Simple Author Box افزونه نمایش رسپانسیو اطلاعات نویسنده در وردپرس

Simple Author Box

اگر می خواهید باکس اطلاعات نویسنده را در نوشته ها و برگه های سایت وردپرس خود به صورت واکنش گرا و کاملاً حرفه ای نمایش دهید، افزونه Simple Author Box یکی از بهترین گزینه های ممکن است. این افزونه تمام ابزاری که برای ایجاد باکس نویسنده نیاز دارید را ارائه می دهد و تمام اطلاعات مربوط به نویسندگان شما را فراهم می کند.

افزونه Simple Author Box امکان کنترل کامل بر تمام جنبه های شخصی سازی باکس نویسنده را به شما می دهد و فرصت های جدید زیادی فراهم می کند که به طور پیش فرض در وردپرس وجود ندارند. نسخه Pro این افزونه امکان اضافه کردن نویسندگان مهمان به نوشته ها بدون ایجاد حساب کاربری برای آنها را می دهد و با استفاده از آن می توانید چندین نویسنده را به یک مقاله اختصاص دهید. البته با استفاده از افزونه Co-Authors Plus که به صورت رایگان عرضه شده است نیز می توانید چند نویسنده را به یک نوشته اختصاص دهید.

برخی ویژگی های اصلی افزونه Simple Author Box عبارت است از:

  • نمایش گراواتار نویسنده، وب سایت، بیوگرافی نویسنده و آیکون شبکه های اجتماعی
  • قابل سفارشی سازی کامل برای تطبیق با قالب سایت شما
  • نمایش خوب در دستکتاپ، لپ تاپ، تبلت و دستگاه های تلفن همراه
  • افزودن خودکار باکس نویسنده در انتهای نوشته ها
  • امکان اضافه کردن دستی باکس نویسنده در فایل تمپلیت (single.php یا author.php)
  • پشتیبانی RTL
  • پشتیبانی AMP
  • در نسخه Pro امکان اضافه کردن نوشته های مهمان و نویسندگان مهمان

همچنین در نسخه Pro می توانید به ویژگی های بسیار بیشتری مانند انتخاب موقعیت باکس نویسنده، لینک نام نویسنده به وب سایتش، افکت چرخش به آواتار نویسنده، اضافه کردن اتربیوت nofollow به لینک وب سایت نویسنده و گزینه های سفارشی سازی بسیار زیادی دسترسی پیدا کنید.

قبلاً با افزونه Meks Smart Author Widget برای اضافه کردن باکس اطلاعات نویسنده در سایدبار وردپرس آشنا شدید. در این مقاله نسخه رایگان افزونه Simple Author Box را بررسی کرده و نحوه استفاده از آن را آموزش می دهیم.

آموزش افزونه Simple Author Box و نمایش واکنش گرای اطلاعات نویسنده در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدیدی به نام Simple Author به پیشخوان وردپرس اضافه می شود. با کلیک بر روی این منو صفحه ای مشابه شکل زیر برای شما باز می شود.

Simple Author Box

اولین چیزی که در ابتدای ورود به صفحه Simple Author متوجه خواهید شد، پیش نمایش باکس نویسنده است.

اصلی ترین کاری که افزونه Simple Author Box انجام می دهد این است که یک باکس نویسنده به صورت خودکار به نوشته شما اضافه می کند. در این باکس گراواتار نویسنده، نام و وب سایت او، یک بیوگرافی کوتاه و همچنین آیکون شبکه های اجتماعی نویسنده برای ارائه خود و کارش قرار دارد.

پیش نمایش باکس نویسنده سیاه و سفید بوده و ممکن است چندان مورد پسند شما نباشد اما اگر همه چیز را به درستی تنظیم کنید، با فضای کلی سایت شما مطابقت پیدا می کند.

نکته بعدی که توجه شما را جلب می کند، تعداد بسیار زیاد آیکون های شبکه های اجتماعی است که در دسترس قرار دارد. لازم نیست از همه آنها استفاده کنید اما هرچه لینک های بیشتری برای نویسندگان خود فراهم کنید، بهتر است.

در پایین قسمت “پیش نمایش” ، تب های مختلفی قرار دارد که با استفاده از آنها می توانید تنظیمات، ظاهر، رنگ ها، تایپوگرافی و دیگر تنظیمات را پیکربندی کنید. در ادامه آموزش به بررسی این تب ها می پردازیم.   

تنظیمات باکس نویسنده با افزونه Simple Author Box

در تب Settings می توانید تنظیمات مورد نظر خود را به صورت زیر اعمال کنید.

Simple Author Box

Manually insert the Simple Author Box: اگر این گزینه را فعال کنید، دیگر باکس نویسنده به صورت خودکار اضافه نمی شود بلکه خودتان باید به صورت دستی با استفاده از شورت کد یا کد PHP قالب آن را اضافه کنید.

Hide the author box if author description is empty: با فعال کردن این گزینه، اگر توضیحات نویسنده خالی باشد، باکس نویسنده پنهان می شود.

Show author email: اگر این گزینه فعال باشد، افزونه Simple Author Box ایمیل نویسنده را کنار آیکون شبکه های اجتماعی نمایش می دهد.

Open social icon links in a new tab: با فعال کردن این گزینه لینک های شبکه های اجتماعی در یک تب جدید باز می شوند.

Hide the social icons on author box: این گزینه آیکون های شبکه های اجتماعی را در باکس نویسنده پنهان می کند.

Hide the author box on archives: این گزینه باکس نویسنده را در صفحات بایگانی پنهان می کند.

اگر از نسخه PRO استفاده می کنید، می توانید گزینه های دیگری مانند انتخاب موقعیت باکس نویسنده را داشته باشید.

تغییر ظاهر باکس نویسنده

تب Appearance به شما کمک می کند ظاهر باکس نویسنده را تغییر دهید تا با فضای کلی سایت شما مطابقت پیدا کند.

Simple Author Box

در این تب می توانید padding بالا و پایین، Padding چپ و راست، margin  بالا و پایین و عرض حاشیه را تنظیم کنید.

همچنین می توانید استایل تصویر آواتار نویسنده را به صورت دایره ای یا مربعی انتخاب کنید. می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید وب سایت نویسنده را به باکس اضافه کنید یا خیر. همچنین نوع آیکون های شبکه های اجتماعی را به صورت سمبلیک یا رنگی انتخاب کنید.

در نسخه PRO ، گزینه های سفارشی سازی دیگری هم خواهید داشت که مطمئناً می توانند بسیار مفید باشند. به عنوان مثال می توانید حاشیه باکس را از موقعیت آنها گرفته تا رنگ و استایل آنها تغییر دهید.

علاوه بر این می توانید از 10 استایل مختلف استفاده کنید تا باکس با ظاهر کلی سایت شما مطابقت بیشتری داشته باشد و براکت های عنوان را حذف کنید.

تنظیمات رنگ بندی در افزونه Simple Author Box

تب Colors جایی است که شما فرصت پیدا می کنید باکس نویسنده را به یک قسمت طبیعی از وب سایت خود تبدیل کنید.

Simple Author Box

واقعیت این است که بیشتر رنگ بندی ها برای شما انجام شده است. زیرا افزونه Simple Author Box رنگ ها را از قالب شما می گیرد و از آن برای شخصی سازی باکس نویسنده استفاده می کند. بنابراین حتی اگر در قسمت رنگ چیزی را تغییر ندهید، این افزونه تمام تلاش خود را می کند تا با پالت رنگ کلی وب سایت وردپرس شما مطابقت داشته باشد.

در تب Colors می توانید انتخابگر رنگ را برای تمام آیتم های باکس نویسنده شامل نام نویسنده، رنگ حاشیه، رنگ پس زمینه نوار ابزار شبکه های اجتماعی، رنگ پس زمینه باکس نویسنده، رنگ پاراگراف ها، رنگ لینک ها و رنگ شبکه های اجتماعی (اگر symbol را انتخاب کرده باشید) را تغییر دهید.

نسخه PRO با ارائه Color Pallete کار را یک قدم جلوتر نیز می برد زیرا به شما امکان می دهد در کمترین زمان ممکن رنگ ها را تنظیم کنید. کافی است از پالت رنگ ها رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تنظیمات تایپوگرافی

اگر از فونت های ویژه ای در سایت خود استفاده می کنید، تب Typography فوق العاده مهم است.

Simple Author Box

درست مانند این که افزونه رنگ هایی را متناسب با قالب شما انتخاب می کند، این مورد برای تایپوگرافی نیز صادق است.

هنوز هم اگر چیزی در مورد تایپوگرافی شما را اذیت می کند می توانید  آنها را در این تب ویرایش کنید. زیر مجموعه کاراکترهای Google Font را انتخاب کنید، خانواده فونت را برای نام نویسنده و بیوگرافی انتخاب کنید، اندازه فونت را انتخاب کنید و در نهایت حتی اندازه شبکه های اجتماعی را نیز ویرایش کنید.

در نسخه PRO دو گزینه سفارشی سازی اضافی برای عنوان شغلی در کنار نام نویسنده ارائه می شود. به طور خاص تر به شما امکان می دهد خانواده فونت و اندازه فونت را نیز برای این المان انتخاب کنید.

پس از اعمال تنظیمات مورد نظر خود روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

حال می توانید به فرانت اند سایت مراجعه کرده و باکس اطلاعات نویسنده را در پایین نوشته ها مشاهده کنید.

افزونه دیگری که می تواند به شما در مدیریت نویسنده های سایت کمک کند، افزونه Edit Author Slug است. با استفاده از این افزونه می توانید پیوند یکتای صفحه نویسنده را ویرایش کنید.

مدیریت وب سایت هایی که در آنها چندین نویسنده و ویرایشگر در حال فعالیت و تولید محتوا هستند معمولاً کار سختی است و هماهنگ کردن آنها برای مدیر سایت مشکل است. در چنین شرایطی دو افزونه قدرتمند و کاربردی به کمک مدیران سایت های وردپرس می آید.

شما با استفاده از افزونه Edit Flow می توانید تیم تولید محتوای خود را مدیریت کنید. این افزونه به شما امکان می دهد تا با تیم تحریریه خود از پیشخوان وردپرس همکاری کنید و با ایجاد وضعیت های سفارشی، اعلان های ایمیل، دیدگاه ها، تقویم و موارد دیگر بر فرآیند کار آنها نظارت داشته باشید.

در عوض افزونه Editorial Calendar به شما امکان می دهد محتوای وب سایت خود را مدیریت کنید. این افزونه به نویسندگان امکان می دهد که به محض اینکه ایده ای به ذهنشان رسید آن را در تقویم محتوای افزونه ثبت کرده و از یک مکان واحد همه آنها را مشاهده و زمان بندی کنند.

به این ترتیب می توانید یک وب سایت موفق و کارآمد داشته باشید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Simple Author Box
صفحه افزونه Simple Author Box

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Mashshare

آموزش افزونه MashShare و اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی

اگر یک افزونه قدرتمند برای اضافه کردن دکمه های اشتراک گذاری مطالب در شبکه های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *