بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در وردپرس

افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب وردپرس

نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در سایت وردپرسی به خوانندگان شما کمک می کند تا بهترین محتوا را پیدا کرده و آمار بازدید صفحه (Pageviews) شما افزایش پیدا کند. با استفاده از افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در وردپرس می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

اگر مطالب زیادی در وب سایت خود دارید، خوانندگان باید وقت و انرژی زیادی برای پیدا کردن مطلب مورد نظر خود در بایگانی سایت شما صرف کنند. واقعیت این است که آنها این کار را انجام نمی دهند و قبل از اینکه نوشته کاربردی و جالب شما را بخوانند، سایت را ترک می کنند.

یکی از راه هایی که می توانید به خوانندگان خود کمک کنید تا نوشته های شما را پیدا کرده و زمان بیشتری در سایت سپری کنند این است که آخرین نوشته ها و مطالب محبوب خود را برای آنها هایلایت و برجسته کنید. این امر به ویژه برای بازدیدکنندگان جدید که با ساختار سایت شما آشنایی ندارند، اهمیت بیشتری دارد.

وردپرس به صورت درون ساخته ابزارکی برای نمایش پست های اخیر در ناحیه ساید بار و دیگر نواحی دارای ابزارک سایت شما دارد. اما تنظیمات و کنترل ابزارک پیش فرض وردپرس بسیار محدود است.

افزونه های بسیار زیادی در وردپرس وجود دارد که روند معرفی کردن و نمایش مطالب محبوب و جدیدترین نوشته های شما را آسان می کنند و می توانید کنترل بیشتری روی نحوه نمایش آخرین نوشته های سایت خود در ناحیه ساید بار و دیگر مناطق دارای ابزارک قالب وردپرس خود داشته باشید.

در این مقاله بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در وردپرس را معرفی می کنیم و توضیح مختصری درباره هریک خواهیم داد.

معرفی بهترین افزونه ها نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در وردپرس

Advanced Random Posts Widget (بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در وردپرس)

افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب وردپرس

افزونه Advanced Random Posts Widget یک افزونه رایگان و از جمله بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها در وردپرس است که آخرین نوشته های سایت شما را در سایدبار یا در مناطق دیگر سایت با استفاده از شورت کد نشان می دهد.

این افزونه علاوه بر نمایش آخرین نوشته ها، این قابلیت را دارد که نوشته های تصادفی را نیز نشان دهد. اما در عین حال می توانید انتخاب کنید که کدام نوشته ها به صورت تصادفی نشان داده شوند. این تنظیمات به شما اجازه سفارشی سازی محتوای ابزارک را می دهد که شامل پشتیبانی از انواع پست های سفارشی، برچسب های سفارشی، نمایش تصاویر بندانگشتی و خلاصه نوشته ها است.

با نصب افزونه Advanced Random Posts Widget در سایت خود، هر بار که یک بازدید کننده وارد سایت شما می شود یا صفحه جدیدی را در وب سایت شما بارگذاری می کند، یک لیست تصادفی از نوشته ها را در سایدبار سایت مشاهده می کند. به این ترتیب با مطالب مختلف سایت شما آشنا می شود.

در مقاله آموزش افزونه Advanced Random Posts Widget می توانید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه قدرتمند و نحوه کار با آن به دست آورید.

Top 10 (بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در وردپرس)

افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب وردپرس

Top 10 یکی از بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در وردپرس است که همانطور که از نامش مشخص است، نوشته های برتر وبلاگ شما را براساس ترافیک روزانه یا ترافیک کلی در یک طرح بندی حرفه ای نشان می دهد.

این افزونه شامل یک ابزارک سایدبار برای نمایش نوشته های محبوب است و همچنین یک شمارنده درون ساخته دارد که تعداد بازدیدها را برای هر نوشته ردیابی کرده و آنها را براساس محبوبیت شان مرتب سازی می کند.

شما می توانید ابزارک را در پیشخوان وردپرس خود شخصی سازی کنید تا با سایت شما مطابقت داشته باشد. همچنین می توانید از CSS سفارشی برای استایل دهی بیشتر به لیست استفاده کنید.

افزونه Top 10  به صورت خودکار اولین تصویر نوشته را به عنوان تصویر بندانگشتی نشان می دهد اما شما می توانید تصویر بندانگشتی دیگری را با وارد کردن آدرس URL آن تنظیم کنید.

این افزونه علاوه بر پشتیبانی ابزارک، پشتیبانی شورت کد را نیز ارائه می دهد. Top 10 دو شورت کد را به شما ارائه می دهد. یکی از این دو شورت کد برای نشان دادن لیست محبوب ترین پست ها و دیگری برای نشان دادن تعداد بازدیدها در نظر گرفته شده است.

Top 10 دارای یک سیستم کش کردن درون ساخته است تا از منابع کمتری استفاده شود. همچنین با بهترین افزونه های کش وردپرس مانند افزونه W3 Total Cache و افزونه WP Super Cache به خوبی سازگار است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن مقاله آموزش افزونه Top10 را مطالعه کنید.

WordPress Popular Posts

افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب وردپرس

افرونه WordPress Popular Posts با بیش از 300000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.5 از 5 یکی از محبوب ترین و بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در وردپرس است.

استفاده از این افزونه بسیار آسان است و به شما اجازه می دهد یک محدوده زمانی دلخواه برای نمایش نوشته های محبوب خود انتخاب کنید. از آنجا که شما می توانید چندین لیست جداگانه در افزونه WordPress Popular Posts ایجاد کنید، امکان این را دارید که کارهای جالب دیگری مانند ایجاد لیست های جداگانه برای نوشته هایی که همیشه محبوب هستند و همچنین محبوب ترین نوشته های قدیمی ایجاد کنید.

شما می توانید تصاویر بندانگشتی و گلچین شده را در لیست خود قرار دهید و همچنین گزینه های مرتب سازی سفارشی برای رتبه بندی محبوب ترین نوشته های خود براساس موارد زیر را تنظیم کنید:

 • کامنت ها
 • بازدیدهای کلی
 • میانگین بازدیدهای روزانه

افزونه WordPress Popular Posts برای اینکه بتوانید گزینه های مرتب سازی را به شما ارئه دهد، ترافیک هریک از نوشته های درون سایت شما را ردیابی می کند.

WordPress Popular Posts با هر نوع پست سفارشی که بخواهید کار می کند. همچنین دارای قابلیت چند ابزارکی است یعنی شما می توانید یک ابزارک را چندین بار در یک سایدبار یا چند ساید بار مختلف استفاده کنید. همچنین می توانید CSS سفارشی خود را اعمال کرده و تصاویر بندانگشتی نوشته ها، گلچین ها، نویسنده، تعداد کامنت ها، تعداد بازدیدها و بسیاری موارد دیگر را نشان دهید.

در مقاله آموزش افزونه WordPress Popular Posts می توانید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه به دست آورید.

Jetpack

افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب وردپرس

Jetpack یکی از بهترین افزونه های وردپرس است که توسط تیم Automattic (تیم توسعه دهنده وردپرس) ساخته شده است. این افزونه مجموعه بزرگی از ویژگی ها را ارائه می دهد. یکی از این ویژگی ها ماژول Top Posts & Pages Widget است که با استفاده از آن می توانید محبوب ترین نوشته های خود را نشان دهید.

این افزونه به صورت پیش فرض به شما امکان می دهد نوشته های محبوب یا نوشته هایی که بیشترین ترافیک را در طول 48 ساعت گذشته داشته اند را نشان دهید.

Jetpack یک ماژول Extra Sidebar Widgets دارد که می توانید آن را با رفتن به مسیر Jetpack » Settings در پیشخوان وردپرس فعال کنید. با فعال کردن این ماژول ابزارک Jetpack در مسیر نمایش » ابزارک های پیشخوان وردپرس نشان داده می شود و می توانید آن را در هر سایدباری که بخواهید استفاده کنید.

شما می توانید ابزارک را طوری تنظیم کنید که تا ده آیتم شامل نوشته ها، برگه ها یا رسانه را به صورت یک لیست متنی، لیست تصویر یا شبکه تصویری نشان دهد.

ابزارک می تواند در نوشته ها و برگه ها با استفاده از یک شورت کد نشان داده شود و شامل پارامتری برای تغییر دادن گزینه ها نیز هست.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه قدرتمند و نحوه استفاده از آن مقاله آموزش افزونه Jetpack را مطالعه کنید.

WP Tab Widget

افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب وردپرس

WP Tab Widget یکی دیگر از بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در وردپرس است که مجموعه ای از تب هایی که می توانید در ساید بار خود از آنها استفاده کنید، در اختیار شما قرار می دهد.

شما می توانید هریک از تب های ارائه شده توسط ابزارک شامل نوشته های محبوب، آخرین نوشته ها، نظرات و برچسب ها را نمایش دهید.

همچنین می توانید تعداد نوشته ها برای نمایش را تنظیم کنید، صفحه بندی  را فعال کنید و نوع اطلاعات ارسالی (تاریخ نوشته، تصاویر بندانگشتی نوشته ها، تعداد کامنت ها و گلچین ها) را تنظیم کنید. همچنین می توانید CSS را سفارشی کنید تا در صورت لزوم تطابق بیشتری با قالب سایت خود ایجاد کنید.

این افزونه بسیار سبک طراحی شده است و محتوا را در صورت تقاضا بارگیری می کند. همچنین دارای یک سیستم کش داخلی است.

نحوه استفاده از این افزونه در مقاله آموزش افزونه WP Tab Widget به صورت کامل توضیح داده شده است.

Recent Posts Widget With Thumbnails (بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در وردپرس)

افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب وردپرس

Recent Posts Widget With Thumbnails یکی از بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها در وردپرس است که با بیش از 100000نصب فعال و کسب امتیاز 4.8 از 5 یکی از محبوب ترین افزونه های وردپرس نیز هست.

این افزونه به شما کمک می کند آخرین نوشته های وبلاگ خود را همراه با عناوین نوشته ها، تصاویر بندانگشتی، گلچین ها، نویسندگان، دسته ها، تاریخ انتشار و موارد دیگر لیست کنید.

برخی از ویژگی های این افزونه عبارت است از:

 • سبک وزن، ساده و مؤثر است
 • با افزونه Elementor به خوبی ادغام شده است و در آن کار می کند.
 • به بسیاری از زبان ها ترجمه شده است.

این افزونه تنها در ناحیه ابزارک ها کار می کند بنابراین اگر می خواهید روش های نمایش آخرین محتواهای خود در ساید بار و سایر نواحی ابزارک ها را افزایش دهید، افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails برای شما بسیار مناسب خواهد بود.

اگر می خواهید با نحوه کار این افزونه بیشتر آشنا شوید، مقاله آموزش افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails را مطالعه کنید.

Most and Least Read Posts Widgets (بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب در وردپرس)

افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب وردپرس

این افزونه با ارائه لیستی از کمتر خوانده شده ترین نوشته های سایت، پیچشی جالب در نمایش محبوب ترین نوشته ها ایجاد می کند. این افزونه می تواند راه خوبی برای کمک به تقویت برخی از پست های کمتر خوانده شده شما باشد.

استفاده از افزونه Most and Least Read Posts Widgets بسیار آسان است. این افزونه هیت های نوشته ها را ردیابی کرده و آنهایی که مربوط به خزنده های محبوب وب (مانند گوگل) و ادمین های سایت است را مستثنی می کند.

افزونه Most and Least Read Posts Widgets دو ابزارک در اختیار شما قرار می دهد. یکی برای نوشته های بیشتر خوانده شده و دیگری برای نوشته های حداقل خوانده شده. هریک از ابزارک های فوق را که به سایدبار خود اضافه کنید، می توانید تعداد نوشته های نمایش داده شده را سفارشی کنید.

این افزونه همچنین یک کد کوتاه را برای استفاده در نوشته ها و برگه ها ارائه می دهد و تمام گزینه ها برای آنها در دسترس است.

افزونه Most and Least Read Posts Widgets یک گزینه جالب دارد که شما را قادر می سازد نوشته ها را براساس کلمات خاصی در عنوان حذف کنید. بنابراین اگر پستهای غیر روایی دارید که معمولاً با متن در عنوان آنها مشخص می شود (مانند [VIDEO])، می توانید آن ها را از رتبه بندی خود مستثنی کنید.

Recent Posts Widget Extended

افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب وردپرس

Recent Posts Widget Extended یکی دیگر از افزونه های محبوب نمایش آخرین نوشته ها در وردپرس است که موفق به کسب امتیاز 4.7 از 5 شده و بیش از 200000 نصب فعال دارد. این افزونه ابزارک نمایش آخرین نوشته ها را به سایت شما اضافه می کند و با استفاده از شورت کد به شما امکان می دهد تا آخرین نوشته های خود را در نوشته ها و برگه های سایت وردپرسی تان نمایش دهید.

برخی از ویژگی های این افزونه عبارت است از:

 • امکان نمایش لیستی از آخرین نوشته ها همراه با تصاویر بندانگشتی، گلچین ها و تاریخ انتشار را می دهد.
 • کاربران می توانند یک برچسب خاص، چندین برچسب یا انواع پست ها را نمایش دهند.
 • به کاربر اجازه می دهد تا از طریق کد کوتاه و ابزارک، آخرین نوشته سفارشی، قابل انعطاف و فوق پیشرفته را نمایش دهد.
 • کراپ کردن بهتر تصویر را امکان پذیر می کند
 • گزینه ای را برای کاربران خود فراهم می کند تا خودشان URL عنوان را تنظیم کنند.
 • گزینه های “مطالعه بیشتر” و انواع پست را برای کاربران خود فراهم می کند.
 • تاریخ انتشار، تاریخ ویرایش و تعداد کامنت ها را نمایش می دهد.
 • می توانید آخرین مطالب را از همه دسته ها و برچسب ها یا دسته ها و برچسب های خاص یا چندین نوع دسته و برچسب نمایش دهید.
 • به شما امکان می دهد تا گلچینی از تصاویر بندانگشتی را با اندازه و طول قابل تنظیم نمایش دهید.
 • پشتیبانی عالی را به کاربران خود ارائه می دهد.

گزینه های تنظیم و کنترل افزونه Recent Posts Widget Extended به کاربران این امکان را می دهد تا آخرین نوشته را مطابق نیازهای خود بسازند. بنابراین، اگر می خواهید قابلیت انعطاف پذیری را برای سایت وردپرسی خود داشته باشید، افزونه Recent Posts Widget Extended مناسب شما است و می توانید تمام اطلاعات و خدمات مورد نیاز خود را بدست آورید.

اگر می خواهید اطلاعات کاملی درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید، مقاله آموزش افزونه Recent Posts Widget Extended را مطالعه کنید.

WP Responsive Recent Post Slider

افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب وردپرس

افزونه WP Responsive Recent Post Slider یک افزونه رسپانسیو و رایگان وردپرس است که به شما اجازه نمایش آخرین نوشته ها را در اسلایدهای زیبا می دهد. بنابراین اگر می خواهید تجربه خوبی برای بازدیدکنندگان سایت خود ایجاد کنید، این افزونه بهترین انتخاب برای شما است تا آخرین نوشته های سایت خود را نمایش دهید.

افزونه WP Responsive Recent Post Slider به کاربران خود اجازه می دهد تا آخرین نوشته های سایت شان را با استفاده از چهار طراحی زیبای اسلایدر به نمایش بگذارند.

برخی از ویژگی های افزونه WP Responsive Recent Post Slider عبارت است از:

 • نمایش تعداد نامحدودی اسلایدر نوشته وردپرس در یک نوشته یا برگه
 • ارائه مجموعه های مختلفی از گزینه ها شامل دسته، نوع ناوبری و محدویت
 • سازگار با بلوک کد کوتاه ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس
 • ارائه اندازه های متفاوت رسانه شامل بندانگشتی، متوسط، متوسط-بزرگ، بزرگ و تمام صفحه
 • ارائه اسلایدر تاچ رسپانسیو
 • مستثنی کردن نوشته ها با ID آنها در صورت عدم تمایل به نمایش در نوشته های خاص

این افزونه به صورت رایگان عرضه شده است اما اگر می خواهید به گزینه های پیشرفته تری شامل انواع مختلف اسلایدرها و طرح های متنوع دسترسی داشته باشید باید نسخه Pro افزونه را خریداری کنید.

در مقاله آموزش افزونه WP Responsive Recent Post Slider می توانید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

upPrev

افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب

افزونه upPrev افزونه ای است که آخرین نوشته ها و مطالب محبوب وب سایت وردپرسی شما را به صورت یک کادر شناور در انتهای صفحه نشان می دهد. وقتی بازدیدکننده به انتهای نوشته نزدیک می شود، افزونه upPrev یک باکس نوشته های مرتبط به او نشان می دهد. شما می توانید نوشته های مرتبط را از میان مطالب قبلی موجود در سایت، از یک دسته یا برچسب خاص یا به صورت تصادفی انتخاب کنید.

افزونه upPrev بیشتر از یک سال است که بروزرسانی نشده و با آخرین تغییرات وردپرس تست نشده است. اما از آنجا که یک افزونه رایگان با کاربرد مشابه آن را پیدا نکردم، شاید دانستن نام این افزونه و کاربرد آن برای شما مفید باشد.

افزونه دیگری که امکان نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب را به صورت پاپ آپ به شما می دهد، افزونه Elementor Pro است. اگر نسخه پرمیوم افزونه Elementor یعنی Elementor Pro را خریداری کنید می توانید به ابزار قدرتمند ساخت پاپ آپ المنتور (Elementor Popup Builder) دسترسی پیدا کنید. این ابزار به شما امکان نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب سایت را به صورت پاپ آپ می دهد.

جمع بندی

اگر می خواهید ظاهر کلی وب سایت خود را بهبود داده و آن را پویاتر و تعاملی تر کنید، افزونه های معرفی شده در این مقاله به شما کمک زیادی خواهند کرد. این افزونه ها لینک هایی را به محتواهای موجود در سایت شما نشان می دهند، محتوا را براساس نوع پست و برچسب سفارشی کنترل می کنند و به شما کمک می کنند تا روی نوشته های خود که در مناطق مختلف ابزارک ها نشان داده می شوند کنترل بیشتری داشته باشید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

بهترین افزونه های فروشگاه ساز وردپرس برای ساخت فروشگاه آنلاین

یکی از بهترین راه ها برای کسب درآمد از طریق اینترنت ساخت یک فروشگاه آنلاین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *