MC4WP: Mailchimp for WordPress افزونه ارسال خبرنامه وردپرس

Mailchimp for WordPress

MailChimp یکی از بهترین سرویس های ایمیل مارکتینگ جهان است که نه تنها استفاده از آن بسیار آسان است، بلکه از طریق افزونه های مختلف مانند افزونه MailChimp for WordPress با وردپرس کاملاً ادغام شده است.

بیش از 70% کاربرانی که سایت شما را ترک می کنند هرگز به آن برنخواهند گشت مگر اینکه چیزی از شما خریداری کرده باشند یا موفق شده باشید که آنها را در لیست ایمیل خود مشترک کنید. به همین دلیل یکی از اقداماتی که هر سایت وردپرس برای افزایش تعداد مشتریان/مشترکان و افزایش فروش خود باید انجام دهد، ساخت لیست ایمیل در وردپرس است.

اگر می خواهید یک لیست ایمیل برای وب سایت وردپرس خود بسازید و هر زمان یک پست جدید در وبلاگ خود منتشر می کنید یا تخفیف ویژه ای را در فروشگاه خود قرار می دهید، به مشترکان/مشتریان تان اطلاع دهید، باید از یک سرویس ایمیل مارکتینگ استفاده کنید.

MailChimp یک ارائه دهنده ی سرویس ایمیل مبتدی پسند و آسان است که بسیار مقرون به صرفه نیز می باشد. زیرا تا زمانی که کمتر از 12000 ایمیل در ماه ارسال کنید یا کمتر از 2000 مشترک داشته باشید، رایگان است. یعنی می توانید بلافاصله و بدون پراخت هزینه کار خود را با آن شروع کنید و با رشد کسب و کارتان و افزایش تعداد مشترکان، اکانت خود را به یک پلن پولی ارتقا دهید.

افزونه MailChimp for WordPress به شما کمک می کند لیست ایمیل MailChimp خود را افزایش داده و خبرنامه های بهتری را با روش های مختلف ایجاد کنید. همچنین با استفاده از این افزونه می توانید فرم های Opt-in زیبایی ساخته یا آن را با فرم های موجود در سایت خود مانند فرم های کامنت، فرم تماس یا فرم پرداخت، به راحتی ادغام کنید.

برخی ویژگی های این افزونه عبارت است از:

 • اتصال با اکانت MailChimp شما در چند ثانیه
 • فرم های ثبت نام زیبا، کاربرپسند و بهینه سازی شده برای موبایل
 • کنترل کامل روی فیلدهای فرم و ارسال هر چیزی که دوست دارید به MailChimp
 • ادغام با افزونه فرم تماس 7 ، افزونه Gravity Forms ، افزونه WooCommerce ، افزونه Give ، افزونه Ninja Forms ، افزونه BuddyPress ، افزونه UltimateMember ، افزونه WPForms ، افزونه MemberPress ، افزونه Easy Digital Downloads

در این مقاله افزونه MailChimp for WordPress را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را آموزش می دهیم.

آموزش افزونه  MailChimp for WordPress و ارسال خبرنامه در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدیدی به نام MailChimp به پیشخوان وردپرس اضافه می شود. با کلیک بر روی این منو صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

Mailchimp for WordPress

همانطور که ملاحظه می کنید برای اتصال به سرویس MailChimp باید یک کلید API داشته باشید. برای ایجاد اکانت در MailChimp و دریافت کلید API روی لینک Get your API key here کلیک کنید.

پس از ایجاد اکانت در سرویس MailChimp و متصل شدن به آن، برای دریافت کلید API ، در صفحه MailChimp وارد تب Extras شده و روی API Key کلیک کنید.

Mailchimp for WordPress

اگر برای اولین بار است که اکانت MailChimp ایجاد می کنید، پس از اتصال به آن، به صورت خودکار وارد این صفحه می شوید.

سپس به سمت پایین صفحه اسکرول کرده و روی دکمه Create a key کلیک کنید.

Mailchimp for WordPress

کلید API در اختیار شما قرار می گیرد. آن را کپی کرده و به پیشخوان وردپرس برگردید و در باکس API Key ، کلید کپی شده را پیست کنید.

سپس روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

افزونه MailChimp for WordPress سایت وردپرس شما را به سرویس MailChimp متصل می کند. شما در تب Audience اکانت MailChimp خود می توانید به لیست مخاطبان خود دسترسی داشته باشید.

ساخت فرم ثبت نام در لیست ایمیل

پس از نصب افزونه می توانید یک فرم ثبت نام در لیست ایمیل برای قرار دادن در سایت وردپرس خود ایجاد کنید.

برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر MailChimp » Forms بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

Mailchimp for WordPress

یک نام برای فرم مورد نظر خود انتخاب کنید و روی دکمه Add new form کلیک نمایید.

صفحه ویرایش فرم به صورت زیر باز می شود.

Mailchimp for WordPress

همانطور که ملاحظه می کنید این صفحه از 4 تب مختلف تشکیل شده است.

در تب های موجود در صفحه ویرایش فرم ثبت نام می توانید طرح و قالب فرم ثبت نام خود را انتخاب کنید. MailChimp for WordPress دارای پنج قالب فرم و یک تولید کننده فیلد است که با اضافه کردن المان های HTML می توانید فرم را به صورت دلخواه تنظیم و سفارشی سازی کنید.

در تب Fields می توانید فیلدهای فرم را اضافه کنید. کافی است از قسمت List Fields، فیلدهایی که می خواهید در فرم خود وارد کنید را انتخاب کنید. با کلیک بر روی هر فیلد، یک پنجره پاپ آپ باز می شود که می توانید تنظیمات آن فیلد را پیکربندی کنید.

Mailchimp for WordPress

پس از اینکه تنظیمات فیلد را پیکربندی کردید، روی دکمه Add to form کلیک کنید. مشاهده می کنید که المان HTML مربوط به آن فیلد در فرم ثبت نام وارد شده است و پیش نمایشی از فرم را می توانید در سمت راست مشاهده کنید.

Mailchimp for WordPress

فیلدهایی که به صورت پیش فرض در فرم قرار دارند، آدرس ایمیل و دکمه Sign up هستند.

شما می توانید فرم ها را به دلخواه خود مشابه تصویر بالا سفارشی سازی کنید.

در پایان روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

در تب Messages می توانید پیام هایی که توسط افزونه MailChimp for WordPress فرستاده می شود را تنظیم و سفارشی سازی کنید.

Mailchimp for WordPress

در این تب می توانید پیام های زیر را تنظیم کرده و آنها را فارسی سازی کنید:

 • اشتراک موفقیت آمیز
 • آدرس ایمیل نامعتبر
 • پر نشدن فیلدهای مورد نیاز
 • قبلاً مشترک شده اید
 • خطای عمومی
 • لغو اشتراک
 • مشترک نشده اید
 • هیچ لیستی انتخاب نشده است

پس از اعمال تنظیمات مورد نظر خود روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

در تب Settings می توانید تنظیمات خاص افزونه را پیکر بندی کنید.

Mailchimp for WordPress

Lists this form subscribes to: در این قسمت لیست (های) مورد نظر خود که افرادی که این فرم را ارسال می کنند باید در آنها مشترک شوند را انتخاب کنید.

Use double opt-in?: افزونه Mailchimp for WordPress به طور پیش فرض از تکنیک های مختلفی برای جلوگیری از ورود هرزنامه به سایت شما استفاده می کند. متأسفانه ، برخی از ربات های اسپم به اندازه کافی باهوش هستند تا بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند و حتی گاهی سایت شما را به روش های خاصی هدف حمله قرار می دهند.

Double opt-in روشی است که مشترک یک ایمیل تأیید برای ثبت نام در لیست شما دریافت می کند. اگر این گزینه را در حالت Yes قرار دهید، بیشتر ربات ها نمی توانند به لیست شما وارد شوند. با این حال اگر باز هم شاهد ورود ربات های اسپم در لیست ایمیل خود بودید از افزونه WP Bruiser استفاده کنید.

Update existing subscribers?: اگر می خواهید مشترکین قبلی خود را با داده هایی که اخیراً ارسال کرده اند، بروزرسانی کنید، گزینه Yes را انتخاب نمایید.

Replace interest groups?: اگر گزینه قبل یعنی Update existing subscribers را فعال کنید، این گزینه ظاهر می شود.

فعال کردن تنظیمات ” Update existing subscribers? ” ، به این معنی است که افراد هنگام استفاده از آن فرم ممکن است قبلاً در لیست های منتخب Mailchimp شما مشترک شده باشند.

در صورتی که شخصی از قبل در یک لیست مشترک شده باشد، مشخصات آنها در Mailchimp با اطلاعات جدیدی که افزونه به سرویس Mailchimp ارسال می کند، بروز می شود. با فعال کردن گزینه ” Replace interest groups” ، هرگونه علاقه مندی قبلی که توسط این مشترک انتخاب شده است، بازنویسی می شود.

از طرف دیگر، غیرفعال کردن تنظیمات باعث می شود علایق انتخاب شده به علاقه مندی های انتخاب شده قبلی اضافه شود.

به عنوان مثال فرض کنید یک کاربر از قبل در گروه “میوه ها” مشترک شده و آن را انتخاب کرده باشد. چند ماه بعد ، آن کاربر دوباره فرم را پر می کند اما این بار در قسمت علاقه مندی ها (فقط) “سبزیجات” را انتخاب می کند. با فعال کردن Replace interest groups ، آن کاربر به جای آنکه هم در گروه میوه ها و هم سبزیجات باشد، تنها در سبزیجات خواهد بود.

Subscriber tags: ویژگی Subscriber tags یک ویژگی نسبتاً جدید Mailchimp برای کمک به شما برای سازماندهی مخاطبین تان است. افزونه Mailchimp for WordPress به شما امکان می دهد تا به تمام مشترکین جدیدی که از طریق فرم های ثبت نامی که با این افزونه ساخته اید، مشترک شده اند، به راحتی برچسب اضافه کنید.

شما در این قسمت می توانید لیستی از برچسب های مورد نظر خود را وارد کرده و آنها را با کاما از یکدیگر جدا کنید. هر کس که برای ثبت نام در لیست (های) Mailchimp  شما از آن فرم استفاده می کند، برچسب های وارد شده در این قسمت را خواهد داشت. اگر برچسب هنوز در اکانت Mailchimp شما وجود نداشته باشد، به صورت خودکار ایجاد می شود.

توجه داشته باشید که برچسب (ها) فقط برای مشترکین جدید اعمال می شود، نه برای مشترکانی که از قبل در لیست شما حضور داشته اند.

Hide form after a successful sign-up?: اگر می خواهید فیلدهای فرم بعد از یک ثبت نام موفق پنهان شود، گزینه Yes را انتخاب کنید.

Redirect to URL after successful sign-ups : در این قسمت می توانید یک URL را وارد کنید که کاربر پس از ثبت نام  موفق به آن URL هدایت شود. توجه داشته باشید که باید URL کامل همراه با http:// یا https:// را وارد کنید.

اگر می خواهید ریدایرکتی صورت نگیرد، این فیلد را خالی بگذارید.

پیام “اشتراک موفقیت آمیز” هنگام ریدایرکت به یک صفحه دیگر نشان داده نمی شود ، بنابراین حتماً به بازدید کنندگان خود اطلاع دهید که اشتراک با موفقیت انجام شده است.

در پایان روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

Mailchimp for WordPress Premium به شما امکان می دهد اعلان های ایمیل را برای فرم های خود تنظیم کنید و هر وقت کسی مشترک شد از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود.

در تب Appearance می توانید ظاهر فرم های خود را سفارشی سازی کنید.

Mailchimp for WordPress

اگر می خواهید چند استایل پیش فرض CSS را بارگذاری کنید، گزینه basic  را از باکس موجود در این قسمت انتخاب کنید. همچنین می توانید یکی از قالب های رنگ موجود را نیز انتخاب نمایید.

ادغام افزونه MailChimp for WordPress

Mailchimp for WordPress

در زیرمنوی Integration می توانید افزونه MailChimp for WordPress را با دیگر افزونه ها و قسمت های سایت خود شامل موارد زیر ادغام کنید.

 • Custom: با فرم های شخص ثالث سفارشی ادغام می شود.
 • Comment Form: افراد را از فرم دیدگاه وردپرس شما در لیست ایمیل مشترک می کند.
 • Registration Form: افراد را از فرم ثبت نام وردپرس شما در لیست ایمیل مشترک می کند.
 • WooCommerce Checkout: افراد را از سبد پرداخت ووکامرس شما در لیست ایمیل مشترک می کند.
 • Ninja Forms: افراد را از فرم هایی که با افزونه Ninja Forms ساخته اید در لیست شما مشترک می کند.
 • BuddyPress: افراد را از فرم ثبت نام BuddyPress در لیست ایمیل شما مشترک می کند.
 • Easy Digital Downloads: مشتریان فروشگاه Easy Digital Downloads را مشترک می کند.
 • و سایر مواردی که در این جدول نشان داده شده است.

در جدول نشان داده شده در این قسمت می توانید تمام افزونه هایی که می توانند با افزونه MailChimp for WordPress ادغام شوند را ملاحظه کنید.

روی هریک از موارد فوق کلیک کنید تا بتوانید تمام تنظیمات مرتبط با آن ادغام را پیکربندی کنید.

قرار دادن فرم ثبت نام ایمیل در سایت وردپرس

پس از اینکه فرم ثبت نام خود را ساختید می توانید آن را در نوشته ها و برگه های وردپرس یا هر ناحیه متنی سایت خود مانند ناحیه ابزارک ها وارد کنید.

برای این کار باید از یک شورت کد که توسط افزونه Mailchimp for WordPress برای هر فرم ساخته می شود، استفاده کنید. این شورت کد را می توانید در بالای صفحه ویرایش فرم به صورت زیر مشاهده کنید.

Mailchimp for WordPress

کافی است این شورت کد را کپی کرده و در نوشته ها و برگه ها یا ناحیه ابزارک های سایت خود کپی کنید.

توجه داشته باشید که در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس باید وارد کردن شورت کدها را از طریق بلوک کد کوتاه انجام دهید.

امیدواریم از این آموزش بهره لازم را برده باشید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Mailchimp for WordPress
صفحه افزونه Mailchimp for WordPress

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

Post Views Counter

Post Views Counter افزونه نمایش تعداد بازدید مطالب وردپرس

اگر می خواهید نوشته های منتشر شده در سایت وردپرس خود را ردیابی کنید و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *