افزونه Regenerate Thumbnails و بازسازی تصاویر شاخص وردپرس

افزونه Regenerate Thumbnails

گاهی اوقات وقتی قالب وردپس خود را عوض می کنید، تصاویر بندانگشتی سایت که در کنار نوشته های وبلاگ نشان داده می شوند، در ابعاد اشتباه بارگذاری می شوند. افزونه Regenerate Thumbnails به شما کمک می کند که تصاویر بندانگشتی را در ابعاد درست نشان دهید.

در مقاله آموزش قرار دادن عکس و ساخت گالری تصاویر در وردپرس می توانید با نحوه ایمپورت کردن تصاویر در وردپرس و ساخت گالری تصاویر بدون استفاده از افزونه آشنا شوید.

افزونه Regenerate Thumbnails افزونه ای است که با استفاده از آن می توانید اندازه های جدیدی برای تصاویر بندانگشتی سایت خود تعریف کنید و مشکل نشان داده شدن آنها در ابعاد نادرست را رفع نمایید.

همانطور که می دانید، وقتی عکسی را در سایت وردپرس خود آپلود می کنید، وردپرس نسخه های مختلفی را در ابعاد مختلف از آن تصویر می سازد. شما می توانید مانع از این شوید که وردپرس این تصاویر را بسازد. برای آشنایی با نحوه انجام این کار، مقاله غیرفعال سازی تصویر پیش فرض وردپرس را مطالعه کنید.

در این مقاله ابتدا در مورد اینکه چرا باید تصاویر بندانگشتی سایت خود را بازتولید کنید صحبت می کنیم سپس به بررسی چگونگی استفاده از افزونه Regenerate Thumbnails می پردازیم.

چرا تصاویر بندانگشتی سایت به درستی بارگذاری نمی شوند؟

امروزه بسیاری از وب سایت ها از تصاویر بسیار زیادی در سایت خود استفاده می کنند. وردپرس به صورت پیش فرض از چند اندازه مختلف برای ذخیره تصاویر سایت استفاده می کند. هر وقت که شما تصویری را در وب سایت خود بارگذاری می کنید، وردپرس به صورت خودکار با استفاده از یک رزولوشن خاص یک تصویر بندانگشتی برای آن تولید کرده و در فولدر upload ذخیره می کند.

در حقیقت وردپرس هر تصویری که در سایت وردپرسی خود آپلود می کنید را به صورت خودکار با استفاده از سه مجموعه ابعاد پیش فرض تغییر اندازه می دهد. تنظیمات پیش فرض وردپرس برای تصاویر بندانگشتی 150 در 150 پیکسل است که مربعی است. همچنین تصاویر را به اندازه میانه که 300 در 300 پیکسل است و اندازه بزرگ که 1024 در 1024 پیکسل است نیز تولید می کند.

این اندازه ها صرف نظر از اندازه واقعی عکس برای نمایش درست تصاویر در وب سایت ضروری هستند. شما می توانید با رفتن به مسیر تنظیمات » رسانه پیشخوان وردپرس این تنظیمات را تغییر دهید.

افزونه Regenerate Thumbnails

شما با استفاده از این ویژگی وردپرس می توانید تصویر آپلود شده را در هر اندازه ای که بخواهید، در نوشته ها و برگه ها قرار دهید.

افزونه Regenerate Thumbnails

این سیستم به درستی کار می کند، تا وقتی که شما قالب سایت خود را به قالب دیگری تغییر دهید که از مجموعه اندازه های پیش فرض دیگری استفاده می کند. قبل از اینکه به آموزش افزونه Regenerate Thumbnails بپردازیم، به شما نشان می دهیم که این مسأله چگونه می تواند مشکل ساز شود.

بسیاری از قالب های وردپرس اندازه های پیش فرض را تغییر می دهند. به این معنی که از این ویژگی استفاده کرده و اندازه های جدیدی برای تصاویر تعریف می کنند. اما مشکل اینجاست که این تغییرات تنها روی تصاویری اعمال می شود که بعد از فعال سازی قالب آپلود شده اند و روی تصاویر قدیمی عمل نمی کنند.

این موضوع می تواند یک مشکل بزرگ باشد زیرا تصاویر بندانگشتی در بسیاری از وب سایت ها نقش مهمی دارند. به عنوان مثال در وبلاگ ها معمولاً از تصاویر شاخص بندانگشتی در لیست آخرین نوشته ها و نتایج جستجو استفاده می شود.

هنگامی که یک قالب جدید را روی سایت خود نصب و فعال سازی کرده و شروع به استفاده از قالب جدید می کنید، تمام تصاویری که پس از فعال سازی قالب بارگذاری می کنید با مجموعه رزولوشن های جدید تولید می شوند. اما تمام تصاویری که قبلاً بارگذاری کرده بودید با ابعاد قبلی نشان داده می شوند که متفاوت از ابعاد جدید بوده و ظاهر وب سایت را به هم می ریزد.

توجه داشته باشید که تنها نصب و فعال سازی قالب جدید این مشکل را ایجاد نمی کند بلکه اگر خودتان اندازه پیش فرض تصاویر را عوض کنید نیز ممکن است با این مشکل مواجه شوید.

اگر با چنین مشکلی روبرو شدید باید کتابخانه تصاویر بندانگشتی (Thumbnails) خود را بازسازی یا بازتولید (Regeneration) کنید. به این ترتیب تمام تصاویر بندانگشتی قدیمی شما در قالب جدید به درستی نشان داده می شوند.

اگر چه خودتان به صورت دستی می توانید تمام تصاویر را عوض کنید اما انجام این کار بسیار وقت گیر است. بهترین راه برای بازسازی و بازتولید تصاویر بندانگشتی استفاده از افزونه است.

آموزش بازسازی تصاویر بندانگشتی وردپرس با افزونه Regenerate Thumbnails

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، در منوی ابزارهای پیشخوان وردپرس زیرمنوی جدیدی به نام “بازسازی تصاویر بندانگشتی” اضافه می شود.

با کلیک بر روی این زیرمنو صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

افزونه Regenerate Thumbnails

در این صفحه اهداف افزونه شرح داده شده است. همچنین دو گزینه به صورت زیر وجود دارد که می توانید قبل از راه اندازی افزونه آنها را پیکربندی کنید.

 • رد کردن تصاویر بندانگشتی که در سایز درست هستند (سریعتر): فعال کردن این گزینه افزونه را قادر می سازد تا از تصاویری که اندازه بندانگشتی شان درست است، صرف نظر کند. بهتر است این گزینه را فعال باقی بگذارید.
 • فایل‌های تصاویر بندانگشتی برای اندازه‌های قدیمی ثبت نشده را حذف کنید تا فضای سرور را آزاد کنید: با استفاده از این تنظیمات می توانید فضای سرور را تا حدی آزاد کنید. اما همچنین به این معنی است که اگر به اندازه های اصلی تصویر بازگردید، باید یک بار دیگر تصاویر بندانگشتی خود را بازسازی کنید. افزونه Regenerate Thumbnails انجام این کار را بسیار ساده می کند. بنابراین می توانید این گزینه را نیز فعال کنید.

حال که تنظیمات افزونه را پیکربندی کردید می توانید روی دکمه “بازسازی تصاویر بندانگشتی برای همه …پیوست” یا “بازسازی تصاویر بندانگشتی فقط برای … تصویر شاخص” کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی دکمه مورد نظر خود، افزونه تصاویر بندانگشتی جدیدی برای تصاویر قدیمی شما تولید می کند. توجه داشته باشید که انجام این فرآیند بسته به اندازه کتابخانه وردپرس شما و عملکرد هاست وب تان ممکن است اندکی طول بکشد.

اگر می خواهید تنها چند تصویر خاص را بازسازی کنید و نیازی به بازسازی تمام تصاویر ندارید می توانید در پیشخوان وردپرس به مسیر رسانه » کتابخانه رفته و تصویر مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس با کلیک بر روی دکمه “بازسازی تصاویر بندانگشتی” که پس از نصب و فعال سازی افزونه Regenerate Thumbnails اضافه می شود، تصویر مورد نظر خود را بازتولید کنید.

افزونه Regenerate Thumbnails

جمع بندی

Regenerate Thumbnails به شما امکان می دهد اندازه های تصاویر بندانگشتی برای تصاویری که در کتابخانه رسانه شما بارگذاری شده اند را بازتولید کنید. این ویژگی برای موقعیت هایی مانند موارد زیر مفید است:

 • یک تصویر بندانگشتی جدید اضافه شده است و می خواهید آپلودهایی پیست کنید تا یک تصویر بندانگشتی در آن اندازه داشته باشید.
 • ابعاد یک تصویر بندانگشتی موجود را تغییر داده اید.
 • به یک قالب جدید سوئیچ کرده اید که از تصاویر شاخصی با اندازه های متفاوت استفاده می کند.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه

5/5 - (7 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

5 دیدگاه

 1. این افزونه موقع تغییر قالب، واقعا لازم و کاربردی هستش.

 2. سلام وقت بخیر / ممنونم از مطلب خوبتون
  من یک سایت املاک دارم که کاربران اگهی ارسال می کنند . خوب تصاویر در سایزهای مختلف ارسال میشه . یک تصویر ب عنوان تصویر شاخص و چند تصویر به عنوان گالری ارسال میشه . ایا این افزونه این قابلیت را دارند ه بصورت خودکار تصاویر ارسالی را با سایز مشخصی که من بهش میدم تنظیم کنند ؟

  تشکر

  • مینا قدسی

   سلام اهورای عزیز .. وقت بخیر.. این افزونه خیر ولی افزونه های زیادی هست که می تونین تغییر اندازه خودکار تصاویر رو با اونها انجام بدین مثل افزونه Resize Image After Upload، افزونه Imsanity و خیلی از افزونه هایی که کار فشرده سازی تصاویر رو انجام میدن اونها را ریسایز هم می کنن

 3. سلام من این افزونه رو نصب کردیم این ارور رو میده چطور میشه حل کرد؟

  این ابزار قادر نخواهد بود هیچ کاری انجام دهد زیرا سرور شما از ویرایش تصاویر پشتیبانی نمی کند، به این معنی است که وردپرس نمی تواند تصاویر بندانگشتی را ایجاد کند. لطفا از میزبان خود بخواهید افزودنی Imagick یا GD PHP را نصب کنید.

  • مینا قدسی

   سلام ساناز عزیز … وقت بخیر .. به مسیر ابزارها » سلامت سایت برید و روی تب اطلاعات کلیک کنید.. بعد در بخش اداره رسانه بررسی کنید که سایت شما از چه ویرایشگر تصویری استفاده می کند و آیا ImageMagic به درستی نصب شده است یا خیر .. در صورت وجود مشکل با هاستتون تماس بگیرید و بخواید که مشکل رو برای شما حل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *