Shareaholic افزونه چند منظوره وردپرس برای افزایش ترافیک

Shareaholic

اگر در جستجوی فرصت های جدید برای ارتباط با مخاطبان خود هستید، Shareaholic یک افزونه محبوب وردپرس است که مجموعه ای از ابزارها را برای رشد مخاطبان و ایجاد رابطه بهتر با آنها در اختیار شما قرار می دهد.

این افزونه به شما امکان می دهد تا دکمه های اشتراک در شبکه های اجتماعی، نوشته های مرتبط، آنالیز محتوا، کسب درآمد تبلیغاتی و دیگر موارد را به وب سایت خود اضافه کنید. به همین دلیل یکی از بهترین افزونه های شبکه های اجتماعی وردپرس محسوب می شود.

افزونه Shareaholic باعث می شود هر سایت وردپرسی (کوچک یا بزرگ) بتواند به راحتی ترافیکش را افزایش دهد، برای محتوای خود بازاریابی نماید و کسب درآمد داشته باشد.

در این مقاله افزونه Shareaholic را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را آموزش می دهیم.

آموزش افزونه Shareaholic و نحوه استفاده از آن برای افزایش ترافیک

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. به محض فعال سازی افزونه بسیاری از ویژگی های آن در دسترس هستند، اما در صورت ایجاد یک حساب کاربری Shareaholic  می توانید به ویژگیهای بیشتری دسترسی داشته و آنها را به سایت خود متصل کنید.

توجه به این نکته ضروری است که برای استفاده از بیشتر عملکردهای Shareaholic مجبور به ایجاد حساب کاربری نیستید. اما ایجاد یک حساب کاربری امکان دسترسی به ویژگی های دیگری که نیاز به تأیید اعتبار دارند مانند تأیید مالکیت سایت، ویژگی های تیم و ادغام هایی مانند گوگل آنالیتیکس را به شما می دهد.

پس از نصب و فعال سازی افزونه صفحه ای مشابه شکل زیر به شما نشان داده می شود.

Shareaholic

همچنین پس از نصب و فعال سازی افزونه منوی جدی به نام Shareaholic در پیشخوان وردپرس اضافه می شود که با کلیک بر روی آن می توانید صفحه فوق را مشاهده کنید.

روی دکمه Get Started کلیک کنید.

چند صفحه به شما نشان داده می شود که در آنها اطلاعاتی درباره وب سایت و هدف شما از نصب افزونه Shareaholic خواسته شده است.

در اولین صفحه باید مشخص کنید که می خواهید افزونه چه کاری برای شما انجام دهد. یک یا چند مورد از موارد موجود در این صفحه را برحسب نیازهای خود انتخاب کرده و روی دکمه Next کلیک کنید.

Shareaholic

پس از آن هدف وب سایت از شما خواسته می شود. گزینه ای که مناسب است را انتخاب کرده و روی دکمه Next کلیک کنید.

Shareaholic

پس از آن رابط کاربری مدیریت App افزونه Shareaholic مشابه تصویر زیر نشان داده می شود.

Shareaholic

هر ویژگی در این صفحه به صورت یک “app” است که می توانید در صورت لزوم آن را فعال یا غیرفعال کنید. به این ترتیب این امکان برای شما وجود دارد که تنها ویژگی هایی که نیاز دارید را فعال کرده و سایت خود را سبک نگه دارید.

در ادامه آموزش به بررسی ویژگی ها و app های مختلف افزونه Shareaholic می پردازیم. اما قبل از آن به شما نشان می دهیم که چگونه در Shareaholic حساب کاربری ایجاد کنید.

در سایدبار سمت چپ پیشخوان افزونه shareaholic روی تب Connect Plugin کلیک کنید.

در مرحله بعد ، یک حساب کاربری در Shareaholic ایجاد کنید یا اگر قبلاً یک حساب کاربری داشته اید وارد آن شوید.

پس از ایجاد حساب کاربری و ورود به Shareaholic ، یک پنجره اعلان از شما می خواهد که سایت خود را با اکانت Shareaholic خود متصل کنید. برای ادامه روی دکمه کلیک کنید.

Shareaholic

شما به پیشخوان برنامه های سایت خود در Shareaholic.com هدایت می شوید و سایت شما هم اکنون باید در لیست My Sites در بالای صفحه قرار داشته باشد.

Shareaholic

همانطور که ذکر شد، ایجاد حساب کاربری در Shareaholic.com و اتصال آن به سایت وردپرس اختیاری است و شما می توانید از پیشخوان وردپرس نیز به صفحه App های آن دسترسی داشته باشید اما با این کار ویژگی های بیشتری در اختیار خواهید داشت.

در ادامه آموزش به بررسی App های مختلف Shareaholic می پردازیم.

افزودن دکمه های اشتراک در شبکه های اجتماعی

به محض فعال سازی افزونه، Shareaholic به طور خودکار دکمه های اشتراک در شبکه های اجتماعی را در دو نقطه مختلف به صورت پیش فرض اضافه می کند:

 • در نوار کناری به صورت شناور
 • پس از محتوای نوشته ها
Shareaholic

علاوه بر قسمتهای فوق، شما می توانید دکمه های اشتراک را به تصاویر نیز اضافه کنید (مانند اضافه کردن دکمه “Pin It” پینترست روی تصاویر) و دکمه های فالوو کردن را نیز اضافه نمایید.

برای کنترل و پیکربندی همه ویژگی های شبکه های اجتماعی، در صفحه App Manager به قسمت Social بروید.

Shareaholic

در این قسمت می توانید هر ویژگی را با استفاده از دکمه روبروی آن فعال/غیرفعال کنید. همچنین برای پیکربندی تنظیمات هر گزینه روی دکمه Settings مربوط به آن کلیک نمایید.

به عنوان مثال ، اگر برای Floated Share Buttons روی دکمه Settings کلیک کنید، یک پنجره پاپ آپ باز می شود که می توانید انواع گزینه ها را در آن کنترل کنید:

Shareaholic

برخی از کارهایی که می توانید انجام دهید شامل موارد زیر است:

 • اندازه دکمه را تغییر دهید.
 • تعداد اشتراک ها را به صورت تکی و کلی نشان دهید.
 • جهت قرارگیری دکمه ها را مشخص کنید.
 • شبکه های اجتماعی مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • مشخص کنید که دکمه ها چه وقتی نمایش داده شوند.
 • طراحی موبایل را کنترل کنید.
 • برای کنترل اینکه کدام محتوا دکمه های اشتراک گذاری داشته باشد، قوانین هدف گذاری صفحه اضافه کنید.
 • ردیابی برچسب UTM Google Analytics را اضافه کنید.
 • پیام اشتراک گذاری توییتر را شخصی سازی کنید.

به عنوان مثال ، اگر دکمه های اشتراک برای تلفن همراه را ویرایش می کنید، می توانید برای ارائه تجربه کاربری بهتر ، آنها را به پایین صفحه بچسبانید:

Shareaholic

شما می توانید Shareaholic را به صورت پویا سفارشی سازی کنید و قوانینی به آن اضافه نمایید که دکمه ها را براساس اینکه کدامیک بیشترین تبدیل را دارند در صفحات خاص نمایش دهد.

فراتر از تنظیمات دکمه های اشتراک گذاری شناور، سایر برنامه های اجتماعی  Shareaholic نیز دارای جزئیات دقیقی هستند که می توانید با کلیک بر روی دکمه تنظیمات هریک، آنها را بررسی کرده و تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید.

نمایش نوشته های مرتبط با Shareaholic

افزونه Shareaholic به محض فعال سازی ، شروع به نمایش نوشته های مرتبط در زیر نوشته های وبلاگ شما می کند.

نکته جالبی که در مورد پیشنهاد نوشته های مرتبط وجود دارد این است که پردازش ها به جای اینکه روی سرور سایت شما باشد، روی سرورهای Shareaholic انجام می شود. بنابراین حجم بار سرور شما را افزایش نمی دهد.

برای پیکربندی تنظیمات نوشته های مرتبط، روی تب Engage کلیک کنید.

Shareaholic

در این قسمت می توانید موقعیت نمایش نوشته ها را شخصی سازی یا غیرفعال کنید ، یا حتی مکان های جدید برای نمایش نوشته های مرتبط اضافه کنید.

اگر روی دکمه Settings روبروی هر آیتم کلیک کنید، پنجره دیگری باز خواهد شد که می توانید تنظیمات زیادی را در آن پیکربندی کنید.

در تب Layouts می توانید از بین 14 قالب مختلف یکی را انتخاب کنید و همچنین مشخص کنید که می خواهید چند نوشته مرتبط نمایش داده شود.

به عنوان مثال ، اگر قالب Portals را انتخاب کنید ، این ظاهر گرد و مرتب را به دست خواهید آورد:

Shareaholic

در تب Content Pool ، می توانید مشخص کنید که کدام نوشته ها می توانند نوشته های مرتبط داشته باشند.

Shareaholic

به عنوان مثال ، اگر دسته ای به نام “اخبار” در سایت خود دارید که محتوای آن همیشه باید بروز باشد، می توانید نمایش نوشته های مرتبط را در آن غیرفعال کنید. زیرا نوشته های قدیمی برای افرادی که در آینده از سایت بازدید می کنند، مرتبط نیست.

اگر نسخه Pro افزونه Shareaholic را خریداری کرده اید ، می توانید نوشته های مرتبط را براساس نویسنده یا اینکه یک نوشته چقدر قدیمی است، فیلتر کنید. این ویژگی انعطاف پذیری بیشتری برای پنهان کردن نوشته ها به شما می دهد.

تب Algorithm به شما امکان می دهد چگونگی انتخاب نوشته های مرتبط توسط افزونه Shareaholic را مشخص کنید.

Shareaholic

گزینه هایی که در این بخش در اختیار شما قرار دارد، عنوان صفحه و برچسب های صفحه هستند. شما می توانید این گزینه ها را در نظر بگیرید، در نظر نگیرید یا با وزن بیشتری در نظر بگیرید.

اگر نسخه Pro افزونه را خریداری کرده باشید، گزینه های زیر نیز به انتخاب های شما اضافه می شود:

 • دسته
 • متن
 • نویسنده
 • زبان

تب Monetization به شما امکان می دهد که مشخص کنید آیا محتواهای تبلیغاتی و دارای اسپانسر در پیشنهادات نوشته های مرتبط نشان داده شوند یا خیر. اگر این ویژگی را فعال کنید ، Shareaholic پیشنهادات محتوای خارج از سایت را نشان می دهد و در ازای آن مقداری پول بدست می آورید.

Shareaholic

علاوه بر فعال کردن این ویژگی ، می توانید تعداد پیشنهادات محتوای پشتیبانی شده را نیز انتخاب کنید. به عنوان مثال ، می توانید نسبت 50/50 یا هر نسبت دیگری که بخواهید را بین نمایش محتوای خود و محتوای حمایت شده انتخاب کنید.

آنالیتیکس Shareaholic

Shareaholic یک ناحیه جداگانه برای آنالیتیکس داده ها دارد که برای دسترسی به آن لزوماً باید در Shareaholic حساب کاربری ایجاد کرده باشید.

Shareaholic

گزینه های موجود در این قسمت با گزینه های آنالیتیکس که هنگام تنظیم دکمه های اشتراک در شبکه های اجتماعی تنظیم کرده اید، گره خورده است ، بنابراین لزوماً نیازی به پیکربندی گزینه ای در این قسمت نیست.

پس از آنکه مقداری داده به دست آوردید، می توانید آن را در تب اصلی آنالیتیکس مشاهده کنید. 24-48 ساعت طول می کشد تا این داده ها جمع آوری شوند بنابراین مرتبه اولی که به این صفحه مراجعه می کنید ممکن است اطلاعاتی به شما نشان داده نشود.

اعلان های پس از اشتراک گذاری

هر وقت شخصی در سایت شما مطالبی را به اشتراک بگذارد ، Shareaholic یک اطلاعیه به او نشان می دهد.

Shareaholic چند روش مختلف برای شخصی سازی این اعلان ها در اختیار شما قرار می دهد.

ابتدا در قسمت Apps روی تب Prompts کلیک کنید.

Shareaholic

روی دکمه Settings روبروی گزینه Post Share Prompt کلیک کنید.

Shareaholic

علاوه بر اینکه می توانید متن را سفارشی سازی کنید، Shareaholic دو گزینه دیگر نیز در اختیار شما قرار می دهد که عبارتند از:

 • دکمه های فالوو در شبکه های اجتماعی – یک روش عالی برای افزایش تعداد فالوورها در شبکه های اجتماعی است زیرا زمانی که می دانید بازدید کنندگان شما درگیر هستند، دکمه های فالوو را نمایش می دهید.
 • تبلیغات بنری – اگر می خواهید درآمد اضافی کسب کنید، می توانید تبلیغات بنری را نیز در فعال کنید.

در تصویر زیر مشاهده می کنید که دکمه های دنبال کردن در شبکه های اجتماعی فعال شده اند.

Shareaholic

همچنین گزینه هایی برای ویرایش و تغییر طرح بندی دکمه ها و اینکه چه شبکه هایی نمایش داده شوند، وجود دارد.

روش های دیگر برای کسب درآمد

قبلاً دو گزینه کسب درآمد از Shareaholic به صورت زیر معرفی شد:

 • نمایش نوشته های دارای اسپانسر در قسمت نوشته های مرتبط
 • تبلیغات بنری در اعلان های پس از اشتراک

با این حال Shareaholic در قسمت Monetize گزینه های دیگری را نیز ارائه می دهد:

Shareaholic

قسمت Affiliate Links به شما امکان می دهد تا به طور خودکار کدهای افیلیت را به لینک های موجود اضافه کنید تا بتوانید با بازاریابی افیلیت درآمد کسب کنید. این نوع تبلیغات به هیچ وجه بر تجربه کاربری در سایت شما تأثیر نمی گذارد.

قسمت Anchor Overlay Ads به شما امکان می دهد یک تبلیغ چسبنده را به قسمت پایین صفحه اضافه کنید. شما می توانید این گزینه را برای بازدید کنندگان دسکتاپ، بازدید کنندگان موبایل یا هر دو نمایش دهید.

اگر هریک از قابلیت هایی کسب درآمد را در سایت خود فعال کنید، می توانید درآمد ها و پرداخت های خود را در تب Earnings مشاهده کنید. اما برای استفاده از این ویژگی باید در Shareaholic حساب کاربری ایجاد کرده باشید.

Shareaholic

اعلان کوکی

اگر می خواهید یک اعلان رضایت کوکی را به سایت خود اضافه کرده و قوانین EU GDPR  را رعایت کنید، با استفاده از افزونه Shareaholic می توانید این کار را انجام دهید اما باید در Shareaholic حساب کاربری ایجاد کرده باشید.

برای فعال کردن این ویژگی در قسمت Apps روی تب Prompts کلیک کنید. سپس گزینه Cookie Consent Prompt را فعال کنید.

Shareaholic

این اعلان به طور پیش فرض در قسمت بالای سایت مشابه شکل زیر نشان داده می شود.

Shareaholic

اما شما می توانید ظاهر و مکان نمایش آن را سفارشی سازی کنید. کافی است روی دکمه Settings که در کنار دکمه فعال سازی کوکی قرار دارد، کلیک کنید.

Shareaholic

در این قسمت می توانید:

 • مکان قرار گیری اعلان کوکی را تعیین کنید (بالا یا پایین).
 • متن آن را سفارشی سازی و فارسی کنید.
 • یک لینک به صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی خود ایجاد کنید.

تب Targeting Rules به شما امکان می دهد از Geotargeting برای کنترل اینکه چه کسی رضایت کوکی شما را می بیند، استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید این اعلان را فقط به بازدید کنندگان اتحادیه اروپا نشان دهید.

کوتاه کردن لینک ها

افزودنی Link Manager به شما امکان می دهد که از پیشخوان وردپرس لینکهای کوتاه ایجاد کنید. همچنین گزینه های زیادی برای افزودن آنالیتیکس به این لینک ها دارد.

در ساید بار سمت چپ Shareaholic در قسمت Add-on روی Link Manager کلیک کنید.

Shareaholic

برای ساخت یک لینک جدید روی دکمه Create your first link کلیک کنید. سپس آدرس URL ی که می خواهید به آن لینک دهید را وارد کرده و گزینه های ردیابی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

Shareaholic

در تب Settings افزودنی Link Manager می توانید:

 • پیکسل های ردیابی را اضافه کنید.
 • نحوه ردیابی رباتها را کنترل کنید.
 • سرویس کوتاه کردن URL را انتخاب کنید. به طور پیش فرض ، از دامنه shrlc.com خود Shareaholic استفاده می شود ، اما می توانید از سرویس هاس goo.gl ، bit.ly و سایر سرویس ها نیز استفاده کنید.
Shareaholic

پس از آنکه مقداری فعالیت در سایت شما صورت گرفت، می توانید آنالیتیکس کلیک را برای هر لینک به صورت جداگانه مشاهده کنید.

جمع بندی

Shareaholic مجموعه ای از ویژگی های مفید را در یک پکیج به شما ارائه می دهد. اگر می خواهید قابلیت های اضافی – مانند اشتراک در شبکه های اجتماعی، نمایش نوشته های مرتبط، نمایش اعلان های پس از اشتراک و ردیابی گوگل آنالیتیکس – را به سایت وردپرس خود اضافه کنید، می توانید تنها از این ویژگی ها استفاده کرده و از گزینه های کسب درآمد صرف نظر کنید.

اما اگر به دنبال روش های جدیدی برای کسب درآمد از سایت خود هستید، Shareaholic می تواند برخی از روشهای منحصر به فرد را برای کسب درآمد (مانند نمایش محتوای دارای اسپانسر در نوشته های مرتبط) را در اختیار شما قرار دهد.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Shareaholic
صفحه افزونه Shareaholic

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

افزونه Table of Contents Plus

افزونه Table of Contents Plus و ساخت فهرست مطالب در وردپرس

افزونه Table of Contents Plus یکی از بهترین افزونه های فهرست بندی مطالب وردپرس است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *