Invisible reCaptcha for WordPress افزونه کپچای نامرئی وردپرس

Invisible reCaptcha for WordPress

با رشد سریع جامعه وردپرس، وب سایت های وردپرس به یکی از جذاب ترین اهداف برای اسپم ها تبدیل شده اند. کارشناسان امنیتی با گذشت سالها روشهای مختلفی برای کنترل اسپم ارائه کرده اند که reCPTCHA نامرئی گوگل یکی از بهترین این تکنولوژی ها است. Invisible reCaptcha for WordPress افزونه ای است که با استفاده از آن می توانید ریکپچای نامرئی گوگل را به سایت وردپرس خود متصل کنید و گامی مهم در جهت افزایش امنیت وردپرس بردارید.

CAPTCHA در سال 1997 برای مبارزه با اسپم و تمایز قائل شدن بین انسانها و رباتها اختراع شد. اما CAPTCHA نتوانست در برابر فن آوری های مدرن مقاومت کند. ربات های جدید به سادگی از سد CAPTCHA عبور کرده و آن را به اصطلاح دور زدند. به همین دلیل CAPTCHA به مرور زمان پیچیده تر شد و پاسخ دادن به سوال های آن برای کاربران انسانی ناخوشایندتر گردید.

در جهت رفع این مشکل، گوگل سرویس reCAPTCHA نامرئی را برای کمک به کنترل اسپم در وب سایت ها معرفی کرد. این سرویس رایگان از تکنیک های آنالیز پیشرفته برای تشخیص بین انسان و ربات استفاده می کند. با استفاده از این سرویس وقتی سایت شما ترافیک شبه اسپم دریافت می کند، بدون اینکه بازدیدکنندگان شما مجبور به آزمایش های ناخوش آیند شوند، از آن مطلع می شوید.

در این مقاله ابتدا توضیح مختصری درباره  Google Invisible reCAPTCHA و اینکه چرا باید از آن استفاده کنید داده سپس افزونه Invisible reCaptcha for WordPress که یک افزونه قدرتمند برای اتصال این سرویس به وردپرس است را آموزش می دهیم.

 Google Invisible reCAPTCHA چیست و چرا باید از آن استفاده کنید؟

Invisible reCaptcha for WordPress

reCAPTCHA نامرئی سرویسی است که توسط گوگل ارائه شده و با استفاده از آن می توان بین ربات و انسان بدون نیاز به وارد کردن ورودی از طرف کاربران هنگامی که فرمی را در وب سایت شما ارسال می کنند، تمایز قائل شد.

این فناوری از یادگیری ماشین و یک موتور تحلیل ریسک بهبود یافته برای آنالیز رفتار مرور در وب استفاده می کند. بازدید کنندگان شما تنها زمانی نیاز به حل CAPTCHA دارند که الگوهای مرور آنها مشکوک به نظر برسد.

مالکان وب سایت های وردپرس با تهدیدات امنیتی زیادی روبرو هستند، از جمله آنها می توان به دیدگاه های هرزنامه، ثبت نام های جعلی خودکار و چندین بار تلاش برای ورود به سیستم اشاره کرد.

 CAPTCHA اصلی از بازدید کنندگان درخواست می کند که به یک سوال امنیتی پاسخ دهند و به این ترتیب با اسپم مقابله می کند. اما حل یک سوال چالشی می تواند برای بازدید کنندگان آزار دهنده باشد.

گوگل برای رفع این مشکل reCAPTCHA v2  را معرفی کرد که به بازدید کنندگان سایت اجازه می دهد برای اثبات اسپم نبودن خود تنها روی یک کادر تأیید “من ربات نیستم” کلیک کنند. اگرچه این ابزار مؤثر بود ، اما گوگل تصمیم گرفت روش محکم تری برای مهار اسپم ارائه دهد. به این ترتیب reCAPTCHA  نامرئی متولد شد.

reCAPTCHA نامرئی از یک سیستم امتیاز دهی داخلی برای شناسایی ترافیک اسپم در وب سایت شما استفاده می کند. ReCAPTCHA نامرئی می تواند فعالیت های کاربر مانند حرکات ماوس و تایپ کردن را پیگیری کرده و تفاوت بین انسان و ربات را تشخیص دهد. با استفاده از این سیستم کاربر باید ربات نبودن خود را تنها در موارد مشکوک ثابت کند.

 به این ترتیب شما می توانید مناسب ترین اقدام را برای وب سایت خود انتخاب کنید. به عنوان مثال می توانید برای لاگین کردن های دارای ریسک تأیید ایمیل قرار دهید. همچنین این روش باعث می شود تجربه کاربری بازدیدکنندگان با مطرح کردن سؤال های غیر ضروری CAPTCHA یا باکس های تأیید دچار مشکل نشود.

آموزش افزونه Invisible reCaptcha for WordPress و اتصال ReCAPTCHA نامرئی گوگل به وب سایت وردپرس

شما به راحتی با استفاده از افزونه Invisible reCaptcha for WordPress می توانید reCAPTCHA نامرئی گوگل را به وب سایت وردپرس خود متصل کنید.

این افزونه برای همه وب سایت های وردپرس از جمله سایت های ساده وردپرس ، فروشگاه های WooCommerce ، انجمن افزونه BuddyPress یا شبکه ای از Multisite ها ایده آل است.

برخی ویژگی های این افزونه عبارتند از:

 • حفاظت از فرم ورود در برابر حملات Brute Force
 • حفاظت از فرم ثبت نام
 • محافظت از فرم نظرات
 • محافظت از فرم فراموشی رمز عبور
 • محافظت از فرم بررسی محصول
 • حفاظت از فرم تنظیم مجدد رمز عبور
 • پشتیبانی از افزونه فرم تماس 7
 • پشتیبانی از Gravity Forms
 • reCaptcha نامرئی Ultra Community
 • BuddyPress نامرئی reCaptcha
 • هوک برای ادغام reCaptcha نامرئی با هر افزونه یا فرم سفارشی

در ادامه آموزش به شما نشان می دهیم که چگونه با استفاده از این افزونه قدرتمند Google Invisible reCAPTCHA را  با چند گام ساده به وب سایت وردپرس خود متصل کنید.

ابتدا افزونه Invisible reCaptcha for WordPress را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات » Invisible reCaptcha بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

Invisible reCaptcha for WordPress

در این صفحه نیاز به وارد کردن Site Key و Secret Key دارید. برای به دست آوردن این دو مقدار نیاز است که سایت خود را ثبت کنید. برای این کار به ترتیب زیر عمل کنید.

ابتدا وارد حساب کاربری گوگل خود شده سپس روی این لینک کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

Invisible reCaptcha for WordPress

در قسمت Label یک لیبل برای reCaptcha انتخاب کنید. این لیبل بعداً در پیدا کردن سایت به شما کمک می کند.

در قسمت reCAPTCHA type گزینه reCAPTCHA v2 را انتخاب کرده و از بین گزینه های نشان داده شده، Invisible reCAPTCHA badge را انتخاب کنید.

در قسمت Domain نام دامنه خود را وارد نمایید. دقت کنید که نام دامنه را درست و دقیق وارد کنید.

گزینه Accept the reCAPTCHA Terms of Service را تیک بزنید و روی دکمه Submit کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی دکمه Submit ، صفحه جدیدی برای شما باز می شود که Site Key و Secret Key در آن نمایش داده شده است.

Invisible reCaptcha for WordPress

کلیدهای فوق را کپی کرده و در تب تنظیمات افزونه در پیشخوان وردپرس پیست کنید.

Invisible reCaptcha for WordPress

افزونه Invisible reCaptcha for WordPress در تمام صفحاتی که reCAPTCHA را برای آنها فعال کرده اید، یک نشان نمایش می دهد. در قسمت Badge Position می توانید مکان نمایش نشان را مشخص کنید و در قسمت Badge Custom CSS می توانید کدهای CSS سفارشی برای استایل دهی نشان وارد کنید. این کدها تنها در صورتی که گزینه Inline را برای موقعیت نشان انتخاب کرده باشید، کار می کند.

روی دکمه ذخیره تغییرات در پایین صفحه کلیک کنید.

تنظیم مکان نمایش reCAPTCHA

حال که کلید سایت و کلید سری را در مکان مورد نظر قرار داده اید، وقت آن است مشخص کنید reCAPTCHA در کدام قسمت های سایت شما فعال باشد.

در قسمت سمت راست صفحه تنظیمات افزونه Invisible reCaptcha for WordPress چند تب مختلف را مشاهده می کنید. همانطور که گفته شد، این افزونه با افزونه WooCommerce و افزونه BuddyPress و فرم های تماس کاملاً سازگار است. تب یا تب های مورد نظر خود را انتخاب کرده و هر قسمتی که می خواهید reCAPTCHA در آنها فعال باشد را انتخاب کنید. هر تب دارای تنظیمات مخصوص به خود است که می توانید آنها را پیکربندی کنید.

به عنوان مثال با انتخاب گزینه WordPress می توانید reCAPTCHA نامرئی را در فرم ورود، ثبت نام، دیدگاه ها و فراموشی رمز عبور فعال کنید.

Invisible reCaptcha for WordPress

پس از اعمال تنظیمات مورد نظر خود، تغییرات را ذخیره کنید.

حال می توانید نشان reCAPTCHA را در هر قسمتی از سایت خود که فعال کرده اید، مشاهده کنید.

به عنوان مثال چون reCaptcha نامرئی را در صفحه ورود فعال کرده اید، اگر از سایت خارج شده و صفحه ورود به سیستم را مشاهده کنید، می بینید که نشان reCAPTCHA در پایین صفحه سمت راست ظاهر شده است.

Invisible reCaptcha for WordPress

به این ترتیب سایت وردپرس شما از اسپم های ناخواسته محافظت می شود. با استفاده از Google Invisible reCAPTCHA ، می توانید ترافیک اسپم را در وب سایت خود بدون اینکه بازدیدکننده واقعی را درگیر آن کنید، تشخیص دهید. این ابزار سایت وردپرس شما را برای مشاهده رفتار ربات ها در صفحات ثبت نام ، ورود به سیستم ، نظرات و فراموش کردن رمز عبور اسکن می کند.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد. دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Invisible reCaptcha
صفحه افزونه Invisible reCaptcha

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Subscribe to Comments Reloaded

آموزش افزونه Subscribe to Comments Reloaded و پاسخ دیدگاه وردپرس

یکی از مشکلات سیستم کامنت گذاری پیش فرض وردپرس این است که اگر کسی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *