Ultimate Member افزونه حرفه ای عضویت و پروفایل کاربری وردپرس

Ultimate Member بهترین افزونه عضویت و پروفایل کاربری وردپرس است که باعث می شود کاربران بتوانند به راحتی در سایت شما ثبت نام کرده و عضوی از سایت شوند.

این افزونه به شما امکان می دهد پروفایل های زیبا برای نقش های کاربری متفاوت به سایت خود اضافه کنید و انجمن های آنلاین پیشرفته و سایت های عضویت عالی بسازید.

افزونه Ultimate Member سبک وزن و قابل توسعه است و به شما امکان می دهد تقریباً هر نوع سایتی را ایجاد کنید که کاربران بتوانند به آسانی در آن عضو شوند.

برخی ویژگی های این افزونه عبارت است از:

 • پروفایل های کاربری فرانت اند
 • ساخت فرم ثبت نام کاربر
 • ساخت فرم ورود به سیستم
 • فیلد های فرم سفارشی
 • منطق شرطی برای فیلد های فرم
 • فرم ساز کشیدن و رها کردن
 • صفحه حساب کاربری
 • نقش های کاربر سفارشی
 • دایرکتوری های اعضا
 • ایمیل های کاربر
 • محدودیت محتوا
 • منوهای ناوبری شرطی
 • نمایش نوشته ها و نظرات نویسنده در پروفایل کاربر
 • و بسیاری موارد دیگر

در این آموزش افزونه Ultimate Member را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم.

افزونه Ultimate Member و اضافه کردن پروفایل کاربری نامحدود در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدیدی به نام مدیریت کاربران در پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد. با کلیک بر روی این منو صفحه پیشخوان افزونه مشابه شکل زیر باز می شود.

Ultimate Member

همچنین بعد از اینکه افزونه را نصب و فعال سازی کردید، 7 برگه به لیست برگه های شما اضافه خواهد شد که ابتدا باید آنها را با کلیک بر روی دکمه “ایجاد صفحات” در پیامی که بالای صفحه نشان داده می شود، فعال کنید.

با کلیک بر روی این دکمه وارد صفحه تنظیمات افزونه Ultimate Member مشابه شکل زیر می شوید.

Ultimate Member

این برگه ها عبارتند از:

 • کاربر: این برگه شامل کد کوتاه فرم پروفایل پیش فرض است و کاربران می توانند پروفایل خود را در آن مشاهده و ویرایش کنند.
 • ورود: این برگه حاوی شورت کد فرم ورود به سیستم پیش فرض است و جایی است که کاربران می توانند به سایت شما لاگین کنند.
 • ثبت نام: این برگه شامل کد کوتاه پیش فرض ثبت نام است و جایی است که کاربران می توانند به سایت شما وارد شوند.
 • اعضا: این برگه شامل کد کوتاه دایرکتوری پیش فرض اعضا است و کاربران وب سایت شما را نشان می دهد.
 • خروج: این برگه یک برگه خالی است که شامل هیچ شورت کدی نیست. وقتی کاربر روی متنی که به برگه خروج لینک داده شده است، کلیک می کند، از وب سایت شما خارج می شود.
 • حساب کاربری: برگه اکانت جایی است که کاربران می توانند جنبه های مختلف اکانت شان را کنترل کنند مانند حریم خصوصی، پاک کردن اکانت ها و غیره و شامل شورت کد [ultimatemember_account] است.
 • بازنشانی رمز عبور: این برگه جایی است که کاربران می توانند در صورت فراموش کردن رمز ورود خود ، درخواست بازنشانی رمز عبور را بدهند. شامل کد کوتاه [ultimatemember_password] است.

از آنجا که ساختار هر سایتی با سایت دیگر متفاوت است،  نحوه کار با این افزونه بسته به ماهیت سایت شما متفاوت خواهد بود. با این حال توصیه می شود ابتدا نقش های کاربری مورد نیاز خود را بسازید.

دلیل این امر آن است که بسیاری از جنبه های دیگر افزونه Ultimate Member مانند محدود کردن محتوا، منوهای مشروط و غیره بر اساس نقش کاربر تنظیم می شود. بنابراین با فهمیدن الزامات نقش کاربر ، تنظیم سایر قسمتهای افزونه آسانتر می شود.

پس از آن، ممکن است بخواهید تنظیمات افزونه را ویرایش کنید، فیلدهای سفارشی را به فرم های ثبت نام و مشخصات خود اضافه کنید و منطق شرطی را به منوی ناوبری خود اضافه کنید. به عنوان مثال، لینک های ثبت نام و ورود به سیستم را به کاربران خارج شده و لینک های خروج از سیستم را به کاربران لاگین کرده نشان دهید.

در ادامه آموزش هریک از قسمت های ذکر شده را به صورت جداگانه توضیح می دهیم.

ایجاد نقش جدید و ویرایش نقش های موجود

Ultimate Member به شما امکان می دهد چندین نقش کاربری مختلف ایجاد کرده و قابلیت ها و مجوزهایی که هر نقش دارد را سفارشی سازی کنید. این کار انعطاف پذیری بسیار خوبی را در سایت شما ایجاد می کند.

برای ایجاد یک نقش کاربری جدید یا مدیریت نقش های موجود، در پیشخوان وردپرس به مسیر مدیریت کاربران » نقش کاربران بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

Ultimate Member

در این صفحه می توانید تمام نقش های کاربری موجود در سایت خود را مشاهده کرده و آنها را مدیریت و ویرایش کنید.

برای ایجاد یک نقش کاربری جدید روی دکمه “اضافه کردن” در بالای صفحه کلیک کنید. صفحه ساخت نقش کاربری جدید مشابه شکل زیر برای شما باز می شود.

Ultimate Member

همچنین می توانید نقش های موجود را ویرایش کنید که شما را به همین صفحه منتقل می کند.

در قسمت عنوان نقش می توانید عنوان نقش جدید را وارد کنید یا نام یک نقش موجود را تغییر دهید.

کاربرد باقی قسمت های موجود در این صفحه مشخص است و از آنجا که به زبان فارسی است و در ضمن با قرار دادن موس بر روی آیکون علامت سوال، توضیحات بیشتری نشان داده می شود، نیاز به توضیح خاصی ندارد.

پس از اعمال تنظیمات مورد نظر خود، اولویت نقش را در ساید بار سمت چپ صفحه انتخاب کرده و روی دکمه ایجاد نقش کلیک کنید.

ساخت منوهای شرطی در افزونه Ultimate Member

Ultimate Member ویژگی منوهای شرطی را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد بسته به اینکه چه کسی سایت شما را مشاهده می کند، آیتم های مختلفی را در فهرست ناوبری سایت خود نمایش دهید. به عنوان مثال ، می توانید آیتم های متفاوتی را در فهرست ناوبری وردپرس به کاربران لاگین کرده نشان دهید یا آیتم های خاصی را برای نقش های کاربری خاصی نمایش دهید.

برای ایجاد فهرست با منطق شرطی در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » فهرست ها بروید. سپس آیتم های مورد نظر خود را به ساختار منو اضافه کنید. بعد از افزودن آیتم های منو به صفحه، روی پیکان کوچک آیتم مورد نظر خود کلیک کنید تا باز شود.

Ultimate Member

پس از گسترش آیتم، قسمت Ultimate Member را با عنوان ” UltimateMember Menu Settings”  مشاهده خواهید کرد. در اینجاست که می توانید یک شرط را به این آیتم فهرست اضافه کنید.

Ultimate Member

برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی می تواند این آیتم را مشاهده کند، سه گزینه در اختیار دارید: هرکس، کاربران وارد شده و کاربران خارج شده

 • هر کس: هر کس حالت پیش فرض است و به این معنی است که هرکسی که از سایت شما بازدید می کند می تواند این آیتم را مشاهده کند.
 • کاربران خارج شده: اگر این گزینه را انتخاب کنید، بدان معنی است که این آیتم فهرست فقط برای بازدید کنندگان قابل مشاهده خواهد بود (به عنوان مثال کاربران خارج شده). وقتی شخصی وارد سیستم سایت شما شود دیگر نمی تواند این آیتم را مشاهده کند.
 • کاربران وارد شده: اگر این گزینه را انتخاب کنید، بدان معنی است که این آیتم فقط برای کاربران وارد شده به سیستم قابل مشاهده خواهد بود. بازدید کنندگان و افراد غیر عضو نمی توانند این آیتم را مشاهده کنند.

پس از انتخاب گزینه کاربران وارد شده، چک باکس هایی ظاهر می شوند که تمام نقشهای Ultimate Member در سایت شما را نشان می دهند. هر نقشی که در این قسمت انتخاب کنید می تواند آیتم مورد نظر شما را مشاهده کند.

Ultimate Member

استفاده از برچسب های کوتاه به شما امکان می دهد به جای نام صفحه، نام کاربر را در فهرست نشان دهید. برای این کار باید برچسب های کوتاه زیر را به فهرست اضافه کنید: {first_name} {last_name} {username} {nickname}.

برای استفاده از این ویژگی، کافی است برچسب های کوتاه را به لیبل ناوبری آیتم منو مانند زیر اضافه کنید:

Ultimate Member

همچنین با استفاده از برچسب کوتاه {user_avatar_small} می توانید عکس پروفایل کاربر را در فهرست ناوبری سایت نمایش دهید.

Ultimate Member

اگر این برچسب را در قسمت برچسب ناوبری وارد کنید ، عکس پروفایل کاربر نشان داده می شود. توجه داشته باشید که باید دانش اندکی درباره CSS داشته باشید زیرا با توجه به قالبی که استفاده می کنید باید از CSS استفاده کنید تا ظاهر عکس در سایت شما خوب باشد.

بسیاری از سایتهای انجمن/عضویت محور لینک های ثبت نام و ورود را در فهرست ناوبری سایت خود به بازدید کنندگان نشان می دهند و به محض اینکه کاربر در سیستم وارد شد، لینک خروج از سیستم را به معرض نمایش می گذارند. لینک ها باید تنظیمات زیر را داشته باشند:

 • لینک های ورود و ثبت نام – برای هر دو مورد باید گزینه کاربر خارج شده را انتخاب کنید
 • لینک خارج شدن – برای این آیتم منو باید گزینه کاربر وارد شده را انتخاب کنید.

محدود کردن محتوا در یک نوشته / برگه برای کاربران وارد شده

با افزونه Ultimate Member می توانید محتوای خاصی را در یک نوشته/برگه فقط به کاربران وارد شده به سیستم نشان دهید. برای این کار باید محتوا را در کد کوتاه زیر قرار دهید:

[um_loggedin] این متن فقط با ورود کاربران قابل مشاهده است [/um_loggedin]

آنچه کاربران خارج از سیستم می توانند مشاهده کنند.

هنگام استفاده از محدودیت محتوای صفحه برای کاربران وارد شده، دو گزینه برای تصمیم گیری در مورد آنچه که کاربران خارج از سیستم می توانند مشاهده کنند، وجود دارد:

 • کاربران خارج شده یک باکس متنی را مشاهده می کنند که به آنها اطلاع می دهد محتوا در نوشته/برگه وجود دارد ولی آنها اجازه دیدن آن را ندارند.
 • محتوای محدود شده در نوشته/برگه پنهان است و کاربران خارج از سیستم هیچ چیزی در نوشته/برگه که نشان دهنده وجود محتوای پنهان است، نمی بینند.

انتخاب 1

اگر مایل به استفاده از گزینه 1 هستید و می خواهید به کاربران خارج از سیستم اطلاع دهید که محتوایی در صفحه وجود دارد که آنها اجازه مشاهده آن را ندارند، می توانید از کد کوتاه زیر استفاده کنید:

[um_loggedin show_lock=yes] این متن فقط با ورود کاربران قابل مشاهده است [/um_loggedin]

اگر می خواهید متنی که به کاربران خارج از سیستم نشان داده می شود را سفارشی سازی کنید، می توانید متن دلخواه زیر را به کد کوتاه اضافه کنید:

[um_loggedin show_lock=yes lock_text = “شما وارد سیستم نشده اید”] این متن فقط با ورود کاربران قابل مشاهده است [/um_loggedin]

انتخاب 2

اگر مایل به استفاده از گزینه 2 هستید به صورتی که کاربران وارد شده نتوانند محتوای محدود در صفحه را مشاهده کنند، می توانید از کد کوتاه زیر استفاده کنید:

[um_loggedin show_lock=no] این متن فقط با ورود کاربران قابل مشاهده است [/um_loggedin]

اضافه کردن برچسب ها به متن

یکی از راه هایی که می توانید محدودیت محتوا برای کاربران لاگین کرده را در افزونه Ultimate Member انجام دهید، شخصی سازی سایت است. به عنوان مثال ممکن است بخواهید در صفحه خاصی متنی داشته باشید که می گوید “از بازگشت مجدد شما خوشحالیم. اتفاقاتی که اخیراً افتاده به صورت زیر است”. برای ایجاد چیزی شبیه به این از کد کوتاه زیر استفاده می کنید:

[um_loggedin] خوش آمدید {first_name} ، اینجا چیزی است که اخیراً اتفاق افتاده است [/um_loggedin]

در کد کوتاه بالا می توانید از برچسب {first_name} استفاده کنید که نام کوچک کاربری است که در حال مشاهده نوشته/برگه ای است که شورت کد به آن اضافه شده است.

کلیدهای متا سفارشی

مانند تگ های از پیش تعریف شده، شما می توانید از کلیدهای متا برای فیلد های سفارشی که ایجاد کرده اید نیز استفاده کنید. برای افزودن یک کلید متا سفارشی به محتوای محدود شده، باید برچسب را به متن محتوای محدود اضافه کنید به عنوان مثال {usermeta: age}

[um_loggedin] سلام ، شما در حال حاضر در {usermeta: country living زندگی می کنید} [/um_loggedin]

همچنین می توانید از کلیدهای متا برای فیلدهای سفارشی که ایجاد کرده اید نیز استفاده کنید. برای اضافه کردن یک کلید متای سفارشی به محتوای محدود، باید برچسب را به متن محتوای محدود اضافه کنید به عنوان مثال {usermeta: age}

ساخت صفحه پروفایل برای نقش های کاربری متفاوت

تمام نقش های Ultimate Member هنگام مراجعه به صفحه پروفایل کاربر به طور پیش فرض مشخصات یکسانی را نشان می دهند. برای ایجاد پروفایل های مختلف برای نقش های متفاوت به ترتیب زیر عمل کنید.

مرحله 1: نقش کاربری مورد نظر خود را ایجاد کنید

اولین قدم ایجاد نقشهای کاربری مورد نیاز سایت شماست. پس از انجام این کار به صفحه فرم ها هدایت می شوید. در این صفحه سه ​​فرم پیش فرض از پیش نصب شده را مشاهده خواهید کرد.

Ultimate Member

مرحله 2: فرم پروفایل جدید ایجاد کنید

مرحله دوم ایجاد یک فرم پروفایل جدید است که باید آن را به نقش کاربری مورد نظر خود اختصاص دهید. در صفحه فرم جدید، از قسمت “انتخاب نوع فرم” گزینه فرم پروفایل را انتخاب کنید. پس از آن فیلد های دلخواه خود را به قسمت فرم اضافه کنید. پس از اتمام ساختن فرم، باید به ابزارک “سفارشی کردن این فرم” در سایدبار سمت چپ صفحه بروید و در پنجره کشویی موجود در این قسمت، گزینه آری را انتخاب کنید.

با کلیک بر روی این دکمه، گزینه های سفارشی سازی زیادی ظاهر می شود. در قسمت “این نقش پروفایل را خاص کن” نقش کاربری مورد نظر خود را که صفحه پروفایل آن را ساخته اید، انتخاب کنید. در باقی قسمت های صفحه تنظیمات مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس روی دکمه Create در بالای صفحه کلیک کنید تا پروفایل ذخیره شود.

مرحله 3: کد کوتاه را به صفحه کاربر اضافه کنید

برای اطمینان از عملکرد صحیح افزونه Ultimate Member ، باید کد کوتاه را به صفحه کاربر اضافه کنید، بدون آنکه صفحه جدیدی ایجاد کنید.

بنابراین به برگه کاربر بروید و آنرا ویرایش کنید. در صفحه کاربر کد کوتاه فرم پروفایل پیش فرض را مشاهده می کنید. شما می توانید کد کوتاه جدید را به این صفحه اضافه کنید و سپس صفحه را بروز کنید تا تغییرات را ذخیره کنید. پس از انجام کار، صفحه پروفایل برای آن نقش کاربری، صفحه ساخته شده خواهد بود.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Ultimate Member
صفحه افزونه Ultimate Member

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

WP Reset

WP Reset افزونه ریست کردن وردپرس و بازگشت به تنظیمات اولیه

اگر مدتی است که با وردپرس کار کرده اید، حتماً با شرایطی روبرو شده اید …

۲ دیدگاه

 1. این افزونه ۹۰درصد چیزی که میخواستم رو برام فراهم کرد و این عالیه…
  خیلی ممنونم که اینقدر خوب و واضح توضیحاتش رو دادین.
  حالا من یه سوال دارم…
  من توی سایتم یه فرم نظرسنجی دارم که با گراویتی ساختمش
  یه کاربرهم دارم با نقش «روابط عمومی» که با این افزونه بهش دسترسی و پروفایل اختصاصی دادم.
  حالا میخوام کاری کنم وقتی کاربر روابط عمومی وارد پروفایلش شد، بتونه فرم‌ها رو اونجا ببینه. با امکانات کاملش (مثل مشاهده، ویرایش، خروجی گرفتن و…)
  آیا میشه یه بخشی از داشبورد (مثلا همین بخش فرم‌های گراویتی) رو در قالب آی‌فریم یا شورت‌کد بیاریم توی صفحه پروفایل این کاربر نمایش بدیم؟

  • مینا قدسی

   سلام …از اینکه آموزش مورد توجه شما قرار گرفته خوشحالم…. افزونه گرویتی شورت کدهایی در اختیار شما قرار میده که با استفاده از اونا میتونین فرم ها رو وارد قسمت های مختلف سایت کنین..کافیه در صفحه پروفایل کاربر فیلد shortcode رو اضافه کنید و شورت کد افزونه گرویتی رو وارد کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *