بهترین افزونه های ساخت گالری تصاویر وردپرس در سال 2020

افزونه های ساخت گالری تصاویر

تصاویر زیبا به سایت وردپرسی شما رنگ، روح و زندگی می دهند. یک وب سایت بدون داشتن تصاویر زیبا بسیار کسل کننده و بی روح است. استفاده از یکی از بهترین افزونه های ساخت گالری تصاویر وردپرس در وب سایت وردپرسی تان نه تنها باعث زیباتر شدن سایت می شود بلکه در جذب بیشتر مخاطب نیز بسیار تاثیر گذار است.

برای اینکه یک دید بصری عالی برای بازدیدکنندگان سایت وردپرسی تان ایجاد کنید و آنها را برای مدت زمان طولانی تری در سایت نگه دارید، لازم است تصاویرتان را در یک قاب و ویترین زیبا نشان دهید. از طرف دیگر می توانید از تصاویر برای انتقال پیام برندتان یا هر پیام دیگری استفاده کنید. در دنیای آنلاین این کار با استفاده از گالری های شیک و زیبا امکان پذیر است.

شاید فکر کنید که استفاده از افزونه های ساخت گالری تصاویر در سایت وردپرسی لزومی نداشته باشد و خودتان از طریق منوی رسانه در پیشخوان وردپرس می توانید بدون نیاز به هیچ افزونه ای، گالری تصاویر بسازید. اما باید در نظر داشته باشید که ساخت گالری تصاویر از طریق منوی رسانه بسیار مقدماتی و پایه است و محدودیتهای زیادی دارد. با افزونه های ساخت گالری تصاویر بسیاری که در مخزن وردپرس هم به صورت رایگان و هم پرداختی موجود می باشند، نیاز به پذیرفتن هیچ محدودیتی نیست.

خیلی راحت یکی از افزونه های ساخت گالری تصاویر را در وب سایت وردپرسی خود نصب کرده و گالری های تصاویر قدرتمند و زیبایی بسازید که بازدیدکنندگان سایت تان آنها را دوست داشته باشند. از آنجا که بسیاری از افزونه های ساخت گالری تصاویر قابلیت سفارشی سازی قدرتمندی دارند، می توانید گالری های سفارشی تهیه کرده و برند خود را ارتقا دهید.

 افزونه های ساخت گالری تصاویر بسیار زیادی در مخزن وردپرس موجود است، در این مقاله سعی کرده ایم با بررسی افزونه های موجود، ۶ تا از بهترین افزونه های ساخت گالری تصاویر در وردپرس را انتخاب کرده و به شما معرفی کنیم تا انتخاب بهتر و راحت تری داشته باشید.

بهترین افزونه های ساخت گالری تصاویر وردپرس در سال 2020

Envira Gallery Lite (بهترین افزونه های ساخت گالری تصاویر وردپرس)

 افزونه های ساخت گالری تصاویر

افزونه Envira Gallery با امتیاز ۴٫8 از ۵ و بیش از 100000 نصب فعال، مطمئناً راحت ترین، سریع ترین و موثرترین افزونه ساخت گالری تصاویر در وردپرس است.

تیم توسعه دهنده این افزونه همان تیم افزونه های OptinMonster و Soliloquy است که در نوع خود بهترین افزونه ها می باشند.

افزونه Envira Gallery بسیار سبک است و باعث می شود سرعت بارگذاری سایت شما تغییری نکند. این ویژگی هنگامی که تعداد تصاویر بسیار زیاد باشد، قابل توجه است. همچنین این افزونه کاملاً واکنش گرا است و گالری تصاویر شما روی تمام ابزارها به خوبی نمایش داده می شود.

افزونه Envira Gallery قابلیت های زیادی دارد و طوری طراحی شده است که به راحتی قابل استفاده است. می توان تصاویر را به راحتی آپلود کرده و به گالری اضافه کرد. با یک سازنده کشیدن و رها کردن به راحتی می توان عکسها را جابجا کرد و با یک کلیک می توان عکسها را بین وب سایت ها ایمپورت و اکسپورت کرد.

افزونه Envira Gallery قابلیت سفارشی سازی بالایی دارد. می توانید تعداد ستون ها و فاصله بین عکسها را انتخاب کنید. نسخه رایگان این افزونه یک قالب برای نمایش تصاویر ارائه می دهد اما قالب های شگفت انگیز دیگری به صورت add-on عرضه شده است که می توانید آنها را تهیه کرده و گالری های تصاویر خارق العاده ای ایجاد کنید.

برای اطمینان از اینکه هسته افزونه سبک باقی می ماند، Envira Gallery تنها از قابلیت های اصلی و اساسی پشتیبانی می کند. برای استفاده از ویژگی های پیشرفته، باید ماژول های جداگانه add-on آن را تهیه کنید. این امر به این معنی است که شما تنها قابلیت هایی که نیاز دارید را نصب می کنید.

۵ add-on افزونه Envira Gallery به صورت رایگان عرضه شده است. لایسنس نقره ای ۶ add-on پایه دیگر را برای شما فعال سازی می کند. اگر می خواهید به تمام قابلیت های این افزونه دسترسی داشته باشید باید لایسنس طلایی آن را خریداری کنید که امکان فعال سازی ۸ add-on پیشرفته دیگر را برای شما فراهم می کند.

در مقاله آموزش افزونه Envira Gallery می توانید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه قدرتمند و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

FooGallery (بهترین افزونه های ساخت گالری تصاویر وردپرس)

افزونه های ساخت گالری تصاویر

افزونه FooGallery یک افزونه ساخت گالری تصاویر رایگان فوق العاده است که توسط تیم FooBox ساخته شده است. این افزونه امتیاز ۴٫7 از ۵ و بیش از 200000 نصب فعال دارد.

شما می توانید تصاویر و ویدئوهای خود را با این افزونه به راحتی آپلود کرده و آنها را از طریق لایت باکس های چشم نواز به تمام دنیا نشان دهید.

افزونه FooGallery قابلیت های زیادی مانند واکنش گرا بودن، داشتن سازنده صفحه کشیدن و رها کردن، قالب های گالری متعدد (۵ قالب رایگان) با گزینه های سفارشی سازی مانند سایز عکسهای بندانگشتی(thumbnail)، ابزار ایمپورت NextGEN، شورت کدهای گالری، CSS سفارشی، پشتیبانی FooBox و غیره را دارد.

هسته این افزونه بسیار سبک است و روی سرعت بارگذاری سایت شما تاثیری ندارد. مانند افزونه Envira Gallery، اگر می خواهید امکان دسترسی به ویژگی های پیشرفته افزونه FooGallery را داشته باشید باید add-on هایی را که نیاز دارید، نصب کنید. این امر به این معنی است که شما نیاز به نصب قابلیت هایی که نمی خواهید و سنگین کردن بی مورد افزونه، ندارید.

توجه داشته باشید که فعال سازی و گسترش زیاد این افزونه می تواند باعث کاهش سرعت بارگذاری سایت شما شود. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه قدرتمند و نحوه عملکرد آن داشته باشید، مقاله آموزش افزونه FooGallery را مطالعه کنید.

NextGEN Gallery

افزونه های ساخت گالری تصاویر

با کسب امتیاز ۴٫۲ از ۵ و بیش از ۱۳ میلیون نصب فعال، افزونه NextGEN Gallery محبوب ترین افزونه ساخت گالری تصاویر در وردپرس و حتی می توان گفت پردانلودترین افزونه وردپرس است.

کار با افزونه NextGEN Gallery بسیار راحت است و قابلیت های زیادی مانند طراحی واکنش گرا، لایت باکس تمام صفحه، استایل های زیاد گالری، دکمه های شبکه های اجتماعی، آلبوم ها، برچسب ها، سایه دار کردن تصاویر، آپلود کردن تصاویر به صورت فایل Zip، لینک دادن تصاویر به صفحات داخلی، ویرایش برچسب و متا داده های تصاویر و غیره دارد.

نقطه ضعف افزونه NextGEN Gallery این است که سفارشی سازی گزینه ها محدود است و رابط کشیدن و انداختن برای جابجایی تصاویر ندارد.

در مقاله آموزش افزونه NextGen می توانید اطلاعات کامل تری درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

Photo Gallery by 10Web

افزونه های ساخت گالری تصاویر

این افزونه با کسب امتیاز ۴٫۶ از ۵ و بیش از ۳۰۰۰۰۰ نصب فعال یکی از بهترین افزونه های ساخت گالری تصاویر در وردپرس است.

با اینکه افزونه Photo Gallery یکی از افزونه های قدرتمند و پیشرفته است اما استفاده از آن و سفارشی سازی گالری تصاویر با آن بسیار راحت است.

این افزونه دارای ویژگی هایی مانند تصاویر بند انگشتی، نمایش اسلاید، استایل های متعدد گالری، لایت باکس، شورت کد، شبکه های اجتماعی، قسمت نظرات، طراحی واکنش گرا، پشتیبانی ویدئوهای یوتیوپ و Vimeo و بسیاری از ویژگی های دیگر است. در یک گالری افزونه Photo Gallery هم می توانید عکس و هم ویدئو اضافه کنید.

نسخه Pro افزونه Photo Gallery ویژگی های پیشرفته دیگری نیز دارد اما امکانات نسخه رایگان این افزونه کاملاً کافی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن مقاله آموزش افزونه Photo Gallery را مطالعه کنید.

Modula Image Gallery

افزونه های ساخت گالری تصاویر

افزونه Modula یکی از افزونه های محبوب ساخت گالری تصاویر است که کار با آن بسیار راحت است و یک گالری شبکه ای با ظاهری زیبا به سایت وردپرسی شما اضافه می کند.

فرآیند ساخت گالری تصاویر شبکه ای با افزونه Modula Image Galley به دو بخش تقسیم می شود. در بخش اول، عکسهای مورد نظر خود را آپلود کرده، اندازه ها را مشخص می کنید. سپس افزونه یک شورت کد در اختیار شما قرار می دهد که می توانید از آن برای قرار دادن گالری در هر قسمتی از سایت که می خواهید، استفاده کنید.

بعد از اتمام بخش اول می توانید به صورت اختیاری به بخش دوم فرآیند ساخت گالری تصاویر که شامل تنظیمات جزئی تر است، بروید.

در بخش دوم می توانید تنظیمات دیگری مانند افکت های hover، گزینه های لایت باکس، آیکون های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی، مارجین سفارشی و غیره را پیکربندی کنید.

در نسخه Pro افزونه می توانید قابلیت های دیگری مانند برچسب های قابل فیلتر شدن که کاربران با کلیک روی آن تنها تصاویر خاصی را فیلتر می کنند را پیکربندی کنید.

این افزونه تنها برای گالری های شبکه ای قابل استفاده است و برای همه انواع گالری قابل استفاده نیست.

WP Photo Album Plus

افزونه های ساخت گالری تصاویر

افزونه WP Photo Album Plus افزونه ای است که اسلایدشو کلاسیک را با تکنیک های طراحی مدرن در هم می آمیزد و به شما این امکان را می دهد که گالری هایی مدرن و خارق العاده ایجاد کنید.

شما می توانید چندین آلبوم، عکس و ویدیو را اضافه کنید. علاوه بر این، می توانید به صورت کامل اندازه هر عکس و ترتیب آلبوم ها را کنترل کنید.

از دیگر ویژگی های این افزونه می توان به سیستم رتبه بندی، سیستم کامنت گذاری، نمایش اسلایدی تمام صفحه، تولید کننده کد QR، دانلود فایل مستقیم و پشتیبانی چند زبانه اشاره کرد.

در مقاله آموزش افزونه WP Photo Album Plus می توانید اطلاعات کاملی درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

Final Tiles Gallery

افزونه های ساخت گالری تصاویر

افزونه Final Tiles Gallery یکی از بهترین افزونه های ساخت گالری تصاویر در وردپرس است که از یک الگوریتم منحصر به فرد برای جالب تر شدن گالری تصاویر استفاده می کند. نسخه رایگان این افزونه را می توانید از مخزن رسمی وردپرس دانلود کنید و دارای بیش از 40،000 نصب فعال و همچنین رتبه 4.8 از 5 است.

الگوریتم افزونه Final Tiles Gallery تصاویر را برش نمی دهد و به جای آن اندازه اصلی تصویر را حفظ کرده و اجازه می دهد گالری های تصاویر بی نظیری به وجود آید. آنچه که این افزونه را خاص می کند این است که هر چقدر تصاویر شما بزرگ باشد، گالری های ساخته شده با این افزونه همچنان پاسخگو هستند و با استفاده از یک انیمیشن، حتی در دستگاه های تلفن همراه، با مرورگر سازگار می شوند.

شما می توانید از افزونه Final Tiles Gallery برای اهداف مختلفی از جمله گالری تصاویر عروسی، گالری نمونه کارهای طراحی، ویترین محصولات و بسیاری موارد دیگر استفاده کنید.

نسخه رایگان این افزونه با دو طرح بندی مختلف گالری masonry و tile ارائه می شود. از دیگر ویژگی های قابل توجه این افزونه می توان به امکان مرتب سازی تصاویر به صورت دستی و تصادفی، پشتیبانی لایت باکس، اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و امکان ایجاد گالری های ویدیویی اشاره کرد.

اگر به ویژگی های بیشتری احتیاج دارید، می توانید نسخه حرفه ای ارتقاء یافته افزونه Final Tiles Gallery که دارای افکت های مختلف هاور، عنوان های سفارشی، پشتیبانی افزونه WooCommerce و موارد دیگر است را خریداری کنید.

استفاده از این افزونه حتی اگر مبتدی باشید نیز بسیار آسان است. شما به راحتی می توانید از پست های خود و حتی محصولات WooCommerce گالری درست کنید.

Photo Gallery by Supsystic

افزونه های ساخت گالری تصاویر

Photo Gallery by Supsystic یکی دیگر از بهترین افزونه های ساخت گالری تصاویر در وردپرس است که با استفاده از آن می توانید گالری عکس نامحدود ایجاد کنید. سپس می توانید آن گالری ها را با ویرایش حاشیه ها، سایه ها، مرزها و غیره سفارشی سازی کنید.

در صورت نیاز به وارد کردن تصاویر به صورت فله یا وارد کردن تصاویر از شبکه های اجتماعی ، افزونه Photo Gallery by Supsystic دارای چندین ویژگی جالب است که به شما اجازه می دهد:

 • از طریق FTP تصاویر را به گالری خود اضافه کنید
 • تصاویر را از فیس بوک، اینستاگرام، توییتر و موارد دیگر وارد کنید

اگر نسخه Pro افزونه را خریداری کنید، می توانید فیلم ها را در گالری های خود اضافه کنید. همچنین می توانید فیلم ها را به صورت مستقیم از YouTube نمایش دهید. نسخه Pro شامل صفحه بندی و دسته بندی تصاویر (فیلترهای گالری) نیز هست.

Jetpack

افزونه های ساخت گالری تصاویر

افزونه Jetpack یک افزونه محبوب چند منظوره از تیم Automattic است که تعدادی از ویژگی های WordPress.com را به نصب های وردپرس خود میزبان منتقل می کند.

یکی از این ویژگی ها افزایش قابلیت اصلی گالری وردپرس است. اگرچه گالری های Jetpack به اندازه افزونه های قبلی پر از ویژگی های مختلف نیستند اما گزینه خوبی برای ایجاد انواع اولیه گالری ها است ، به خصوص اگر قبلاً از Jetpack استفاده کرده اید.

توجه داشته باشید که اگر افزونه Jetpack را تنها برای گالری تصاویر آن نصب می کنید، ممکن است از آن ناامید شوید. زیرا جت پک تنها قابلیت های ساخت گالری وردپرس را افزایش می دهد و قابلیت انعطاف آن شبیه دیگر افزونه های معرفی شده در این مقاله نیست فقط گزینه های دقیق تری را نسبت به گالری ساز پیش فرض وردپرس در اختیار شما قرار می دهد.

Justified Image Grid (بهترین افزونه های پرمیوم ساخت گالری تصاویر وردپرس)

افزونه های ساخت گالری تصاویر

افزونه Justified Image Grid تنها افزونه موجود در این لیست است که به طور رایگان در WordPress.org در دسترس نیست. اما پرفروش ترین افزونه ساخت گالری تصاویر وردپرس در Code Canyon است.

یکی از جالب ترین ویژگی های افزونه Justified Image Grid این است که به شما امکان می دهد محتوا را از سرویس های مختلف خارجی مانند موارد زیر ایمپورت کنید:

 •     فیس بوک
 •     فلیکر
 •     YouTube
 •     Vimeo
 •     RSS

حتی می توانید آخرین نوشته ها یا محصولات WooCommerce را در گالری تصاویر خود وارد کنید. بنابراین نیازی به افزونه های نمایش آخرین نوشته ها در وردپرس نداشته باشید.

نتیجه گیری

از میان افزونه های معرفی شده در این آموزش، به نظر می رسد سه افزونه اول در بسیاری از منابع به عنوان بهترین افزونه های ساخت گالری تصاویر در وردپرس معرفی شده اند.

هر سه افزونه Envira Gallery، FooGallery و NextGEN Gallery به شما این امکان را می دهند که یک گالری تصاویر بندانگشتی به نوشته ها و برگه های سایت خود اضافه کنید.

استفاده از فرمت اسلایدشو نیز روش محبوب دیگری برای نمایش تصاویر گالری است. افزونه NextGEN Gallery دارای یک مد درون ساخته اسلایدشو است که در بازه زمانی های تعیین شده یا با هر بار کلیک، بین تصاویر گالری اسکرول می کند. افزونه FooGallery یک addon رایگان برای این کار در نظر گرفته است که می توان آن را از طریق پیشخوان وردپرس فعال کرد.

همچنین افزونه های FooGallery و NextGEN Gallery دارای مدهای نمایش تصویر و مرورگر هستند که راه دیگری برای نمایش تصاویر به صورت اسلایدشو فراهم می کنند. اما برای ایجاد مد اسلایدشو با افزونه Envira Gallery باید افزونه را به یکی از پلن های پرمیوم آن ارتقا دهید.

پوسته masonry یک روش ایده آل برای نمایش تصاویر با نسبت ها و اندازه های مختلف بدون نیاز به بریدن آنها است. افزونه FooGallery به صورت استاندارد یک قالب masonry دارد در حالیکه افزونه های Envira و NextGEN برای ارائه این قالب نیاز به ارتقا به نسخه پرمیوم دارند.

هر یک از افزونه های رایگان ذکر شده در بالا، امکان کنترل دقیق بر چگونگی کار و نمایش عکس های گالری تصاویر را به شما می دهند. افزونه NextGEN دارای تنظیمات و گزینه های بیشتری نسبت به دو تای دیگر است. اما همین مساله می تواند منجر به سردرگمی کاربران شود. بخش سفارشی سازی افزونه Envira Gallery Lite  بسیار ساده است و اکثر تنظیمات و گزینه ها برای نسخه پرمیوم آن در نظر گرفته شده اند.

افزونه FooGallery حالتی بینابین دو افزونه دیگر دارد. تنظیمات سفارشی سازی آن به حدی است که هم کاربران را راضی نگه می دارد و هم اینکه موجب گیجی و سردرگمی آنها نمی شود.

اگر می خواهید از یک افزونه رایگان گالری تصاویر در وردپرس استفاده کنید شاید FooGallery دارای رابط کاربری و تنظیمات بهتری باشد. اما اگر می خواهید افزونه گالری تصاویر خود را به نسخه پرمیوم آن ارتقا دهید، افزونه های Envira Gallery و NextGEN Gallery انتخاب مناسب تری هستند. هر سه این افزونه ها تمام ویژگی هایی که شما از یک افزونه ساخت گالری تصاویر در وردپرس انتظار دارید، برآورده می کنند و رابط کاربری بسیار مناسب و راحتی دارند.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد. اگر تجربه ساخت گالری تصاویر با افزونه های معرفی شده در این مقاله یا افزونه های دیگری را دارید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

ویرایش CSS در وردپرس باSimple Custom CSS و Simple Custom CSS and JS

ویرایش CSS در وردپرس با افزونه و به صورت دستی

اگر می خواهید قسمت هایی از ظاهر وب سایت وردپرس خود را تغییر دهید اما …

۳ دیدگاه

 1. خیلی کاربردی بود…
  ممنون از زحمات شما

 2. سلام وقت بخیر.
  یک سوال دارم.
  در وردپرس وقتی تصویری آپلود میکنیم ، اون تصویر به چندین تصویر تبدیل میشود.
  در این مورد جستجو کردم و اکثر سایتها نوشتند که به خاطر فانکشن وردپرس و قالب است. توضیحات دقیقتری ندادند.

  سوالم اینه که اگر به صورت دستی تصویر را در هاستم آپلود کنم که اون تصویر به چندین تصویر با سایزهای مختلف تبدیل نشه ، مشکلی پیش میاد؟ یا اینکه تغییری در وردپرس بدهم که فقط تصویر اصلی را آپلود کنم و سایزهای مختلف را نسازد.

  فایده ساخت چند تصویر با سایزهای مختلف چی هست؟

  با تشکر

  • سلام و وقت شما بخیر
   وردپرس به صورت پیش فرض از هر تصویری که آپلود می کنید، سه اندازه (بندانگشتی، متوسط و بزرگ) تولید می کنه. قالب و افزونه ها هم ممکنه برای اهداف مختلف مثل تصاویر بندانگشتی نوشته، تصویر شاخص، اسلایدر و ویژگی های دیگه، اندازه های متفاوتی برای هر تصویر ایجاد کنند که به این ترتیب تعداد تصاویر به راحتی می تونه به عددی بین ۵ تا ۱۰ برسه..
   تصاویری که وردپرس تولید می کنه رو می تونید در قسمت تنظیمات » رسانه متوقف کنید. کافیه به این صفحه مراجعه کرده و اندازه هر کدام از تصاویری که نمی خواهید ایجاد بشه رو صفر کنید. این کار باعث میشه اون اندازه تصویر دیگه ایجاد نشه..به زودی مقاله کاملی در این باره انتشار خواهیم داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *