افزونه Newsletter | افزونه خبرنامه فارسی وردپرس

Newsletter

افزونه Newsletter یکی از بهترین افزونه های ایمیل مارکتینگ وردپرس برای ارسال خبرنامه و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان/مشترکین واقعی است.

شما با استفاده از این افزونه می توانید تعداد نامحدودی ایمیل را برای تعداد نامحدودی از مشترکین خود، از پیشخوان وردپرس ارسال کنید. شما می توانید یک فرم اشتراک ایمیل را در نوار کناری سایت یا نوشته ها و برگه های وردپرس قرار داده و اقدام به افزایش لیست ایمیل در وردپرس کنید.

برخی ویژگی های این افزونه عبارت است از:

 • سازنده ایمیل کشیدن و رها کردن بسیار ساده
 • امکان کنترل سرعت تحویل، از 12 ایمیل در ساعت تا اندازه ای که سایت شما قادر به مدیریت آن باشد.
 • تنظیم ایمیل های ساده و opt-in به علاوه باکس حفظ حریم خصوصی برای مطابقت با قوانین حفظ حریم خصوصی اتحادیه اروپا.
 • ابزارک اشتراک قابل سفارشی سازی ، صفحه یا فرم سفارشی
 • سازگار با افزونه های SMTP ، از جمله Postman ، افزونه WP Mail SMTP  و افزونه Easy WP SMTP
 • ردیابی و آنالیتیکس

این افزونه به صورت رایگان عرضه شده است اما برای دسترسی به ویژگی های پیشرفته شامل ادغام با افزونه WooCommerce ، گزارش دهی ، پاسخ دهی خودکار و ادغام فرم ها ، باید از افزودنی های حرفه ای Newsletter استفاده است.

افزونه Newsletter از وبلاگ های چند زبانه که با افزونه WPML یا افزونه Polylang یا افزونه Translatepress ساخته شده اند، پشتیبانی می کند.

در این مقاله افزونه Newsletter را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را آموزش می دهیم.

آموزش افزونه Newsletter و ارسال خبرنامه وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از نصب و فعال سازی، افزونه آماده جمع آوری مشترکین لیست ایمیل است.

در ابتدا یک ویزارد راه اندازی به شما نشان داده می شود. اگر طبق این ویزارد پیش رفته و افزونه را پیکربندی کنید، برگه خوش آمدگویی و اشتراک در لیست ایمیل برای شما ساخته شده و توسط افزونه Newsletter از پیش پیکربندی می شود.

شما می توانید با رفتن به مسیر Newsletter » welcome در پیشخوان وردپرس هر زمان که بخواهید به این ویزارد راه اندازی دسترسی پیدا کنید.

نحوه پیکربندی ویزارد راه اندازی به صورت زیر است.

به محض فعال سازی افزونه، صفحه زیر به شما نشان داده می شود.

Newsletter

روی دکمه Next کلیک کنید.

Newsletter

در این صفحه نام و آدرس ایمیلی که می خواهید به عنوان فرستنده خبرنامه نشان داده شود را وارد کرده و روی دکمه next کلیک نمایید.

Newsletter

در این صفحه می توانید لیبل دکمه subscribe را شخصی سازی کرده و مشخص کنید که از مشترکان تان می خواهید چه اطلاعاتی را وارد کنند. سپس روی دکمه next کلیک کنید.

Newsletter

حال شما موفق شده اید صفحه اشتراک یعنی جایی که کاربران در خبرنامه شما مشترک شده و اولویت هایشان را مشخص می کنند را بسازید. روی دکمه Next کلیک کنید.

Newsletter

در این صفحه می توانید چک کنید که آیا سایت شما ایمیل ها را به درستی ارسال می کند یا خیر.

در باکس موجود در این صفحه آدرس ایمیل خود را وارد کرده و روی دکمه send a text message کلیک کنید. سپس بررسی کنید که ایمیل تست در آدرس ایمیلی که وارد کرده اید، دریافت شده است یا خیر.

سپس روی دکمه Next کلیک کنید.

Newsletter

اگر می خواهید فرم اشتراک را در نوار کناری سایت خود نشان دهید، در این صفحه می توانید تنظیمات ابزارک اشتراک را پیکربندی کنید.

با کلیک بر روی دکمه Take me to my widget setting وارد صفحه ابزارک های سایت خود مشابه شکل زیر می شوید.

Newsletter

در این صفحه ابزارک Newsletter را کشیده و در نوار کناری مورد نظر خود رها کنید. پس از آن می توانید تنظیمات مورد نظر خود را در باکس تنظیمات ابزارک اعمال کنید.

شما می توانید این صفحه را با نام Newsletter در لیست برگه های سایت خود پیدا کنید.

حال شما موفق شده اید تنظیمات اصلی افزونه را پیکربندی کنید و فرم اشتراک در خبرنامه را در نوار کناری سایت خود قرار دهید. با کلیک بر روی دکمه Next ، صفحه موفقیت به صورت زیر به شما نشان داده می شود.

Newsletter

ساخت خبرنامه جدید در افزونه Newsletter

برای ساخت اولین خبرنامه با استفاده از ویرایشگر کشیدن و رها کردن افزونه Newsletter ، وارد صفحه پیشخوان افزونه شوید. یعنی در پیشخوان وردپرس به مسیر Newsletter » dashboard بروید.

Newsletter

در این صفحه روی دکمه +New کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

Newsletter

در قسمت بالای صفحه ویرایشگر کشیدن و رها کردن جدید Newsletter را مشاهده می کنید و در قسمت پایین صفحه می توانید از قالب های کلاسیک قدیمی افزونه استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که پس از انتخاب ابزار مورد نظر خود، آن خبرنامه را فقط با آن ابزار می توانید ویرایش کنید. یعنی خبرنامه هایی که با ویرایشگر جدید ساخته می شوند نمی توانند با ویرایشگر قدیمی ویرایش شوند و برعکس.

ویرایشگر کشیدن و رها کردن Newsletter را انتخاب می کنیم. صفحه ویرایش خبرنامه مطابق شکل زیر باز می شود.

Newsletter

این صفحه از دو بخش تشکیل شده است:

 • بخش خبرنامه (در سمت چپ)
 • نوار کناری بلوک ها (در سمت راست)

در بخش خبرنامه می توانید مطابق نیازهای سایت خود از یکی از تنظیمات پیش فرض استفاده کنید. با کلیک بر روی تنظیمات پیش فرض مورد نظر خود، صفحه مربوط به آن مشابه شکل زیر باز می شود.

Newsletter

یک خبرنامه استاندارد معمولاً از یک هدر، بدنه و فوتر تهیه می شود. بخش بدنه، به نوبه خود ممکن است حاوی پاراگراف متن ، تصویر، فراخوان عمل و غیره باشد. وقتی اولین بار ویرایشگر را باز می کنید، همین تنظیمات را نیز مشاهده خواهید کرد.

در سمت چپ ، می توانید منطقه نوار کناری را با تمام بلوک ها مشاهده کنید. این بلوک ها طبق کاری که انجام می دهند، به صورت زیر گروه بندی می شوند:

 • هدر
 • بدنه محتوا
 • فوتر

هر بار که شروع به تهیه یک خبرنامه جدید می کنید، یک طرح پیش فرض نشان داده می شود. شما می توانید بلوک های مورد نظر خود را از نوار کناری به طرح پیش فرض اضافه کنید یا می توانید موارد موجود را پاک کرده و از ابتدا شروع به طرح بندی کنید.

برای افزودن بلوک از نوار کناری به طرح خود، کافی است روی آن کلیک کرده و بلوک مورد نظر خود را از سمت چپ به سمت راست بکشید، سپس آن را در موقعیت مورد نظر رها کنید. اگر احساس می کنید بلوک در جای مناسبی قرار نگرفته است می توانید آن را به سمت بالا یا پایین حرکت داده و فقط با کشیدن و رها کردن آن را در موقعیت جدید قرار دهید.

با هاور کردن روی هر قطعه محتوا در سمت چپ، نوار ابزاری ظاهر می شود که می توانید قطعه محتوای مورد نظر خود را حذف، کپی یا ویرایش کنید.

Newsletter

پس از اعمال تغییرات مورد نظر خود، ابتدا روی دکمه apply و بعد Save کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

پس از ذخیره تغییرات روی دکمه next کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

Newsletter
 1. در این صفحه می توانید خبرنامه را ویرایش، ذخیره، ارسال فوری و زمان بندی کنید.
 2. وضعیت آن را مشاهده کنید.
 3. گزینه های ارسال، پیشرفته و پیش نمایش را تنظیم و مشاهده کنید.

در قسمت Sending options پنلی قرار دارد که در آن می توانید افرادی را انتخاب کنید که باید آن پیام را دریافت کنند. هر بار که یک خبرنامه ایجاد می کنید، می توانید چند گزینه هدفمند را انتخاب کرده و پیام خود را به مخاطبان منتخب منتقل کنید. شما می توانید مشخص کنید که همه مشترکان، فقط زنان، فقط مردان، فقط افرادی که اولویت های مشخصی دارند و یا ترکیبی از آنها پیام را مشاهده کنند.

اکثر گزینه های هدف گذاری آماده استفاده در افزونه Newsletters رایگان می باشند. برخی گزینه های دیگر مانند هدف گیری جغرافیایی از طریق کشور و منطقه در add-on های پولی این افزونه موجود هستند.

پس از مشخص کردن مشترکینی که خبرنامه باید برای آنها ارسال شود می توانید خبرنامه را با کلیک بر روی دکمه Send now در بالای صفحه، فوراً منتشر کنید یا آن را برای انتشار زمان بندی نمایید.

ساخت لیست در افزونه Newsletter

افزونه Newsletter تنها یک پایگاه داده دارد که از آدرس های ایمیل منحصر به فرد ساخته شده است. هر آدرس، که در واقع یک مشترک است، می تواند بخشی از یک یا چند لیست باشد که شما برای هدف قرار دادن مشترکین از آنها استفاده می کنید.

برای ساخت لیست روی تب List building در نوار ابزار بالای صفحه کلیک کرده و روی تب Lists کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

Newsletter

در قسمت Name یک نام انتخاب کنید.

در قسمت Visibility انتخاب کنید که می خواهید لیست خصوصی (private) یا عمومی (Public) باشد. اگر لیستی به صورت خصوصی انتخاب شده باشد ، به این معنی است که مشترکان نمی توانند آن را کنترل کنند ، آنها نمی توانند آن لیست را در پروفایل خود فعال یا غیرفعال کنند. این لیست تنها توسط مدیر “قابل استفاده” است و می تواند کاربران را به آن مرتبط کند و از آن برای طبقه بندی داخلی کاربران استفاده نماید. لیست های خصوصی هنگام هدف قرار دادن یک خبرنامه در دسترس هستند.

نمونه ای از استفاده از لیست های خصوصی وقتی است که شما می خواهید گروه خاصی از مشترکین را شناسایی کنید و نمی خواهید کسی بتواند بدون رضایت شما وارد آن “گروه” شود.

لیست عمومی می تواند توسط مشترک فعال یا غیرفعال شود. لیست عمومی را می توان به دو صورت نشان داد:

 • لیست را در فرم اشتراک نشان دهید
 • آن را در فرم ویرایش پروفایل نشان دهید.

وقتی لیستی به عنوان “از پیش تعیین شده” علامت گذاری شود ، هر مشترک جدیدی به آن لیست اضافه می شود. لیست های از قبل تعیین شده می توانند عمومی یا خصوصی باشند.

پس از اینکه لیست مورد نظر خود را ایجاد کردید، روی دکمه Save کلیک کنید.

در قسمت List Building روی تب subscription کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

Newsletter

در این صفحه می توانید تنظیمات اشتراک در لیست های عمومی را پیکربندی کرده و متن پیام های اشتراک، خوش آمدگویی و فعال سازی را پیکربندی کنید.

پیکربندی اصلی Newsletter شامل تعدادی پارامتر است که باید به درستی تنظیم شوند. در ادامه آموزش در مورد هر پارامتر توضیح داده و جوانب مثبت و منفی که هنگام استفاده از آن پارامتر با آنها روبرو می شوید را بررسی می کنیم. برخی پارامترها برای اینکه خبرنامه به درستی کار کند، لازم هستند.

تنظیمات عمومی

برای دسترسی به تنظیمات عمومی افزونه Newsletter در پیشخوان وردپرس به مسیر Newsletter » Settings and More بروید.

Newsletter

سپس در تب Settings روی قسمت General Settings کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

Newsletter

در قسمت Basic Settings تنظیمات زیر را پیکربندی کنید:

Sender email address and name: فرستنده کسی است که به مشترکان شما ایمیل ارسال می کند. در این دو قسمت باید نام و آدرس ایمیل خود (اگر وبلاگ شما شخصی است) یا نام و آدرس ایمیل شرکت (اگر وبلاگ شما تجاری است) را وارد کنید.

برخی از ارائه دهندگان سرویس های ایمیل به شما اجازه نمی دهند که ایمیل ها را از یک آدرس غیراقعی و فیک (مانند newsletter@domain.com) ارسال کنید. توجه داشته باشید که همیشه از پنل Status یا وضعیت برای ارسال ایمیل آزمایشی استفاده کنید تا تأیید کنید که آیا این تنظیمات بر تحویل تأثیر دارد یا خیر.

Return path: مسیر برگشت یک آدرس ایمیل واقعی است که پیامهای نرسیده به آن برگشت داده می شوند. اگر آدرس ایمیل وارد شده در این بخش، یک میل باکس واقعی باشد، می توانید آن را بررسی کنید تا آدرس هایی که دیگر قابل دسترسی نیستند را از لیست خود حذف کنید. با خرید add-on های پولی افزونه Newsletter می توانید این کار را به صورت خودکار انجام دهید.

Reply To: آدرس ایمیل وارد شده در این قسمت، یک آدرس اضافی است که هنگامی که گیرنده می خواهد به یک خبرنامه پاسخ دهد به عنوان مقصد توسط مشتریان ایمیل استفاده می شود.

Dedicated page: افزونه Newsletter به یک برگه برای نشان دادن پیام هایی مانند فعال سازی، پیام خوش آمدگویی و خداحافظی نیاز دارد (تمام این پیام ها از طریق پنل های مدیریت قابل تنظیم و سفارشی سازی هستند).

این برگه یک برگه معمولی وردپرس است که فقط شورت کد [newsletter] را در خود جای داده است.

اگر ویزارد welcome که به محض فعال سازی افزونه نشان داده می شود و در قسمت های قبل توضیح داده شد را دنبال کرده باشید، این برگه برای شما ایجاد شده و توسط افزونه Newsletter پیش تنظیم شده است. شما می توانید آن را با نام “Newsletter” در لیست برگه های وبلاگ خود پیدا کنید.

شما باید این برگه را در قسمت Dedicated page انتخاب کنید. (در صورتی که ویزارد خوش آمدگویی را راه اندازی کرده باشید، این برگه به صورت پیش فرض انتخاب شده است). بنابراین Newsletter می داند که پس از انجام یک عمل، مشترک را به کجا هدایت کند و چه پیامی را به او نشان دهد.

اگر برگه انتخاب شده بعداً حذف شود یا منتشر نشود، صفحه خطای 404 نشان داده می شود. اگر کد کوتاه [newsletter] از این برگه حذف شود، کار متوقف می شود.

توجه داشته باشید که از کد کوتاه های دیگر Newsletter مانند [newsletter_form] استفاده نکنید، زیرا آنها پیامهای خدمات را نشان نمی دهند.

متن دیگری را در برگه اضافه نکنید زیرا هر بار که یک پیام نشان داده شود، آن متن نیز نمایش داده می شود.

اگر می خواهید طرح بندی برگه Newsletter را سفارشی سازی کنید، به عنوان مثال نوار کناری یا فهرست سایت را از آن حذف کنید، بررسی کنید که آیا قالب شما گزینه تغییر طرح بندی در سطح برگه را دارد یا خیر، بیشتر قالب ها این کار را انجام می دهند.

License key: اگر یک لایسنس برای فعال سازی افزودنی های حرفه ای خریداری کرده اید، باید آن را در این قسمت وارد کنید تا به طور مستقیم از پنل Newsletter نصب شود و بروزرسانی آنها از قسمت افزونه های وب سایت شما انجام شود.

در تب Delivery Speed می توانید تنظیمات زیر را پیکربندی کنید.

Newsletter

Max emails per hour: افزونه Newsletter دارای یک موتور تحویل است که ایمیل ها را به محض پیکربندی، ارسال می کند. این پیکربندی مهم است زیرا ارائه دهندگان سرویس ایمیل، وبلاگ های موجود در فضاهای وب اشتراکی که ایمیل های زیادی را در بازه زمانی محدود ارسال می کنند را دوست ندارند.

شما باید از ارائه دهنده خود بپرسید که محدودیتی که آنها تحمل می کنند چقدر است. حتی در سرور اختصاصی نیز بهتر است برای جلوگیری از اشباع سرور، این حد را در میزان معقولی تنظیم کنید.

در تب Advanced می توانید تنظیمات پیشرفته افزونه Newsletter را پیکربندی کنید.

Newsletter

Allowed roles: در این قسمت می توانید نقش کاربرانی که اجازه استفاده از Newsletter را دارند، مشخص کنید.

 Log level: هر جزء Newsletter می تواند وضعیت داخلی و خطاها را گزارش کند. Log level سطح این گزارش ها را مشخص می کند. توجه داشته باشید که سطح Debug می تواند فایل های زیادی ایجاد کند.

فایل های Log در انتهای پنل وضعیت (status) لیست می شوند و می توانند دانلود شده یا حذف شوند.

IP addresses: با استفاده از این گزینه می توانید انتخاب کنید که آدرس IP مشترکین شما ذخیره شود، به صورت ناشناس باشد یا اصلاً ذخیره نشود. آدرس IP در زمان اشتراک و با آمار (ردیابی خواندن و کلیک) جمع آوری می شود. آدرس IP ناشناس با حذف آخرین شماره و جایگزین کردن آن با صفر تغییر می کند.

Newsletters tracking defaults: در این قسمت می توانید حالت پیش فرض ردیابی Newsletter را تغییر دهید.

Debug mode: حالت Debug فقط برای عملیات پشتیبانی است. این مد حتی خطاهای PHP را ردگیری کرده و آنها را در یک فایل log خاص وارد می کند.

Email encoding: در این قسمت می توانید روشی که پیام ایمیل به صورت داخلی رمزگذاری می شود را انتخاب کنید. معمولاً گزینه پیش فرض یا Default خوب است اما برخی ارائه دهندگان خدمات ایمیل سرورهای قدیمی دارند که در مدیریت پیام های طولانی با مشکل مواجه می شوند. در این حالت آن را روی “base 64” تنظیم کنید.

تنظیمات SMTP

یکی دیگر از بخش های مهم تنظیمات افزونه Newsletter تنظیمات SMTP است که از بخش Settings » SMTP در دسترس است. از این قسمت می توانید SMTP را برای سایت وردپرس خود فعال کرده و تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید.

Newsletter

ویرایش صفحه پروفایل

صفحه پروفایل صفحه ای است که مشترک می تواند داده های خود شامل نام ، آدرس ایمیل، لیست ها و غیره را ویرایش کند. این صفحه توسط Newsletter تولید می شود، اما شما می توانید تمام متون نمایش داده شده در آن را کنترل کرده و آنها را ترجمه یا تنظیم کنید. همچنین می توانید یک پیام معرفی اضافه کنید یا حتی با استفاده از یک برگه اختصاصی وردپرس یک صفحه پروفایل سفارشی تعریف کنید (برای کاربران پیشرفته).

برای دسترسی به صفحه پروفایل روی تب Subscribers در بالای صفحه کلیک کرده و تب Profile page را انتخاب کنید.

Newsletter

مشترکان شما با کلیک بر روی یک لینک که توسط تگ {profile_url} ایجاد می شود، می توانند به صفحه پروفایل شخصی خود دسترسی پیدا کنند. شما می توانید این لینک را در هر خبرنامه ای که ارسال می کنید، اضافه کنید.

بسیاری از بازاریابان ترجیح می دهند لینک مربوطه را در خبرنامه های خود اضافه کنند بدون اینکه لینک کنسل کردن اشتراک همراه آن آورده شود. در این حالت باید لینک کنسل کردن اشتراک را در صفحه ویرایش پروفایل خود اضافه کنید. تگ استفاده شده همان است که در خبرنامه های خود استفاده می کنید: {unsubscription_url}

صفحه پروفایل همیشه حاوی یک فرم است و قسمتهای نشان داده شده در این صفحه از فیلدهایی که در فرم اشتراک وارد کرده اید، تبعیت می کند.

محتوای صفحه اصلی پروفایل باید حاوی تگ {profile_form} باشد که با فرم ویرایش پروفایل جایگزین می شود. اضافه کردن هر متن دیگری در اختیار شما است.

افزونه Newsletter یک افزونه حرفه ای و قدرتمند است و شما با نسخه رایگان آن می توانید قابلیت های بسیار زیادی برای ایمیل مارکتینگ سایت خود داشته باشید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Newsletter
صفحه افزونه Newsletter

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

Resize Image After Upload

Resize Image After Upload تغییر سایز خودکار عکس در وردپرس

نسخه موبایل سایت اهمیت بسیار زیادی برای گوگل دارد و اگر وب سایت شما به …

یک دیدگاه

 1. خیلی
  خیلی
  خیلی
  با آموزش های سایتتون حال میکنم خیلی از مشکلات منو حل کردن…

  موفق و پایدار باشید جنابان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *