Call Now Button افزونه ساخت دکمه تماس تلفنی در وردپرس

Call Now Button

اگر هدف اصلی سایت شما جذب مشتری های جدید است، پس باید شرایط را در سایت خود به گونه ای آماده کنید که مشتریان احتمالی بتوانند راحت با شما تماس بگیرند. روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، از جمله ساخت فرم های تماس با ما، ساخت لیست ایمیل در وردپرس و بسیاری موارد دیگر. افزونه Call Now Button با ساخت دکمه تماس در سایت وردپرس، روش دیگری برای ارتباط راحت تر با مخاطبان برای شما فراهم می کند.

اضافه کردن دکمه تماس مخصوصاً برای سایتهای تلفن همراه بسیار مفید است، زیرا کاربران قادر خواهند بود تنها با لمس یک دکمه به طور مستقیم از تلفنهای خود با شما تماس بگیرند. این روش حتی از نمایش شماره تلفن خودتان نیز بهتر است زیرا داشتن یک دکمه اختصاصی روند کار را برای مشتریان آسانتر و سریع تر می کند.

افزونه Call Now Button با بیش از 200 هزار نصب فعال و کسب امتیاز 4.9 از 5 یکی از افزونه های محبوب وردپرس برای اضافه کردن دکمه تماس است. این افزونه یک دکمه تماس با ما را در انتهای صفحه قرار می دهد که تنها برای کاربران موبایل قابل مشاهده است. بنابراین از آنجا که کاربران هنگام مشاهده سایت شما تلفن همراه شان را در دست دارند، با لمس یک دکمه می توانند با شما تماس تلفنی برقرار کنند و نیازی به کپی پیست کردن شماره تلفن یا به خاطر سپردن آن ندارند.

در این مقاله ابتدا در مورد دلایلی که باعث می شود بخواهید دکمه تماس به سایت وردپرس خود اضافه کنید صحبت کرده سپس به آموزش افزونه Call Now Button می پردازیم.

مزایای اضافه کردن دکمه تماس تلفنی به سایت وردپرس

همانطور که از نام آن پیداست، اضافه کردن دکمه تماس، بازدید کنندگان سایت شما را قادر می سازد مستقیماً با شما تماس بگیرند. شما می توانید این المان را هم به وب سایت های موبایل و هم به صورت عادی اضافه کنید ، اما استفاده از آن برای موبایل بسیار ساده تر است.

امروزه بسیاری از کاربران از تلفن های هوشمند استفاده کرده و از این دستگاه به سایت وردپرس شما دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل اضافه کردن دکمه تماس می تواند راهی عالی برای تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان واقعی شود.

از طرف دیگر، سایت های دسکتاپ برای تکمیل فرآیند باید از برخی برنامه ها مانند Skype استفاده کنند.

برخی مزایای استفاده از دکمه تماس با ما عبارت است از:

  • ارتباط بازدید کنندگان با شما را آسان می کند. بسته به نوع سایتی که در اختیار دارید، پشتیبانی مشتریان برای راضی نگه داشتن آنها بسیار مهم باشد. اگر می خواهید مشتریان شما احساسا کنند که برای شما ارزشمند هستند، تماس تلفنی یکی از بهترین گزینه ها است.
  • نرخ تبدیل شما را بهبود می دهد. در دسترس قرار دادن تماس های تلفنی می تواند مشتریان بالقوه را ترغیب کند تا بیشتر به شما اعتماد کنند ، که به نوبه خود می تواند تبدیل های شما را بهبود بخشد.

به خاطر داشته باشید که هر نوع وب سایتی به دکمه تماس احتیاج ندارد. به عنوان مثال، اگر دارای وبلاگی هستید که تنها محتوا منتشر می کند، دلیلی ندارد که شماره تلفن خود را در اختیار خوانندگان قرار دهید. از طرف دیگر، اگر مالک یک وب سایت رستوران هستید، قرار دادن شماره تلفن خود امری ضروری است.

آموزش افزونه Call Now Button و اضافه کردن دکمه تماس تلفنی به سایت وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات » Call Now Button بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

Call Now Button

اولین کاری که باید انجام دهید این است که در تب Basics چک باکس Enabled را در قسمت Button status تیک بزنید.

این تغییر ساده باعث می شود دکمه شما کار کند. حال شماره ای که باید با آن تماس گرفته شود را در فیلد Phone number و متن دکمه را به دلخواه در قسمت Button text وارد کنید. اگر هیچ متنی برای دکمه وارد نکنید تنها آیکون تماس نشان داده خواهد شد.

می توانید کد کشور خود را به شماره اضافه کنید تا تماس گیرندگان بین المللی نیز بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند.

پس از اتمام کار، تغییرات را ذخیره کنید. حال می توانید با مراجعه به سایت خود از یک دستگاه تلفن همراه، دکمه جدید را مشاهده کنید.

شما می توانید دکمه پیش فرض افزونه Call Now Button را سفارشی سازی کنید تا مطابق با طراحی و ظاهر سایت شما شود. در ادامه آموزش نحوه انجام این کار را توضیح می دهیم

سفارشی سازی دکمه تماس

افزونه Call Now Button بطور پیش فرض یک دکمه تماس مدور سبز را به وب سایت شما اضافه می کند. اگر رنگ سبز رنگ مورد نظر شما نیست یا از محل قرارگیری آن راضی نیستید ، می توانید هر دو المان را تغییر دهید.

برای سفارشی سازی دکمه تماس، در صفحه تنظیمات افزونه روی تب Presentation کلیک کنید.

Call Now Button
  • در قسمت Button color می توانید رنگ دکمه را تغییر دهید.
  • در قسمت Icon color می توانید رنگ آیکون را سفارشی سازی کنید.
  • در قسمت Position می توانید موقعیت قرارگیری دکمه را مشخص کنید.

توجه داشته باشید که اگر گزینه Full bottom را انتخاب کنید ، دکمه شما به صورت یک المان ثابت در پایین صفحه نمایش ظاهر می شود.

با کلیک بر روی لینک More placement options می توانید به گزینه های بیشتری برای قرار دادن دکمه تماس دسترسی پیدا کنید.

شما می توانید نمایش دکمه تماس را طوری سفارشی سازی کنید که در نوشته ها و برگه های خاصی ظاهر شود/نشود. برای اینکه دکمه تماس در نوشته ها و برگه های خاصی ظاهر شود، گزینه Limit to these posts and pages را انتخاب کرده و  ID نوشته ها و برگه ها را در قسمت Limit appearance وارد کنید.

اگر نمی خواهید دکمه تماس در نوشته ها و برگه های خاصی نمایش داده شود، گزینه Exclude these posts and pages را انتخاب کرده و ID های مورد نظر خود را در قسمت Limit appearance وارد کنید. سپس تغییرات خود را ذخیره نمایید.

تنظیمات پیشرفته افزونه Call Now Button

تب Advanced مربوط به تنظیمات پیشرفته افزونه Call Now Button است.

Call Now Button

Click tracking: شما می توانید تعداد افرادی که روی دکمه تماس در سایت وردپرس شما کلیک می کنند را ردیابی کنید. این ویژگی منحصراً برای وب سایت هایی که از گوگل آنالیتیکس برای ردیابی بازدیدکنندگان در سایت وردپرسی شان استفاده می کنند، قابل استفاده است.

بسته به نسخه گوگل آنالیتیکسی که استفاده می کنید و نحوه ادغام آن با سایت وردپرس شما، گزینه های موجود در این قسمت عبارتند از:

  • Classic Google Analytics (ga.js)
  • Universal Analytics (analytics.js)
  • Global site tag (gtag.js)
  • Or through Google Tag Manager

اگر مطمئن نیستید که از چه نسخه ای استفاده می کنید، می توانید از سایت http://www.gachecker.com/ کمک بگیرید.

Google Ads: این تنظیمات قطعه کدی را به دکمه تماس اضافه می کند که به Google Ads اطلاع می دهد که یک تماس تلفنی برقرار شده است. برای اینکه این ویژگی کار کند، شما باید یک کد اسنیپت Google Ads Event را روی صفحه خود نصب کنید. بسته به نوع اسنیپتی که نصب کرده اید، یکی از گزینه های این بخش را انتخاب کنید.

Button size: اندازه دکمه تماس را می توانید از این قسمت از صفحه تنظیمات Call Now Button انتخاب کنید.

Order: دکمه تماس با ما به صورت پیش فرض روی همه المان های موجود در صفحه قرار می گیرد. به این ترتیب دکمه همیشه قابل مشاهده بوده و در همه زمان ها به راحتی قابل دسترسی است. اما موقعیت هایی وجود دارد که لازم است دکمه پشت المان های دیگر قرار بگیرد. به عنوان مثال وقتی یک اعلامیه کوکی در پایین وب سایت نشان داده می شود، این اعلان باید توسط همه بازدید کنندگان شما قابل خواندن باشد و نباید در پشت دکمه تماس با ما مخفی شود.

مثال دیگر پنجره های چت است. اگر وب سایت شما از قابلیت چت زنده برخوردار است، دکمه تماس نباید در جلوی فیلدی قرار گیرد که بازدید کنندگان متن خود را در آن وارد می کنند. بنابراین وقتی افراد پنجره چت را باز می کنند، دکمه باید کاملاً پشت آن قرار گیرد.

در قسمت Order تنظیمات پیشرفته افزونه Call Now Button می توانید مرتبه نمایش دکمه را مشخص کنید. هر چقدر که نوار لغزنده به Front نزدیک تر باشد، دکمه جلوتر از بقیه المان های صفحه نشان داده می شود.

پس از اعمال تنظیمات مورد نظر خود روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

جمع بندی

افزودن دکمه تماس با ما به سایت وردپرس یک ترفند ساده است که می تواند به شما در بهبود نرخ تبدیل کمک کند و باعث می شود مشتریان راحت تر با شما ارتباط برقرار کنند. از طرف دیگر، افزونه Call Now Button تنظیمات بسیار ساده ای دارد. کافی است افزونه را نصب کنید. سپس دکمه را فعال کرده و شماره تلفن خود را اضافه کنید و مکان و استایل دکمه خود را سفارشی سازی نمایید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Call Now Button
صفحه افزونه Call Now Button

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *