Easy Updates Manager افزونه مدیریت آپدیت های وردپرس

Easy Updates Manager

Easy Updates Manager یک افزونه سبک و در عین حال قدرتمند است که به شما امکان می دهد انواع به روزرسانی ها را در سایت وردپرس خود یا در WordPress Multisite مدیریت کنید. همانطور که می دانید یکی از اولین اقدامات برای افزایش امنیت وردپرس به روز نگهداشتن قالب، افزونه ها و هسته وردپرس است. وظیفه مهمی که به راحتی می تواند فراموش شود.

اما افزونه Easy Updates Manager به شما امکان می دهد سایت وردپرس خود را به صورت خودکار آپدیت کنید. با استفاده از این افزونه رایگان که اخیراً توسط UpdraftPlus  خریداری شده است می توانید تمام به روزرسانی های سایت خود شامل موارد زیر را پیکربندی کنید:

  • به روزرسانی های هسته اصلی وردپرس
  • به روزرسانی های افزونه ها، از جمله تنظیمات مختلف برای افزونه های مختلف
  • به روزرسانی قالب ، از جمله تنظیمات مختلف برای قالب های مختلف

افزونه Easy Updates Manager از افزونه های به روزرسانی خودکار وردپرس بوده و تنظیمات زیادی دارد که با استفاده از آنها می توانید پیکربندی های مورد نیاز خود را اعمال کنید و یک انتخاب بدیهی برای کسانی است که می خواهند کنترل به روزرسانی های وب سایت خود را در دست بگیرند.

در این مقاله افزونه Easy Updates Manager را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را آموزش می دهیم.

آموزش افزونه Easy Updates Manager و مدیریت به روزرسانی های وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر پیشخوان » Updates Options بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

Easy Updates Manager

صفحه تنظیمات افزونه Easy Updates Manager از پنج تب مختلف تشکیل شده است که باعث می شود تنظیمات آن بسیار ساده و سرراست شود. این تب ها عبارتند از:

  • General – تنظیمات عمومی افزونه مانند به روزرسانی های خودکار را پیکربندی می کند.
  • Plugins- آپدیت خودکار افزونه های نصب شده در سایت وردپرس را روشن یا خاموش می کند.
  • Themes – آپدیت خودکار قالب های نصب شده در سایت وردپرس را روشن یا خاموش می کند.
  • Logs- آپدیت های اخیر را نشان می دهد.
  • Advanced – تنظیمات پیشرفته مانند Force Updates و Resetting Options را پیکربندی می کند.

 در ادامه آموزش به بررسی تب های مختلف موجود در صفحه تنظیمات می پردازیم.

تنظیمات عمومی افزونه Easy Updates Manager

تب General برای پیکربندی نوع به روزرسانی هایی که می خواهید پیکربندی کنید مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید گزارش ها را فعال کنید ، به روزرسانی های خودکار را روشن یا خاموش کرده و گزینه های دیگری را نیز در اختیار داشته باشید.

Easy Updates Manager

در قسمت Quick configuration actions می توانید افزونه را پیکربندی سریع نمایید. برای فعال کردن به روزرسانی های خودکار با یک کلیک، کافی است روی دکمه “Auto Update Everything” کلیک کنید. پس از آن تمام قسمت های سایت وردپرس شما به صورت خودکار آپدیت می شود.

با کلیک بر روی دکمه WordPress default settings وردپرس مانند این عمل می کند که افزونه Easy Updates Manager نصب نشده است. تنها بروزرسانی های مینور هسته وردپرس، ترجمه ها و پچ های امنیتی به صورت خودکار بروزرسانی می شوند.

کلیک بر روی دکمه Disable Auto Updates باعث می شود آپدیت های خودکار برای هر چیزی غیرفعال شود و با کلیک بر روی دکمه Custom می توانید هر گزینه را به صورت جداگانه پیکربندی کنید.

شما می توانید با انتخاب گزینه ” Choose Per Plugin” یا ” Choose Per Theme” به روزرسانی خودکار خود را به صورت جداگانه برای هر قالب یا افزونه پیکربندی کنید. با انتخاب هر یک از گزینه های فوق می توانید نوع به روزرسانی را انتخاب کرده و حتی افزونه ها و قالب ها را در تب های مربوطه به صورت جداگانه پیکربندی کنید.

وردپرس به صورت پیش فرض ایمیل های اعلان بروزرسانی را به ایمیل ادمین سایت ارسال می کند. شما در قسمت Core notification e-mails می توانید این اعلان ها را غیرفعال کرده یا آدرس های ایمیل دیگری را اضافه کرده و آنها را با کاما از یکدیگر جدا کنید.

تنظیمات آپدیت خودکار افزونه ها

تب Plugins نشان می دهد که بروزرسانی خودکار کدام افزونه روشن یا خاموش است. همچنین بسته به تنظیماتی که پیکربندی کرده اید، وضعیت نصب و سایر اطلاعات را به شما نشان می دهد.

Easy Updates Manager

در این صفحه لیستی از تمام افزونه هایی که در سایت خود نصب کرده اید را مشاهده می کنید. شما می توانید آپدیت خودکار را برای هر افزونه فعال یا غیرفعال کنید. برای فعال کردن آپدیت خودکار کافی است دکمه Automatic Update که پایین هر افزونه قرار دارد را در حالت On قرار دهید.

تنظیمات آپدیت خودکار قالب ها

تب Themes نشان می دهد که بروزرسانی خودکار کدام قالب روشن یا خاموش است. همچنین بسته به تنظیماتی که پیکربندی کرده اید، وضعیت نصب و سایر اطلاعات را به شما نشان می دهد.

تنظیمات گزارش ها

در تب Logs می توانید آپدیت های اخیر را مشاهده کرده و آنها را پاک کنید.

Easy Updates Manager

تنظیمات پیشرفته افزونه Easy Updates Manager

تب Advanced به شما امکان می دهد تا آپدیت ها را اعمال کنید، گزینه ها را ریست کنید و کاربران را مستثنی نمایید.

در سمت راست این تب چند زیرتب مختلف را مشاهده می کنید.

Easy Updates Manager

در قسمت Exclude Users می توانید کاربران را از تنظیمات Easy Updates Manager  حذف کنید. کاربر حذف شده قادر به مشاهده رابط کاربری افزونه نخواهد بود.

Force automatic Updates سعی در به روزرسانی خودکار افزونه ها، هسته، قالب و ترجمه های شما دارد. این گزینه برای اشکال زدایی و بررسی اینکه به روزرسانی های خودکار مطابق با هدف کار می کنند، مفید است. وردپرس به طور پیش فرض هر 12 ساعت به روزرسانی را بررسی می کند. اجرای Force Updates باعث می شود آپدیت ها فوراً انجام پذیرد. با این کار هر افزونه و قالبی که آپدیت خودکار برای آن فعال شده است، مجبور به آپدیت شدن می شود.

Easy Updates Manager

بهتر است قبل از اقدام به آپدیت خودکار با افزونه UpdraftPlus اقدام به پشتیبان گیری از سایت وردپرس خود کنید.

اگر در نسخه پرمیوم افزونه حالت Safe Mode یا Delayed Updates را فعال کرده باشید ، این تنظیمات روی Force Updates و نحوه اجرای آن تأثیر می گذارد.

برخی کاربران مایل هستند گزینه Updates که بعد از نصب و فعال سازی افزونه در نوار مدیریت وردپرس نمایش داده می شود را غیرفعال کنند. برای این کار در قسمت Admin menu bar display روی دکمه Disable کلیک کنید.

Easy Updates Manager

در قسمت Reset options می توانید تمام گزینه ها را ریست کنید. به این ترتیب همه گزینه ها به گونه ای تنظیم می شوند که گویی افزونه را تازه نصب کرده اید. توجه داشته باشید که با این کار گزارش ها نیز پاک می شوند.

Easy Updates Manager

ریست گزینه ها اقدامی جدی است و نباید به راحتی از آن استفاده کرد. با این حال ، اگر می خواهید پیکربندی خود را مجدداً از اول شروع کنید می تواند مفید باشد.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Easy Updates Manager
صفحه افزونه Easy Updates Manager

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

Advanced iFrame

Advanced iFrame افزونه پیشرفته نمایش آی فریم در وردپرس

استفاده از iframe یکی از ساده ترین راه ها برای نمایش ایمن مطالب از وب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *