DW Question & Answer ساخت انجمن در قالب پرسش و پاسخ وردپرس

DW Question & Answer

اگر می خواهید یک بخش پرسش و پاسخ پویا و تعاملی به سایت خود اضافه کنید، افزونه DW Question and Answer برای این کار بسیار مناسب است. این افزونه یکی از بهترین افزونه های انجمن ساز وردپرس است که به شما کمک می کند یک انجمن ساده در قالب پرسش و پاسخ در سایت وردپرسی خود ایجاد کنید.

دلایل زیادی وجود دارد که بخواهید سامانه پرسش و پاسخ به سایت وردپرسی خود اضافه کنید. مانند اینکه بخواهید یک جامعه برای برند تجاری تان ایجاد کنید یا برای مشتریان محصولات و خدماتتان پشتیبانی فراهم کنید.

در حالیکه ساخت سوالات متداول (FAQ) در وردپرس و ایجاد یک صفحه استاتیک برای آن می تواند منبع بسیار خوبی برای بازدیدکنندگان شما باشد، یک بخش پرسش و پاسخ کاربر محور می تواند فروشگاه شما را به سطح بالاتری برساند.

با استفاده از افزونه رایگان DW Question and Answer می توانید فضایی در سایت خود ایجاد کنید که بازدیدکنندگان بتوانند سوال های خود را پرسیده و شما یا سایر بازدیدکنندگان به سوال های آنها پاسخ دهید.

این افزونه به بازدید کنندگان شما اجازه می دهد به پاسخ ها رأی دهند. به این ترتیب سؤال کننده می تواند بفهمد بهترین راه حل مسئله چیست. همچنین کاربران می توانند به جای اینکه تنها یک پاسخ ساده ارائه دهند، کامنت ارسال کنند تا به روشن شدن نکات و ایجاد بحث کمک نمایند.

در کل اگر می خواهید یک بخش پرسش و پاسخ پویا ، ایجاد شده توسط کاربر را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید ،DW Question and Answer انتخاب خوبی است.

در این مقاله افزونه DW Question and Answer را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را آموزش می دهیم.

افزونه DW Question and Answer و افزودن پرسش و پاسخ پویا به وردپرس

ابتدا افزونه را مانند هر افزونه دیگری از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. به محض فعال سازی، افزونه دو برگه جدید به وب سایت شما اضافه می کند. یک برگه مربوط به سوالات ارسال شده و پاسخ های آنها است و برگه دیگر شامل فرم ارسال پرسش است.

برای مشاهده دو برگه در پیشخوان وردپرس به مسیر برگه ها » همه برگه ها بروید. مشاهده می کنید دو برگه جدید “پرسیدن سوال جدید” و “صفحه اصلی سوالات” به برگه های سایت وردپرس شما اضافه شده است.

DW Question & Answer

اگر برگه “پرسیدن سوال جدید” را باز کنید، مشاهده می کنید که شورت کد زیر در آن قرار دارد.

[dwqa-submit-question-form]
DW Question & Answer

این شورت کد مربوط به فرم ارسال پرسش جدید است.

اگر برگه ” صفحه اصلی سوالات” را باز کنید، شورت کد زیر را مشاهده می کنید.

 [dwqa-list-questions]
DW Question & Answer

این شورت کد مربوط به لیست پرسش ها است.

شما می توانید این دو شورت کد را کپی کرده و در هر جایی از سایت خود که می خواهید فرم ارسال پرسش و/یا لیست پرسش ها نمایش داده شود، قرار دهید.

اکنون بازدید کنندگان سایت شما می توانند پرسش های خود را ارسال کنند. شما و سایر بازدید کنندگان وب سایت نیز می توانید پاسخ پرسش ها را ارسال کنید، نظر بگذارید و قبل از اینکه یک پاسخ برنده اعلام شود به آنها رأی دهید.

شما می توانید تنظیمات افزونه DW Question and Answer را طبق نیازهای سایت خود سفارشی سازی کنید. در ادامه آموزش به بررسی نحوه پیکربندی تنظیمات افزونه می پردازیم.

تنظیمات افزونه DW Question and Answer

برای دسترسی به صفحه تنظیمات افزونه، در پیشخوان وردپرس به مسیر سوالات » تنظیمات بروید.

صفحه تنظیمات افزونه از چند تب مختلف تشکیل شده است. در هر تب می توانید بخشی از تنظیمات را انجام دهید.

تنظیمات اصلی

اولین تبی که در صفحه تنظمیات مشاهده می کنید، تب اصلی است. در این تب می توانید تنظیمات مختلفی را پیکربندی کنید که در ادامه به بررسی قسمت های مختلف آن خواهیم پرداخت.

تنظمیات صفحه

DW Question & Answer

اگر برگه ای را که افزونه به صورت خودکار در اولین فعال سازی افزونه ایجاد کرده است، پاک کرده اید. در این قسمت می توانید آن را مجدداً بسازید. کافی است برگه مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی دکمه ذخیره کلیک کنید. شورت کد به صورت خودکار به برگه اضافه می شود.

تنظیمات سوال و پاسخ

DW Question & Answer

افزونه DW Question and Answer تنظمیات ساده ای را برای بخش پرسش و پاسخ قرار داده است.

تنظمیات نظرسنجی و Akismet

DW Question & Answer

شما می توانید با فعال کردن چک باکس موجود در قسمت تنظیمات نظرسنجی، به افراد ناشناس اجازه دهید تا به پرسش ها رأی دهند. همچنین افزونه DW Question and Answer با افزونه Akismet ادغام شده است تا به شما در مسدود کردن کامنت های اسپم در صفحه انجمن کمک کند.

تنظیمات بسته شدن خودکار

DW Question & Answer

اگر می خواهید پس از سپری شدن مدت زمان معینی، وضعیت پرسش به صورت خودکار به حالت بسته تغییر پیدا کند، می توانید چک باکس موجود در این قسمت را فعال کرده و در باکس زیر آن مدت زمان مدنظر خود را وارد کنید.

تنظیمات کپچا

DW Question & Answer

نسخه رایگان افزونه DW Question and Answer تنها از کپچای پیش فرض پشتیبانی می کند. اگر می خواهید Google captcha داشته باشید باید نسخه Pro افزونه را خریداری کنید. اما اگر می خواهید به  DWQA Captcha دسترسی داشته باشید، خرید افزودنی Captcha نسخه رایگان کافی است. در زیرمنوی “برنامه های افزودنی” می توانید این افزودنی را همراه با 4 افزودنی دیگر که برای نسخه رایگان ارائه شده، مشاهده کنید.

تنظیمات پیوند

DW Question & Answer

افزونه DW Question and Answer به شما امکان می دهد برای پایه لیست سوالات، پایه دسته بندی سوالات و برچسب سوالات، پیوندهای یکتا تنظیم کنید.در صورتی که این قسمت ها را خالی بگذارید از تنظیمات پیش فرض استفاده می شود.

پس از اعمال تغییرات مورد نظر خود روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

افزونه DW Question and Answer به شما اجازه می دهد تا اعلان های ایمیل ارسال شده به مدیر و کاربران را هنگام دریافت پرسش ها، پاسخ ها و کامنت های جدید، تنظیم کنید. تمامی این تنظیمات را می توانید در تب ایمیل انجام دهید. در ادامه آموزش به بررسی این تب می پردازیم.

تنظیمات اعلان های ایمیل در افزونه DW Question and Answer

با کلیک بر روی تب ایمیل، صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

DW Question & Answer

این صفحه مربوط به تنظیمات ایمیل است.

افزونه DW Question and Answer سه قالب ایمیل شامل اطلاعیه های جدید، اطلاعیه های جدید پاسخ و اعلان های دیدگاه جدید را ارئه می دهد که می توانید لینک آنها را در بالای صفحه مشاهده کنید. با کلیک روی هر لینک می توانید قالب مربوط به آن را مشاهده کنید.

افزونه DW Question and Answer یک استایل ساده و زیبا برای ایمیل های شما ارائه می دهد. کافی است در قسمت تنظیمات ایمیل، لوگو سایت خود را اضافه کنید و محتوای اعلان های ایمیل را به دلخواه خود ویرایش نموده و شخصی سازی کنید.

به عنوان مثال برای قالب “اطلاعیه های جدید” می توانید تنظیمات ایمیل را به صورت زیر پیکربندی کرده و فارسی سازی کنید.

DW Question & Answer

به همین ترتیب برای باقی قالب ها می توانید تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید.

در پایان روی دکمه “ذخیره تمام تغییرات” کلیک کنید.

تنظیمات مجوزها

آخرین تب در صفحه تنظیمات افزونه DW Question and Answer ، تب مجوزها است.

بخش تنظیمات مجوز به شما امکان می دهد کنترل کنید که چه کسی و چگونه می تواند با صفحه پرسش و پاسخ شما ارتباط برقرار کند.

DW Question & Answer

در این بخش می توانید به کاربر اجازه دهید تا بتواند پرسش، پاسخ یا کامنت را ویرایش، حذف، ارسال و مشاهده کند. پیکربندی این بخش بسیار ساده است.

پس از اعمال تنظیمات مورد نظر خود روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

افزونه DW Question and Answer یک افزونه ساده است که استفاده از آن بسیار آسان می باشد. اگر می خواهید یک منبع پویا در سایت وردپرسی خود ایجاد کنید که بازدیدکنندگان بتوانند با یکدیگر تعامل داشته باشند، از یکدیگر یاد بگیرند، در مورد محصولات یا خدمات شما اطلاعات بیشتری کسب کنند و یا حتی مصاحبه و نظرسنجی انجام دهند، افزونه DW Question and Answer انتخاب مناسبی است.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

افزونه چت آنلاین WP-Live Chat by 3CX

افزونه چت آنلاین WP-Live Chat by 3CX وردپرس

جستجو در فضای اینترنت و گشت و گذار در سایت های مختلف می تواند کاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *