Advanced Ads افزونه مدیریت تبلیغات و آگهی ها در وردپرس

Advanced Ads

اگر در وب سایت وردپرس خود تبلیغات نمایش می دهید، Advanced Ads  یک افزونه عالی است که مدیریت تبلیغات، نمایش آنها در مکان های مناسب و هدف قرار دادن کاربران را آسان می کند و از بهترین افزونه های گذاشتن تبلیغات در وردپرس است.

هنگام راه اندازی یک وب سایت، راه های زیادی برای کسب درآمد در اختیار شما قرار می گیرد. اما یکی از آزمایش شده ترین روش ها نمایش تبلیغات در سایت شما است.

وقتی تازه کار را شروع کرده اید، نمایش و مدیریت تبلیغات در سایت شما بسیار آسان است. اما با افزایش بازدیدها و تبلیغات بالقوه بیشتر، احتمالاً به ابزاری برای مدیریت بهتر تبلیغات نیاز پیدا خواهید کرد.

این دقیقاً همان کاری است که افزونه Advanced Ads برای شما انجام می دهد. در این مقاله این افزونه را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را آموزش می دهیم.

آموزش افزونه Advanced Ads و نحوه مدیریت تبلیغات در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، منوی جدیدی به نام Advanced Ads به پیشخوان وردپرس اضافه می شود که می توانید موارد زیر را در آن مدیریت کنید:

 • تبلیغات
 • قرار دادن ها
 • چرخش ها

ایجاد تبلیغ جدید با افزونه Advanced Ads

ایجاد یک تبلیغ جدید در افزونه Advanced Ads بسیار ساده است. برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر Advanced Ads » Ads بروید یا در باکسی که پس از فعال سازی افزونه در بالای صفحه نشان داده می شود، روی لینک Create your first ad کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

Advanced Ads

افزونه Advanced Ads یک ویزارد ساخت تبلیغ جدید دارد که اگر از آن ویزارد استفاده کنید تمام بخش هایی که برای ساخت تبلیغ باید پیکربندی شود و در ادامه آموزش در مورد آنها توضیح داده خواهد شد، به صورت صفحه به صفحه نمایش داده می شود. پس از پیکربندی هر صفحه باید روی دکمه Next کلیک کنید تا به صفحه بعد وارد شوید.

اگر روی دکمه Stop Wizard کلیک کرده و ویزارد را ببندید تمام بخش ها به صورت پشت سر هم در صفحه ای مشابه ویرایشگر کلاسیک وردپرس نمایش داده می شود.

در این آموزش مطابق ویزارد افزونه پیش رفته و یک تبلیغ جدید می سازیم.

ابتدا یک عنوان برای تبلیغ خود انتخاب کنید. پس از آن می توانید نوع تبلیغی که می خواهید ایجاد کنید را انتخاب کنید. هر نوعی که برای تبلیغ خود انتخاب کنید ویژگی های خاص خود را دارد. Advanced Ads  به شما امکان می دهد انواع تبلیغات زیر را ایجاد کنید:

 • Plain Text and Code: یک ویرایشگر متن/کد عمومی است. این گزینه برای اکثر تبلیغات سرویس های خارجی (به عنوان مثال آمازون، BuySellAds و غیره) و همچنین تبلیغات AdSense سفارشی، شورت کد ها و کدهایی مانند جاوااسکریپت، HTML یا PHP مناسب است.
 • Dummy: این گزینه یک واحد تبلیغاتی بسیار ابتدایی و با میزبانی محلی است. اگر مشکلی در کد تبلیغاتی که استفاده می کنید وجود دارد و نشان داده نمی شود، placeholder ساده برای آزمایش سریع و اشکال زدایی مناسب است.
 • AdSense ad: این گزینه کار درج تبلیغات استاندارد AdSense را آسان می کند.
 • Rich Content: این گزینه به شما امکان می دهد از ویرایشگر محتوای وردپرس همراه با تمام ویژگی های آن شامل کد کوتاه، بارگذاری تصویر، استایل دهی، حالت متن/html برای کد و اسکریپت ها و موارد دیگر استفاده کنید و مانند ساخت یک نوشته استاندارد وردپرس است.
 • Image Ad: این گزینه به شما کمک می کند یک آگهی تبلیغاتی استاندارد در فرمت های تصویری مختلف قرار دهید.
 • Ad Group: این گزینه به شما کمک می کند تا تبلیغات مختلف را با هم گروه بندی کرده و در همان مکان نمایش دهید.
 • Google Ad Manager: این گزینه وقتی فعال شده و در دسترس قرار می گیرد که افزودنی ادغام با Google Ad Manager را فعال کرده و وب سایت خود را به حساب GAM خود متصل کرده باشید.
 • AMP : AMP روشی برای ساخت وب سایت های سریع به ویژه برای دستگاه های تلفن همراه است. بسیاری از شبکه های تبلیغاتی از AMP پشتیبانی می کنند. افزونه Advanced Ads یک نوع تبلیغات انعطاف پذیر AMP را در افزودنی Responsive خود پیاده سازی کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره AMP مقاله Google AMP چیست و معرفی افزونه ها را بخوانید.

در این آموزش گزینه Plain Text and Code را انتخاب می کنیم زیرا اکثر سایت ها بیشتر اوقات از آن استفاده می کنند.

در قسمت بعد، کد تبلیغ را در باکس موجود قرار دهید (اکثر تبلیغ کنندگان یک قطعه کد HTML به شما می دهند).

Advanced Ads

همچنین می توانید انتخاب کنید که فضای خاصی را رزرو کرده و کد کوتاه یا PHP را اجرا کنید.

در قسمت بعد چند گزینه در اختیار شما قرار داده می شود که باید آنها را طبق نیازهای سایت خود تنظیم کنید.

Advanced Ads

تعیین شرایط نمایش آگهی

در قسمت Display Conditions می توانید مشخص کنید که می خواهید تبلیغات خود را در کدام صفحات نشان دهید. افزونه Advanced Ads در حالت پیش فرض، تبلیغات را در تمام صفحات نمایش می دهد. بنابراین اگر می خواهید تبلیغات را در سراسر سایت خود نمایش دهید لازم نیست هیچ کاری در این قسمت انجام دهید. در غیر این صورت می توانید برای نمایش تبلیغات خود شرط قرار دهید.

برای این کار روی دکمه Hide the ad on some pages کلیک کنید. در پنجره New condition می توانید شرط خود را اعمال کنید.

Advanced Ads

شرایط به شما امکان می دهد تبلیغات را فقط در صفحه هایی با ویژگی های انتخاب شده نشان دهید یا پنهان کنید.

شما می توانید:

 • به هر تعداد شرط که می خواهید اضافه کنید.
 • شرط ها را با کلیک بر روی دکمه (x) حذف کنید. هرچه از شرایط کمتری استفاده کنید، برای عملکرد سایت شما بهتر است.

شما می توانید صفحات خاص یا نوع صفحات را در شرایط خود هدف قرار دهید. در مثال زیر شرط به گونه ای تنظیم شده است که آگهی فقط در نوشته های وبلاگ نمایش داده شود.

Advanced Ads

المان های آبی فعال و المان های خاکستری غیرفعال هستند.

ترکیب شرایط با AND و OR

گزینه های موجود در یک مجموعه شرط از طریق OR یا And ترکیب می شوند.

نکته مهمی که هنگام ترکیب شرایط باید بدانید این است که:

 • شرایط به ترتیب تعیین شده بررسی می شوند.
 • عملگر OR به این معنی است که حتی اگر شرط قبلی نادرست باشد، باز هم شرط بعدی بررسی می شود.
 • برای نمایش آگهی در شرایطی که با OR ترکیب می شوند، فقط یکی از شرایط باید درست باشد.
 • عملگر AND به این معنی است که در صورت نادرست بودن هر یک از شرایط مرتبط با AND ، بررسی متوقف شده و آگهی نمایش داده نمی شود.

به طور پیش فرض، شرایط مختلف از طریق OR ترکیب می شوند. این بدان معنی است که برای نمایش آگهی فقط یکی از شرایط تنظیم شده باید مطابقت داشته باشد.

اتصال دهنده OR در مقابل یک شرط به معنای این است که شرط قبلی می تواند نادرست باشد، اما اگر یکی از شرایط OR درست باشد، کل شرایط درست برمی گردند.

Advanced Ads

همچنین می توانید با کلیک بر روی کانکتور OR آن را به AND تغییر دهید.

مثال زیر دو شرط دسته را ترکیب می کند. یعنی آگهی را در نوشته هایی که در دسته بهترین مقالات هستند و شامل دسته اخبار نمی شوند، نشان می دهد.

Advanced Ads

اعمال شرایط بازدید کننده

قسمت Visitor Conditions به شما امکان می دهد انواع خاصی از بازدیدکنندگان را از دیدن تبلیغ خود حذف کنید. به عنوان مثال ، می توانید بازدیدکنندگان تلفن همراه را مستثنی کنید تا آگهی به آنها نشان داده نشود.

Advanced Ads

در صفحه بعد می توانید مکان تبلیغ خود را انتخاب کنید.

انتخاب مکان نمایش تبلیغ در افزونه Advanced Ads

محل قرارگیری تبلیغ اساساً جایی است که تبلیغ در آن صفحه نشان داده می شود.

Advanced Ads

Advanced Ads  به شما امکان می دهد مکان تبلیغ را با تابع PHP یا کد کوتاه به صورت دستی انتخاب کنید یا می توانید یکی از مکان های از پیش تعریف شده را به صورت زیر انتخاب کنید:

 • قبل از محتوا زیر عنوان
 • در محتوای پست (بعد از تعداد مشخصی پاراگراف)
 • بعد از محتوا
 • به عنوان یک ابزارک
 • بیشتر با افزودنی های پرمیوم

شما می توانید برای قرار دادن خودکار تبلیغات در داخل پست ها از این قرارگیری ها استفاده کنید.

اگر می خواهید تبلیغات را در هدر سایت خود قرار دهید باید این کار را به صورت دستی انجام دهید. به این صورت که باید ابتدا یک مکان قرار گیری جدید بسازید. در بخش های بعدی آموزش نحوه انجام این کار را آموزش می دهیم.

تنظیم زمان بندی و تاریخ انقضای تبلیغ

زمان بندی و تعیین تاریخ انقضا یکی دیگر از ویژگی های قدرتمند افزونه Advanced Ads  است که به شما اجازه می دهد:

 • نمایش تبلیغات را در یک تاریخ خاص شروع کنید
 • نمایش تبلیغ را در یک تاریخ خاص متوقف کنید
 • زمان انقضا تبلیغات را زمان بندی کنید
Advanced Ads

این ویژگی در شرایطی که در تخفیف ویژه هستید یا پیشنهادات خاص دیگری ارائه کرده اید، عالی است.

اضافه کردن چرخش های گروهی

در منوی Advanced Ads روی زیرمنوی Groups & Rotation کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر به شما نشان داده می شود.

Advanced Ads

در این صفحه می توانید یک گروه تبلیغاتی جدید ایجاد کنید. یک گروه تبلیغاتی به شما اجازه می دهد:

 • چندین تبلیغ را بر اساس وزنی که تعیین کرده اید بچرخانید.
 • انتخاب کنید که چند تبلیغ همزمان نمایش داده شود.
 • ترتیب نمایش تبلیغات را انتخاب کنید.

پس از ایجاد یک گروه جدید، افزونه Advanced Ads به جای نمایش یک تبلیغ قبل از محتوا، بر اساس وزنی که تعیین کرده اید بین تبلیغات مختلف می چرخد.

Advanced Ads

این ویژگی عالی است زیرا:

 • به شما امکان می دهد پیشنهادهای مختلف را به راحتی آزمایش کنید.
 • باعث می شود بازدیدکنندگان به تبلیغات توجه کنند و مانع از عادت کردن آنها به دیدن یک تبلیغ خاص و نادیده گرفتن آن می شود.

ساخت مکان قرار گیری جدید با افزونه advanced Ads

افزونه Advanced Ads مکان های از پیش تعریف شده ای در قالب و نوشته های شما دارد که می توانید از آنها برای قرار دادن تبلیغات استفاده کنید.

شما می توانید این مکان ها را مدیریت کرده و مکان های جدیدی اضافه کنید. برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر Advanced Ads » Placements بروید.

اگر از قبل مکانی داشته اید روی دکمه New Placement زیر جدول Placement کلیک کنید.

Advanced Ads

مراحل ساخت یک محل قرارگیری جدید به صورت زیر است:

1. Choose a placement type

اول از همه باید تصمیم بگیرید که کدام نوع مکان را ایجاد می کنید. به عنوان مثال برای ساخت یک مکان به صورت دستی باید روی اولین گزینه کلیک کنید.

2.Choose a name

یک نام قابل خواندن وارد کنید. نام محل قرارگیری فقط برای شما قابل مشاهده است. بهتر است نام شما توصیفی باشد به عنوان مثال زیر عنوان نوشته.

3. Choose the Ad or Group

آگهی یا گروه آگهی که باید از طریق قرارگیری جدید ارائه شود را انتخاب کنید. اگر هنوز آگهی را ایجاد نکرده اید، این قسمت را می توانید خالی بگذارید.

روی دکمه Save New Placement کلیک کنید. اکنون باید محل قرارگیری در لیست قرارگیری قرار گیرد.

حال جدول محل قرارگیری را بررسی کنید.

Advanced Ads

در ستون Options گزینه هایی را پیدا می کنید که به نوع قرارگیری شما بستگی دارد.

اگر گزینه ها را تغییر دادید، روی دکمه Save Placements در زیر جدول کلیک کنید تا مکانهای شما ذخیره شود.

حال اگر می خواهید تبلیغ خود را در هدر سایت قرار دهید، فایل تمپلیت قالب خود که کد هدر در آن قرار دارد و به احتمال زیاد فایل header.php است را به حالت ویرایش باز کنید. برای دسترسی به فایل های قالب می توانید دسترسی به فایل های وردپرس از طریق FTP ایجاد کنید. سپس کد PHP را در موقعیتی که می خواهید آگهی نمایش داده شود، قرار دهید.

برای دسترسی به کد PHP، در جدول بالا روی لینک Show usage کلیک کنید.

فایل را ذخیره کنید. حال شما آماده استفاده از این مکان هستید.

مشکلی که ممکن است با این روش مواجه شوید ، به روزرسانی قالب است. وقتی فایل تغییر یافته را با نسخه جدید جایگزین کنید، تغییرات شما از بین می روند. بنابراین در صورت امکان یک قالب فرزند برای چنین تغییرات دستی ایجاد کنید. به این ترتیب قالب شما از هر گونه مشکل احتمالی نیز در امان می ماند.

توجه داشته باشید که قبل از هر گونه تغییر در سایت وردپرس خود از آن پشتیبان تهیه کنید. برای این کار می توانید از بهترین افزونه های پشتیبان گیر وردپرس استفاده کنید.

نسخه رایگان افزونه Advanced Ads به خودی خود یک ابزار بسیار مفید برای وبلاگ نویسان است. اما با افزودنی های حرفه ای و پرمیوم می توانید به ویژگیهای مفیدتری دسترسی پیدا کنید.

برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

 • مشاهده آمار تبلیغات: با افزودنی Tracking می توانید از عملکرد تبلیغات خود با ردیابی کلیک ها و impression ها اطلاعات کسب کنید.
 • تبلیغات AdSense را در صفحات AMP گوگل وارد کنید: اگر از Google AMP استفاده می کنید ، افزودنی Responsive Ads نمایش تبلیغات در صفحات Google AMP را برای شما آسان می کند یا می توانید تبلیغات AdSense را به طور خودکار برای Google AMP تبدیل کنید یا می توانید تبلیغات جداگانه ایجاد کرده و آنها را فقط در صفحات AMP نمایش دهید.
 • به گزینه های بیشتر قرارگیری دسترسی پیدا کنید: Advanced Ads Pro تعداد زیادی گزینه جدید برای قرار دادن تبلیغات در اختیار شما قرار می دهد. می توانید تبلیغات خود را در مکان هایی مانند  پس زمینه وب سایت، در یک پاراگراف تصادفی، بالای عنوان پست، در صفحات بایگانی و غیره وارد کنید.
 • فروش تبلیغات مستقیم از طریق ووکامرس: اگر می خواهید تبلیغات را بدون نیاز به واسطه ای مانند BuySellAds بفروشید، افزودنی Selling Ads به کاربران اجازه می دهد تا از فرانت اند سایت شما تبلیغات را از طریق یکپارچه سازی با افزونه ووکامرس خریداری کنند.
 • شرایط هدف گذاری بازدید کننده: اگر می خواهید روی اینکه کدام تبلیغات برای کدام بازدید کننده نمایش داده می شود کنترل بیشتری داشته باشید، افزودنی Geo Targeting  و/یا Advanced Ads Pro به شما اجازه می دهد بازدیدکنندگان را براساس موقعیت جغرافیایی، کلیک قبلی کاربر، زبان مرورگر، بازدیدکنندگان جدید یا تکراری، سطح عضویت و غیره هدف قرار دهید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Advanced Ads
صفحه افزونه Advanced Ads

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه WP Smush

آموزش افزونه WP Smush و بهینه سازی تصاویر وردپرس

یکی از بهترین راه ها برای افزایش سرعت وردپرس این است که حجم تصاویر سایت …

۲ دیدگاه

 1. با سلام و عرض ادب
  خیلی سایت خوب و جامعی دارید
  بهترین افزونه برای تبلیغات کدام است؟
  شما بین این دو افزونه زیر یا اگه افزونه بهتری وجود دارد کدام را پیشنهاد می کنید؟
  Advanced Ads
  Ad Inserter
  توجه: یکی از مهمترین موضوعات برای من امکان نمایش تبلیغات در دسته خاص است.
  با تشکر

  • مینا قدسی

   سلام مهدی عزیز…وقت شما بخیر..خوشحالیم که مطالب سایت مورد توجه شما قرار گرفته… هر دو افزونه های Ad Inserter و Advanced Ads افزونه های خوب و کاملی هستند و نمایش تبلیغات در دسته خاص رو هم پشتیبانی می کنن… هر دو این افزونه ها هم آمار نصب بالایی دارند و امتیاز ۴٫۹ از ۵ رو کسب کردند..بنابراین کاملاً به شما و نیازهای سایت شما بستگی داره که از چه افزونه ای استفاده کنید. همچنین می تونین به مقاله گذاشتن تبلیغات در وردپرس مراجعه کنید و با افزونه های دیگه موجود در این دسته آشنا بشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *