افزونه ConvertKit و اتصال سرویس ایمیل مارکتینگ به وردپرس

ConvertKit

ConvertKit یکی از بهترین سرویس های ایمیل مارکتینگ وردپرس و یک پلتفرم قدرتمند برای وبلاگ نویسان حرفه ای، نویسندگان و ناشران است. این سرویس برای تولید کننده های آنلاین مانند بلاگرها، تولید کنندگان پادکست و یوتیوب بسیار مناسب می باشد. با استفاده از سرویس ConvertKit شما می توانید فرم های جذاب ایجاد کنید و ایمیل های سفارشی برای تک تک مشتریان ارسال کنید.

افزونه ConvertKit افزونه ای است که به شما کمک می کند این سرویس قدرتمند را به سایت وردپرس خود متصل کرده و مخاطب هدفمند بیشتری به وب سایت خود جذب کنید و محصولات بیشتری را به فروش برسانید.

با استفاده از این افزونه می توانید فرم های دریافت ایمیل کاربران را در هر نقطه ای از سایت خود قرار دهید و فرم جذب لید را در هر نوشته یا برگه سایت خود به صورت خودکار اضافه کنید.

اگر یک فرم پیش فرض را در صفحه تنظیمات انتخاب کنید، آن فرم در انتهای هر نوشته یا برگه در سراسر سایت شما جاسازی می شود. اگر می خواهید جاسازی فرم را خاموش کنید یا فرم دیگری را برای یک نوشته یا برگه خاص انتخاب کنید، می توانید این کار را در متا باکس ConvertKit در فرم ویرایش انجام دهید. همچنین با استفاده از کد کوتاه [convertkit] می توانید فرم پیش فرض را در وسط محتوای نوشته یا برگه وارد کنید.

در این مقاله افزونه ConvertKit را آموزش داده و نحوه استفاده از آن و اتصال سایت وردپرس به سرویس ConvertKit را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه ConvertKit و مدیریت ایمیل ها در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات » ConvertKit بروید. صفحه تنظیمات افزونه مشابه شکل زیر برای شما باز می شود.

ConvertKit

شما باید به اکانت ConvertKit خود متصل شده و کلید API را از آنجا کپی نمایید. تنها در این صورت است که افزونه می تواند به صورت امن به فرم های ConvertKit دسترسی پیدا کند.

اگر اکانت ConvertKit ندارید، ابتدا باید یک اکانت بسازید. برای این کار باید وارد سایت https://convertkit.com شده و روی دکمه Create a free account کلیک کنید.

ConvertKit

سپس مقداری اطلاعات مربوط به سایت خود پر کرده و در قسمت انتخاب CMS روی وردپرس کلیک کنید.

ConvertKit

سپس آدرس ایمیل و پسورد دلخواه خود را وارد کرده و چک باکس موجود در این قسمت را علامت بزنید.

ConvertKit

در انتها روی دکمه Get started کلیک کنید.

صفحه داشبورد ConvertKit برای شما باز می شود. روی پنجره کشویی موجود در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کرده و گزینه Account Settings را انتخاب کنید.

ConvertKit

در صفحه باز شده، می توانید Key API و API Secret را با کلیک کردن بر روی لینک Show مشاهده کنید.

ConvertKit

به صفحه تنظیمات افزونه بازگردید و API Key و API Secret را یک به یک کپی کرده و در قسمت های مربوطه پیست کنید.

سپس روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

تنظیم فرم پیش فرض

قیل از تنظیم فرم پیش فرض باید در اکانت ConvertKit یک فرم یا صفحه فرود بسازید. برای این کار روی تب Landing pages & forms کلیک کنید. سپس فرم یا صفحه فرود را انتخاب کرده و اقدام به ساخت کنید.

ConvertKit

حال به صفحه تنظیمات افزونه بازگردید. در صفحه تنظیمات افزونه می توانید یکی از فرم هایی که در اکانت ConvertKit خود ساخته اید را در پنجره کشویی موجود در قسمت های Default form (posts & pages) و Default form (محصولات) (اگر یک فروشگاه ووکامرس دارید)، انتخاب کنید تا به عنوان فرم پیش فرض برای تمام نوشته های شما عمل کند. این فرم در انتهای تمام نوشته های وبلاگ شما ظاهر می شود.

ConvertKit

اگر می خواهید فرم ها را به صورت دستی در سطح دسته یا در هر نوشته به صورت جداگانه وارد کنید، این گزینه را در حالت None قرار دهید.

اضافه کردن فرم پیش فرض برای دسته

اگر در پیشخوان وردپرس به مسیر نوشته ها » دسته ها بروید و دسته مورد نظر خود را به حالت ویرایش باز کنید، مشاهده می کنید که یک باکس برای اختصاص فرم ConvertKit به تمام نوشته ها در این دسته وجود دارد.

ConvertKit

فرمی که در صفحه دسته ها در قسمت ConvertKit Form انتخاب می کنید، فرم پیش فرض انتخاب شده در صفحه تنظیمات افزونه را بازنویسی می کند.

توجه داشته باشید که فقط یک فرم نشان داده می شود. بنابراین اگر یک نوشته دارای چندین دسته باشد و هرکدام از این دسته ها دارای فرم اختصاصی باشند، فرم جدیدترین دسته نمایش داده خواهد شد.

برای نمایش این موضوع ممکن است نیاز به پشتیبانی قالب از این ویژگی باشد.

افزودن فرم به نوشته ها به صورت تکی

در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » همه نوشته ها بروید و نوشته مورد نظر خود را به حالت ویرایش باز کنید. مشاهده می کنید که یک باکس جدید در زیر ویرایشگر محتوا برای افزونه ConvertKit اضافه شده است.

ConvertKit

هر فرمی که در قسمت Form انتخاب شود، فرم دسته و تنظیمات پیش فرض در صفحه تنظیمات افزونه را بازنویسی می کند.

شما می توانید فرم ConvertKit مورد نظر خود را در این قسمت انتخاب کنید. فرم انتخاب شده تنها در این نوشته نشان داده می شود. اگر نمی خواهید این نوشته دارای فرم باشد، “None” را انتخاب کنید.

در هر زمان می توانید “Default” را انتخاب کنید تا از فرم پیش فرض انتخاب شده در صفحه تنظیمات افزونه استفاده شود.

برچسب زدن به بازدید کنندگان وب سایت

هنگامی که بازدیدکنندگان شما از یک صفحه خاص بازدید می کنند، می توانید به مشترکان خود برچسب اضافه کنید و محتوا را براساس برچسبی که مشترک دارد، در صفحات خود نمایش دهید.

برای فعال کردن محتوای سفارشی، وارد حساب ConvertKit خود شوید و به قسمت تنظیمات ایمیل بروید و گزینه “Add subscriber_id parameter in email links” را فعال کنید.

ConvertKit

فعال کردن این گزینه باعث می شود که مطمئن شوید مشترکین موجود که از طریق ایمیل کلیک می کنند، به عنوان مشترک شناخته می شوند.

بازدیدکنندگانی که از طریق یک فرم در وب سایت شما مشترک می شوند، به صورت خودکار به عنوان مشترک شناخته می شوند.

شما می توانید به بازدید کنندگان خود بر اساس صفحاتی که در سایت شما مشاهده می کنند، برچسب بزنید.

در صفحه ویرایشگر نوشته یا برگه، در متاباکس ConvertKit گزینه Add a Tag را مشابه تصویر زیر مشاهده می کنید.

ConvertKit

از پنجره کشویی موجود در این قسمت، یک برچسب برای بازدید کنندگان این صفحه انتخاب کنید. اگر بازدید کننده کوکی “ck_subscriber_id” داشته باشد و از صفحه بازدید کند، برچسب انتخاب شده به پروفایل آنها در ConvertKit اضافه می شود.

اضافه کردن ابزارک فرم  ConvertKit

شما می توانید ابزارک فرم ConvertKit را به نوار کناری سایت خود یا هرجای دیگری که بخواهید، فقط با کشیدن و رها کردن اضافه کنید.

کافی است در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » ابزارک ها بروید. سپس ابزارک ConvertKit Form را انتخاب کرده و در نوار کناری مورد نظر خود قرار دهید.

ConvertKit

با استفاده از افزونه ConvertKit به راحتی می توانید برای هر نوشته فرم مربوطه اش را انتخاب کرده و به نوار کناری سایت اضافه کنید. مثلا:

  • هنگام نوشتن در مورد طراحی، فرمی را انتخاب کنید که یک دنباله طراحی را به تمام مشترکین ارائه می دهد.
  • هنگام نوشتن در مورد بازاریابی ایمیل ، فرمی را انتخاب کنید که توالی افزایش نرخ تبدیل را به شما نشان می دهد.

این افزونه، همراه با حساب ConvertKit، بهترین راه برای جذب مشترکین با استفاده از فرم های مربوط به هر نوشته است.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه ConvertKit
صفحه افزونه ConvertKit

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه WooCommerce

آموزش افزونه ووکامرس WooCommerce برای ساخت فروشگاه اینترنتی

ووکامرس (WooCommerce) یک افزونه رایگان وردپرس است که قابلیت های ای کامرس یا تجارت الکترونیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *