Display Posts افزونه نمایش آخرین نوشته ها در وردپرس

Display Posts

اگر می خواهید بدون داشتن دانش PHP یا ویرایش فایل های قالب، لیست نوشته های سایت وردپرس خود را نمایش دهید، افزونه Display Posts با نام قبلی Display Posts Shortcode به شما کمک می کند.

این افزونه یک شورت کد در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده از آن می توانید لیست نوشته های سایت وردپرس خود را در نوشته ها، برگه ها، سایدبار و دیگر نواحی ابزارک های سایت وردپرس نمایش داده و از آرگومان ها برای نمایش دسته ها و برچسب های خاص، نوع خاصی از پست ها و بسیاری امکانات دیگر استفاده کنید.

دلایل زیادی برای استفاده از افزونه Display Posts Shortcodes وجود که برخی از آنها عبارتند از:

  • وقتی بخواهید لیست کوتاهی از پست ها را در صفحه اصلی خود نشان دهید و گزینه نمایش پست های شاخص یا بخشی از قالب شما نیست یا پست ها همانطور که می خواهید نمایش داده نمی شوند.
  • وقتی می خواهید یک صفحه نویسندگان با معرفی آنها و تعدادی از جدیدترین آثار منتشر شده توسط آنها در سایت خود ایجاد کنید.
  • وقتی می خواهید پست های خاصی مانند اطلاعیه ها را در یک صفحه هایلایت کنید.
  • وقتی می خواهید لیست خاصی از پست ها را در سایدبار یا فوتر سایت خود اضافه کنید.
  • و بسیاری موارد دیگر

افزونه های دیگری نیز در وردپرس وجود دارند که با استفاده از آنها می توانید لیست آخرین نوشته ها یا نوشته های محبوب خود را در میان سایر نوشته ها یا در سایدبار سایت نمایش دهید. برای مشاهده این افزونه ها مقاله بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب محبوب وردپرس مراجعه کنید.

در این مقاله افزونه Display Posts Shortcode را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه Display Posts Shortcode و نمایش آخرین نوشته ها در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، نوشته، برگه یا ابزارک متنی که می خواهید لیست نوشته های شما در آن نمایش داده شود را به حالت ویرایش باز کنید یا یک نوشته یا برگه جدید بسازید.

شورت کد زیر را در نوشته یا برگه قرار دهید.

[display-posts]

توجه داشته باشید که در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس باید از بلوک کد کوتاه برای این کار استفاده کنید.

افزونه Display Posts به صورت پیش فرض لیستی از 10 پست اخیر را با فرمت لیست نامرتب (unordered list) نمایش می دهد. شما می توانید تعداد نوشته های نمایش داده شده، استایل، المان های نوشته هایی که می خواهید در لیست نمایش داده شوند (مانند عنوان، تصویر شاخص، گزیده ها و غیره) و بسیاری موارد دیگر را شخصی سازی کنید.

برای شخصی سازی نحوه نمایش آخرین پست ها باید از آرگومان ها استفاده کنید.

در ادامه آموزش متداول ترین آرگومان هایی که می توانید در شورت کد استفاده کنید را همراه با مثال معرفی می کنیم.

author: برای مشخص کردن نویسنده نوشته یا هر نوع پستی از author استفاده کنید. به عنوان مثال:

[display-posts author="bill"]

category: با استفاده از آرگومان category می توانید نوشته های یک دسته (یا لیستی از دسته ها که با کاما از یکدیگر جدا شده اند) را نشان دهید. شما باید از نامک دسته استفاده کنید. به عنوان مثال:

[display-posts category="news,best-articles"]

date_format: وقتی include_date در حالت true باشد، افزونه Display Posts با استفاده از این آرگومان به شما امکان می دهد فرمت تاریخ را مشخص کنید. فرمت تاریخ در حالت پیش فرض (n/j/Y) است. شما می توانید این فرمت را تغییر دهید به عنوان مثال:

[display-posts include_date="true" date_format="F j, Y"]

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع فرمت های تاریخ در وردپرس به https://wordpress.org/support/article/formatting-date-and-time/ مراجعه کنید.

id: اگر شناسه پست هایی که می خواهید نمایش داده شود را می دانید، با استفاده از آرگومان id می توانید id نوشته (یا چندین نوشته) را برای نمایش وارد کنید. به عنوان مثال

[display-posts id="9, 10"]

image_size: اگر نوشته شما دارای تصویر شاخص است، با استفاده از این آرگومان می توانید یک اندازه برای تصویر شاخص انتخاب کنید. image_size می تواند thumbnail، medium یا large باشد. به عنوان مثال

[display-posts image_size="thumbnail"]

اگر از قالبی استفاده می کنید که از گزینه های محتوا پشتیبانی می کند و به گونه ای تنظیم شده است که تصاویر برجسته را در برگه ها نشان ندهد ، آرگومان image_size نیز تاثیری در کد کوتاه مورد استفاده در یک برگه نخواهد داشت.

include_content: اگر از این آرگومان استفاده کنید، کل محتوای پست بعد از عنوان نمایش داده می شود. به عنوان مثال

[display-posts include_content="true"]

include_date: اگر این آرگومان در حالت true باشد، افزونه Display Posts تاریخ انتشار پست را بعد از عنوان پست نمایش می دهد. فرمت پیش فرض به صورت (7/30/12) است اما با استفاده از پارامتر date_format قابل تغییر است.

[display-posts include_date="true"]

include_excerpt: با استفاده از این آرگومان می توانید خلاصه نوشته را بعد از عنوان نمایش دهید.

[display-posts include_excerpt="true"]

offset: تعداد پست هایی که باید از آنها عبور شود را می توانید با استفاده از این آرگومان مشخص کنید.

[display-posts offset="3"]

order: با استفاده از این آرگومان می توانید مشخص کنید که می خواهید پست ها از آخر به اول (DESC) یا از اول به آخر (ASC) نمایش داده شود. حالت پیش فرض DESC است.

[display-posts order="ASC"]

orderby: با این آرگومان می توانید مشخص کنید که پست ها بر چه اساسی مرتب شوند. گزینه پیش فرض date است یعنی پست ها براساس تاریخ انتشار مرتب می شوند.

[display-posts orderby="title"]

portfolio_type: اگر از نوع پست پورتفولیو استفاده می کنید، افزونه Display Posts از این آرگومان برای گرفتن آیتم ها از یک نوع خاص پورتفولیو استفاده می کند.

post_parent: با استفاده از این آرگومان می توانید پست هایی که فرزند پست خاصی هستند را نمایش دهید. همچنین می توانید یک ID یا ‘current’ را مشخص کنید که فرزندان صفحه فعلی را نمایش می دهد.

[display-posts post_type="page" post_parent="8"]

post_status: با استفاده از این آرگومان می توانید پست های مربوط به یک وضعیت خاص را نمایش دهید. حالت پیش فرض پست های منتشر شده است.

[display-posts post_status="publish, draft"]

post_type: نوع پست مورد نظر خود را مشخص کنید. شما می توانید از یکی از پست های پیش فرض (نوشته یا برگه) استفاده کنید. حالت پیش فرض post است.

[display-posts post_type="page"]

posts_per_page: تعداد پست هایی که در هر صفحه نمایش داده می شود را با این آرگومان شخصی سازی کنید. حالت پیش فرض 10 است.

[display-posts posts_per_page="5"]

tag: نامک برچسب را در این آرگومان وارد کنید تا تنها پست هایی که دارای این برچسب هستند نمایش داده شوند.

[display-posts tag="tag1, tag2"]

taxonomy, tax_term و  tax_operator: از این پارامترها برای انجام درخواست های طبقه بندی پیشرفته استفاده کنید. از taxonomy برای انتخاب طبقه بندی مورد نظر خود، از tax_term برای نامک ترمی که می خواهید شامل شود و از tax_operator برای تغییر نحوه استفاده کوئری ها از ترم ها استفاده کنید.

wrapper: با استفاده از این آرگومان، افزونه Display Posts به شما امکان می دهد نوع HTML ی که می خواهید برای نمایش لیست ها از آن استفاده شود را انتخاب کنید. شما می توانید از unordered list (ul) و ordered list (ol) استفاده کنید. همچنین می توانید از div نیز استفاده کنید. آرگومان پیش فرض ul است.

[display-posts wrapper="ol"]

نمونه ای از شورت کدهای نمایش لیست آخرین نوشته ها

شما می توانید ترکیبی از آرگومان های فوق را برای نمایش لیست آخرین نوشته ها استفاده کنید. برخی از متداول ترین شورت کد هایی که برای نمایش نوشته ها استفاده می شود عبارتند از:

بسیاری افراد مایل هستند لیست نوشته ها را با عنوان، خلاصه و تصویر بندانگشتی نمایش دهند. شورت کد مورد استفاده برای این نحوه نمایش به صورت زیر است:

[display-posts include_excerpt="true" image_size="thumbnail" wrapper="div"]

آرگومان wrapper=”div” باعث می شود نوشته های نمایش داده شده فرمت لیست نداشته باشند.

با استفاده از شورت کد زیر، افزونه Display Posts بیست تا از آخرین نوشته هایی که دارای برچسب advanced هستند را نمایش می دهد.

[display-posts tag="advanced" posts_per_page="20"]

شورت کد زیر 10 تا از آخرین نوشته هایی که دارای برچسب advanced هستند را با تصویر نوشته ها در سایز بندانگشتی نمایش می دهد.

[display-posts tag="advanced" image_size="thumbnail"]

شورت کد زیر تمام پست هایی که در دسته Must Read قرار دارند را به ترتیب حروف الفبا، با تاریخ پیوست شده در انتها لیست می کند.

[display-posts category="must-read" posts_per_page="-1" include_date="true" order="ASC" orderby="title"]

آرگومان posts_per_page=”-1″ باعث می شود تمام پست های آن دسته نمایش داده شود.

به همین ترتیب می توانید هر ترکیبی که مورد نظر شما است و با نیازهای سایت شما هماهنگی دارد را ایجاد کنید.

امیدواریم از این آموزش بهره لازم را برده باشید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Display Posts
صفحه افزونه Display Posts

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه WP Smush

آموزش افزونه WP Smush و بهینه سازی تصاویر وردپرس

یکی از بهترین راه ها برای افزایش سرعت وردپرس این است که حجم تصاویر سایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *