Paid Member Subscriptions افزونه عضویت و اشتراک پولی در وردپرس

Paid Member Subscriptions

هدف بسیاری افراد از ساخت وب سایت کسب درآمد است. اگر شما هم می خواهید از وب سایت خود کسب درآمد کنید، یک راه خوب تولید محتوای پولی و ارائه آن در وب سایت است. اما برای این کار به وب سایت عضویت نیاز دارید. وردپرس به صورت پیش فرض برای ساخت سایت عضویت مناسب نیست و برای این کار باید از یک یا چند افزونه عضویت در وردپرس استفاده کنید. افزونه Paid Member Subscriptions یکی از این افزونه ها است.

این افزونه یک راه حل کامل عضویت است که به شما اجازه می دهد پرداخت اعضا را بپذیرید، اعضای خود را مدیریت کنید، پلن های اشتراک ایجاد کنید و دسترسی به محتوای حرفه ای را محدود کنید.

افزونه Paid Member Subscriptions بصری ترین افزونه عضویت وردپرس برای ووکامرس است. این افزونه با افزونه ووکامرس کاملاً ادغام شده و به شما امکان می دهد مشاهده و خرید محصول را فقط به اعضا محدود کنید و همچنین قیمت محصول تخفیف خورده را بسته به پلن های اشتراک ارائه دهید.

جدا از محدود کردن محتوا، به شما امکان می دهد پرداخت های دوره ای را بپذیرید، دوره های آزمایشی رایگان ارائه دهید، عضویت را ارتقا داده یا رتبه بندی کنید و ویژگی های بیشتری در اختیار داشته باشید.

اولین ویژگی است که افزونه Paid Membership Subscription را از رقبای خود جدا می کند سهولت استفاده است. این افزونه شما را وادار به استفاده از یک ساختار از پیش تعیین شده نمی کند و به طور یکپارچه در سایت و محتوای وردپرس شما ادغام می شود. بنابراین حتی اگر به تازگی کار با وردپرس را شروع کرده باشید، تقریباً بلافاصله می توانید یک سایت عضویت راه اندازی کنید.

شما می توانید از افزونه Paid Member Subscriptions برای راه اندازی سریع و آسان یک سایت عضویت در Elementor نیز استفاده کنید.

این افزونه توسط توسعه دهندگان افزونه Profile Builder ساخته شده است و با آن کاملاً ادغام شده و می توانید با آنها یک سایت عضویت عالی بسازید.

در این مقاله افزونه Paid Member Subscriptions را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم.

افزونه Paid Member Subscriptions و ساخت پلن های اشتراک پولی در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، به یک ویزارد راه اندازی هدایت می شوید. در این ویزارد می توانید افزونه را در سه گام تنظیم کنید.

در صفحه اول ، از شما سوال می شود که آیا می خواهید افزونه صفحات عضویت مانند ثبت نام، ورود به سیستم و غیره را به صورت خودکار ایجاد کند. با کلیک روی دکمه آبی رنگ Yes create the pages for me می توانید صفحات عضویت را تنظیم کنید.

Paid Member Subscriptions

گزینه های دیگری که می توانید در این صفحه فعال کنید شامل موارد زیر هستند:

  • Would you like to automatically log users in after registration ?: اگر می خواهید کاربران پس از ثبت نام به طور خودکار وارد سیستم شوند این گزینه را فعال کنید.
  • Prevent users from being logged in with the same account from multiple places at the same time ?: با فعال کردن این گزینه از ورود همزمان کاربران با یک اکانت از چندین مکان جلوگیری می شود. اگر جلسه کاربر فعلی با جلسه جدیدتری جایگزین شده باشد، افزونه او را از سیستم خارج می کند و او باید دوباره وارد سیستم شود. این ویژگی باعث می شود اعضا نتوانند نام کاربری و رمز عبور ورود به سیستم خود را به اشتراک بگذارند.
  • Would you like to redirect the default WordPress pages for register, login and password reset ?: با فعال کردن این گزینه صفحات پیش فرض ثبت نام، ورود به سیستم و بازنشانی رمز عبور وردپرس به صفحاتی که در ابتدای ویزارد راه اندازی ایجاد کرده بودید، ریدایرکت می شوند. این گزینه را می توانید بعداً در صفحه تنظیمات افزونه Paid Member Subscriptions نیز فعال کنید.

پس از پیکربندی تنظیمات لازم در صفحه اول روی دکمه Continue کلیک کنید.

در صفحه بعد از شما خواسته می شود جزئیات PayPal خود را وارد کنید که برای کاربران ایرانی کاربردی ندارد. این افزونه همچنین پشتیبانی از Stripe و PayPal Express را با کمک افزودنی ها ارائه می دهد.

Paid Member Subscriptions

افزونه Paid Member Subscriptions از پرداخت های آفلاین نیز پشتیبانی می کند. بنابراین شما می توانید پرداخت های مشتریان را از طریق چک، تبادل های مستقیم بانکی یا به صورت نقد دریافت کنید.

روی دکمه Continue کلیک کنید.

در مرحله بعد از شما خواسته می شود که پلن های اشتراک ایجاد کنید. با کلیک روی دکمه Create Subscription Plans صفحه طرح های اشتراکی در یک تب جداگانه برای شما باز می شود.

Paid Member Subscriptions

کار ویزارد راه اندازی به پایان رسیده است. شما می توانید روی دکمه هایی که در انتهای این صفحه نمایش داده شده است، کلیک کنید و وارد صفحه های دیگر شوید.

در ادامه نحوه ساخت پلن های اشتراکی را آموزش می دهیم.

ساخت پلن های اشتراکی

پس از کلیک روی دکمه Create Subscription Plans در آخرین مرحله ویزارد راه اندازی، صفحه طرح های اشتراکی مشابه شکل زیر برای شما باز می شود.

Paid Member Subscriptions

برای ایجاد طرح جدید روی دکمه Add New کلیک کنید. صفحه افزودن طرح اشتراک تازه مشابه شکل زیر باز می شود.

Paid Member Subscriptions

گزینه های مختلف موجود در این صفحه را پر کنید. همچنین می توانید روی محصولات خود تخفیف بگذارید. در انتها روی دکمه Save Subscription کلیک کنید.

محدود کردن محتوا

محدود کردن محتوا براساس سطح عضویت، بخشی جدایی ناپذیر از افزونه Paid Member Subscriptions است.

برای محافظت از نوشته ها، برگه ها و انواع پست های سفارشی دو راه وجود دارد:

  • مستقیماً از صفحه ویرایش هر نوشته یا برگه
  • استفاده از کد کوتاه  [pms-restrict] 

اگر نوشته یا برگه مورد نظر خود را به حالت ویرایش باز کنید و به سمت پایین صفحه اسکرول کنید می توانید باکس Content Restriction را مشاهده کنید.

در قسمت Display Options می توانید تنظیمات زیر را پیکربندی کنید:

Type of Restriction: با توجه به اینکه افزونه Paid Member Subscriptions حتی در صورت عدم موفقیت در پرداخت، برای کاربر حساب کاربری ایجاد می کند، شما باید همیشه محتوای پولی خود را با علامت زدن چک باکس های درست طرح های اشتراکی محدود کرده و تنها به وضعیت وارد شده کاربران اکتفا نکنید. انواع محدودیتی که افزونه ارائه کرده شامل موارد زیر است:

پیام ها: این گزینه به جای محتوای محدود شده ای که کاربر سعی در دستیابی به آن دارد، یک پیام سفارشی به او نشان می دهد.

اگر Logged In Users را در قسمت Display For علامت بزنید، این محتوا برای هر کسی که وارد سیستم شده است قابل مشاهده خواهد بود. برای محدود کردن محتوا براساس طرح اشتراکی، باید باکس های مربوط به طرح اشتراک را علامت بزنید.

Paid Member Subscriptions

در تصویر بالا این نوشته فقط برای کاربران وارد شده ای که در طرح طلایی یا نقره ای مشترک هستند، نشان داده می شود.

پیامی که کاربر در صورت عدم دسترسی به محتوا مشاهده خواهد کرد را می توانید با مراجعه به مسیر Paid Member Subscriptions  » گزینه ها » Content Restriction مشاهده کنید.

اگر باکس Enable Custom Messages را فعال کنید می توانید این پیام ها را ویرایش کرده و آنها را به نوشته یا برگه ای که محدود کرده اید اختصاص دهید.

 Redirect: این گزینه به شما امکان می دهد آدرس URL صفحه ای را وارد کنید که کاربرانی که مجوز دسترسی به این صفحه را ندارند، به آن ریدایرکت شوند.

Paid Member Subscriptions

بر اساس تنظیمات نشان داده شده در تصویر بالا ، فقط کاربرانی که در طرح طلایی یا نقره ای مشترک شده اند می توانند این صفحه را ببینند، بقیه افراد ریدارکت می شوند.

با مراجعه به Paid Member Subscriptions -> گزینه ها -> Content Restriction می توانید URL ریدایرکت را تغییر دهید.

همچنین می توانید با علامت زدن چک باکس Redirect، یک URL تغییر مسیر سفارشی اضافه کنید که فقط به پستی که در حال حاضر در حال ویرایش آن هستید، اعمال می شود.

اگر می خواهید کاربران وارد شده ای که پلن اشتراک ندارند یا کسانی که پلن اشتراک آنها منقضی شده است، هنگام دسترسی به نوشته به URL دیگری ریدایرکت شوند، می توانید این کار را با مشخص کردن آن در قسمت Custom Non-Member Redirect URL انجام دهید. اگر این قسمت خالی باشد، همه کاربران به یک URL مشابه هدایت می شوند.

Template: با انتخاب این گزینه، در صورت محدود شدن نوشته، تمپلیت پیش فرض نوشته با تمپلیت انتخاب شده در بخش ” Restriction Template” تغییر می کند.

Settings Default: این گزینه تنظیمات محدودیت محتوا که در Paid Member Subscriptions -> گزینه ها -> Content Restriction پیکربندی شده است را دریافت کرده و آنها را روی نوشته اعمال می کند.

محدود کردن دیدگاه ها

Paid Member Subscriptions به شما امکان محدود کردن دیدگاه ها را می دهد. شما می توانید کاربر را در مشاهده و پاسخ دادن به دیدگاه ها محدود کنید یا می توانید به کاربر اجازه دهید دیدگاه ها را مشاهده کند اما مانع از پاسخ دادن او شوید.

برای فعال کردن این قابلیت باید به مسیر Paid Member Subscriptions -> گزینه ها -> Content Restriction بروید.

Paid Member Subscriptions

پیکربندی ایمیل ها با افزونه Paid Member Subscriptions

با رفتن به مسیر Paid Member Subscriptions -> گزینه ها -> Email می توانید ایمیل هایی که از طرف افزونه برای کاربران ارسال می شود را سفارشی سازی کنید.

محدود کردن محتوا به صورت کلی

اگر از نسخه پولی افزونه Paid Member Subscription استفاده می کنید، می توانید به افزودنی Global Content Restriction دسترسی داشته و محتواها را به صورت کلی محدود کنید. این بهترین روش برای محدود کردن محتوای شما است زیرا می توانید انواع پست های سفارشی و طبقه بندی ها را مستقیماً هدف قرار دهید.

شما می توانید یک دسته «محتوای پرمیوم» ایجاد کنید که در آن پست هایی که می خواهید محدود شوند را اضافه کنید. این دسته را با افزودنی Global Content Restriction هدف قرار دهید و نگران اعمال محدودیت ها برای هر نوشته به صورت یکی یکی نباشید.

افزودنی های Paid Member Subscriptions

این افزونه دارای افزودنی های اصلی و Pro است. افزودنی های اصلی با همه پلن ها در دسترس هستند اما افزودنی های Pro فقط با پلن های Pro در دسترس هستند.

با رفتن به مسیر Paid Member Subscription » افزونه های جانبی می توانید به لیست افزدنی ها دسترسی پیدا کنید.

افزونه های زیادی وجود دارند که می توانید از آنها برای ساخت سایت عضویت استفاده کنید. لیستی از این افزونه ها را می توانید در مقاله بهترین افزونه های مدیریت کاربر و محدودیت دسترسی وردپرس مشاهده کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Paid Member Subscriptions
صفحه افزونه Paid Member Subscriptions
به این پست امتیاز دهید

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *