Rank Math افزونه بهبود و کنترل دقیق سئو سایت وردپرس

افزونه Rank Math

از زمانی که افزونه Rank Math عرضه شد، به عنوان یکی از بهترین افزونه های سئو وردپرس مورد توجه بسیاری از وبلاگ نویسان و توسعه دهندگان وب قرار گرفت. این افزونه هر چیزی که برای کنترل سئو on-page سایت خود لازم دارید را دارا است.

طی سالیان متمادی Yoast SEO محبوب ترین افزونه برای مدیریت سئوی سایت های وردپرس بوده است و بسیاری از مالکان سایت های وردپرسی از این افزونه برای بهبود سئو سایت خود استفاده می کردند. اما به نظر می رسد کم کم زمان خداحافظی با این افزونه فرا رسیده است زیرا یک افزونه رایگان و قدرتمند دیگر عرضه شده است که ویژگی های نسخه رایگان آن بسیار بیشتر از ویژگی های افزونه Yoast SEO است. در مقاله مقایسه افزونه Rank Math و Yoast SEO می توانید مقایسه کاملی از این دو افزونه را مطالعه کنید.

 Mythemeshop یک شرکت معروف طراحی و تهیه قالب و افزونه های وردپرس است که افزونه Rank Math را تولید و عرضه کرده است. این افزونه امکان مدیریت کامل سئوی on-page نوشته ها، برگه ها، محصولات و دیگر طبقه بندی ها و کنترل دقیق برچسب های متا (noindex/nofollow/noarchive) را می دهد.

همچنین افزونه Rank Math با سرچ کنسول گوگل به صورت کامل ادغام شده و اطلاعات ضروری مورد نیاز مانند خطاهایی که گوگل در سایت شما می بیند، رتبه بندی شما برای کلمات کلیدی مورد نظرتان و بسیاری موارد دیگر را مستقیماً از پیشخوان وردپرس در اختیار شما قرار می دهد.

در این آموزش افزونه Rank Math را به صورت کامل بررسی کرده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه Rank Math و کنترل دقیق سئوی سایت وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه صفحه فعال سازی افزونه مشابه شکل زیر به شما نشان داده می شود.

افزونه Rank Math

افزونه Rank Math رایگان است اما برای دسترسی به تمام ویژگی های آن باید افزونه را با ایجاد یک اکانت رایگان Rank Math، فعال سازی کنید. فعال سازی Rank Math باعث می شود هر نسخه به یک آدرس ایمیل مرتبط شود که این ویژگی در صورت نیاز به پشتیبانی بسیار مفید است. همچنین پیشنهادات کلمه کلیدی و بسیاری ویژگی های دیگر بسیار بهتر عمل خواهد کرد.

اگر ویزارد فعال سازی را رد کنید، هر زمان که بخواهید می توانید به مسیر Rank Math » پیشخوان » راهنما بروید و از دکمه فعال سازی موجود در آن قسمت استفاده کنید تا Rank Math فعال سازی شود.

در صفحه فوق از شما می خواهد اطلاعات اکانت Rank Math خود را وارد کنید. اگر هنوز اکانتی برای خود ایجاد نکرده اید روی لینک Free Rank Math account در بالای صفحه کلیک کنید.

با کلیک بر روی لینک فوق، وب سایت Rank Math در یک تب جدید به صورت شکل زیر باز می شود.

افزونه Rank Math

شما می توانید با استفاده از ایمیل، اکانت فیسبوک یا اکانت گوگل خود اقدام به ایجاد حساب کاربری در Rank Math کنید.

پس از ایجاد اکانت، یک پیام تشکر به شما نشان داده می شود و یک ایمیل حاوی اطلاعات اکانت شما برایتان ارسال می شود.

یوزرنیم و پسوردی که برای شما ایمیل شده است را در صفحه فعال سازی Rank Math وارد کرده و روی دکمه “فعال سازی Rank Math” کلیک کنید.

پس از آن وارد صفحه ویزارد راه اندازی افزونه Rank Math به شکل زیر می شوید.

افزونه Rank Math

برای اینکه راه اندازی افزونه Rank Math برای تمام افراد در هر سطحی که هستند، آسان شود، راه اندازی در سه سطح مختلف شامل آسان، پیشرفته و حالت سفارشی ارائه شده است.

سطح ها تفاوت چشمگیری با یکدیگر ندارند. گزینه پیشرفته به شما امکان می دهد تمام تنظیمات را پیکربندی کنید، در حالی که حالت آسان به شما امکان می دهد فقط چند تنظیم را پیکربندی کرده و بقیه براساس بهترین روش پیکربندی می شوند.

در این آموزش از حالت پیشرفته به عنوان مرجع استفاده خواهیم کرد و نشان خواهیم داد که کدام یک از مراحل حالت آسان موجود بوده و کدام یک فقط در مرحله پیشرفته وجود دارند.

شما می توانید هر روشی را به دلخواه خود انتخاب کنید و هر زمان که بخواهید می توانید بین آنها جابجا شوید. حتی بعد از راه اندازی Rank Math به یک روش ، همیشه می توانید به ویزارد راه اندازی (یا استفاده از تنظیمات) برای تغییر نحوه عملکرد Rank Math در وب سایت خود مراجعه کنید.

همچنین افزونه Rank Math یک بررسی کلی انجام می دهد تا ببیند آیا وب سایت شما با Rank Math سازگار است یا خیر.

شما می توانید روی دکمه “بیشتر” کلیک کنید تا تمام تست های انجام شده را مشاهده کرده و در صورت نمایش هر گونه خطا آن را برطرف کنید.

همچنین در بالای صفحه گام های بعدی در فرآیند راه اندازی نشان داده می شود.

روی دکمه “بزن بریم” کلیک کنید تا فرآیند راه اندازی ادامه پیدا کند.

صفحه بعدی بدون در نظر گرفتن حالت انتخابی شما به صورت شکل زیر ظاهر می شود.

افزونه Rank Math

در بالای صفحه نوار پیشرفت را مشاهده خواهید کرد که با استفاده از آن می توانید مکانی که در مراحل تنظیم در آن قرار دارید را شناسایی کنید. نوار پیشرفت نیز قابل کلیک است و می توانید از آن استفاده کنید تا در طی مراحل تنظیم به هر مرحله ای که می خواهید برگردید.

آموزش راه اندازی و پیکربندی افزونه Rank Math

گام اول:درون ریزی تنظیمات سئو

افزونه Rank Math

Rank Math می تواند تنظیمات سئو را از افزونه های سئو دیگر مانند افزونه Yoast ایمپورت کند. این کار باعث می شود انتقال به Rank Math از هر افزونه سئویی به راحتی امکان پذیر شود و تغییرات بر رتبه بندی سئوی شما هیچ تأثیری نگذارد. در حال حاضر این افزونه می تواند از Yoast و افزونه All in One SEO تنظیمات را ایمپورت کند.

Rank Math به صورت خودکار تشخیص می دهد که شما از چه افزونه سئویی استفاده می کنید و امکان انتخاب آن را به شما می دهد.

به محض کلیک روی دکمه “شروع درون ریزی” فرآیند ایمپورت کردن شروع می شود. مدت زمانی که صرف می شود تا عملیات درون ریزی به پایان برسد به تعداد نوشته های سایت شما بستگی دارد. هنگامی که عملیات درون ریزی به پایان رسید، روی دکمه “ادامه” کلیک کنید.

افزونه Rank Math

گام دوم: انتخاب نوع وب سایت

در گام دوم باید نوع وب سایت خود را انتخاب کنید.

افزونه Rank Math

پیکربندی و تنظیم درست گزینه اول اهمیت زیادی دارد زیرا به شما امکان می دهد افزونه Rank Math را براساس نوع وب سایتی که بر روی آن کار می کنید، پیکربندی کنید.

نوع سایت خود را مشخص کرده و یک لوگو برای گوگل انتخاب کنید. سپس می توانید یک تصویر به عنوان تصویر پیش فرض برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی انتخاب کنید.

در انتها روی دکمه “ذخیره و ادامه” کلیک کنید.

3- تنظیمات کنسول جستجو

افزونه Rank Math

مرحله سوم مربوط به تأییدیه سرچ کنسول گوگل است. افزونه Rank Math می تواند به داده های سرچ کنسول دسترسی پیدا کند و آنها را مستقیماً در پیشخوان وردپرس شما نشان دهد.

برای تأییدیه سرچ کنسول گوگل کافی است روی دکمه “دریافت کد دسترسی” کلیک کنید. یک کد به شما داده می شود.

افزونه Rank Math

کد داده شده را کپی کرده و در باکس مربوطه پیست کنید. سپس روی دکمه “اجازه دهید” کلیک کنید.

بعد از تأیید، در قسمت جستجوی نمایه کنسول روی پنجره کشویی کلیک کرده و Property مورد نظر خود را انتخاب کنید.

Property در اینجا به معنی سایت های مختلف یا نسخه های متفاوت سایت های شما است که به سرچ کنسول گوگل اضافه شده است.

گام 4: نقشه های سایت

افزونه Rank Math

در این گام شما می توانید تنظیمات نقشه سایت خود را پیکربندی کنید. شما می توانید با یک کلیک نقشه سایت خود را فعال/غیرفعال کنید.

همچنین می توانید به نقشه سایت تصویر اضافه کنید. اگر وب سایتی دارید که تصاویر بسیار زیادی دارد مانند وب سایت آشپزی یا سفر می توانید این گزینه را فعال نگه دارید. در غیر این صورت بهتر است آن را غیرفعال کنید.

در قسمت بعد می توانید نوع پست هایی که گزینه های سئو باید برای آنها فعال شود را مشخص کنید.

در پایان روی دکمه “ذخیره و ادامه” کلیک کنید.

گام 5: بهینه سازی

افزونه Rank Math

آخرین گام ترفندهای سئو است. شما می توانید برخی تنظیمات کلی شامل موارد زیر را پیکربندی کنید:

 • ایندکس نکردن دسته و برچسب های خالی
 • Nofollow کردن لینک های خارجی
 • باز کردن لینک های خارجی در یک تب جدید

پس از اعمال تنظیمات مورد نظر خود روی دکمه “ذخیره و ادامه” کلیک کنید.

گام 6: آماده

اگر مراحل فوق را دنبال کرده باشید، تصویری مشابه شکل زیر مشاهده می کنید که نشان می هد افزونه Rank Math به درستی پیکربندی شده و آماده استفاده است.

افزونه Rank Math

اگر می خواهید تنظیمات پیشرفته این افزونه را نیز پیکربندی کنید، روی دکمه آبی رنگ “راه اندازی تنظیمات پیشرفته” در پایین صفحه کلیک کنید. در غیر این صورت با کلیک بر روی دکمه “بازگشت به داشبورد” به پیشخوان وردپرس بازگردید.

تنظیمات پیشرفته

در تنظیمات پیشرفته افزونه Rank Math می توانید تنظیمات تغییر مسیر 404 و نشانه گذاری اسکیما را پیکربندی کنید.

تغییر مسیر 404

افزونه Rank Math

خطای 404 (یا خطای not found error) می تواند برای بازدیدکنندگان سایت به شدت آزار دهنده باشد. جلوگیری از بروز خطای 404 تقریباً غیرممکن است اما شما می توانید آن را بهبود داده و سئوی فنی را بهبود دهید.

افزونه Rank Math دارای مونیتورینگ درون ساخته 404 است. این افزونه روند پیدا کردن خطای 404 را بسیار آسان کرده است. همچنین می توانید از ویژگی ریدایرکت کردن آن برای رفع خطای 404 استفاده کنید.

شما تنها با چند کلیک می توانید بازدیدکنندگان سایت را ریدایرکت کنید. بنابراین نیازی به افزونه هایی مانند افزونه Redirection نخواهید داشت.

پس از اعمال تنظیمات مورد نظر خود روی دکمه “ذخیره و ادامه” کلیک کنید.

نشانه گذاری Schema

افزونه Rank Math

شما با استفاده از افزونه Rank Math می توانید متا داده ریچ اسنیپت را برای وب سایت خود فعال سازی کنید و به این ترتیب کار ایندکس کردن را برای موتورهای جستجو آسان تر نمایید.

اسنیپت ها توضیحاتی هستند که توسط موتورهای جستجو در نتایج جستجو نشان داده می شوند. اسنیپت های معمولی اطلاعات زیر را نشان می دهند:

 • عنوان
 • آدرس URL
 • توضیحات

اما ریچ اسنیپت ها اطلاعات اضافی مربوط به پست شامل موارد زیر را نشان می دهند:

 • رتبه بندی
 • تصویر
 • نام بررسی کننده
 • زمان
 • و بسیاری موارد دیگر

ریچ اسنیپت ها نه تنها به موتورهای جستجو کمک می کنند تا محتوای شما را بهتر درک کنند بلکه CTR شما را نیز افزایش می دهند. در نتیجه نتایج بهتری در رتبه بندی های گوگل به دست خواهید آورد.

افزونه Rank Math از 11 نوع ریچ اسنیپت پشتیبانی می کند. شما می توانید ریچ اسنیپت مورد نظر خود را بسته به نوع محتوایی که دارید از پنجره کشویی مربوطه اش انتخاب کنید. بنابراین نیازی به افزونه های ریچ اسنیپت وردپرس نخواهید داشت.

در انتها روی دکمه “ذخیره و ادامه” کلیک کنید.

پس از اعمال تنظیمات پیشرفته به پیشخوان وردپرس بازگشته و صفحه پیشخوان افزونه Rank Math به شکل زیر به شما نشان داده خواهد شد.

افزونه Rank Math

صفحه پیشخوان از چند تب مختلف به شرح زیر تشکیل شده است:

 • ماژول ها: در این صفحه می توانید به تمام ماژول های افزونه Rank Math دسترسی داشته و آنها را فعال/غیرفعال کنید.
 • راهنما: در این صفحه می توانید لینک های مفیدی به برخی مستندات افزونه را مشاهده کنید.
 • راه اندازی سریع: در این تب می توانید به ویزارد راه اندازی افزونه دسترسی داشته باشید.
 • Import/Export:در این تب می توانید پنل هایی که نمی خواهید در درون ریزی تنظیمات از دیگر افزونه های سئو یا برون بری از Rank Math شامل شوند را مشخص کنید.

همانطور که در ساید بار سمت راست صفحه مشاهده می کنید منوی Rank Math غیر از پیشخوان از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که هریک مربوط به تنظیمات بخشی از این افزونه است.

در ادامه آموزش به بررسی زیرمنوهای افزونه Rank Math می پردازیم.

تنظیمات عمومی

در قسمت تنظیمات عمومی می توانید بسیاری از مشکلات تکنیکی و سئو on-site وب سایت وردپرسی خود را تصحیح کنید.

افزونه Rank Math

همانطور که مشاهده می کنید در سمت راست صفحه چند تب مختلف وجود دارد.

یکی از نقاط قوت افزونه Rank Math دسته بندی کردن مناسب پنل تنظیمات است. شما می توانید هر گزینه تنظیم را به صورت سازمان یافته و مطابق با نوع آن در پنل مربوطه اش دریافت کنید. به عنوان مثال در پنل پیوندها می توانید تمام گزینه های مربوط به لینک ها را دریافت کنید.

در ادامه به بررسی پنل های موجود در تنظیمات عمومی افزونه Rank Math می پردازیم.

پیوندها

اولین پنل در تنظیمات عمومی Rank Math مربوط به لینک ها و URL ها است. با گزینه های موجود در این بخش می توانید کنترل کامل روی ساختار URL، مدیریت ریدایرکت ها و دیگر تنظیمات مربوط به لینک داشته باشید.

اگر ویزارد راه اندازی را دنبال کرده باشید متوجه می شوید که بیشتر تنظیمات این بخش مربوط به تب ترفندهای سئو است. همچنین در زیر هر گزینه توضیحاتی به فارسی داده شده است. بنابراین از توضیحات این بخش صرف نظر می کنیم.

تصاویر

افزونه Rank Math

این تب تنظیمات مربوط به سئوی تصویر و ظاهر رسانه را پیکربندی می کند.

در این تب دو گزینه شامل افزودن ویژگی Alt و Title به تصاویری که دارای این دو ویژگی نیستند، در اختیار شما قرار داده می شود که با بهینه سازی تصاویر به شما در بهبود و تقویت سئو On-page سایت تان کمک زیادی می کند.

ریزمسیرها

افزونه Rank Math

این گزینه به شما کمک می کند ریزمسیرها یا Breadcrumb ها را در سایت خود فعال کنید.

بردکرامب ها لینک های ناوبری هستند که کاربران را در مورد مکان فعلی آنها در سایت راهنمایی می کنند. همچنین به موتورهای جستجو کمک می کنند تا سلسله مراتب سایت شما را بهتر درک کنند.

اگر قالب شما از بردکرامب ها پشتیبانی نمی کند می توانید از این گزینه استفاده کنید. اما اگر از یک قالب بهینه سازی شده برای سئو استفاده می کنید لازم به استفاده از این گزینه نیست.

ابزارهای وبمستر

افزونه Rank Math

در این تب می توانید کدهای تأییدیه ابزارهای مختلف وبمستر شامل گوگل، بینگ و Baidu را وارد کنید.

ویرایش Robots.txt

افزونه Rank Math

فایل robots.txt ربات های موتورهای جستجو را راهنمایی کرده و به آنها اجازه می دهد بفهمند کدام قسمت از سایت مهم است و باید در آن بخزند و از کدام قسمت باید صرف نظر کنند.

توجه داشته باشید که فایل موجود در این بخش یک فایل robots.txt مجازی است و فقط در صورتی که فایل robots.txt را در هسته وب سایت خود ندارید، کار می کند. اگر می خواهید این فایل کار کند، می توانید robots.txt اصلی را حذف کنید. اما این کار توصیه نمی شود.

ویرایش htaccess.

افزونه Rank Math

این گزینه به شما امکان ویرایش فایل htaccess. بدون ورود به پیشخوان هاستینگ شما را می دهد.

با استفاده از htaccess. می توانید پیوندهای یکتای سایت، تغییر مسیر و بسیاری از ویژگیهای مفید دیگر را کنترل کنید.

دیگر موارد

این تب شامل گزینه هایی برای پیگیری استفاده و تنظیمات فید RSS است.

مانیتور 404

این گزینه سوابق خطاهای 404 (Not found) سایت شما را می گیرد و جزئیات را به شما نشان می دهد.

تغییر مسیرها

در این قسمت می توانید تنظیمات نوع تغییر مسیر را برای سایت خود کنترل کنید.

زیرمنوی بعدی در منو Rank Math پیشخوان وردپرس عنوان ها و متا است. در ادامه آموزش به بررسی این زیرمنو می پردازیم.

عنوان ها و متا در افزونه Rank Math

افزونه Rank Math

این فهرست شامل تنظیمات مربوط به برچسب های عنوان و متا برای نوشته ها، برگه ها و طبقه بندی ها است.

این زیرمنو به 3 بخش مختلف تقسیم شده است. در بخش اول ویژگی هایی برای کنترل سئو محلی، متا اجتماعی، صفحه اصلی، ساختار نوشته، نویسندگان و صفحات دیگر ارائه شده است.

در بخش انواع پست ها به شما این امکان را می دهد که گزینه های سئو را برای نوشته ها، برگه ها و پیوست های رسانه ای کنترل کنید.

و آخرین بخش به شما امکان می دهد تنظیمات سئو برای دسته بندی ها و برچسب ها را کنترل کنید.

بیشتر گزینه های ارائه شده در این بخش می توانند به صورت جداگانه در صفحه ویرایشگر نوشته ویرایش شوند. با این حال اگر فراموش می کنید تغییرات را در تنظیمات ویرایشگر نوشته ایجاد کنید، می توانید از این قسمت تنظیمات را به صورت کلی اعمال کنید.

تنظیمات نقشه سایت

افزونه Rank Math

این گزینه امکان کنترل کامل تنظیمات نقشه سایت را می دهد. اینکه چه چیزی را برای افزودن به نقشه های سایت انتخاب کنید به شما بستگی دارد.

شما می توانید تنظیمات مختلفی را برای نوشته ها، برگه ها، بایگانی نویسندگان و پیوست های رسانه ای از این فهرست تنظیم کنید.

بررسی ابزارهای آنالیز سئو و محتوای افزونه Rank Math

ابزارهای تحلیل سئو و محتوای Rank Math و Yoast تقریباً ویژگیهای مشابهی دارند. اگر شما با ابزارهای آنالیز افزونه یواست آشنا هستید، در درک و استفاده از ابزارهای آنالیز افزونه Rank Math مشکلی پیدا نخواهید کرد.

برای مشاهده ابزارهای آنالیز Rank Math یک نوشته یا برگه جدید بسازید یا یکی از نوشته ها و برگه های موجود در سایت را به حالت ویرایش باز کنید.

سپس به پایین صفحه اسکرول کنید تا متا باکس “سئو Rank Math” را مشاهده کنید.

ابزارهای سئو Rank Math به چهار تب مختلف شامل عمومی، پیشرفته، Rich Snippet و شبکه های اجتماعی تقسیم بندی شده است.

عمومی

افزونه Rank Math

در تب عمومی می توانید موارد زیر را پیکربندی کنید:

 • کلمه کلیدی
 • عنوان سئو (عنوانی که به موتورهای جستجو نشان داده می شود)
 • ساختار پیوندهای یکتا (ساختار URL سایت شما)
 • توضیحات متا (توضیحاتی که نشان دهنده محتوای نوشته شما است)

در نسخه فعلی افزونه می توانید تا سه کلمه کلیدی را انتخاب کنید.

شما می توانید روی هر کلمه کلیدی کلیک کرده و Rank Math به شما پیشنهاداتی ارائه می دهد که محتوا را براساس کلمه کلیدی بهینه سازی کنید.

همچنین به شما نشان می دهد که اگر کسی به جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر بپردازد، چگونه نوشته های وبلاگ شما روی SERP (دسکتاپ و نسخه موبایل) نشان داده می شود.

در انتهای صفحه ابزارهای آنالیز دیگر شامل سئو پایه ای، اضافی، خوانایی عنوان و خوانایی محتوا وجود دارد که متن شما را آنالیز کرده و اشکالات و نقاط قوت آن را نشان می دهد.

پیشرفته

افزونه Rank Math

در این قسمت می توانید تنظیمات پیشرفته سئو را پیکربندی کنید. همچنین می توانید URL های کانونیکال و تغییر مسیرهای سفارشی را راه اندازی کنید.

Rich Snippet

در این قسمت می توانید ویژگی های ریچ اسنیپت را راه اندازی کنید.

افزونه Rank Math

شبکه های اجتماعی

افزونه Rank Math

در این قسمت می توانید عنوان، توضیحات و تصویر شاخص های مختلفی را برای فیسبوک و توییتر پیکربندی کنید. همچنین گزینه ای برای استفاده از داده های فیسبوک برای توییتر وجود دارد.

شکی نیست که Rank Math یکی از بهترین افزونه های SEO برای وردپرس است و با ویژگی های جدیدی که دارد می تواند رقیبان قدرتمند خود مانند Yoast و All in One SEO را از دور برکنار کند.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Rank Math
صفحه افزونه Rank Math

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

22 دیدگاه

 1. سلام . یه قسمتی all in on seo داره که از ربات های ماز جلوگیری میکنه
  میشه راهنمایی بفرمایید این تنظیم داخل rankmath کجاست

  • این قابلیت که در all in on seo وجود دارد در حال حاضر کارایی آنچنانی ندارد، چرا که خزنده های گوگل، ماز و… می توانند احترامی برام سایت شما قائل نباشند و باز هم سایت را خزش و ایندکس کنند، بهترین راه برای اینکه شما بتوانید خزنده های سایت ماز moz رو از ایندکس و خزش منع کنید و از آنان درخواست کنید اینکار را نکنند، صرفا استفاده از فایل Robots.txt می باشد که دستور User-agent و استفاده از Rogerbot که نام خزنده moz می باشد می توانید دایرکتوری ها یا صفحاتی که نمی خواهید مورد خزش قرار بگیرند را مشخص نمائید، در هر صورت استفاده از افزونه های سئو مانند Rank Math یا Yoast یا all in on seo صرفا باعث بهبود سئو شما خواهد شد و این استراتژی شما نسبت به سرویس دهنده های مختلف است که نشان می دهد سایت شما در چه سطحی از امنیت و پردازش اطلاعات قرار دارد…

 2. سلام و خسته نباشید من افزونه رو نصب و فعالسازی کردم
  اما هنگام افزودن یا ویرایش نوشته این افزونه برای من نمایان نمیشود و من نمیتونم کلمات کلیدی و توضیحات وابزارهای لازم رو آنالیز وبررسی کنم

  مشکل از کجاست اگر ممکنه راهنمایی کنید

  • اگر افزونه فعال باشد در قسمت نوشته تازه در حالت ویرایشگر کلاسیک دقت بفرمائید تیک نمایش افزونه از بالای صفحه، تنظیمات صفحه تیک خورده باشد…
   در ویرایشگر گوتنبرگ نیز از ستون سمت چپ قابل مشاهده است…

 3. سلام.ممنون از سایت خوبتون
  این افزونه فارسی هستش؟

 4. یه سوال دیگه داشتم من نمیتونم سرچ کنسول رو در این افزونه فعال کنم مشکل از کجاست؟

  • کافیست Search Console را در پیشخوان Rank Math فعال نمائید، سپس از منوی تنظیمات عمومی به تب کنسول جستجو مراجعه کنید و سپس دکمه دریافت کد دسترسی را کلیک نمائید، کدی که از طرف سرچ کنسول گوگل در اختیار شما قرار می گیرد را در پنل Rank Math وارد نمائید…

 5. سلام
  بین yoast و Rank math کدوم بهتره و ازش استفاده کنیم؟؟

  • هر کدام از افزونه ها در نسخه های رایگان و پرمیوم امکانات فراوان و تقریبا مشابهی رو ارائه می دهند ولی در نسخه رایگان Rank Math برای سئو سایت عملکرد و امکانات بیشتری داره…

 6. سلام . مانیتور ۴۰۴ چرا اینطوریه؟
  نشون میده اما صفحه هایی رو نشون میده که ۴۰۴ نیستن…
  دلیلش چیه؟

  • قاعدتا مانیتور ۴۰۴ که از ابزار های حرفه ای در افزونه محبوب Rank Math هست به سبب پیدا کردن صفحات ۴۰۴ در سایت شماست، این افزونه بصورت معمول درست کار می کند و تست شده می باشد، اما برای اینکه مطمئن شوید برای سایت شما نیز درست کار می کند، ابتدا از نال نبودن و سالمی افزونه اطمینان کامل حاصل بفرمائید، بعد از اینکار چک کنید صفحاتی که بصورت ۴۰۴ پیدا شده اند، تغییر آدرس نداشته و حتما به ۴۰۴ ختم می شوند یا نه، اگر اینطور نبود، قاعدتا در باید به دنبال مشکلی باشید که این خطا را برای شما به وجود آورده که می توان به تداخل افزونه، عدم کارکرد صحیح فایل function.php یا فایل htaccess اشاره کرد، در پایان اگر قصد دارید از ۴۰۴ Monitor افزونه Rank Math استفاده کنید، قبل از هر عملی چک بفرمائید آیا واقعا لینک یا صفحات به ۴۰۴ ختم می شوند یا خیر که اگر اشتباها این مشکل به وجود آمده بود، از آدرس های مذکور صرف نظر بفرمائید تا مشکل جدی برای سایت شما به وجود نیاید…

 7. سلام درسته که افزونه Rank Math با ویژوال کامپوزر یا افزونه های دیگه تداخل داره؟

 8. سلام خسته نباشید
  بنده افزونه رنک مث رو فعال میکنم اما با افزونه های فارسی ساز مثل جلالی پ parsidate تداخل داره وقتی همزمان فعال میشن افزونه زنک مث سرچ کنسول رو نمیاره باید چیکار کرد ؟

  • افزونه Rank Math به هیچ عنوان با افزونه هایی که شما فرمودید در حالت کلی تداخلی ندارد، احتمالا از تنظیمات شما یا کدنویسی قالب شما باید باشد، که توصیه می شود حتما با یک برنامه نویس php مسلط به وردپرس موضوع را مطرح کنید تا بصورت تخصصی کدهای وب سایت شما مورد ارزیابی شوند…

 9. سلام
  خب بنده روی دو سایت مختلف چک کردم با سه قالب مختلف و مشکل داره متاسفانه البته مشکل که میگم نه اینکه کامل فعال نمیشه بلکه همه منوهاش کار میکنن جز متصل به سرچ کنسولش که داخل چندین سایت هم این تداخل رو نوشتن و چرا میگم تداخل با این افزونه ها چون دیباگینگ رو که فعال میکنیم اخطار این افزونه هارو میده و وقتی غیرفعال میکنی فارسی ساز ها رو قسمت سرچ کنسول رو هم میاره و مشکلی نداره.
  حالا دو سوال دارم

  اگر متصل به سرچ کنسول نشه مشکلی نداره؟ چون سرچ کنسول و از همون گوگل هم میشه بررسی کرد درسته ؟

  و دوم در مورد نقشه سایت همون نقشه ای که خودش میسازه بهترین حالته نیازی نیست تغییری بدیم ؟ آموزشی ندارید که ببینیم نقشه سایت رو چطوری بسازیم
  مثلا تعداد پیوند هارو چند بزاریم همون هزار ؟
  تصاویر شاخص رو اجازه بدیم داخل نقشه بیاد برای ایندکس ؟
  ممنونتون میشم راهنمایی کنید تشکر

  • اینکه در آخرین نسخه ی افزونه Rank Math با افزونه هایی که نام بردید، اخلال مشاهده میشه، این احتمال هست…
   ولی جواب سوالات شما قطعا به رویه کاری شما کمک می کنه، اتصال به سرچ کنسول الزامی نداره و صرفا یک آپشن محسوب میشه برای تجزیه و تحلیل بیشتر…
   نقشه ی سایت هم خود افزونه کاملا حرفه ای اون رو میسازه و اگه دغدغه ی خاصی نداشته باشید، کار شما رو راه میندازه، صرفا صفحات ثابت مانند: تماس با ما، درباره ما و… نباید ایندکس شوند، پس نیازی هم به وجود آنها در نقشه سایت نیست که اگر برگه ها را noindex کنید خود به خود از نقشه سایت حذف می شوند، تعداد پیوند مجاز برای سایت مپ یا نقشه سایت ماکزیمم ۵۰۰۰۰ لینک می باشد، در مورد اضافه کردن عکس ها یا تصاویر شاخص به نقشه سایت نیز بستگی به استراتژی شما این کار باید انجام بگیردف مثلا اگر تصاویر شما ۱۰۰ درصد کپی هستند و صرفا به جهت صفحه آرایی پست ها و برگه ها قرار گرفته اند، قرارگرفتن آن در نقشه سایت خیلی کمک کننده نخواهد بود، در مجموع مابقی تنظیمات نقشه سایت افزونه Rank Math توانایی برآورده کردن نیازهای اساسی وب سایت شما را دارا می باشد…

  • مبین سافت

   سلام.
   من هم مشکل شما رو داشتم
   در تنظیمات افزونه جلالی، تیک « تاریخ تمامی بخش‌های وردپرس از میلادی به شمسی تبدیل شود.» برداشتم، درست شد.

 10. با سلام و وقت بخیر
  من افزونه رنک مث را نصب کردم
  قبلا که افزونه یوست سئو رو نصب داشتم breadcrumb را برای نوشته هایم نمایش میداد
  اما با نصب رنک مث breadcrumb در قسمت نوشته ها نمایش داده نمیشه!
  فقط در قسمت breadcrumb یا همان مسیر راهنما یک ارر تحت عنوان زیر نمایش داده می شود:

  برای نمایش مسیریاب‌ها از کد زیر در فایل‌های الگوی قالب خود استفاده کنید:

  OR
  [rank_math_breadcrumb]

  این تکه کد رو باید کجا قرار بدم؟
  ممنون میشم دقیقا مسیر بارگذاری این تکه کد رو بدید
  با سپاس

  • سلام احسان عزیز .. وقت بخیر .. روی لینک کلیک کنید. اطلاعات کامل رو می تونید در این مقاله به دست بیارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *