Quick Featured Images افزونه ویرایش دسته جمعی تصاویر شاخص وردپرس

Quick Featured Images

تصویر شاخص بخشی جدایی ناپذیر ایجاد یک نوشته یا برگه در وردپرس است. با استفاده از تصویر شاخص است که وردپرس تصویر بند انگشتی ایجاد کرده و آن را در صفحه اصلی و تمام صفحات آرشیو همراه با عنوان پست به نمایش می گذارد. تصویر شاخص به عنوان تصویر اصلی در بیشتر قالب ها کار می کند. اما ممکن است زمانی پیش بیاید که شما نیاز به ویرایش و حذف تصاویر شاخص موجود در سایت وردپرس خود به صورت دسته جمعی داشته باشید. در چنین شرایطی افزونه Quick Featured Images به کمک شما می آید.

برای آشنایی بیشتر با مفهوم تصویر شاخص در وردپرس و آشنایی با افزونه های تصویر شاخص وردپرس، مقاله تصویر شاخص در وردپرس چیست و معرفی افزونه ها را مطالعه کنید.

در این مقاله ابتدا به بررسی این موضوع که تحت چه شرایطی ممکن است نیاز باشد که تمام تصاویر سایت وردپرس خود را به صورت دسته جمعی ویرایش کنید، می پردازیم سپس نحوه استفاده از افزونه Quick Featured Images را آموزش می دهیم.

چه مواقعی لازم است تصاویر شاخص را به صورت دسته جمعی ویرایش کنید؟

شرایطی مختلفی پیش می آید که لازم است تصاویر شاخص سایت وردپرس خود را به صورت دسته جمعی تغییر دهید. مهمترین سناریوهایی که ممکن است این الزام را ایجاد کنند عبارتند از:

نصب قالب جدید

تغییر قالب اغلب به این معنی است که شما طرح بندی تصویر شاخص را تغییر می دهید. بسیاری از قالب ها از ابعاد خاصی استفاده می کنند که ممکن است با تصاویری که در گذشته بارگذاری کرده اید سازگار نباشد. در این حالت ممکن است تصاویر شاخص سایت وردپرس شما درست نشان داده نشوند. البته در این حالت می توانید از افزونه Regenerate Thumbnails هم نهایت بهره را ببرید.

تغییر و ویرایش تصاویر

ممکن است بخواهید همه تصاویر شاخص سایت شما ظاهر خاصی داشته باشند. در این حالت لازم است تصاویر شاخص خود را به صورت دسته جمعی جایگزین کنید.

حذف کامل تصاویر شاخص

در صورتی که تصمیم داشته باشید تمام تصاویر شاخص سایت وردپرس خود را حذف کنید، به جای حذف کردن تک تک تصاویر استفاده از یک افزونه که همه آنها را به صورت دسته جمعی حذف می کند بسیار راحت تر است و در وقت شما صرفه جویی می کند.

آموزش افزونه Quick Featured Images  و نحوه ویرایش انبوه تصاویر شاخص وردپرس

یکی از بهترین روش ها برای ویرایش دسته جمعی تصاویر شاخص وردپرس، استفاده از افزونه ای به نام Quick Featured Images است. پس از نصب و فعال شدن افزونه، وردپرس توانایی تنظیم، جایگزینی یا حذف تصاویر شاخص را از نوشته ها و برگه های مختلف به دست می آورد.

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

پس از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدیدی به نام تصاویر شاخص به پیشخوان وردپرس اضافه می شود. با کلیک روی این زیرمنو وارد صفحه نمای کلی مشابه شکل زیر می شوید.

Quick Featured Images

در صفحه نمای کلی، سه گزینه اصلی به صورت زیر در دسترس خواهید داشت:

  • تصاویر پیش فرض
  • ویرایش دسته جمعی
  • تنظیمات              

در این آموزش فقط روی ویژگی ویرایش دسته جمعی تمرکز می کنیم. اما شما می توانید در بخش های دیگر هم جستجو کرده و از امکانات افزونه Quick Featured Images استفاده کنید.

ویرایش دسته جمعی

با کلیک روی بخش ویرایش دسته جمعی به صفحه ای مشابه شکل زیر هدایت می شوید.

Quick Featured Images

مرحله 1: انتخاب

اولین بخشی که در مرحله Select یا انتخاب مشاهده می کنید تنظیم اقدامات تصاویر شاخص تکی (Actions with a single image) است. برای این توانایی سه دکمه رادیویی موجود است:

  • Set the selected image as new featured image: این گزینه به شما امکان می دهد تمام تصاویر شاخص در نوشته ها و برگه های خود را با یک تصویر جدید به انتخاب خود تنظیم کنید.
  • Replace featured images by the selected image : این گزینه به شما امکان می دهد تصاویر شاخص موجود را با تصویری که انتخاب می کنید جایگزین کنید.
  • Remove the selected image as featured image : این گزینه به شما این امکان را می دهد که همه نمونه های یک تصویر شاخص را بر اساس تصویری که انتخاب می کنید حذف کنید.

برای انتخاب تصویر شاخص مورد نظر خود کافی است روی دکمه Choose Image موجود در این بخش کلیک کنید. باکس انتخاب تصویر برای شما باز می شود که در آن می توانید از تصاویر موجود در کتابخانه رسانه خود استفاده کنید یا یک تصویر جدید آپلود کنید.

اگر دکمه Choose Image در نصب وردپرس شما کار نکرد، کافی است در پیشخوان وردپرس به مسیر رسانه » کتابخانه بروید. موس را روی تصویر مورد نظر خود قرار دهید. لینک Bulk set as featured image را انتخاب کنید. پس از کلیک روی این لینک می توانید کار با افزونه را ادامه دهید.

Quick Featured Images

بخش Actions with multiple images  صفحه ویرایش دسته جمعی افزونه Quick Featured Images مربوط به اقداماتی است که با چند تصویر می توانید انجام دهید.

Quick Featured Images

Set multiple images randomly as featured images : با انتخاب این گزینه می توانید چند تصویر را به صورت تصادفی به عنوان تصویر شاخص خود تنظیم کنید. اگر تصاویر شاخص را حذف کرده اید اما برای درگیر کردن بازدیدکنندگان خود به چیزی در سایت نیاز دارید، این ویژگی می تواند بسیار مفید باشد. شما می توانید تصاویری مورد نظر خود را از کتابخانه رسانه انتخاب کرده یا تصاویر جدیدی آپلود کنید. برای این کار کافی است روی دکمه Choose Images کلیک کنید و هنگام کلیک کردن روی تصاویر دکمه CTRL را نگه دارید.

در بخش Actions without any selected image می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

Quick Featured Images

Remove any image as featured image: با فعال کردن این گزینه می توانید بدون انتخاب جایگزین، هر تصویری که به عنوان تصویر شاخص استفاده می شود را حذف کنید.

Remove all featured images without existing image files: با فعال کردن این گزینه می توانید تمام تصاویر شاخص را بدون فایل های تصویر موجود حذف کنید.

پس از انتخاب گزینه های مورد نظر خود، روی دکمه “بعدی” در پایین صفحه کلیک کنید.

مرحله 2: اضافه کردن فیلترها با افزونه Quick Featured Images

صفحه بعدی که به آن منتقل می شوید، قسمت فیلتر است.

در این قسمت از طریق روش های مختلف می توانید تعداد مشخصی از پست ها را انتخاب کنید تا تغییرات روی آنها اعمال شود. به عنوان مثال می توانید تصاویر شاخص نوشته ها را بر اساس برچسب ها یا دسته ها جستجو کرده و تغییر دهید. پس از انتخاب تنظیمات مورد نظر خود، برای ادامه روی دکمه بعدی کلیک کنید.

Quick Featured Images

توجه داشته باشید که بسته به انتخاب های قبلی خود ممکن است در این صفحه با گزینه های مختلفی روبرو شوید. مطمئن شوید که روشهای صحیحی را برای جایگزین ها انتخاب کرده اید. از آنجا که راهی برای لغو تغییرات وجود ندارد ، باید از انتخاب های خود مطمئن باشید.

مرحله 3: پالایش کردن

در صفحه Refine افزونه Quick Featured Images می توانید فیلترها را پالایش کرده و اطلاعات را با جزئیات بیشتری استخراج کنید. همچنین تصاویر شاخصی که می خواهید به صورت دسته جمعی جایگزین کنید را پیدا کنید. به عنوان مثال اگر در صفحه قبل فیلتر دسته (Category filter) را برای اضافه کردن انتخاب کرده اید، در این صفحه Category Filter نمایش داده می شود.  

Quick Featured Images

توجه داشته باشید که اگر در صفحه قبل فیلتری انتخاب نکرده باشید، مستقیماً وارد صفحه Confirm شده و صفحه Refine را مشاهده نخواهید کرد.

با استفاده از پنجره های کشویی موجود در هر قسمت می توانید مشخصات مکانی که می خواهید وردپرس در آن کار کند را هنگام تغییر تصاویر انتخاب کنید. روی همه فیلترهای مناسب کلیک کنید.

پس از آماده شدن برای شروع، روی دکمه “Preview filtering” کلیک کنید. با این کار به صفحه Confirm وارد می شوید.

مرحله 4: تأیید کردن

پس از اینکه همه انتخاب های خود را انجام دادید، وارد گزینه تأیید مراحل می شوید. افزونه Quick Featured Images در این قسمت آخرین فرصت را به شما می دهد تا قبل از انجام اقداماتی که انتخاب کرده اید، نگاهی به آنچه که در سایت شما تغییر می کند، بیندازید.

به یاد داشته باشید ، پس از انجام ویرایش دسته جمعی، دیگر قادر به بازگشت و لغو آن تغییرات نخواهید بود.

هنگامی که تغییرات ایجاد شده را تأیید کردید، روی دکمه اجرا در پایین صفحه کلیک کنید. پس از انجام این کار، تمام تغییراتی که تنظیم کرده اید اعمال می شود.

مرحله 5: اجرا کردن

در صفحه Perform، لیستی از نوشته ها و برگه ها به ترتیب حروف الفبا از تمام تغییرات ایجاد شده را مشاهده خواهید کرد. از این قسمت می توانید به صورت جداگانه وارد هر یک از آنها شده و ویرایش های مستقیم انجام دهید. در غیر این صورت، می توانید روی دکمه “شروع دوباره” در زیر این لیست کلیک کنید تا ویرایش جدیدی از تصاویر ایجاد شود.

جمع بندی

اگر بخواهید تصاویر شاخص وب سایت وردپرس خود را به صورت دسته جمعی ویرایش کرده یا آنها را حذف کنید، افزونه Quick Featured Images بهترین گزینه ممکن است. این افزونه تصویر شاخص را برای هر تعداد پست که داشته باشید، تنظیم، جایگزین و حذف می کند. شما می توانید تغییرات را روی تمام پست ها یا با استفاده از فیلتر روی پست های خاصی اعمال کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Quick Featured Images
صفحه افزونه Quick Featured Images
5/5 - (1 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *