LoginPress افزونه شخصی سازی صفحه ورود وردپرس

LoginPress

Custom Login Page Customizer | LoginPress افزونه ای است که توسط WPBrigade ساخته شده و گزینه های شخصی سازی بسیاری برای تغییر صفحه ورود به سیستم، صفحه ثبت نام و صفحه فراموش کردن رمز عبور دارد. شما می توانید ظاهر صفحه ورود به سیستم را کاملاً تغییر داده و حتی پیام های خطای ورود به سیستم، پیام های خطای فراموش کردن رمز عبور، پیام های خطای ثبت نام و بسیاری موارد دیگر را ویرایش کنید.

اگر یک سایت عضویت دارید یا سایتی دارید که افراد در آن پروفایل ایجاد می کنند، وارد سیستم شده و از آن خارج می شوند، این افزونه برای شما بسیار مفید است. همچنین در مقاله معرفی بهترین افزونه های مدیریت کاربر و محدودیت دسترسی وردپرس می توانید لیستی از افزونه های این دسته را مشاهده کنید.

افزونه LoginPress با استفاده از Customizer API ساخته می شود که برای پیش نمایش مستقیم هرگونه تغییر در طرح بندی های وردپرس مناسب است. بنابراین با این افزونه می توانید پیش نمایش تغییرات صفحه ورود خود را فوراً مشاهده کنید. کار با این افزونه سفارشی ساز صفحه ورود بسیار ساده است و به مهارت کدنویسی نیاز ندارد. کافیست برای هر المان در فرم ورود گزینه داشته باشید و در عرض چند ثانیه یک صفحه ورود سفارشی جدید ایجاد کنید.

در این مقاله افزونه LoginPress را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه LoginPress و سفارشی سازی صفحه ورود وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس زیرمنوی جدیدی به نام LoginPress اضافه می شود. با کلیک بر روی این زیرمنو صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

LoginPress

اگر می خواهید در خبرنامه این افزونه عضو شوید و ویژگی های جدید، اعلان های امنیتی و غیره را دریافت کنید، روی دکمه Allow and Continue کلیک کنید. در غیر این صورت روی لینک Skip this step کلیک کرده و به ادامه تنظیمات بپردازید.

پس از آن وارد صفحه تنظیمات افزونه مشابه شکل زیر می شوید.

LoginPress

Session Expire: وردپرس به طور پیش فرض باعث می شود که کوکی جلسه ورود به سیستم شما در مدت 48 ساعت یا اگر باکس “Remember Me” را فعال کرده باشید، 14 روز منقضی شود. با LoginPress می توانید زمان انقضا را تغییر دهید. کافی است در این قسمت زمان مورد نظر خود را به دقیقه وارد کرده و تغییرات را ذخیره کنید. برای حذف زمان انقضا جلسه ، باکس را خالی گذاشته و آن را ذخیره کنید. پس از حذف یا تنظیم مجدد زمان انقضا جلسه، هر بار باید کوکی های انقضا را با حداقل یک بار خروج از سیستم پاک کنید.

Auto Remember Me: اگر این گزینه را فعال کنید، گزینه من را به خاطر بسپار در صفحه ورود به صورت پیش فرض فعال می شود.

Custom Password Fields: با فعال کردن این گزینه در فرم ورود می توانید فیلد های رمز عبور سفارشی را در فرم ثبت نام ایجاد کنید. در این حالت کاربر می تواند به راحتی رمز عبور خود را ایجاد کند بدون اینکه از طریق ایمیل رمز عبور خود را در سایت شما ثبت کند.

Login Order: شما می توانید این اجازه را به کاربران خود بدهید که تنها با استفاده از نام کاربری و/یا ایمیل در سایت شما وارد شوند.

Lost Password URL: این گزینه به افزونه WooCommerce تعلق دارد. اگر  WooCommerce را در سایت خود فعال کرده باشید ، می بینید که Woocommerce به جای استفاده از URL پیش فرض وردپرس ، URL  فراموشی رمز عبور خود را ایجاد می کند. مانند (https://yourdomain.com/my-account/lost-password/). افزونه LoginPress فقط در فرم های ورود به سیستم، فراموشی رمز عبور و ثبت نام پیش فرض وردپرس کار می کند. بنابراین این گزینه شما را قادر می سازد به جای URL سفارشی WooCommerce ، از URL فراموشی رمز عبور پیش فرض وردپرس استفاده کنید.

Reset Default Settings: با استفاده از این گزینه می توانید تنظیمات پیش فرض افزونه را بازنشانی کنید.

Remove Settings on Uninstall: اگر این گزینه را فعال کنید، با حذف افزونه ، تمام تنظیمات آن حذف می شود.

پس از اعمال تغییرات مورد نظر خود روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

سفارشی ساز LoginPress

افزونه LoginPress با استفاده از Customizer API ساخته می شود که برای پیش نمایش مستقیم هرگونه تغییر در پوسته های وردپرس مناسب است. بنابراین با این افزونه می توانید پیش نمایش تغییرات صفحه ورود خود را فوراً مشاهده کنید.

برای استفاده از سفارشی ساز به صورت زیر عمل کنید:

در پیشخوان وردپرس به مسیر LoginPress » Customizer بروید. پنل LoginPress را مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

LoginPress

در این پنل می توانید صفحات خود را سفارشی کنید.

قسمت های مختلفی که با استفاده از سفارشی ساز می توانید تنظیم کنید عبارتند از:

 • لوگو
 • پس زمینه
 • فرم ورود
 • فرم فراموشی رمز عبور
 • ریکپچا
 • دکمه
 • پیام های خطا در LoginPress
 • پیام های خوش آمدگویی
 • فوتر فرم
 • فونت های گوگل
 • CSS/JS سفارشی

افزودنی ها

افزونه LoginPress دارای مجموعه بزرگی از افزودنی های رایگان و پیشرفته است که قابلیت های متنوعی به این افزونه اضافه کرده و آن را قدرتمند کرده است. برای مشاهده همه افزودنی های این افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر LoginPress » Add-Ons بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

LoginPress

افزودنی رایگان Login Press عبارت است از Login Logout Menu که یک افزودنی مفید است که به شما امکان می دهد آیتم های ورود به سیستم/خروج از سیستم، ثبت نام و پروفایل را به فهرست انتخاب شده خود اضافه کنید.

پس از فعال کردن دکمه این افزودنی، در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » فهرست ها بروید. بخش جداگانه ای برای Login Logout Menu مشاهده می کنید که می توانید آیتم های موجود در آن را با کشیدن و رها کردن به فهرست خود اضافه کنید.

افزونه دیگری که با استفاده از آن می توانید صفحه ورود به سیستم وردپرس را شخصی سازی کنید، افزونه Theme My Login است.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه LoginPress
صفحه افزونه LoginPress

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

Advanced iFrame

Advanced iFrame افزونه پیشرفته نمایش آی فریم در وردپرس

استفاده از iframe یکی از ساده ترین راه ها برای نمایش ایمن مطالب از وب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *