افزونه Simple Local Avatars و استفاده از آواتار سفارشی در وردپرس

افزونه Simple Local Avatars یکی از بهترین افزونه های مدیریت کاربر وردپرس است که به شما امکان می دهد تا یک آواتار را در وب سایت وردپرس خود آپلود کرده و در محلی ذخیره کنید. این افزونه نیاز به اتصال به سایت gravatar.com را برای صدور تصاویر آواتار از بین می برد. این امر نه تنها درخواست های HTTP را از سایت شما کم می کند بلکه به شما امکان می دهد از تصاویر آواتار فقط برای ارتباطات سایتهای داخلی وردپرس استفاده کنید. بسیاری از سازمان ها که پشت فایروال های امن قرار گرفته اند، این سیستم را پیاده سازی می کنند.

وردپرس به طور پیش فرض از گراواتار استفاده می کند تا به کمک شناسه ایمیل کاربران، آواتار کاربر را استخراج کرده و آن را در بخش دیدگاه ها، صفحات نوشته ها و سایر بخش های مرتبط نمایش دهد. این سیستم بسیار عالی عمل می کند و در انواع وب سایت های وردپرس از طریق اینترنت کاربرد گسترده ای دارد.

به عنوان یک کاربر تمام کاری که باید انجام دهید این است که در Gravatar.com یک حساب کاربری داشته باشید و تصویر مورد نظر خود را آپلود کنید. آن تصویر در تمام وب سایت هایی که در آن از ایمیل پروفایلی که با آن ثبت نام کرده اید، استفاده کرده اید، نمایش داده خواهد شد.

اما همانطور که می دانید، وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا بسیار قابل تنظیم است و به شما امکان می دهد در صورت عدم تمایل به برداشتن آواتارهای کاربران از Gravatar ، از یک آواتار سفارشی برای کاربران خود استفاده کنید. این کار با کمک یک افزونه مناسب که باید در وب سایت وردپرس خود نصب کنید انجام می شود.

افزونه Simple Local Avatars افزونه ای است که اگر کاربر فعلی دارای سطح دسترسی رسانه باشد، یک فیلد بارگذاری آواتار را به پروفایل کاربر اضافه می کند. این افزونه درست مثل گراواتار اندازه های درخواستی را بر طبق درخواست کاربر تولید می کند و بسیار ساده و سبک وزن است.

برخی ویژگی های این افزونه عبارت است از:

  • افزونه Simple Local Avatars آواتارها را در پوشه “uploads” که همه رسانه های دیگر شما در آن نگهداری می شوند، ذخیره می کند.
  • دارای رابط کاربری ساده و بومی سازی شده است.
  • اگر آواتار محلی برای کاربر تعیین نشده باشد ، از گراواتار و آواتار های پیش فرض کاملاً پشتیبانی می کند – همچنین به شما امکان می دهد گراواتار را خاموش کنید.
  • اندازه آواتار درخواستی را دقیقاً مثل گراواتار در صورت تقاضا تولید می کند و اندازه جدید را برای کارآیی بیشتر ذخیره می نماید.
  • به شما اجازه می دهد تصمیم بگیرید که کاربران با دسترسی کمتر (مشترکین ، مشارکت کنندگان) بتوانند آواتارهای خود را بارگذاری کنند یا خیر.
  • درست مثل گراواتار امکان رتبه بندی آواتارهای محلی را فراهم می کند.

در این مقاله افزونه Simple Local Avatars را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه Simple Local Avatars و استفاده از آواتار سفارشی در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی، افزونه Simple Local Avatars یک ناحیه جدید “آواتار” را در انتهای پروفایل هر کاربر با گزینه ای برای آپلود فایل یا انتخاب تصویر از کتابخانه رسانه وردپرس قرار می دهد.

Simple Local Avatars

پس از بارگذاری تصویر، افزونه در صورت تقاضا اندازه های دیگری نیز تولید می کند تا سایت شما زیبا و سبک بماند. علاوه بر این، مدیران وردپرس می توانند مشخص کنند که کدام نقش های کاربر می توانند آواتارهای محلی را بارگذاری و رتبه بندی کنند و از این نظر دقیقاً مانند گراواتار است. حتی اگر آواتار لوکال در دسترس نباشد، این افزونه به Gravatar یا یک تصویر آواتار به صورت خودکار تولید شده برگشت می دهد.

خبر خوب برای توسعه دهندگان این است که تابع ()get_avatar به صورت عادی کار خواهد کرد یا می توانند از تابع ()get_simple_local_avatar افزونه Simple Local Avatars با آرگومان های اضافی برای کنترل بیشتر و بازیابی اندکی سریع تر تصاویر استفاده کنند.

همه آپلودها در فهرست پیش فرض آپلود وردپرس ذخیره می شوند.

امیدواریم از این آموزش بهره لازم را برده باشید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Simple Local Avatars
صفحه افزونه Simple Local Avatars

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه WP-Sweep

آموزش افزونه WP-Sweep و پاکسازی دیتابیس وردپرس

آیا به دنبال افزایش سرعت وب سایت وردپرس خود هستید؟ همانطور که می دانید سرعت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *