Search & Filter افزونه جستجو و فیلتر پیشرفته وردپرس

Search Filter

اگر می خواهید فرم جستجوی پیش فرض وردپرس را ارتقا داده و قابلیت های فیلتر کردن براساس دسته، برچسب، نوع پست (شامل نوشته، برگه و انواع پست های سفارشی)، تاریخ را با فرمت های مختلف به آن اضافه کنید، توصیه ما به شما استفاده از افزونه Search & Filter است.

وردپرس به صورت پیش فرض از دسته ها و برچسب ها برای مرتب کردن مطالب موجود در سایت استفاده کرده و از این طریق به کاربران کمک می کند تا راحت تر مطالب مورد نظر خود را پیدا کنند. اما کاربران در یک زمان تنها می توانند یک دسته، برچسب یا صفحه بایگانی را ببینند و تنها یک نوع پست (نوشته، برگه یا انواع پست های سفارشی) به آنها نشان داده می شود.

اگر مطالب موجود در سایت شما بسیار زیاد است، می توانید به کاربران خود این امکان را بدهید که محتوای مورد نظر خود را در بیش از یک دسته یا برچسب جستجو کرده و نوشته ها، برگه ها و انواع پست های سفارشی را در یک زمان به دلخواه خود مشاهده نمایند.

افزونه Search & Filter یکی از افزونه های جستجو در وردپرس است که قابلیت جستجو و فیلتر کردن را به سایت وردپرس شما اضافه می کند.

با استفاده از این افزونه می توانید باکس جستجوی پیش فرض وردپرس را به یک سیستم فیلترسازی نوشته ها و برگه های سایت تبدیل کنید. به این ترتیب کاربران شما می توانند مطالب سایت را براساس دسته، برچسب، طبقه بندی سفارشی، نوع پست، تاریخ پست و یا هر نوع ترکیبی از این موارد جستجو کرده و نتایج دقیق تری به دست آورند.

فیلدهای جستجو را می توانید به صورت دکمه های رادیویی، چک باکس، چند گزینه ای و فهرست کشویی نشان دهید.

در این مقاله افزونه Search & Filter را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه Search & Filter برای جستجو و فیلتر کردن مطالب در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس منوی جدیدی به نام Search & Filter اضافه می شود.

با کلیک بر روی این منو صفحه ای مشابه شکل زیر نمایش داده می شود.

Search Filter

در این صفحه نحوه استفاده از افزونه همراه با مستندات دقیق شرح داده شده است.

افزونه Search & Filter برای نشان دادن فرم جستجو و فیلتر در سایت وردپرس از کد کوتاه استفاده می کند. در این شورت کد می توان از پارامترهای مختلفی برای نمایش گزینه های فیلترینگ استفاده کرد. در صفحه فوق تمام پارامترهایی که می توانید در شورت کد افزونه از آنها استفاده کنید، نشان داده شده است.

برای نمایش فرم جستجو و فیلترینگ می توانید این کد کوتاه را در هریک از نوشته ها، برگه ها و یا داخل ابزارک متن سایت وردپرس خود قرار دهید. در ادامه آموزش مثال هایی از نحوه استفاده از شورت کدهای افزونه Search & Filter برای نمایش گزینه های فیلترینگ مختلف را نشان می دهیم.

کدهای کوتاه افزونه

شورت کد زیر یک فرم جستجوی مینیمال شامل گزینه های فیلتر کردن با دسته ها و برچسب ها را نشان می دهد.

[searchandfilter fields="search,category,post_tag"]
Search Filter

اگر می خواهید برای قسمت دسته ها و برچسب ها عنوان قرار دهید، باید از پارامتر headings استفاده کنید. به این ترتیب شورت کد شما به صورت زیر می شود:

[searchandfilter fields="search,category,post_tag" headings=",دسته ها,برچسب ها"]
Search Filter

افزونه Search & Filter به طور پیش فرض فیلدهای search، category، post_tag، post_type و post_date  را می پذیرد.

به عنوان مثال اگر بخواهید باکس جستجو شامل دسته ها، برچسب ها، انواع پست ها و فیلدهای تاریخ باشد باید از شورت کد زیر استفاده کنید.

[searchandfilter fields="search,category,post_tag,post_types,post_date"]
Search Filter

به جای استفاده از فیلد انتخابی کشویی می توانید از چک باکس نیز استفاده کنید و برای هر فیلد عنوان اضافه کنید. برای انجام این کار ، شما باید دو پارامتر دیگر (types و headings) را به کد کوتاه خود اضافه کنید.

به عنوان مثال با استفاده از شورت کد زیر می توانید همه دسته های موجود در سایت خود را به صورت چک باکس نشان دهید تا کاربر بتواند از بین آنها انتخاب کند.

[searchandfilter headings="انتخاب دسته ها:" types="checkbox" fields="category"]
Search Filter

افزونه Search & Filter گزینه های select، radio و checkbox را برای فیلد types قرار داده است که با استفاده از آنها می توانید دکمه های رادیویی، پنجره کشویی و چک باکس را نشان دهید.

به عنوان مثال اگر می خواهید همه دسته ها و برچسب های موجود در سایت خود را به صورت دکمه رادیویی نشان دهید می توانید از شورت کد زیر استفاده کنید.

[searchandfilter fields="category,post_tag" types="radio,radio" headings="دسته ها:,برچسب ها:"]

وقتی از فیلد post_date استفاده می کنید می توانید از گزینه های date و daterange برای types استفاده کنید.

به عنوان مثال با استفاده از شورت کد زیر می توانید به کاربر این امکان را بدهید که برای مشاهده نوشته ها یک محدوده زمانی در نظر بگیرد.

[searchandfilter fields="search,post_date" types=",daterange" headings=",تاریخ انتشار:"]

با استفاده از شورت کد زیر می توانید متن دکمه Submit را تغییر دهید.

[searchandfilter fields="category,post_tag" submit_label="ارسال" headings="Categories,Tags"]

اگر از چند فیلد، نوع و عنوان استفاده می کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که آیتم ها برای هر پارامتر به ترتیب یکسان هستند.

افزونه Search & Filter شورت کد زیر را در اختیار شما قرار می دهد تا به کاربر این امکان را بدهید که نوع پست مورد نظر خود (نوشته، برگه یا انواع پست های سفارشی) را انتخاب کند.

[searchandfilter fields="search,post_types" post_types="post,page" headings=",انواع پست ها:"]
Search Filter

شما می توانید از کدهای کوتاه در داخل ابزارک متن سایت وردپرس خود استفاده کنید.

افزونه Search & Filter شورت کدهای بسیار زیادی دارد که می توانید از آنها برای افزایش قابلیت های فیلتر کردن سایت وردپرس خود استفاده کنید. برای دسترسی به تمام شورت کدهای افزونه می توانید به مستندات افزونه مراجعه کنید که لینک آن در صفحه اصلی افزونه در مخزن وردپرس موجود است.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

WP Job Manager

WP Job Manager افزونه راه اندازی سایت کاریابی در وردپرس

WP Job Manager  یک افزونه ایجاد سیستم فرصت های شغلی و ساخت سایت کاریابی برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *