WhatsApp Click to Chat افزونه اتصال واتساپ به وردپرس

Click to Chat

اگر یک سایت وردپرسی دارید و می خواهید دکمه چت واتساپ را روی سایت خود نصب کرده و به بازدیدکنندگان خود امکان دهید از طریق محبوب ترین برنامه پیام رسان جهان با شما تماس بگیرند، افزونه WhatsApp Click to Chat برای شما مناسب است.

شبکه های اجتماعی یکی از بهترین پلتفرم ها برای برقراری ارتباط بیشتر با مخاطبان و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان واقعی است. اضافه کردن دکمه چت واتساپ به سایت وردپرس باعث می شود مخاطبان بتوانند از هر جای دنیا به شما پیام داده و با شما تماس برقرار کنند.

افزونه های زیادی برای اتصال سایت وردپرس به شبکه های اجتماعی وجود دارد که به شما اجازه می دهند آیکون شبکه های اجتماعی مختلف را در سایت وردپرس خود نمایش دهید. لیستی از این افزونه ها را می توانید در مقاله بهترین افزونه های شبکه های اجتماعی وردپرس مشاهده کنید.

همچنین افزونه هایی هستند که به شما امکان می دهند سایت وردپرس خود را به اینستاگرام متصل کرده و تصاویر اینستاگرام را در وردپرس نمایش دهید. لیستی از این افزونه ها را می توانید در مقاله بهترین افزونه های اینستاگرام وردپرس مشاهده کنید.

در این مقاله افزونه WhatsApp Click to Chat را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه WhatsApp Click to Chat و اتصال واتساپ به وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدیدی به نام Click to Chat به پیشخوان وردپرس اضافه می شود. با کلیک بر روی این منو صفحه تنظیمات افزونه را مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

Click to Chat

در صفحه تنظیمات می توانید شماره تلفن واتساپ خود را وارد کرده و تنظیمات دیگری را به صورت زیر پیکربندی کنید:

WhatsApp Number: در این قسمت می توانید شماره تلفن واتساپ خود را همراه با کد کشور ایران وارد کنید. توجه داشته باشید که هنگام اضافه کردن شماره تلفن، صفر، براکت، پرانتز و غیره وارد نکنید. شماره واتساپ را به صورت 989123456789 وارد کنید که در آن 98 کد کشور ایران است.

Pre-Filled Message: متنی که در این قسمت وارد می کنید به صورت پیش فرض در پنجره چت واتساپ ظاهر می شود و کاربر می تواند از آن به عنوان اولین پیام استفاده کند. این متن وقتی کاربر روی تصویر یا دکمه واتساپ کلیک می کند، به صورت خودکار در پنجره چت واتساپ نمایش داده می شود.

شما می توانید از متغیرهای {site} و {url} و {title} به ترتیب به جای نام سایت، url صفحه وب فعلی و عنوان نوشته استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید از متن ” {url}سلام {site}، من می خواهم اطلاعات بیشتری درباره {title} به دست آورم” استفاده کنید. در این حالت به جای {url} آدرس اینترنتی صفحه ای که کاربر در آن قرار دارد، به جای {site} نام سایت شما و به جای {title} عنوان پست قرار می گیرد.

وقتی کاربر از هریک از صفحات سایت شما روی آیکون واتساپ کلیک می کند، در صورت افزودن متغیرهای فوق در تنظیمات، مالک سایت می تواند عنوان صفحه مورد نظر کاربر و URL آن را در صفحه چت واتساپ ببیند و سریع تر منظور کاربر را بفهمد.

Click to Chat

Call to Action: در این قسمت می توانید متنی که همراه با دکمه/آیکون واتساپ در سایت ظاهر شده و کاربران را به چت کردن در واتساپ دعوت می کند را سفارشی سازی کنید. فراخوان عمل به صورت پیش فرض برای استایل های 1,4 ,6,8 ظاهر می شود. در استایل های 2,5,7 فراخوان عمل با هاور کردن روی دکمه/آیکون واتساپ ظاهر می شود.

Web WhatsApp: اگر این گزینه را علامت بزنید، کاربران دسکتاپ با کلیک بر روی دکمه واتساپ، به صورت مستقیم به web.whatsapp.com هدایت می شوند و می توانند از مروگر با شما چت کند. کاربران دستگاه های تلفن همراه به اپلیکیشن واتساپ هدایت می شوند.

اگر این گزینه را علامت نزنید، از کاربران دسکتاپ پرسیده می شود که می خواهند از WhatsApp desktop app یا از web.whatsapp.com استفاده کنند.

Click to Chat

افزونه Click to Chat به شما امکان می دهد که برای موبایل و دسکتاپ از استایل های مختلفی استفاده کنید. در قسمت های Desktop و Mobile می توانید استایل دکمه/آیکون واتساپ را برای دسکتاپ و موبایل به صورت زیر انتخاب کنید:

در پنجره کشویی Select Style از بین 9 استایل مختلفی که افزونه Click to Chat ارائه کرده است، استایل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

Position to place شما را قادر می سازد تصویر/آیکون واتساپ را در هر نقطه از صفحه قرار دهید.

شما می توانید موقعیت دکمه را در پایین/بالا، راست/چپ صفحه انتخاب کرده و پیکسل ها را تنظیم کنید. همچنین به جای پیکسل می توانید درصد یا هر واحد css دیگری را نیز انتخاب کنید.

به عنوان مثال برای قرار دادن دکمه/آیکون واتساپ در مرکز صفحه، تنظیمات را به صورت bottom:10px و Right:50% تنظیم کنید.

اکنون می توانید از موقعیت های مختلف برای موبایل و دسکتاپ در چت، گروه بندی و اشتراک گذاری استفاده کنید.

Click to Chat

در باکس Display Settings می توانید تنظیمات نمایش دکمه واتساپ را پیکربندی کنید. با استفاده از این ویژگی می توانید انتخاب کنید که دکمه/آیکون واتساپ در چه نوع پست ها یا دسته هایی ظاهر یا پنهان شود. حتی می توانید صفحات مورد نظر خود را از طریق id مشخص کنید.

با انتخاب گزینه “Hide on selected pages” ، دکمه ها به طور پیش فرض در تمام صفحات ظاهر می شوند. شما می توانید صفحاتی که نمی خواهید دکمه/آیکون واتساپ در آنها ظاهر شود را در باکس های این قسمت انتخاب کنید یا می توانید نوشته ها/برگه ها یا دسته های خاصی را با ذکر شناسه و دسته مستثنی کنید.

برای گزینه “Show on selected” ، به طور پیش فرض دکمه ها در تمام صفحات پنهان هستند. شما می توانید صفحاتی را انتخاب کنید که می خواهید دکمه واتساپ در آنها نمایش داده شود. بعلاوه می توانید با ذکر id هر نوشته یا برگه و نام دسته، نوشته ها/ برگه های خاص یا دسته های خاصی را اضافه کنید.

Click to Chat

افزونه Click to Chat به شما امکان می دهد متن از پیش تعیین شده ای را برای صفحه تک محصول ووکامرس اضافه کنید. اگر هیچ متنی را در آن قرار ندهید، پیام پیش فرض نمایش داده می شود. این پیام یک متن خوشامدگویی است که شروع مکالمه را برای بازدید کننده صفحه وب آسان تر می کند.

افزودن متغیرهایی مانند {product}، {price} ، {regular_price}، {sku} ، {site} ، {url} و {title} در این بخش باعث می شود مدیران سریع تر متوجه شوند که مشتریان به چه چیزی اشاره می کنند.

Click to Chat

یک شورت کد در این قسمت نشان داده شده است که می توانید از آن برای قرار دادن دکمه چت واتساپ در میان محتوای نوشته ها و برگه های وردپرس خود استفاده کنید.

Click to Chat

اگر گوگل آنالیتیکس در سایت شما نصب شده باشد، با فعال کردن Google Analytics، وقتی کاربر روی آیکون CLICK TO CHAT  کلیک می کند، رویداد کاربر را با مقادیر از پیش تعریف شده نشانه گذاری می کند. توجه داشته باشید که این افزونه به تنهایی Google Analytics  را نصب نمی کند.

شما می توانید رویدادها را در داشبورد گوگل آنالیتیکس مشاهده کنید.

همچنین می توانید از Google Tag Manager برای ایجاد یک رویداد با مقادیر سفارشی استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر، به مقاله آموزش افزونه Google Tag Manager مراجعه کنید.

با فعال کردن Facebook Pixel، اگر کاربر روی آیکون/دکمه کلیک کند رویدادی را در Facebook Pixel ایجاد می کند. این افزونه Facebook Pixel را نصب نمی کند. قبل از فعال کردن این ویژگی مطمئن شوید که Facebook Pixel را در وب سایت خود نصب کرده اید.

در انتها پس از اعمال تمام تغییرات مورد نظر خود روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

افزونه دیگری که می توانید برای گذاشتن دکمه چت واتساپ به سایت وردپرس از آن استفاده کنید، افزونه WP Social Chat است.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Click to Chat
صفحه افزونه Click to Chat
5/5 - (3 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *