SportsPress افزونه ساخت سایت برای باشگاه ورزشی در وردپرس

SportsPress

اگر می خواهید یک وب سایت برای باشگاه ورزشی مورد علاقه خود بسازید، یک افزونه که می تواند کمک زیادی به شما کند، افزونه SportsPress است. البته بدون استفاده از این افزونه هم می توانید یک وب سایت برای باشگاه ورزشی خود بسازید ولی افزونه SportsPress کار شما را بسیار راحت می کند. با استفاده از این افزونه می توانید یک گروه اجتماعی پیرامون سرگرمی مورد علاقه خود بسازید.

قبلاً در مورد افزونه WP Recipe Maker که با آن می توانستید وب سایت خود را به وب سایت آشپزی تبدیل کنید و افزونه WP Job Manager که با استفاده از آن می توانستید یک وب سایت کاریابی ایجاد کنید، صحبت کردیم. افزونه SportsPress به شما امکان می دهد وب سایت خود را به سایت ورزشی تبدیل کنید.

افزونه SportsPress بهترین سازنده وب سایت برای تیم های ورزشی است. این افزونه به شما امکان می دهد تقریباً هر قالب وردپرس را به یک وب سایت تیم، لیگ یا باشگاه کاملاً قابل تنظیم تبدیل کنید.

SportsPress امکانات بسیار زیادی دارد و هر کاری را می توانید با آن انجام دهید. این افزونه دارای مجموعه ای از ابزارهای ورزشی شامل مسابقات، نتایج، جدول رده بندی خودکار، رده بندی بازیکنان و مشخصات فردی برای باشگاه ها، بازیکنان و کارکنان است.

برخی ویژگی های این افزونه عبارت است از:

  • پروفایل باشگاه با لیست بازیکنان
  • جدول رده بندی خودکار لیگ با لوگوی باشگاه
  • رویدادها (موارد و نتایج) با عملکرد بازیکن
  • تقویم رویدادها
  • پروفایل و آمار بازیکن
  • لیست بازیکن ها
  • پروفایل کارکنان
  • انتخاب باشگاه فعلی و باشگاه های قبلی
  • بایگانی های فصلی
  • اطلاعات و نقشه محل
  • پیکربندی ستونهای جدول آمار و لیگ
  • سوئیچ بین مدهای باشگاه، بازیکن، باشگاه و بازیکن.
  • درون ریزی رویدادها، باشگاه ها، بازیکنان و کارکنان از فایل CSV
  • منوی کد کوتاه آسان در ویرایشگر
  • ادغام رویدادها با iCal
  • قابلیت چند زبانه کردن با افزونه WPML

مهم نیست می خواهید چه نوع وب سایت باشگاه ورزشی ایجاد کنید. SportsPress دارای افزودنی های رایگان برای بیسبال، بسکتبال، کریکت، فوتبال، والیبال، فوتبال آمریکایی و گلف است.

افزونه SportsPress دارای نسخه Pro هم هست که برای دستیابی به قابلیت های بیشتر می توانید آن را خریداری کنید.

در این مقاله افزونه SportsPress را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را آموزش می دهیم.

آموزش افزونه SportsPress و نحوه ساخت وب سایت ورزشی در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه ویزارد راه اندازی آن مطابق شکل زیر نمایش داده می شود.

در مرحله اول، یک پیام خوش آمد گویی دریافت خواهید کرد که از شما می پرسد می خواهید تنظیمات اولیه را با ویزارد راه اندازی انجام دهید.

SportsPress

اگر مایل به انجام این کار بودید روی دکمه Let’s Go کلیک کنید. در غیر این صورت می توانید روی Not right now کلیک کنید و به پیشخوان وردپرس برگردید؛ اما استفاده از ویزارد همیشه کار شما را راحت تر می کند.

با کلیک روی دکمه Let’s Go وارد صفحه تنظیمات اصلی می شوید.

در صفحه تنظیمات اصلی می توانید زمان محلی و نوع ورزش مورد نظر خود را انتخاب کنید و لیگ اصلی را نامگذاری کنید. همچنین می توانید سال جاری فصل جاری را وارد کنید.

SportsPress

پس از وارد کردن تنظیمات مورد نظر خود روی دکمه Continue کلیک کنید.

صفحه بعد مربوط به وارد کردن تیم ها است. در قسمت Home Team نام تیم مورد نظر خود و در قسمت Rival Team نام تیم رقیب را وارد کنید.

SportsPress

این یک رویداد است که بعداً در قسمت رویدادها می توانید به آن دسترسی داشته و آن را ویرایش کنید. صفحه ویرایشگر رویداد یک صفحه مشابه ویرایشگر پیش فرض وردپرس است که در متاباکس های آن می توانید تمام اطلاعات مربوط به این رویداد شامل نتیجه بازی، تعداد گل ها، تعداد خطاها و بسیاری اطلاعات دیگر را به آن اضافه کنید. هر زمان که بخواهید می توانید تیم های رقیب و رویدادهای بیشتری را در صفحه رویدادها اضافه کنید.

روی دکمه Continue کلیک کنید.

در مرحله بعد وارد صفحه تنظیم “بازیکنان و کارکنان” می شوید. در این قسمت می توانید اطلاعات برخی بازیکنان و کادرفنی را وارد کنید.

SportsPress

بعداً در صورت لزوم می توانید در منوی بازیکنان پیشخوان وردپرس، بازیکنان و کارکنان بیشتری اضافه کنید.

روی دکمه Continue کلیک کنید.

مرحله بعدی مربوط به تنظیم مکان باشگاه است. در این قسمت می توانید مکان تیم ورزشی خود را نام ببرید و همچنین مکان را از روی نقشه به همه نشان دهید.

SportsPress

روی دکمه Continue کلیک کنید.

در صفحه بعد، پلاگین SportsPress به شما می گوید که چه برگه هایی به طور خودکار ایجاد می شوند. پس از اتمام تنظیمات می توانید تمام این برگه ها را از پیشخوان وردپرس خود مدیریت کنید.

SportsPress

پس از کلیک روی دکمه Continue، پیام “تشکر برای نصب” را دریافت خواهید کرد.

SportsPress

 پس از آن می توانید شروع به برنامه ریزی رویدادی که ساخته بودید و قبلاً در مورد آن صحبت کردیم، کنید. برای این کار روی دکمه Schedule your first event کلیک کنید؛ یا می توانید با کلیک روی لینک Return to the WordPress Dashboard به پیشخوان وردپرس برگردید و به تنظیم وب سایت باشگاه ورزشی خود ادامه دهید.

پیکربندی تنظیمات

پس از کامل شدن تنظیمات اصلی، منوهای مختلفی به منوی سمت چپ پیشخوان وردپرس اضافه می شود که از طریق آنها می توانید به رویدادها، تیم ها، بازیکنان، کارکنان و موارد دیگر دسترسی پیدا کنید.

برای پیکربندی کلیه تنظیمات اصلی، شکل، رنگ، طرح و سایر موارد در پیشخوان وردپرس به مسیر SportPress » تنظیمات بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

SportsPress

در این صفحه 7 تب وجود دارد که با ستفاده از آنها می توانید قسمت های مختلف وب سایت خود را پیکربندی کنید.

ماژول ها

تب “Modules” حاوی ماژول هایی است که در نسخه Pro ارائه شده اند و پس از خریداری این نسخه می توانید آنها را فعال کنید. این ماژول ها شامل بازیکنان، تیم ها، داشبوردها، رویدادها و موارد دیگر است.

همگانی

تب همگانی شامل گزینه های استایل دهی عمومی مانند طرح های رنگی و ترازبندی است. افزونه SportsPress گزینه ای را در اختیار شما قرار می دهد که اگر می دانید چگونه CSS سفارشی اضافه کنید می توانید کد سفارشی خود را در این قسمت وارد کنید.

SportsPress

رویدادها

از گزینه های موجود در تب رویدادها می توانید ظاهر صفحات مربوط به رویدادها را سفارشی سازی کرده و تغییر دهید. جزئیات زیادی در این صفحه وجود دارد؛ بنابراین بهتر است اندکی وقت صرف کنید و ظاهر صفحات رویدادها را دقیقاً همانطور که دوست دارید ایجاد کنید.

SportsPress

شما می توانید تمپلیتی از قالب خود را برای نمایش رویدادها انتخاب کنید. گزینه ها شامل “تمپلیت پیش فرض” و هر تمپلیت دیگری از قالب شما هستند. توجه داشته باشید که برخی از قالب ها تمپلیت اضافی ندارند.

همچنین از قسمت Link می توانید برای لینک دادن خودکار رویدادها به صفحات تکی رویداد استفاده کنید. اگر این گزینه فعال شود، هر رویدادی در تقویم ها و مناطق دیگر قابل کلیک کردن می شود.

برای طراحی چیدمان صفحه رویداد خود می توانید هر مورد را بکشید و در مکان مورد نظر خود رها کنید. از کلید دووضعیتی برای نشان دادن یا پنهان کردن گزینه های خاص استفاده کنید.

تیم ها

در تب تیم ها می توانید تمام تنظیمات تیم را برای همه تیم هایی که اضافه کرده اید سفارشی کنید. لوگوها، پروفایل ها، موارد اضافی سایت و بسیاری موارد دیگر را سفارشی سازی کنید. افزونه SportsPress در این بخش گزینه های زیادی را در دسترس شما قرار می دهد که می توانید هر مورد را یک به یک بررسی کرده و تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید.

بازیکنان

بایو یا بیوگرافی همه بازیکنان و موارد دیگر را در تب بازیکنان می توانید ایجاد و پیکربندی کنید. به عنوان مثال ، می توانید گزینه عکس بازیکن را از سوییچ موجود در این بخش روشن یا خاموش کنید.

Staff

بایوی تمام کارکنان، تیم فنی و موارد دیگر را در این قسمت ایجاد و پیکربندی کنید.

متن

باکس های متنی را بر اساس اینکه می خواهید متن در فرانت اند وب سایت باشگاه ورزشی که در حال ساخت آن هستید چگونه نمایش داده شود، پر کنید.

افزونه SportsPress بسیار گسترده است و گزینه های زیادی در اختیار شما قرار می دهد.

بعد از اینکه تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کردید می توانید از منوهای مختلف این افزونه استفاده کرده و مسابقات و فصل های مختلف، بازیکنان و کارکنان جدید و هر آنچه که برای وب سایت باشگاه مورد نظر خود می خواهید را اضافه کنید.

فقط وقت خود را صرف بررسی همه چیز کنید تا زمانی که احساس کنید دقیقاً همان چیزی که می خواهید را ایجاد کرده اید.

جمع بندی

افزونه SportsPress یک افزونه قدرتمند و عالی برای ساخت وب سایت ورزشی در وردپرس است که از بسیاری رشته های ورزشی پشتیبانی می کند. این افزونه قابلیت های بسیار زیادی دارد و تقریباً امکان انجام هر کاری که برای ساخت یک سایت ورزشی نیاز دارد در اختیار شما قرار می دهد.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه SportsPress
صفحه افزونه SportsPress

5/5 - (1 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *