Seo Optimized Images افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس برای سئو

Seo Optimized Images

یکی از مشکلاتی که اکثر وب سایت ها با آن روبرو هستند، بهینه سازی تصاویر برای سئو است. سئوپسند کردن تصاویر برای نویسندگان و ویرایشگران زمان بر و وقت گیر است و احتمال خطای بالایی دارد. خوشبختانه وردپرس افزونه هایی دارد که این فرآیند را آسان کرده و زحمت نویسندگان را کم می کند. افزونه SEO Optimized Images  به این منظور طراحی شده و به شما امکان می دهد ویژگی های alt و title را به صورت پویا به تصاویر خود وارد کنید.

قبلاً با افزونه های فشرده سازی تصاویر وردپرس برای کم حجم کردن تصاویر و افزایش سرعت وردپرس آشنا شدیم. افزونه SEO Optimized Images با این هدف طراحی شده است که به شما کمک کند تصاویر سایت وردپرس خود را برای سئو بهینه کنید، به طوری که بتوانید از جستجوی تصاویر موتورهای جستجو ترافیک ارگانیک بیشتری به دست آورید. این افزونه برچسب های “alt” و “title” را به صورت پویا جایگزین کرده و هیچ تغییری در پایگاه داده ایجاد نمی کند. این جمله به این معنی است که اگر افزونه را غیرفعال کنید، همه چیز به تنظیمات اصلی برمی گردد.

با استفاده از افزونه SEO Optimized Images می توانید نام تصویر، عنوان نوشته و دسته نوشته را در ویژگی های “title” و “alt” تصویر وارد کنید.

این افزونه هم دارای نسخه رایگان و هم پرمیوم است. برخی ویژگی های نسخه پرمیوم عبارت است از:

  • پشتیبانی از تصاویر شاخص
  • پشتیبانی از تصاویر محصول ووکامرس
  • پشتیبانی از تصاویر نوع پست سفارشی
  • قوانین سفارشی به طور انتخابی برچسب های alt و عنوان را بر اساس قوانین سفارشی به تصاویر اضافه می کنند.
  • پشتیبانی و به روز رسانی 1 ساله
  • پشتیبانی از صفحه سازهای محبوب مانند افزونه Elementor ، افزونه Site Origin و غیره

در این مقاله افزونه SEO Optimized Images را آموزش داده و نحوه استفاده از آن را بررسی می کنیم

آموزش افزونه SEO Optimized Images و بهینه سازی تصاویر برای بهبود سئو وردپرس

افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدیدی به نام  SEO Optimized Images به پیشخوان وردپرس اضافه می شود. با کلیک بر روی این منو صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

Seo Optimized Images

افزونه Seo Optimized Images به صورت داینامیکی تگ های alt را با الگویی که شما مشخص می کنید، جایگزین می کند و هیچ تغییری در دیتابیس نمی دهد. این افزونه تگ ها را در زمان بارگذاری صفحه جایگزین می کند.

از آنجا که تغییری در دیتابیس داده نمی شود، می توانید برای تصاویر مشابه در نوشته ها و برگه های مختلف، تگ های alt متفاوتی داشته باشید.

Alt attribute value: در این قسمت می توانید مقداری که می خواهید اتربیوت alt دریافت کند را مشخص کنید. انتخاب name باعث می شود نام تصویر جایگزین alt شود، title عنوان نوشته و category دسته نوشته را جایگزین می کند.

Override existing alt tag: اگر می خواهید تگ های alt موجود با توجه به پترنی که در قسمت قبل انتخاب کرده اید، بازنویسی شوند، این گزینه را روی Yes قرار دهید.

Title attribute value: اتربیوت title به صورت داینامیکی با مقداری که در این قسمت انتخاب کرده اید، جایگزین می شود.

Override existing title tag: اگر می خواهید تگ های عنوان موجود با توجه به پترنی که در قسمت قبل انتخاب کرده اید، بازنویسی شوند، این گزینه را در حالت Yes قرار دهید.

سه ویژگی آخر شامل بازنویسی اتربیوت های alt و title تصاویر شاخص و بندانگشتی، بازنویسی تگ های title و alt تصاویر محصولات ووکامرس و نمایش دسته اولیه ساخته شده با افزونه Yoast SEO در نسخه پرمیوم افزونه Seo Optimized Images در دسترس است.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد. دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Seo Optimized Images
صفحه افزونه Seo Optimized Images
5/5 - (1 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *