Share Buttons by AddThis افزونه دکمه های اشتراک گذاری در وردپرس

Share Buttons by AddThis

افزونه Share Buttons by AddThis یک افزونه کاملاً رایگان و از بهترین افزونه های شبکه های اجتماعی وردپرس است که باعث می شود مخاطبان شما به راحتی بتوانند محتوای شما را در وب به اشتراک بگذارند. این افزونه به شما امکان می دهد به بیش از 200 کانال اجتماعی شامل مسنجر، واتس اپ، فیسبوک، توییتر، پینترست و بسیاری دیگر متصل شوید.

دکمه های اشتراک گذاری این افزونه زیبا بوده و به سرعت بارگذاری می شوند. در این مقاله افزونه Share Buttons by AddThis را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را آموزش می دهیم.

آموزش افزونه Share Buttons by AddThis و نمایش دکمه های اشتراک گذاری در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس منوی جدیدی به نام AddThis اضافه می شود. با کلیک بر روی این منو وارد درگاه ورود Website Tools by AddThis مشابه شکل زیر می شوید.

Share Buttons by AddThis

ثبت نام در این سایت اختیاری است اما در صورت ثبت نام می توانید به ویژگی های رایگان شامل آنالیتیکس دقیق دسترسی پیدا کنید.

اگر از قبل اکانت AddThis داشته اید، وارد سیستم شوید تا افزونه را به اکانت خود پیوند دهید. در غیر این صورت و در صورت تمایل با آدرس ایمیل خود ثبت نام کنید و مراحل را در AddThis.com دنبال کنید.

در پیشخوان وردپرس به مسیر AddThis » Share Buttons بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

Share Buttons by AddThis

روی دکمه Add New کلیک کنید.

Share Buttons by AddThis

نوع دکمه های اشتراک گذاری که می خواهید در صفحات خود داشته باشید را انتخاب کنید. افزونه Share Buttons by AddThis سه گزینه در اختیار شما قرار دارد که شامل sidebar (نمایش دکمه های اشتراک گذاری در نوار کناری)، inline (نمایش دکمه های اشتراک گذاری به صورت درون خطی) و کد سفارشی است. پیش نمایش از دو مورد اول بر روی هر تصویر نشان داده شده است.

با انتخاب هریک از موارد فوق تنظیمات مربوط به آن نمایش داده می شود.

به عنوان مثال با انتخاب Sidebar صفحه ای مشابه شکل زیر به شما نشان داده می شود.

Share Buttons by AddThis

در قسمت General می توانید گزینه های زیر را پیکربندی کنید:

 • موقعیت دکمه های اشتراک گذاری در موبایل و دسکتاپ
 • انتخاب نوع شمارنده (شامل تکی، کلی یا هر دو)،
 • انتخاب شبکه های اجتماعی (به صورت خودکار یا دستی)،
 • انتخاب تعداد دکمه ها در صورت انتخاب گزینه خودکار در حالت قبل
 • تنظیم عنوان

توصیه می شود که از گزینه Automatic برای انتخاب شبکه های اجتماعی استفاده کنید زیرا از الگوریتمی استفاده می کند که سرویس های شخصی سازی شده برای هر بازدید کننده بر اساس عادات های اشتراک گذاری قبلی و سایر داده های جغرافیایی را نمایش می دهد.

در قسمت Design می توانید استایل، اندازه دکمه موبایل و قالب دکمه ها را انتخاب کنید.

Share Buttons by AddThis

در قسمت Templates می توانید قسمت هایی از سایت که می خواهید دکمه ها نمایش داده شوند را انتخاب کنید.

Share Buttons by AddThis

تنظیمات مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی دکمه Publish در بالای صفحه کلیک کنید.

حال دکمه های اشتراک گذاری AddThis به صورت زنده در سایت شما نمایش داده می شوند و می توانید به فرانت اند سایت خود رفته و آنها را بررسی کنید.

تنظیمات پیشرفته WordPress Share Buttons Plugin – AddThis

برای دسترسی به تنظیمات پیشرفته افزونه Share Buttons by AddThis در پیشخوان وردپرس به مسیر AddThis » Advanced Settings بروید.

صفحه تنظیمات پیشرفته این افزونه از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

تنظیمات بخش Tracking

Share Buttons by AddThis

در این بخش می توانید ویژگی هایی که افزونه برای ردیابی و محاسبه اشتراک گذاری مطالب ارائه می دهد را فعال/غیرفعال کنید.

ویژگی هایی که در این بخش وجود دارد عبارتند از:

 •  Clickbacks: فعال کردن این ویژگی به شما اجازه می دهد میزان ترافیکی که از اشتراک گذاری دریافت می کنید را اندازه گیری کنید. وقتی از کنسول آنالیتیکس خود بازدید می کنید می توانید ببینید که چه تعداد بازدید جدید از اشتراک گذاری ها دریافت کرده اید، کدام شبکه اجتماعی مؤثرتر است و کدام صفحه شما حیاتی تر می باشد. این گزینه به صورت پیش فرض فعال است.
 • Address Bar Shares: با فعال کردن این ویژگی Share Buttons by AddThis کدی را به آدرس های اینترنتی سایت شما (به جز صفحه اصلی) اضافه می کند تا بتواند تعداد دفعاتی که کاربران URL صفحات سایت شما را از آدرس بارشان کپی کرده و آن را از طریق ایمیل، IM یا کانال های دیگر  ارسال می کنند را اندازه گیری کند.
 • Bitly URL Shortening for Twitter: با فعال کردن این ویژگی، دکمه های اشتراک گذاری توییتر بطور خودکار از Bitly برای کوتاه کردن URL توییت شده استفاده می کنند.
 • Google Analytics Property ID: با مشخص کردن شناسه Google Analytics Properties ، افزونه Share Buttons by AddThis می تواند داده ها را در گزارش های گوگل آنالیتیکس شما به اشتراک بگذارد و به شما امکان می دهد تعداد اشتراک گذاری های AddThis را به عنوان رویدادهای سفارشی در داشبورد گوگل آنالیتیکس خود مشاهده کنید.
 • Twitter Handle for Twitter Via: شما می توانید Twitter handle خود را در باکس موجود در ایم قسمت وارد کنید و وقتی بازدید کننده از یک دکمه AddThis برای ارسال توییت درباره صفحه شما استفاده می کند، Twitter handle شما به انتهای توییت او (به صورت via @(Your_Username) ) اضافه می شود.

تنظیمات بخش Loading Options

Share Buttons by AddThis

در قسمت Loading Options می توانید موقعیت جاوااسکریپت AddThis را در HTML صفحه خود انتخاب کنید. گزینه های موجود عبارتند از:

 • فوتر
 • هدر

همچنین می توانید مشخص کنید که چگونه addthis_widget.js (اسکریپتی که ابزار AddThis را ایجاد می کند) به سایت شما اضافه شود.

اگر قالب شما اضافه کردن اسکریپت (addthis_widget.js) را روی صفحات شما اضافه نمی کند می توانید با رفتن به مسیر نمایش » ابزارک ها از ابزارک AddThis script برای اضافه کردن این اسکریپت استفاده کنید.

برخی قالب ها، چکیده نوشته ها و برگه ها را به گونه ای ایجاد می کنند که فیلترهای استاندارد وردپرس را می شکند. بنابراین افزونه Share Buttons by AddThis چندین فیلتر قرار می دهد تا ابزارهای AddThis را در چکیده ها قرار دهد. در قسمت Excerpt Filters می توانید این فیلترها را فعال/غیرفعال کنید.

در قسمت AMP Options می توانید برخی گزینه ها را برای ابزارهای AMP بازنویسی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره AMP به مقاله AMP چیست و معرفی افزونه ها مراجعه کنید.

در قسمت Developer Configuration می توانید کد JSON سفارشی اضافه کنید تا ابزارهای AddThis را به میزان بیشتری سفارشی سازی کند.

پس از اعمال تنظیمات مورد نظر خود روی دکمه Save کلیک کنید.

شورت کد و ابزارک افزونه Share Buttons by AddThis

اگر هنگام انتخاب نوع دکمه ها، پس از کلیک بر روی دکمه Add New، گزینه Inline را انتخاب کنید، افزونه یک شورت کد در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده از آن می توانید دکمه های اشتراک گذاری را در هر جایی از نوشته ها و برگه های سایت وردپرس خود قرار دهید.

Share Buttons by AddThis

همچنین با انتخاب گزینه Inline ، افزونه یک ابزارک در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده از آن می توانید دکمه های اشتراک گذاری را در نواحی ابزارک های سایت وردپرس خود قرار دهید.

برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » ابزارک ها بروید.

ابزارک AddThis Tool را کشیده و در ناحیه مورد نظر خود رها کنید.

Share Buttons by AddThis

حال می توانید به فرانت اند سایت خود مراجعه کرده و دکمه های اشتراک گذاری را در ناحیه ابزارک ها ببینید.

غیرفعال کردن نمایش دکمه های اشتراک گذاری در نوشته ها و برگه ها

افزونه Share Buttons by AddThis به شما این امکان را می دهد که نمایش دکمه های اشتراک گذاری را برای نوشته ها و یا برگه های خاصی متوقف کنید.

برای این کار نوشته/برگه مورد نظر خود را به حالت ویرایش باز کنید.

به پایین صفحه اسکرول کنید تا باکس AddThis Tools را مشاهده کنید.

Share Buttons by AddThis

برای غیرفعال کردن نمایش دکمه های اشتراک گذاری کافی است دکمه موجود در این متاباکس را به حالت غیرفعال درآورید.

حال نوشته مورد نظر خود را بروزرسانی کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Share Buttons by AddThis
صفحه افزونه Share Buttons by AddThis

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

اضافه کردن جستجوی گوگل به وردپرس با WP Google Search و به صورت دستی

اضافه کردن جستجوی گوگل به وردپرس با WP Google Search و بدون افزونه

یکی از خدماتی که گوگل به کاربران خود ارائه کرده است، استفاده از موتور جستجوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *