Calculated Fields Form افزونه ساخت فرم های محاسباتی در وردپرس

Calculated Fields Form

اگر کسب و کار شما به محاسبات پرداختی خاصی نیاز دارد و هنگام محاسبه پرداختی ها باید فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید، افزونه Calculated Fields Form به کمک شما می آید. با استفاده از این افزونه می توانید یک فرم محاسباتی را به سایت خود اضافه کنید تا تمام محاسبات را برای شما انجام دهد.

افزونه های فرم ساز وردپرس از متداول ترین انواع افزونه ها در مخزن وردپرس هستند. اما این افزونه ها همه دارای یک قابلیت نیستند. اگر در زمینه ای فعالیت می کنید که پرداخت های شما به عوامل خاصی بستگی دارد و احتیاج به یک افزونه با منطق شرطی دارید که ورودی ها را از کاربر دریافت کرده و محاسبات ریاضی روی آنها انجام دهد، افزونه Calculated Fields Form به کار شما می آید.

به عنوان مثال اگر یک نقاش هستید، از هر مشتری به یک میزان هزینه دریافت نمی کنید. خانه ها اندازه های مختلفی دارند و هزینه نقاشی یک خانه به متراژ خانه و سایر عوامل بستگی دارد.

به همین دلیل اکثر مشاغل از این دست مجبور هستند به جای قیمت ثابت، تخمین بزنند. شما می توانید یک فرم محاسباتی با تمام اطلاعات مربوط به قیمت گذاری اضافه کنید تا به مشتریان کمک کنید تصوری از هزینه ها داشته باشند. انواع مشاغل از این قبیل وجود دارد، اما این افزونه کاربردهای دیگری نیز دارند.

به عنوان مثال، اگر یک وب سایت تناسب اندام دارید، ممکن است بخواهید فرمول شاخص توده بدن (BMI) یا نحوه محاسبه کالری توصیه شده را نمایش دهید و برای کاربران این امکان را فراهم کنید که آنها را محاسبه کنند. اساساً، اگر شما نیاز به استفاده از ریاضی دارید، فرم های محاسباتی ارزشمند هستند.

در این مقاله افزونه Calculated Fields Form را آموزش داده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم

آموزش افزونه Calculated Fields Form و ساخت فرم محاسباتی در وردپرس

پس از نصب و فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس منوی جدیدی به نام Calculated Fields Form اضافه می شود. با کلیک بر روی این منو صفحه ای مشابه شکل زیر نشان داده می شود.

Calculated Fields Form

در اولین قسمت صفحه، 5  فرم پیش فرض که افزونه Calculated Fields Form به صورت پیش فرض ارائه می دهد را مشاهده می کنید. این فرم ها عملکردهای مختلفی دارند که شامل موارد زیر هستند:

 • Simple Operations (توابع عملیاتی ساده)
 • Calculation with Dates (محاسبه با تاریخ برای تقویم رزروها و غیره)
 • Ideal Weight Calculator (ماشین حساب وزن ایده آل)
 • Pregnancy Calculator (ماشین حساب بارداری Calculated Fields Form)
 • Lease Calculator (محاسبه اجاره)

شما می توانید از همین فرم ها استفاده کنید. کافی است شورت کد مربوط به هر فرم که روبروی آن نمایش داده شده است را کپی کرده و در نوشته یا برگه مورد نظر خود پیست کنید.

توجه داشته باشید که در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس این کار را از طریق بلوک کد کوتاه انجام دهید.

اما شما می توانید فرم های سفارشی خود را نیز بسازید.

در پایین فرم ها بخشی به نام New Form را مشاهده خواهید کرد. نامی که می خواهید فرم شما داشته باشد را وارد کرده و روی دکمه “Add” کلیک کنید.

فرم ایجاد شده به لیست فرم های موجود در بالای صفحه اضافه می شود.

Calculated Fields Form

صرف نظر از اینکه می خواهید کدام یک از فرم های موجود در این صفحه را ویرایش کنید، با کلیک روی دکمه settings به ویرایشگر بصری آن فرم هدایت می شود.

اکنون که می خواهید فرم سفارشی خود را تنظیم کنید روی دکمه “Settings” فرم کلیک کنید تا صفحه تنظیمات آن مشابه شکل زیر برای شما باز شود.

Calculated Fields Form

فرم با 3 فیلد شروع می شود. در صورت لزوم می توانید فیلد های بیشتری اضافه کنید.

برای اضافه کردن فیلدهای بیشتر، فیلد مورد نظر خود را از بخش Add a Field در سمت چپ صفحه انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید. فیلد بلافاصله پس از کلیک در سمت راست صفحه ظاهر می شود. شما با کشیدن و رها کردن فیلدها در سمت راست می توانید آنها را مرتب کنید.

روی فیلدی که در سمت راست اضافه کرده بودید، کلیک کنید. تب سمت چپ صفحه از Add a Field به Field Settings تغییر می کند.

Calculated Fields Form

تنظیمات هر فیلد تفاوت کمی با تنظیمات فیلدهای دیگر دارد. در تب Fields Settings می توانید تنظیمات هر فیلد را اعمال کنید. به عنوان مثال می توانید فرم را ترازبندی کنید. همچنین می توانید CSS سفارشی اضافه کرده و سفارشی سازی بیشتری انجام دهید.

هر تغییری که در فرم اعمال کردید، بلافاصله روی دکمه Save کلیک کنید. افزونه Calculated Fields Form قابلیت ذخیره خودکار را ندارد.

در این صفحه فیلدی به نام “Number” را مشاهده خواهید کرد که فیلد ورودی شماره پیش فرض بازدید کنندگان است. روی آن کلیک کنید. در قسمت تنظیمات فیلد می توانید برچسب فیلد، اندازه، فرمت اعداد (رقم، عدد، درصد و غیره)، مینیمم و ماکزیمم، مقدار از پیش تعریف شده و موارد دیگر را تغییر دهید.

به عنوان مثال می خواهید برای بازدید کننده یک قسمت ورود ایجاد کنید که درآمد هفتگی وی را بخواهد. شما می توانید برچسب فیلد را “درآمد هفتگی” بگذارید و بقیه تنظیمات را پر کنید.

نحوه ساخت فرمول

اگر روی فیلد Calculated Value کلیک کنید، یک باکس متنی Set Equation مشاهده خواهید کرد که در آن می توانید یک معادله وارد کنید.

Calculated Fields Form

معادله به طور پیش فرض دو برابر کردن هر عددی است که بازدید کننده وارد کرده است. شما می توانید آن را به صورتی که می خواهید تغییر دهید. به عنوان مثال می توانید آن را تغییر دهید تا درآمد هفتگی را در 4 ضرب کرده و درآمد ماهانه فرد را پیدا کند.

برای مشاهده عملگرهای ریاضی افزونه Calculated Fields Form روی دکمه زرد رنگ Advanced Equations Editor کلیک کنید.

Calculated Fields Form

با استفاده از عملگرهای پیشرفته افزونه می توانید هر معادله ای که بخواهید را وارد کنید.

توجه داشته باشید که هر فیلد دارای نام مشخصی است. اگر می خواهید تابع ریاضی را روی یک فیلد ورودی اعمال کنید باید از نام آن فیلد استفاده کنید. برای فهمیدن نام هر فیلد، روی آن فیلد کلیک کنید. در قسمت field name می توانید نام فیلد را مشاهده کنید.

پس از پایان ویرایش تنظیمات، روی دکمه “Save Changes” کلیک کنید.

در زیر دکمه ذخیره تغییرات مجموعه دیگری از تنظیمات و گزینه های فرم وجود دارد. در این قسمت ها می توانید پیام هایی که افزونه به کاربران نمایش می دهد را فارسی کنید.

Calculated Fields Form

قرار دادن فرم محاسباتی در نوشته ها و برگه های وردپرس

اکنون تنها چیزی که باقی مانده است قرار دادن فرم در نوشته ها و/یا برگه ها است. افزونه Calculated Fields Form از کد کوتاه برای تحقق این امر استفاده می کند. همانطور که گفته شد، می توانید کد کوتاه را در کنار لیست فرم ها پیدا کنید.

کدکوتاه را کپی کرده و در هر نوشته، برگه یا ابزارک متنی که می خواهید پیست کنید. حال می توانید تغییرات موجود در وب سایت خود را مشاهده کنید.

افزونه Calculated Fields Form می تواند ویژگی های عالی زیادی را به وب سایت شما اضافه کند اما کاری که انجام نمی دهد اصلاح اشتباهات شما است. اگر اطلاعات را اشتباه وارد کنید، نتیجه اشتباهی به دست می آید. بنابراین خطایی مانند قرار دادن “+” به جای “*” می تواند دردسر بزرگی ایجاد کند. این امر به ویژه در خصوص قیمت گذاری اهمیت بیشتری پیدا می کند.

بنابراین قبل از اینکه فرم را در سایت خود نمایش دهید، از عملکرده صحیح آن مطمئن شوید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Calculated Fields Form
صفحه افزونه Calculated Fields Form

3.7/5 - (3 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

4 دیدگاه

 1. بسیار کاربردی و عالی

 2. ممنونم از شما کاملا دلسوزانه آموزش دادید
  عالی بود

 3. سلام من با این فرم میتونم اقساط را در سایت محاسبه کنم؟
  مثلا یک فرم ایجاد کنم
  که کاربر بیاد
  ابتدا پیش قسطش را بنویسه
  بعد
  مقدار وامی که میخواهد را وارد کنه مثلا 10 میلیون یا 5 میلیون یا ..
  بعد درصد وامش را هم وارد کنه مثلا 4 درصد یا 8 درصد یا 6 درصد یا …
  بعد تعداد ماه هایی که میخواهد اقساط را پرداخت کنه بنویسه
  مثلا 6 ماه یا 12 ماه یا 24 ماهه یا …
  بعد این افزونه محاسبه کنه و بهش بگه هرماه چند باید پرداحت کنه

  • سلام حمیدرضای عزیز. وقت بخیر. برای این کار میتونید از افزونه های loan calculator استفاده کنید. لیستی از افزونه های رایگان رو میتونید از این صفحه مشاهده کنید. البته افزونه های پریمیوم هم وجود دارند که در صورت نیاز میتونید از اونها هم استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *