افزونه Breadcrumb NavXT و اضافه کردن بردکرامب به سایت وردپرس

Breadcrumb NavXT

یکی از راه های نمایش لینک های ناوبری بردکرامب (Breadcrumb) در سایت های وردپرس استفاده از افزونه Breadcrumb NavXT است.

بردکرامب اصطلاحی است که برای لینک های ناوبری سلسله مراتبی که معمولاً در بالای نوشته ها و برگه ها نشان داده می شود، به کار برده می شود. این لینک ها دسته های سطح بالاتر نوشته یا برگه ای که کاربر در حال مشاهده آن است را نشان می دهد و این امکان را به کاربر می دهد که به صفحات و دسته های قبلی بازگردد.

لینک های ناوبری بردکرامب با سیستم پیش فرض فهرست ناوبری وردپرس متفاوت هستند و هدف آنها کمک به کاربران برای حرکت در وب سایت است. همچنین به موتورهای جستجو کمک می کنند تا درک بهتری از سلسله مراتب لینک ها در یک صفحه وب داشته باشند.

موتورهای جستجو مانند گوگل، بردکرامب ها را در نتایج جستجو در زیر عنوان سایت نشان می دهند که باعث می شود سایت شما به صورت مؤثرتری دیده شده و منجر به افزایش نرخ CTR شود.

در مقاله Breadcrumb چیست و چگونه آن را به سایت وردپرس اضافه کنید می توانید اطلاعات کاملی درباره اینکه بردکرامب چیست و انواع آن کدام است، همچنین راه های دیگر اضافه کردن آن به سایت وردپرس و تأثیر آن بر سئو وردپرس آشنا شوید.

افزونه Breadcrumb NavXT ساده ترین راه برای اضافه کردن بردکرامب به یک سایت وردپرس است. این افزونه قابلیت انعطاف بسیار بالایی داشته و استفاده از آن نیز آسان است. در این مقاله به آموزش افزونه Breadcrumb NavXT که یکی از راه های اضافه کرد بردکرامب به سایت وردپرس است، می پردازیم.

آموزش افزونه Breadcrumb NavXT و اضافه کردن بردکرامب به سایت وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات » Breadcrumb NavXT بروید. صفحه تنظیمات افزونه مشابه شکل زیر نمایش داده می شود.

Breadcrumb NavXT

تنظیمات پیش فرض برای اکثر وب سایت ها به خوبی کار می کند. اما شما می توانید تنظیمات آن را طبق نیازهای سایت خود تغییر دهید.

صفحه تنظیمات به بخش های مختلفی تقسیم می شود. در تب تنظیمات عمومی می توانید قالب لینک های ناوبری بردکرامب را ویرایش کرده و نحوه رفتار این افزونه در سطح سایت خود را تعریف کنید. این قالب ها از پارامترهای Schema.org در برچسب لینک استفاده می کنند.

تب انواع پست ها به شما امکان می دهد لینک های بردکرامب را برای نوشته ها ، برگه ها و انواع پست های سفارشی تنظیم کنید.

شما می توانید نحوه نمایش سلسله مراتب پست ها را انتخاب کنید. سلسله مراتب افزونه Breadcrumb NavXT به طور پیش فرض به صورد عنوان سایت » دسته » عنوان نوشته است. شما می توانید دسته ها را با برچسب ها، تاریخ یا والد نوشته جایگزین کنید.

تب طبقه بندی ها و متفرقه قالب های مشابهی برای بردکرامب های شما دارند.

فراموش نکنید که روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

نمایش بردکرامب در وردپرس

برای نمایش بردکرامب ها در سایت وردپرس با استفاده از افزونه Breadcrumb NavXT لازم است فایل های قالب خود را ویرایش کنید.

برای این کار باید کد زیر را در فایل header.php قالب فعال سایت خود جایی که می خواهید بردکرامب نمایش داده شود، وارد کنید.

<div class="breadcrumbs" typeof="BreadcrumbList" vocab="http://schema.org/">
    <?php if(function_exists('bcn_display'))
    {
        bcn_display();
    }?>
</div>

حال می توانید به وب سایت خود مراجعه کرده و در نوشته ها و برگه های سایت وردپرس خود بردکرامب ها را مشاهده کنید.

افزونه Breadcrumb NavXT یک ابزارک نیز در اختیار کاربران قرار می دهد که می توانید آن را در نواحی ابزارک هایی که قالب شما ارائه می دهد مانند سایدبار یا فوتر اضافه کنید.

برای دسترسی به ابزارک این افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » ابزارک ها بروید. ابزارک Breadcrumb NavXT را کشیده و در ناحیه ابزارک های مورد نظر خود رها کنید.

Breadcrumb NavXT

در قسمت عنوان نامی برای ابزارکی که مسیر راهنما را نشان می دهد، انتخاب کنید. سپس متنی که می خواهید قبل از مسیر راهنما نشان داده شود را وارد کنید.

مطمئن شوید که چک باکس های مورد نظر خود را فعال کنید تا بتوانید لینک به بردکرامب اضافه کنید، ترتیب آنها را تعیین کنید ، آنها را در صفحه اول پنهان کنید و کش را نادیده بگیرید. پس از اعمال تنظیمات، بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

حال می توانید به فرانت اند سایت خود مراجعه کرده و بردکرامب را در ناحیه ابزارک ها مشاهده کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Breadcrumb NavXT
صفحه افزونه Breadcrumb NavXT

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

WP Job Manager

WP Job Manager افزونه راه اندازی سایت کاریابی در وردپرس

WP Job Manager  یک افزونه ایجاد سیستم فرصت های شغلی و ساخت سایت کاریابی برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *