Quiz And Survey Master افزونه ساخت آزمون آنلاین و مسابقه در وردپرس

Quiz And Survey Master

افزونه Quiz And Survey Master یکی از بهترین افزونه های نظرسنجی وردپرس برای ساخت یک آزمون یا نظرسنجی آنلاین است. این افزونه بیش از 30 هزار نصب فعال داشته و امتیاز 4.8 از 5 را کسب کرده است و از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. در این مقاله به بررسی این افزونه می پردازیم.

آموزش افزونه Quiz And Survey Master و نحوه ساخت آزمون آنلاین در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدیدی به نام Quizzes/Surveys در پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد.

با کلیک بر روی این زیرمنو صفحه ای مشابه شکل زیر باز می شود.

Quiz And Survey Master

برای ساخت آزمون جدید روی دکمه Add New در بالای صفحه کلیک کنید.

یک پنجره پاپ آپ مشابه شکل زیر باز می شود.

Quiz And Survey Master

نام آزمونی که می خواهید بسازید را در قسمت name وارد کرده و روی دکمه Create کلیک کنید.

صفحه ای مانند شکل زیر نشان داده می شود.

Quiz And Survey Master

در این صفحه چندین تب مختلف وجود دارد که هریک مربوط به یکی از ویژگی های افزونه است. در ادامه آموزش به بررسی تب های مختلف و ویژگی های موجود در این افزونه می پردازیم.

ساخت آزمون یا نظرسنجی در افزونه Quiz And Survey Master

افزونه Quiz And Survey Master به شما اجازه می دهد که به هر تعداد که می خواهید برای آزمون یا نظرسنجی خود صفحه بسازید و انواع سوالات را در آن به کار ببرید.

در تب Questions می توانید صفحه ها و پرسش ها را در آزمون یا نظرسنجی خود ایجاد کرده یا آنها را ویرایش کنید.

اگر می خواهید همه سوالات در یک صفحه قرار داشته باشند، می توانید فقط یک صفحه ایجاد کنید. برای ساخت اولین صفحه، روی “Create New Page” کلیک کنید. باکسی مشابه شکل زیر را مشاهده می کنید.

Quiz And Survey Master

حال که یک صفحه ساخته اید، چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید.

ابتدا با کلیک روی “Create New Question” یک سؤال جدید ایجاد کنید. همچنین می توانید با کلیک روی “Add Question From Question Bank ” سؤالی از سؤالات موجود را اضافه کنید.

وقتی روی دکمه Create New Question کلیک می کنید، پنجره ای با چند فیلد مختلف باز می شود.

Quiz And Survey Master

در ابتدا باید نوع سوال را انتخاب کنید. “Question Type” بسیار مهم است. این گزینه به افزونه می گوید که نوع سؤال چه باشد. شما می توانید انواع مختلفی از سوالات شامل پاسخ باز (متن) یا انتخاب چندگانه و بسیاری موارد دیگر را انتخاب کنید.

در زیر این قسمت یک باکس متنی قرار دارد که می توانید سوال خود را در آن وارد کنید. در این قسمت می توانید متن و HTML استفاده کنید. حتی می توانید فیلم های یوتیوب را جاسازی کنید یا هر نوع تصویری که برای سوال شما مفید باشد را اضافه کنید. برای افزودن رسانه به سؤال خود ، روی دکمه “افزودن رسانه” کلیک کنید.

در زیر قسمت پرسش، قسمت پاسخ را مشاهده خواهید کرد. ابتدا روی دکمه “Add New Answer” کلیک کنید. این دکمه باعث می شود یک قسمت پاسخ ظاهر شود.

در سمت راست پاسخ، آیکون سطل آشغال قرار دارد که می توانید با کلیک بر روی آن پاسخ را حذف کنید.

باکس Points مربوط به سیستم امتیازدهی است که در آن می توانید نمره پاسخ را قرار دهید.

اگر چک باکس موجود در این قسمت را علامت بزنید به این معنی است که آن پاسخ درست است.

اگر به پاسخ های بیشتری نیاز دارید ، روی دکمه “Add New Answer” کلیک کنید.

 هر سوال می تواند تعداد نامحدودی پاسخ داشته باشد؛ با این حال بهتر است برای هر سوال بین 5 تا 10 پاسخ در نظر بگیرید تا آن را برای کاربران خود ساده تر نگه دارد.

با کلیک بر روی دکمه Show advanced options می توانید گزینه های پیشرفته تری شامل موارد زیر را مشاهده کنید.

Quiz And Survey Master

“Correct Answer Info” به شما امکان می دهد تا اطلاعاتی در مورد پاسخ را به کاربر نشان دهید.

به عنوان مثال فرض کنید سوال شما ضرب عدد 3 در 4 به صورت 4 * 3 بوده و پاسخ هایی که در نظر گرفته اید 12 ، 43 و 2 باشد. وقتی کاربر مسابقه را تکمیل کرد، افزونه نتایج را به کاربر نشان می دهد. می توانید متنی را در این باکس وارد کنید تا بگویید “4 * 3 = 12 زیرا 4 + 4 + 4 = 12” بنابراین کاربر می داند که چرا 12 جواب درست بوده است.

توجه داشته باشید که برای نمایش این متن باید در تب متنی متغیر اطلاعات صحیح پاسخ را به صورت “٪ QUESTIONS_ANSWERS٪ Text” اضافه کنید.

قسمت بعدی فیلد “Hint” است. متن وارد شده در این قسمت باعث می شود یک لینک تذکر در زیر سؤال ظاهر شود. وقتی کاربر روی لینک هاور می کند، تذکر نشان داده می شود.

گزینه “Comment Field” به شما امکان می دهد یک باکس در زیر سوال قرار دهید تا کاربران بتوانند نظر خود را در مورد سؤال در آن وارد کنند. اگر این گزینه را روی None بگذارید، باکس متن ظاهر نمی شود.

گزینه Required? پاسخ به این سؤال خاص را الزامی می کند یا لازم نمی کند. این کار برای نظرسنجی هایی مفید است که کاربر اختیار پاسخ ندادن به سوالات را دارد.

آخرین گزینه “Category” به شما امکان می دهد یک دسته به سؤال خود اضافه کنید. اگر یک دسته از قبل ایجاد شده باشد، نام دسته در کنار گزینه طبقه بندی ظاهر می شود. در صورت نیاز به ایجاد یک دسته جدید، New را انتخاب کرده و دسته جدید خود را اضافه کنید.

پس از پر کردن داده های سؤال خود، روی دکمه “Save questions” کلیک کنید.

حال شما صفحه اول و سوال خود را ایجاد کرده اید. به همین ترتیب می توانید بقیه صفحات و سوالات را ایجاد کنید.

ویرایش، کپی و حذف سوالات

Quiz And Survey Master
 1. برای ویرایش سوالات خود ، روی آیکون مداد در سمت راست سؤال کلیک کنید.
 2. در صورت نیاز به حذف هر سؤال می توانید روی آیکون سطل آشغال سمت چپ سؤال کلیک کنید.
 3. در صورت نیاز به حذف صفحه می توانید روی آیکون سطل آشغال سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید.
 4. اگر نیاز به کپی کردن یک سؤال دارید می توانید روی سومین آیکون در سمت راست سؤال کلیک کنید تا سوال را در همان صفحه برای شما کپی کند.
 5. تمام آزمون ها و نظرسنجی هایی که با افزونه Quiz And Survey Master ساخته اید را می توانید مرتب سازی کنید. نشانگر ماوس خود را بر روی سمت راست ترین آیکون کنار سوال قرار داده و آن را نگه دارید. پس از آن می توانید سوالات را در یک صفحه مرتب کرده و حتی سوالات را به صفحات دیگر منتقل کنید.
 6. اگر می خواهید نام مسابقه یا نظرسنجی که ایجاد کرده اید را تغییر دهید، روی لینک “Edit name” در بالای صفحه کلیک کنید.

اضافه کردن سوال از بانک سوالات

تمام سؤالاتی که برای همه نظرسنجی ها و آزمونها ایجاد می کنید در “بانک سوالات” ذخیره می شود. شما می توانید با کلیک بر روی دکمه “Add Question From Question Bank” سؤالاتی که برای سایر نظرسنجی ها و آزمونها ایجاد کرده اید را اضافه کنید.

با این کار پنجره ای باز می شود که سؤالات موجود در بانک را نشان می دهد. سؤالی که می خواهید اضافه کنید را پیدا کرده و روی دکمه “Add This Question” کلیک کنید.

جمع آوری اطلاعات کاربر با استفاده از فرم تماس

بسیاری از آزمونها و نظرسنجی ها نیاز به جمع آوری اطلاعات در مورد کاربر دارند. این اطلاعات می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • نام
 • ایمیل
 • شهر
 • شماره تلفن
 • کسب و کار

برای افزودن فیلد های تماس به آزمون یا نظرسنجی، مسابقه/نظرسنجی مورد نظر خود را به حالت ویرایش باز کرده و وارد تب “Contact” شوید.

هنگامی که برای اولین بار این تب را بارگذاری می کنید، کاملاً خالی خواهد بود. برای افزودن اولین فیلد، بر روی دکمه “Add New Field” کلیک کنید.

Quiz And Survey Master

با افزودن فیلد جدید ، باکسی ظاهر شود که هر قسمت آن دارای چند تنظیم است.

Quiz And Survey Master

اولین گزینه تنظیمات نوع فیلد است. شما می توانید موارد زیر را انتخاب کنید:

 • Small Open Answer- یک باکس متنی برای اطلاعاتی مانند نام یا کسب و کار است.
 • Email – یک باکس متنی است که بررسی می کند تا اطلاعات وارد شده توسط کاربر، آدرس ایمیل باشد.
 • Checkbox – چک باکسی که برای اطمینان از اینکه کاربر با شرایط و ضوابط موافق است، مورد استفاده قرار می گیرد.

پس از انتخاب نوع، “Label”  را پر کنید. این برچسب متنی خواهد بود که در کنار فیلد ظاهر می شود.

گزینه بعدی گزینه “Used For” است. در سراسر افزونه و افزودنی های آن، مکان های بسیاری وجود دارد که از نام یا ایمیل شرکت کنندگان آزمون/نظرسنجی استفاده می شود. شما می توانید فیلدی را برای استفاده در این مکان ها تعیین کنید.

آخرین گزینه “Required؟” است. تیک زدن این باکس باعث می شود کاربر قبل از شرکت در مسابقه یا نظرسنجی، فیلد را پر کند.

بعد از اینکه همه قسمت های مورد نظر خود را اضافه کردید، حتماً روی دکمه “Save Contact Form” در بالای تب “Contact” کلیک کنید.

برای حذف فیلد، روی لینک “Delete” در انتهای فیلد کلیک کنید.

برای کپی کردن یک فیلد، روی لینک “Duplicate” در انتهای این قسمت کلیک کنید.

نوشتن و ویرایش بخش های متنی

هنگامی که سوالات را به آزمون اضافه کردید، وقت آن رسیده که برخی از متونی که کاربر می بیند را ویرایش کنید. برای این کار روی تب Text کلیک کنید.

Quiz And Survey Master

اولین باکس برای ویرایش پیام نمایش داده شده قبل از آزمون/نظرسنجی است. این متن در همان ابتدای آزمون نشان داده خواهد شد.

ناحیه متنی بعدی، پیام نمایش داده شده قبل از باکس دیدگاه ها (در صورت فعال بودن) است. اگر تصمیم دارید کاربران در پایان مسابقه جایی برای گذاشتن دیدگاه داشته باشند می توانید متن را در این قسمت وارد کنید تا مستقیماً در بالای باکس دیدگاه ها نشان داده شود.

ناحیه متنی بعدی برای پیام نمایش داده شده در انتهای آزمون است. این متن قبل از دکمه ارسال، در انتهای آزمون ظاهر می شود. اگر در انتهای آزمون اطلاعات تماس را قرار داده اید، قبل از اطلاعات تماس این متن نمایش داده می شود. بیشتر افراد از این متن به صورت فراخوان عمل استفاده می کنند. به عنوان مثال متنی مانند “بابت شرکت در این آزمون از شما متشکرم. اطلاعات تماس خود را وارد کنید و بلافاصله نمره خود را دریافت کنید! ” را در آن قرار می دهند. اگر تصمیم دارید از این ویژگی استفاده نکنید می توانید این گزینه را خالی بگذارید.

ناحیه متنی بعدی تغییر محتوای متغیر ٪ QUESTIONS_ANSWERS٪ است. اگر از ٪ QUESTIONS_ANSWERS٪ در نواحی متنی دیگر استفاده می کنید، هنگام لود شدن یا گرفتن آزمون، محتویات این باکس جایگزین می شود. شما می توانید سؤال، پاسخ کاربر، پاسخ صحیح، نظرات کاربر و اطلاعات صحیح جواب را نشان دهید. در صورتی که این باکس را خالی بگذارید، هیچ اطلاعاتی نشان داده نخواهد شد.

گزینه های بعدی برای متن های کوتاه تر است. شما می توانید متن را به دکمه ارسال، فیلدهای تماس، دکمه های بعدی و قبلی و همچنین فیلد های دیدگاه برای سؤالاتی که پاسخ به دیدگاه را برای آن تنظیم کرده اید، تغییر دهید.

تنظیمات پایه آزمون و نظرسنجی در افزونه Quiz and Survey Master

حال که سوالات خود را اضافه کرده و نواحی متنی را تنظیم کرده اید، زمان آن رسیده است که گزینه ها را ویرایش کنید.

برای این کار روی تب Options کلیک کنید.

Quiz And Survey Master

Which system is this quiz graded on?: گزینه اول این امکان را به شما می دهد تا انتخاب کنید که از کدام سیستم برای امتیازدهی استفاده کنید. گزینه هایی که در این قسمت در اختیار شما قرار دارد عبارتند از:

 • سیستم درست/غلط
 • سیستم امتیاز دهی
 • بدون امتیاز

Show a progress bar: با قرار دادن این گزینه روی حالت Yes، یک نوار پیشرفت نشان داده می شود.

Should the user be required to be logged in to take this quiz: اگر این گزینه را در حالت Yes قرار دهید، کاربران برای شرکت در آزمون باید وارد سیستم شده باشند.

How many questions per page would you like: این گزینه به شما امکان می دهد که انتخاب کنید در هر صفحه چند سوال وجود داشته باشد. اگر این گزینه را روی 0 تنظیم کنید، تمام سوالات شما در یک صفحه قرار خواهند گرفت.

How many minutes does the user have to finish the quiz: این گزینه اجازه می دهد تا به مسابقه یک تایمر اختصاص دهید. در صورت تنظیم، یک تایمر در مسابقه ظاهر می شود که زمان باقی مانده را شمارش می کند. وقتی تایمر به 0 رسید ، همه سوالات غیرفعال می شوند.

Force submit after timer expiry: با فعال کردن این گزینه بعد از صفر شدن زمان تایمر، آزمون ارسال می شود.

How many times can a user take this quiz: در این قسمت می توانید مشخص کنید که یک کاربر چند بار می تواند در آزمون شرکت کند.

How many total entries can this quiz have: در این قسمت می توانید مشخص کنید که این آزمون چند ورودی می تواند داشته باشد.

How many questions should be loaded for quiz: این گزینه به شما امکان می دهد انتخاب کنید که چند سوال از بانک سوال خود بارگیری کنید. در صورتی که آن را روی 0 تنظیم کنید، تمام سؤالاتی را که به آزمون اضافه کرده اید نشان داده می شود. اگر 30 سوال در مسابقه دارید و این گزینه را روی 20 قرار داده اید ، افزونه Quiz and Survey Master فقط 20 سؤال را از 30 سوال به طور تصادفی انتخاب خواهد کرد. برای اینکه این گزینه کار کند، “Are the questions random? ” باید روی گزینه ای غیر از No تنظیم شود.

When should the user be able to start accessing the quiz: در این قسمت می توانید مشخص کنید که چه زمانی کاربر قادر خواهد بود به آزمون دسترسی داشته باشد. با کلیک بر روی این باکس یک تقویم نشان داده می شود که می توانید تاریخ شروع آزمون را در آن مشخص کنید. اگر این گزینه را خالی بگذارید، دسترسی نامحدود برای شرکت کنندگان ایجاد می کنید.

When should the user stop accessing the quiz: در این قسمت می توانید مشخص کنید که چه زمانی دسترسی به آزمون متوقف شود. با کلیک بر روی این باکس یک تقویم نشان داده می شود که می توانید تاریخ پایان آزمون را در آن مشخص کنید. اگر این گزینه را خالی بگذارید، دسترسی نامحدود برای شرکت کنندگان ایجاد می کنید.

Are the questions random: این گزینه به شما اجازه می دهد تا آزمون خود را تصادفی سازی کنید. شما می توانید سوالات یا سوالات و جواب ها را تصادفی کنید.

Select category for random question: در این قسمت می توانید یک دسته برای سوالات تصادفی انتخاب کنید.

Would you like to ask for the contact information at the beginning or at the end of the quiz: در این قسمت می توانید مشخص کنید که اطلاعات تماس از کجا درخواست شود. شما می توانید در ابتدا یا انتهای آزمون اطلاعات تماس را از شرکت کنندگان درخواست کنید.

If a logged-in user takes the quiz, would you like them to be able to edit contact information: این گزینه به شما اجازه می دهد تا مشخص کنید اطلاعات تماس کاربران وارد شده چگونه مدیریت شود. اگر روی Yes تنظیم شود، از کاربر وارد شده اطلاعات تماس خواسته می شود، اما فیلد ها با اطلاعاتی که از پروفایل کاربر برداشته می شود، از قبل پر شده اند. اگر روی No تنظیم شود ، اطلاعات ورود به سیستم کاربر ذخیره می شود اما از آنها درخواست نمی شود.

Would you like a place for the user to enter comments: این گزینه به شما امکان می دهد که در انتهای مسابقه یک منطقه برای وارد کردن دیدگاه داشته باشید.

Show question number on quiz: با فعال کردن این گزینه، شماره سوال برای هر سوال در مسابقه نشان داده می شود.

پس از اعمال تنظیمات مورد نظر خود روی دکمه Save changes کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

اکنون که تنظیمات مسابقه را پیکربندی کرده اید، زمان آن رسیده که ایمیل های خود را تنظیم کنید.

تنظیمات ایمیل در افزونه Quiz and Survey Master

ممکن است پس از اتمام آزمون بخواهید برای کاربران ایمیل ارسال کنید و پاسخ های درست سوالات یا تعداد پاسخ هایی که صحیح است را برای آنها ارسال کنید.

ایمیل نه تنها می تواند برای کاربرانی که که در آزمون شرکت کرده اند فرستاده شود بلکه می تواند برای ادمین سایت نیز همراه با جزئیات فراوان ارسال شود.

همه اینها با استفاده از برگه “ایمیل” در افزونه Quiz and Survey Master امکان پذیر است.

Quiz And Survey Master

هنگامی که شما یک آزمون/نظرسنجی جدید ایجاد می کنید، به طور پیش فرض دو فرمت ایمیل از پیش تعریف شده دارد که یکی به ایمیل کاربر و دیگری به شناسه ایمیل ادمین آزمون در “Who to send the email to? Put %USER_EMAIL% to send to user“ ارسال می شود.

بنابراین ، در ابتدا وقتی یک آزمون/نظرسنجی ترتیب می دهید و وقتی کاربر آزمون خود را ارسال می کند، ایمیلی برای کاربر و ادمین ارسال می شود (اگر قبلاً از کاربر خواسته اید ایمیل خود را قبل/بعد از ارسال آزمون وارد کند). این ایمیل حاوی سؤال ها و پاسخ های ارسال شده توسط کاربر است.

شما می توانید موارد را تغییر داده و ایمیل ها را مطابق با نیازهایتان سفارشی سازی کنید. برای این کار می توانید از متغیرهای الگو استفاده کنید.

همچنین، در صورت نیاز به ارسال آن ایمیلها می توانید شرایط اضافه کنید.

به عنوان مثال شما یک مسابقه تنظیم کرده اید و می خواهید به کاربرانی که  بین 35٪ – 50٪ امتیاز کسب کرده اند، یک ایمیل حاوی این پیام که “شما احتیاج به تلاش بیشتری دارید” ارسال کنید و برای کسانی که نمره ای بین 50٪ – 70٪ دارند، ایمیل “خوب است! شما می توانید دفعه دیگر بهتر عمل کنید “و برای کسانی که بالاتر از 70٪ امتیاز دارند، ایمیل” امتیاز شما عالی است “را ارسال کنید.

برای این کار ، باید یک شرط اضافه کنید.

به این صورت که در باکس هایی که در سمت راست صفحه وجود دارد و پیام When…Set conditions for when this email should be sent. Leave empty to set this as an email that is always sent در آن درج شده است، بروید.

روی دکمه Add additional condition کلیک کنید.

از اولین پنجره گزینه “Correct Score Percentage” و از پنجره دوم “greater than or equal to” را انتخاب کنید. در باکس بعدی “35” را قرار دهید.

مجدداً روی ” Add additional condition ” کلیک کنید تا شرط دوم ایجاد شود. از اولین پنجره گزینه “Correct Score Percentage” و از پنجره دوم ” is less than or equal to ” را انتخاب کنید در باکس نوشتاری بعدی “50” را وارد کنید.

برای نمرات دیگر نیز همین فرآیند را با کلیک کردن روی دکمه Add New Email و اضافه کردن یک قالب ایمیل جدید تکرار کنید.

شما می توانید محتواهای بیشتری را با استفاده از متغیرهای قالب که در بالای صفحه نشان داده شده است، در بدنه ایمیل وارد کنید.

تنظیمات صفحه نتایج

افزونه Quiz And Survey Master به شما امکان می دهد مسابقه خود را به گونه ای تنظیم کنید تا بسته به امتیاز کاربر، صفحه نتایج متفاوتی نشان داده شود. در تب Results Pages می توانید این کار را انجام دهید.

Quiz And Survey Master

اگر می خواهید تنها از یک صفحه نتایج بدون در نظر گرفتن امتیاز کاربر استفاده کنید، می توانید از صفحه نتایج پیش فرض استفاده کنید. اولین باری که وارد این صفحه می شوید، صفحه نتایج پیش فرض نشان داده می شود.

اگر می خواهید صفحات نتایج متفاوتی را بر اساس نمره کاربر نشان دهید، با استفاده از دکمه “Add New Results Page” صفحه نتایج جدیدی را اضافه کنید.

آسانترین راه برای تنظیم صفحه نتایج خود، ایجاد صفحات نتیجه برای کاربرانی است که در آزمون قبول می شوند و باقی گذاشتن صفحه پیش فرض برای کاربرانی است که از آزمون رد می شوند. با استفاده از منطق شرطی می توانید این کار را انجام دهید. بنابراین روی دکمه Add additional condition کلیک کنید.

پس از آن می توانید منطق شرطی خود را پیاده سازی کنید.

به عنوان مثال می توانید برای کاربرانی که رنج نمرات آنها 90٪ -100٪ است، یک صفحه نتایج ایجاد کنید و برای کاربرانی که در محدوده 80٪ -89٪ نمره می گیرند صفحه نتایج دیگری ایجاد نمایید. از صفحه پیش فرض برای بقیه افراد استفاده کنید.

برای تنظیم دامنه نمره ای که کاربر باید برای دیدن صفحه نتایج در آن وارد شود ، پایین ترین امتیاز را در ستون “Score Greater Than Or Equal To” وارد کنید. سپس در ستون “Score Less Than Or Equal To” بالاترین امتیاز را در رنج نمره وارد کنید.

صفحه نتایج خود را در ستون “Results Page Shown” بسازید و از متغیرهایی که در بالای صفحه نشان داده شده است، در آن استفاده کنید.

اضافه کردن آزمون یا نظرسنجی به نوشته یا برگه در وردپرس

پس از آنکه تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کردید، باید کد کوتاه را به نوشته یا برگه خود اضافه کنید. ابتدا در پیشخوان وردپرس به مسیر Quizzes/Surveys » Quizzes/surveys بروید.

 روبروی هر آزمون می توانید شورت کد مربوط به آن را در ستون Shortcode پیدا کنید. این شورت کد را کپی کرده و در هر نوشته یا برگه ای که می خواهید آزمون را در آن قرار دهید، وارد کنید.

توجه داشته باشید که در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس باید این کار را از طریق بلوک کد کوتاه انجام دهید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Quiz And Survey Master
صفحه افزونه Quiz And Survey Master

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

اضافه کردن جستجوی گوگل به وردپرس با WP Google Search و به صورت دستی

اضافه کردن جستجوی گوگل به وردپرس با WP Google Search و بدون افزونه

یکی از خدماتی که گوگل به کاربران خود ارائه کرده است، استفاده از موتور جستجوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *