را مطالعه کنید.

کافی است یکی از افزونه های ساخت گالری تصاویر را در وب سایت وردپرس خود نصب کرده و گالری های قدرتمند و زیبایی بسازید که بازدیدکنندگان سایت تان آنها را دوست داشته باشند. از آنجا که بسیاری از افزونه های ساخت گالری تصاویر قابلیت سفارشی سازی قدرتمندی دارند، می توانید گالری های سفارشی تهیه کرده و برند خود را ارتقا دهید.

 افزونه های ساخت گالری تصاویر بسیار زیادی در مخزن وردپرس موجود است، در این مقاله سعی کرده ایم با بررسی افزونه های موجود، چند تا از بهترین افزونه های گالری ساز وردپرس را انتخاب کرده و به شما معرفی کنیم تا انتخاب بهتر و راحت تری داشته باشید.

اگر می خواهید با ویژگی های بیشتر وردپرس در مورد تصاویر آشنا شوید، مقاله تغییر سایز تصویر در وردپرس را مطالعه کنید

بهترین افزونه های گالری ساز برای ساخت گالری تصاویر وردپرس در سال 2021

Envira Gallery Lite (بهترین افزونه های گالری ساز وردپرس)

افزونه های گالری ساز وردپرس

افزونه Envira Gallery با امتیاز 4.8 از 5 و بیش از 100 هزار نصب فعال، مطمئناً راحت ترین، سریع ترین و موثرترین افزونه ساخت گالری تصاویر در وردپرس است.

تیم توسعه دهنده این افزونه همان تیم افزونه های OptinMonster و Soliloquy است که در نوع خود بهترین افزونه ها می باشند.

افزونه Envira Gallery بسیار سبک است و باعث می شود سرعت بارگذاری سایت شما تغییری نکند. این ویژگی هنگامی که تعداد تصاویر بسیار زیاد باشد، قابل توجه است. همچنین این افزونه کاملاً واکنش گرا است و گالری تصاویر شما روی تمام ابزارها به خوبی نمایش داده می شود.

افزونه Envira Gallery قابلیت های زیادی دارد و طوری طراحی شده است که به راحتی قابل استفاده است. می توان تصاویر را به راحتی آپلود کرده و به گالری اضافه کرد. با یک سازنده کشیدن و رها کردن به راحتی می توان عکسها را جابجا کرد و با یک کلیک می توان عکسها را بین وب سایت ها ایمپورت و اکسپورت کرد.

افزونه Envira Gallery قابلیت سفارشی سازی بالایی دارد. می توانید تعداد ستون ها و فاصله بین عکسها را انتخاب کنید. نسخه رایگان این افزونه یک قالب برای نمایش تصاویر ارائه می دهد اما قالب های شگفت انگیز دیگری به صورت add-on عرضه شده است که می توانید آنها را تهیه کرده و گالری های تصاویر خارق العاده ای ایجاد کنید.

برای اطمینان از اینکه هسته افزونه سبک باقی می ماند، Envira Gallery تنها از قابلیت های اصلی و اساسی پشتیبانی می کند. برای استفاده از ویژگی های پیشرفته، باید ماژول های جداگانه add-on آن را تهیه کنید. این امر به این معنی است که شما تنها قابلیت هایی که نیاز دارید را نصب می کنید.

۵ add-on افزونه Envira Gallery به صورت رایگان عرضه شده است. لایسنس نقره ای ۶ add-on پایه دیگر را برای شما فعال سازی می کند. اگر می خواهید به تمام قابلیت های این افزونه دسترسی داشته باشید باید لایسنس طلایی آن را خریداری کنید که امکان فعال سازی ۸ add-on پیشرفته دیگر را برای شما فراهم می کند.

در مقاله آموزش افزونه Envira Gallery می توانید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه قدرتمند و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

FooGallery (بهترین افزونه های گالری ساز وردپرس)

افزونه های گالری ساز وردپرس

افزونه FooGallery یک افزونه ساخت گالری تصاویر رایگان فوق العاده است که توسط تیم FooBox ساخته شده است. این افزونه امتیاز 4.7 از 5 را داشته و بیش از 200 هزار نصب فعال دارد.

شما می توانید تصاویر و ویدئوهای خود را با این افزونه به راحتی آپلود کرده و آنها را از طریق لایت باکس های چشم نواز به تمام دنیا نشان دهید.

افزونه FooGallery قابلیت های زیادی مانند واکنش گرا بودن، داشتن سازنده صفحه کشیدن و رها کردن، قالب های گالری متعدد (۵ قالب رایگان) با گزینه های سفارشی سازی مانند سایز عکسهای بندانگشتی(thumbnail)، ابزار ایمپورت NextGEN، شورت کدهای گالری، CSS سفارشی، پشتیبانی FooBox و غیره را دارد.

هسته این افزونه بسیار سبک است و روی سرعت بارگذاری سایت شما تاثیری ندارد. مانند افزونه Envira Gallery، اگر می خواهید امکان دسترسی به ویژگی های پیشرفته افزونه FooGallery را داشته باشید باید add-on هایی را که نیاز دارید، نصب کنید. این امر به این معنی است که شما نیاز به نصب قابلیت هایی که نمی خواهید و سنگین کردن بی مورد افزونه، ندارید. توجه داشته باشید که فعال سازی و گسترش زیاد این افزونه می تواند باعث کاهش سرعت بارگذاری سایت شما شود.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه قدرتمند و نحوه عملکرد آن داشته باشید، مقاله آموزش افزونه FooGallery را مطالعه کنید.

NextGEN Gallery (بهترین افزونه های گالری ساز وردپرس)

افزونه های گالری ساز وردپرس

با کسب امتیاز 4.2 از 5 و بیش از ۱۳ میلیون نصب فعال، افزونه NextGEN Gallery محبوب ترین افزونه گالری ساز وردپرس و حتی می توان گفت یکی از پردانلودترین افزونه های وردپرس است.

کار با افزونه NextGEN Gallery بسیار راحت است و قابلیت های زیادی مانند طراحی واکنش گرا، لایت باکس تمام صفحه، استایل های زیاد گالری، دکمه های شبکه های اجتماعی، آلبوم ها، برچسب ها، سایه دار کردن تصاویر، آپلود کردن تصاویر به صورت فایل Zip، لینک دادن تصاویر به صفحات داخلی، ویرایش برچسب و متا داده های تصاویر و غیره دارد.

نقطه ضعف افزونه NextGEN Gallery این است که سفارشی سازی گزینه ها محدود است و رابط کشیدن و رها کردن برای جابجایی تصاویر ندارد.

در مقاله آموزش افزونه NextGen می توانید اطلاعات کامل تری درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

Photo Gallery by 10Web

افزونه های گالری ساز وردپرس

این افزونه با کسب امتیاز 4.6 از 5 و بیش از 300 هزار نصب فعال یکی از بهترین افزونه های گالری ساز وردپرس است.

با اینکه افزونه Photo Gallery یکی از افزونه های قدرتمند و پیشرفته است اما استفاده از آن و سفارشی سازی گالری تصاویر با آن بسیار راحت است.

این افزونه دارای ویژگی هایی مانند تصاویر بند انگشتی، نمایش اسلاید، استایل های متعدد گالری، لایت باکس، شورت کد، شبکه های اجتماعی، قسمت نظرات، طراحی واکنش گرا، پشتیبانی ویدئوهای یوتیوپ و Vimeo و بسیاری از ویژگی های دیگر است. در یک گالری افزونه Photo Gallery هم می توانید عکس و هم ویدئو اضافه کنید.

نسخه Pro افزونه Photo Gallery ویژگی های پیشرفته دیگری نیز دارد اما امکانات نسخه رایگان این افزونه کاملاً کافی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن مقاله آموزش افزونه Photo Gallery را مطالعه کنید.

Modula Image Gallery

افزونه های گالری ساز وردپرس

افزونه Modula یکی از افزونه های محبوب ساخت گالری تصاویر است که کار با آن بسیار راحت است و یک گالری شبکه ای با ظاهری زیبا به سایت وردپرسی شما اضافه می کند.

فرآیند ساخت گالری تصاویر شبکه ای با افزونه Modula Image Galley به دو بخش تقسیم می شود. در بخش اول، عکسهای مورد نظر خود را آپلود کرده، اندازه ها را مشخص می کنید. سپس افزونه یک شورت کد در اختیار شما قرار می دهد که می توانید از آن برای قرار دادن گالری در هر قسمتی از سایت که می خواهید، استفاده کنید.

بعد از اتمام بخش اول می توانید به صورت اختیاری به بخش دوم فرآیند ساخت گالری تصاویر که شامل تنظیمات جزئی تر است، بروید.

در بخش دوم می توانید تنظیمات دیگری مانند افکت های hover، گزینه های لایت باکس، آیکون های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی، مارجین سفارشی و غیره را پیکربندی کنید.

در نسخه Pro افزونه می توانید قابلیت های دیگری مانند برچسب های قابل فیلتر شدن که کاربران با کلیک روی آن تنها تصاویر خاصی را فیلتر می کنند را پیکربندی کنید.

این افزونه تنها برای گالری های شبکه ای قابل استفاده است و برای همه انواع گالری قابل استفاده نیست.

WP Photo Album Plus

افزونه های گالری ساز وردپرس

افزونه WP Photo Album Plus افزونه ای است که اسلایدشو کلاسیک را با تکنیک های طراحی مدرن در هم می آمیزد و به شما این امکان را می دهد که گالری هایی مدرن و خارق العاده ایجاد کنید.

شما می توانید چندین آلبوم، عکس و ویدیو را اضافه کنید. علاوه بر این، می توانید به صورت کامل اندازه هر عکس و ترتیب آلبوم ها را کنترل کنید.

از دیگر ویژگی های این افزونه می توان به سیستم رتبه بندی، سیستم کامنت گذاری، نمایش اسلایدی تمام صفحه، تولید کننده کد QR، دانلود فایل مستقیم و پشتیبانی چند زبانه اشاره کرد.

در مقاله آموزش افزونه WP Photo Album Plus می توانید اطلاعات کاملی درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

Final Tiles Gallery

افزونه های گالری ساز وردپرس

افزونه Final Tiles Gallery یکی از بهترین افزونه های گالری ساز وردپرس است که از یک الگوریتم منحصر به فرد برای جالب تر شدن گالری تصاویر استفاده می کند. نسخه رایگان این افزونه را می توانید از مخزن رسمی وردپرس دانلود کنید و دارای بیش از 40،000 نصب فعال و همچنین رتبه 4.8 از 5 است.

الگوریتم افزونه Final Tiles Gallery تصاویر را برش نمی دهد و به جای آن اندازه اصلی تصویر را حفظ کرده و اجازه می دهد گالری های تصاویر بی نظیری به وجود آید. آنچه که این افزونه را خاص می کند این است که هر چقدر هم که تصاویر شما بزرگ باشد، گالری های ساخته شده با این افزونه همچنان پاسخگو هستند. شما می توانید از افزونه Final Tiles Gallery برای اهداف مختلفی از جمله گالری تصاویر عروسی، گالری نمونه کارهای طراحی، ویترین محصولات و بسیاری موارد دیگر استفاده کنید.

نسخه رایگان این افزونه با دو طرح بندی مختلف گالری masonry و tile ارائه می شود. از دیگر ویژگی های قابل توجه این افزونه می توان به امکان مرتب سازی تصاویر به صورت دستی و تصادفی، پشتیبانی لایت باکس، اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و امکان ایجاد گالری های ویدیویی اشاره کرد.

اگر به ویژگی های بیشتری احتیاج دارید، می توانید نسخه حرفه ای ارتقاء یافته افزونه Final Tiles Gallery که دارای افکت های مختلف هاور، عنوان های سفارشی، پشتیبانی افزونه WooCommerce و موارد دیگر است را خریداری کنید.

استفاده از این افزونه حتی اگر مبتدی باشید نیز بسیار آسان است. شما به راحتی می توانید از پست های خود و حتی محصولات WooCommerce گالری درست کنید.

Photo Gallery by Supsystic

افزونه های گالری ساز وردپرس

Photo Gallery by Supsystic یکی دیگر از بهترین افزونه های گالری ساز وردپرس است که با استفاده از آن می توانید گالری عکس نامحدود ایجاد کنید. سپس می توانید آن گالری ها را با ویرایش حاشیه ها، سایه ها، مرزها و غیره سفارشی سازی کنید.

در صورت نیاز به وارد کردن تصاویر به صورت فله یا وارد کردن تصاویر از شبکه های اجتماعی ، افزونه Photo Gallery by Supsystic دارای چندین ویژگی جالب است که به شما اجازه می دهد:

 • از طریق FTP تصاویر را به گالری خود اضافه کنید
 • تصاویر را از فیس بوک، اینستاگرام، توییتر و موارد دیگر وارد کنید

اگر نسخه Pro افزونه را خریداری کنید، می توانید فیلم ها را در گالری های خود اضافه کنید. همچنین می توانید فیلم ها را به صورت مستقیم از YouTube نمایش دهید. نسخه Pro شامل صفحه بندی و دسته بندی تصاویر (فیلترهای گالری) نیز هست.

Jetpack

افزونه های گالری ساز وردپرس

افزونه Jetpack یک افزونه محبوب چند منظوره از تیم Automattic است که تعدادی از ویژگی های WordPress.com را به نصب های وردپرس خود میزبان منتقل می کند.

یکی از این ویژگی ها افزایش قابلیت اصلی گالری وردپرس است. اگرچه گالری های Jetpack به اندازه افزونه های قبلی پر از ویژگی های مختلف نیستند اما گزینه خوبی برای ایجاد انواع اولیه گالری ها است ، به خصوص اگر قبلاً از Jetpack استفاده کرده اید.

توجه داشته باشید که اگر افزونه Jetpack را تنها برای گالری تصاویر آن نصب می کنید، ممکن است از آن ناامید شوید. زیرا جت پک تنها قابلیت های ساخت گالری وردپرس را افزایش می دهد و قابلیت انعطاف آن شبیه دیگر افزونه های معرفی شده در این مقاله نیست فقط گزینه های دقیق تری را نسبت به گالری ساز پیش فرض وردپرس در اختیار شما قرار می دهد.

برای آشنایی کامل با این افزونه و نحوه استفاده از آن، مقاله آموزش افزونه Jetpack را مطالعه کنید.

Justified Image Grid (بهترین افزونه های پرمیوم گالری ساز وردپرس)

افزونه های گالری ساز وردپرس

افزونه Justified Image Grid تنها افزونه موجود در این لیست است که به طور رایگان در WordPress.org در دسترس نیست. اما پرفروش ترین افزونه ساخت گالری تصاویر وردپرس در Code Canyon است.

یکی از جالب ترین ویژگی های افزونه Justified Image Grid این است که به شما امکان می دهد محتوا را از سرویس های مختلف خارجی مانند موارد زیر ایمپورت کنید:

 •     فیس بوک
 •     فلیکر
 •     YouTube
 •     Vimeo
 •     RSS

حتی می توانید آخرین نوشته ها یا محصولات WooCommerce را در گالری تصاویر خود وارد کنید. بنابراین نیازی به افزونه های نمایش آخرین نوشته ها در وردپرس نداشته باشید.

بخش آخر معرفی بهترین افزونه های گالری ساز وردپرس به معرفی دو افزونه اختصاص دارد که مختص نمایش لایت باکس طراحی و توسعه داده شده اند. شاید آنها را نتوان جزء افزونه های گالری ساز به شمار آورد اما اگر یک افزونه لایت باکس در سایت وردپرس خود نصب کنید، با کلیک بر روی یک تصویر، بدون اینکه کاربر از صفحه خارج شود نسخه بزرگتر آن تصویر به او نشان داده می شود و یک تجربه کاربری عالی ایجاد خواهد کرد.

بهترین افزونه های لایت باکس وردپرس برای ساخت گالری تصاویر

Responsive Lightbox & Gallery

افزونه های گالری ساز وردپرس

Responsive Lightbox & Gallery دارای بالاترین امتیاز بین پلاگین های رایگان Lightbox وردپرس است. این افزونه به دلیل سهولت استفاده در بین افزونه های گالری ساز وردپرس و کاربران لایت باکس بسیار محبوب است.

شما می توانید از سازنده کشیدن و رها کردن آن برای ایجاد هر نوع پاپ آپ لایت باکس استفاده کنید و حتی از Visual Composer هم استفاده می کند؛ بنابراین می توانید ویژگی های بیشتری برای سفارشی سازی داشته باشید. افزونه Responsive Lightbox & Gallery به شما امکان می دهد تصاویر، فیلم ها و محصولات فروشگاه ای کامرس خود را به صورت گالری نمایش دهید. این افزونه با در نظر گرفتن SEO ساخته شده و سبک و سریع است.

برای آشنایی بیشتر با این افزونه قدرتمند و نحوه استفاده از آن، مقاله آموزش افزونه Responsive Lightbox & Gallery را مطالعه کنید.

Simple Light Box (افزونه های گالری ساز لایت باکس)

افزونه های گالری ساز وردپرس

Simple Lightbox یکی از بهترین افزونه های گالری ساز به سبک لایت باکس در وردپرس است که برای کسانی که به دنبال طراحی تمیز و مینیمالیستی هستند، بسیار عالی است.

با کمک Simple Lightbox می توانید در عرض چند دقیقه پاپ آپ های لایت باکس ایجاد کنید، آنها را مطابق با نیاز خود سفارشی کرده و به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید. شما می توانید ویژگی lightbox را در نوشته ها، برگه ها، منوها، دسته ها، صفحه اصلی و موارد مختلف فعال کنید. با استفاده از Simple Lightbox می توانید نمایش اسلایدی ایجاد کرده، انتقال و انیمیشن به آن اضافه کنید و سرعت همپوشانی پاپ آپ را کنترل کنید.

برخی از ویژگی های Simple Lightbox عبارتند از:

 • قالب های قابل تنظیم برای lightbox
 • قالب های پاسخگو برای تلفن همراه
 • فعال کردن لینک ها به صورت خودکار
 • انتخاب از بین طرح های روشن و تاریک
 • استفاده از پیمایش صفحه کلید
 • پشتیبانی از لینک ها در ابزارک ها و پیوست تصویر وردپرس

در مقاله آموزش افزونه Simple Lightbox می توانید اطلاعات کاملی درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

Easy FancyBox

افزونه های گالری ساز وردپرس

Easy FancyBox از دسته پلاگین های مینیمال لایت باکس وردپرس است که از استایل FancyBox استفاده می کند. FancyBox یک روش فانتزی برای نمایش تصاویر، فیلم ها، اسناد قابل حمل و محتوای داخلی وب سایت است. اگر در پست های خود تصاویر کوچک شده ای دارید که به نسخه بزرگ اصلی آنها لینک داده شده اند، با استفاده از FancyBox می توانید به جای اینکه تصاویر را در یک صفحه خالی باز کنید، آنها را به صورت لایت باکس نمایش دهید. بنابراین این افزونه را نصب کنید، تصاویر و گالری های عکس خود را هنگام آپلود به فایل های رسانه ای آنها لینک دهید و لایت باکس به طور خودکار ایجاد می شود.

یکی از بهترین ویژگی های افزونه Easy FancyBox این است که به طور خودکار محتوا را تشخیص می دهد. به این معنی که از ویدئوهای پلتفرم های معروف مانند YouTube ، Vimeo و نقشه های Google پشتیبانی می کند.

اگر می خواهید اطلاعات کاملی درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید، مقاله آموزش افزونه Easy FancyBox را مطالعه کنید.

WP Featherlight

افزونه های گالری ساز وردپرس

WP Featherlight به شما امکان می دهد یک لایت باکس ساده، مینیمال و پاسخگو برای وب سایت وردپرس خود ایجاد کنید. وقتی پلاگین را نصب می کنید، به طور خودکار همه تصاویر و گالری های شما را به صورت یک پنجره لایت باکس نمایش می دهد. این افزونه یک طراحی ساده و تمیز دارد که آن را بسیار سبک وزن و سریع می کند؛ اما شما نمی توانید پاپ آپ لایت باکس را تنظیم کنید زیرا یک پنجره مینیمالیستی برای شما ایجاد می کند. اگرچه این ویژگی ممکن است یک نقطه ضعف باشد اما برای مبتدیانی که فقط یک پنجره سبک کوچک بدون تنظیمات اضافی می خواهند بسیار عالی است.

برخی ویژگی های اصلی WP Featherlight عبارتند از:

 • استفاده از آن بسیار آسان است
 • یک پلاگین سبک که تاثیری در سرعت بارگذاری سایت شما نخواهد داشت
 • هنگام نصب به طور خودکار تصاویر و گالری ها را اضافه می کند
 • گزینه غیرفعال با یک کلیک را ارائه می دهد
 • طراحی لایت باکس مینیمالیستی و ساده

FooBox

افزونه های گالری ساز وردپرس

FooBox یکی از افزونه های گالری ساز لایت باکس وردپرس برای هر کسی است که به دنبال یک طراحی پاسخگو است. از آنجا که این افزونه دکمه ها را مرتب کرده و تصاویر را طوری تنظیم می کند که هم در جهت عمودی و هم افقی در دستگاه های تلفن همراه ظاهر عالی داشته باشد، بهترین عملکرد را برای رسپانسیو کردن لایت باکس دارد.

نکته مثبت دیگر برای استفاده از FooBox پشتیبانی از ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس است. بنابراین می توانید از آن به همراه بلوک های تصویر و گالری خود استفاده کنید و به طور خودکار زیرنویس های تصویری که در گوتنبرگ تنظیم شده اند را برمی دارد.

برخی از ویژگی های شگفت انگیز افزونه FooBox عبارتند از:

 • طراحی تعاملی
 • بدون پیکربندی اضافی
 • از فیلم ها ، HTML و iFrame پشتیبانی می کند
 • می توانید از بین 5 طرح رنگی، 11 نماد لودر و 12 آیکون دکمه ای یکی را انتخاب کنید
 • بیش از 85 تنظیم مختلف قابل سفارشی سازی
 • ادغام با سایر افزونه های وردپرس مانند افزونه WooCommerce

این افزونه پولی است اما یک دوره تست رایگان 7 روزه دارد.

WP Video Ligthbox

افزونه های گالری ساز وردپرس

WP Video Ligthbox افزونه ای برای ایجاد لایت باکس ویدیویی در وب سایت وردپرس شما است. این افزونه فیلم ها را در پوشش لایت باکس جاسازی کرده و به شما امکان می دهد توجه کاربر را جلب کنید و تعامل ایجاد نمایید.

شما می توانید فیلم ها را از پلتفرم های مختلف مانند YouTube یا Vimeo اضافه کنید و حتی گزینه افزودن تصاویر و iframe ها به لایت باکس رسپانسیو را ارائه می دهد. هر یک از المان های لایت باکس قابل تنظیم است و به شما امکان ایجاد پاپ آپ لایت باکس خیره کننده ای را می دهد.

برای استفاده کامل از WP Video Lightbox می توانید سایر ویژگی های آن را بررسی کنید:

 • به راحتی لایت باکس ویدیوی خود را سفارشی کنید.
 • سرعت انیمیشن را کنترل کنید.
 • از انواع مختلف فایل های رسانه ای پشتیبانی می کند.
 • گزینه پخش خودکار را ارائه می دهد.
 • طراحی ها تمیز و پاسخگو هستند.
 • گزینه اتصال لینک در دسترس است.

جمع بندی

از میان افزونه های معرفی شده در این آموزش، به نظر می رسد سه افزونه اول در بسیاری از منابع به عنوان بهترین افزونه های ساخت گالری تصاویر در وردپرس معرفی شده اند.

هر سه افزونه Envira Gallery، FooGallery و NextGEN Gallery به شما این امکان را می دهند که یک گالری تصاویر بندانگشتی به نوشته ها و برگه های سایت خود اضافه کنید.

استفاده از فرمت اسلایدشو هم روش محبوب دیگری برای نمایش تصاویر گالری است. افزونه NextGEN Gallery دارای یک مد درون ساخته اسلایدشو است که در بازه زمانی های تعیین شده یا با هر بار کلیک، بین تصاویر گالری اسکرول می کند. افزونه FooGallery یک addon رایگان برای این کار در نظر گرفته است که می توان آن را از طریق پیشخوان وردپرس فعال کرد.

همچنین افزونه های FooGallery و NextGEN Gallery دارای مدهای نمایش تصویر و مرورگر هستند که راه دیگری برای نمایش تصاویر به صورت اسلایدشو فراهم می کنند. اما برای ایجاد مد اسلایدشو با افزونه Envira Gallery باید افزونه را به یکی از پلن های پرمیوم آن ارتقا دهید.

پوسته masonry یک روش ایده آل برای نمایش تصاویر با نسبت ها و اندازه های مختلف بدون نیاز به بریدن آنها است. افزونه FooGallery به صورت استاندارد یک قالب masonry دارد در حالیکه افزونه های Envira و NextGEN برای ارائه این قالب نیاز به ارتقا به نسخه پرمیوم دارند.

هر یک از افزونه های رایگان ذکر شده در بالا، امکان کنترل دقیق بر چگونگی کار و نمایش عکس های گالری تصاویر را به شما می دهند. افزونه NextGEN دارای تنظیمات و گزینه های بیشتری نسبت به دو تای دیگر است. اما همین مساله می تواند منجر به سردرگمی کاربران شود. بخش سفارشی سازی افزونه Envira Gallery Lite بسیار ساده است و اکثر تنظیمات و گزینه ها برای نسخه پرمیوم آن در نظر گرفته شده اند.

افزونه FooGallery حالتی بینابین دو افزونه دیگر دارد. تنظیمات سفارشی سازی آن به حدی است که هم کاربران را راضی نگه می دارد و هم اینکه موجب گیجی و سردرگمی آنها نمی شود.

اگر می خواهید از یک افزونه رایگان گالری تصاویر در وردپرس استفاده کنید شاید FooGallery دارای رابط کاربری و تنظیمات بهتری باشد. اما اگر می خواهید افزونه گالری تصاویر خود را به نسخه پرمیوم آن ارتقا دهید، افزونه های Envira Gallery و NextGEN Gallery انتخاب مناسب تری هستند. هر سه این افزونه ها تمام ویژگی هایی که شما از یک افزونه ساخت گالری تصاویر در وردپرس انتظار دارید، برآورده می کنند و رابط کاربری بسیار مناسب و راحتی دارند.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد. اگر تجربه ساخت گالری تصاویر با افزونه های معرفی شده در این مقاله یا افزونه های دیگری را دارید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (8 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

بهترین ابزارهای سئو

بهترین ابزارهای سئو برای آنالیز سایت وردپرس در سال 2021

گوگل مدام در حال بروزرسانی و تجدید نظر در الگوریتم های جستجوی خود است و …

3 دیدگاه

 1. خیلی کاربردی بود…
  ممنون از زحمات شما

 2. سلام وقت بخیر.
  یک سوال دارم.
  در وردپرس وقتی تصویری آپلود میکنیم ، اون تصویر به چندین تصویر تبدیل میشود.
  در این مورد جستجو کردم و اکثر سایتها نوشتند که به خاطر فانکشن وردپرس و قالب است. توضیحات دقیقتری ندادند.

  سوالم اینه که اگر به صورت دستی تصویر را در هاستم آپلود کنم که اون تصویر به چندین تصویر با سایزهای مختلف تبدیل نشه ، مشکلی پیش میاد؟ یا اینکه تغییری در وردپرس بدهم که فقط تصویر اصلی را آپلود کنم و سایزهای مختلف را نسازد.

  فایده ساخت چند تصویر با سایزهای مختلف چی هست؟

  با تشکر

  • سلام و وقت شما بخیر
   وردپرس به صورت پیش فرض از هر تصویری که آپلود می کنید، سه اندازه (بندانگشتی، متوسط و بزرگ) تولید می کنه. قالب و افزونه ها هم ممکنه برای اهداف مختلف مثل تصاویر بندانگشتی نوشته، تصویر شاخص، اسلایدر و ویژگی های دیگه، اندازه های متفاوتی برای هر تصویر ایجاد کنند که به این ترتیب تعداد تصاویر به راحتی می تونه به عددی بین ۵ تا ۱۰ برسه..
   تصاویری که وردپرس تولید می کنه رو می تونید در قسمت تنظیمات » رسانه متوقف کنید. کافیه به این صفحه مراجعه کرده و اندازه هر کدام از تصاویری که نمی خواهید ایجاد بشه رو صفر کنید. این کار باعث میشه اون اندازه تصویر دیگه ایجاد نشه..به زودی مقاله کاملی در این باره انتشار خواهیم داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *