افزونه Dynamic Featured Image و نمایش چند تصویر شاخص در وردپرس

Dynamic Featured Image

تصویر شاخص یا تصویر بندانگشتی تصویری است که در کنار عنوان نوشته های شما در صفحه اصلی و صفحات آرشیو نشان داده می شود و بخش مهمی از نوشته ها و برگه های وردپرس را تشکیل می دهد. تصویر شاخص چند گزینه ارزشمند مرتبط با SED را ارائه می دهد که می تواند محتوای شما را ارتقا داده و رتبه سایت شما را در نتایج جستجو بهبود دهد. اما اگر بخواهید چند تصویر شاخص را برای نوشته ها و برگه های سایت وردپرس خود تنظیم کنید به افزونه نیاز دارید. افزونه Dynamic Featured Image این امکان را برای شما فراهم می کند.

در مقاله تصویر شاخص در وردپرس چیست و معرفی افزونه ها به صورت مفصل درباره تصویر شاخص در وردپرس و نحوه قرار دادن آن در نوشته ها و برگه های وردپرس صحبت کردیم و افزونه هایی که قدرت شما در مدیریت تصاویر شاخص سایت وردپرس تان افزایش می دهند را معرفی کردیم.

وردپرس به صورت پیش فرض به شما اجازه نمی دهد که بیش از یک تصویر شاخص را به هر نوشته یا برگه  اختصاص دهید. برای انجام این کار باید به قالب فعال سایت وردپرس خود کد اضافه کنید. اکثر کاربران با اضافه کردن کد به وب سایت شان راحت نیستند. بنابراین بهترین کار استفاده از افزونه است.

افزونه  Dynamic Featured Image به شما امکان می دهد که به راحتی چند عکس شاخص و چند قابلیت تصویر بند انگشتی را به راحتی به تمام نوشته ها، برگه ها و حتی انواع پست های سفارشی خود اضافه کنید.

این پلاگین بسیار سبک وزن است و نصب، فعال سازی، راه اندازی و استفاده از آن ساده است. افزونه Dynamic Featured Image یک رابط اضافی در نوشته ها و برگه های سایت وردپرس شما اضافه می کند که با استفاده از آن می توانید هر تعداد تصویر شاخص که می خواهید را اضافه کنید. شاید مهمترین مسئله این واقعیت باشد که شما می توانید همه این کارها را بدون نیاز به افزودن کد به وب سایت خود انجام دهید.

در این مقاله افزونه Dynamic Featured Image را آموزش داده و نحوه استفاده از آن را بررسی می کنیم.

آموزش افزونه Dynamic Featured Image و اضافه کردن چند تصویر شاخص در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه، منوی جدیدی در نوار کناری سمت راست پیشخوان وردپرس خود مشاهده نخواهید کرد. زیرا پلاگین Dynamic Featured Image باکس های عملکرد را مستقیماً به نوشته ها و برگه های شما اضافه می کند.

اضافه کردن تصویر شاخص پویا به نوشته ها و برگه های وردپرس

اکنون که افزونه Dynamic Featured Image را در وب سایت خود نصب کرده اید، وقت آن است که چند تصویر شاخص را به یک نوشته یا برگه اضافه کنید.

برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر نوشته ها » افزودن نوشته (برگه ها » افزودن) بروید و یک نوشته یا برگه جدید بسازید. همینطور می توانید یکی از نوشته ها یا برگه های سایت وردپرس خود را به حالت ویرایش باز کنید.

عنوان و محتوای نوشته را وارد کنید. برای وارد کردن تصویر شاخص طبق معمول از متاباکس تصویر شاخص موجود در سایدبار سمت چپ صفحه استفاده کنید.

Dynamic Featured Image

پس از اینکه تصویر شاخص را انتخاب کردید، برای انتخاب تصویر شاخص دوم، در سایدبار سمت چپ صفحه به سمت پایین اسکرول کنید تا متاباکس Featured Image 2 را مشاهده کنید. این متاباکس پس از نصب و فعال سازی افزونه Dynamic Featured Image اضافه خواهد شد.

Dynamic Featured Image

در این قسمت می توانید یک تصویر شاخص پویای دیگر اضافه کنید.

برای افزودن یک تصویر شاخص پویا کافی است روی باکس کلیک کنید.

کتابخانه رسانه وردپرس شما به طور خودکار باز می شود و می توانید تصویر شاخص مورد نظر خود را انتخاب کنید یا یک تصویر جدید آپلود کنید.

Dynamic Featured Image

وقتی انتخاب خود را انجام دادید، روی دکمه آبی رنگ Set Featured Image در باکس کتابخانه رسانه خود کلیک کنید تا افزونه Dynamic Featured Image فایل را به نوشته شما اضافه کند.

اگر می خواهید تصاویر بیشتری اضافه کنید، کافی است روی آیکون آبی “+” که در کنار باکس وارد کردن تصویر شاخص دوم قرار دارد، کلیک کنید. شما می توانید هر چند بار که لازم است روی این آیکون کلیک کرده و به همان تعداد دلخواه تصویر شاخص پویا اضافه کنید.

حال شما تصاویر شاخص پویا را به اولین نوشته خود اضافه کرده اید. می توانید این روند را برای هر نوشته یا برگه دیگری تکرار کنید.

جمع بندی

افزونه Dynamic Featured Image به شما این امکان را می دهد که چند تصویر شاخص را به هر نوشته، برگه یا پست سفارشی در سایت خود اضافه کنید. همچنین این امکان را برای قابلیت های قالب و سایر پلاگین ها فراهم می کند تا از این تصاویر برای موارد مختلف استفاده کنند.

این کار قبلاً باید با افزودن کد خاصی به وب سایت شما انجام می شد. از آنجا که بسیاری از کاربران وردپرس توسعه دهنده نیستند، یک روش بهتر، کارآمدتر و آسان تر استفاده از افزونه Dynamic Featured Image است. با چند کلیک ساده می توانید بلافاصله شروع به اضافه کردن چند عکس شاخص پویا به تمام نوشته ها و برگه های سایت وردپرس خود کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Dynamic Featured Image
صفحه افزونه Dynamic Featured Image
4.5/5 - (2 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *