Widget Context افزونه سفارشی سازی ابزارک های وردپرس

Widget Context

افزونه Widget Context به شما امکان می دهد در صفحات متفاوت ابزارک های متفاوتی را نشان دهید.

هنگامی که اقدام به طراحی سایت با وردپرس به عنوان محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا می کنید، می توانید ابزارک های مختلفی را در نوار کناری سایت یا دیگر نواحی که قالب شما برای وارد کردن ابزارک ها در اختیارتان قرار می دهد، وارد کنید. اما وردپرس امکان کنترل ابزارک هایی که در نوشته ها و برگه های مختلف نشان داده می شود را به شما نمی دهد. یعنی نمی توانید ابزارک های مختلفی را در صفحه های مختلف نمایش دهید.

افزونه Widget Context بهترین و کاربردی ترین راه حل برای رفع این مشکل است. این افزونه به شما امکان می دهد ابزارک ها را در بخش های خاصی از سایت خود (نوشته ها، برگه ها، صفحات بایگانی، جستجو و غیره) پنهان/آشکار کنید.

Widget Context دارای یک ویژگی قدرتمند به نام “Target by URL” است که بخش هایی از وب سایت شما را براساس URL درخواست شده هدف قرار می دهد.

در این مقاله افزونه Widget Context را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه Widget Context و سفارشی سازی ابزارک ها در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » ابزارک ها بروید و ابزارکی که می خواهید کنترل کنید را انتخاب نمایید.

هنگامی که باکس تنظیمات ابزارک مورد نظر خود را باز می کنید، مشاهده می کنید که یک باکس کشویی به نام Widget Context به آن اضافه شده است. در این قسمت می توانید مناطقی که ابزارک قابل مشاهده/پنهان باشد را انتخاب کنید.

Widget Context

اگر بخواهید ابزارک را در همه مناطق سایت خود نشان دهید یا آن را پنهان کنید کافی است به ترتیب گزینه Show widget everywhere یا hide widget everywhere را انتخاب کنید.

اگر گزینه های Show widget on selected یا Hide widget on selected را انتخاب کنید، گزینه های دیگری نشان داده می شود.

Widget Context

Custom Post Types and Taxonomies: اگر در سایت خود از انواع پست های سفارشی یا طبقه بندی های سفارشی استفاده می کنید، در قسمت Custom Post Types and Taxonomies می توانید آنها را انتخاب نمایید.

Global Sections: در بخش Global Sections می توانید ابزارک را برطبق نوع نوشته یا برگه و یا نوع صفحات بایگانی، پنهان/آشکار کنید.

Word Count: در این قسمت می توانید نوشته ها یا برگه ها را براساس تعداد کلمات آنها هدف قرار دهید.

Target by URL: افزونه Widget Context به شما امکان می دهد که یک نوشته/برگه را براساس نامک آن هدف قرار دهید. این ویژگی زمانی مفید خواهد بود که بخواهید یک نوشته/برگه خاص یا یک والد و صفحات فرزند آن را با استفاده از (*) هدف قرار دهید.

استفاده از URL های نسبی مانند page/sub-page به جای URL های مطلق مانند https://example.com/page/sub-page بهتر است زیرا URL های نسبی انعطاف پذیرتر هستند. از سمبل (*) برای مطابقت قسمت های دینامیکی URL استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید از */page-slug برای تمام صفحات فرزند، page-slug یا از */2012 برای مقالاتی که در سال 2012 نوشته شده است، استفاده کنید.

پس از اعمال تغییرات، آنها را ذخیره کنید.

شما می توانید از طریق سفارشی ساز وردپرس نیز تغییرات مورد نظر خود را اعمال کرده و آنها را همزمان به صورت زنده مشاهده کنید.

برای استفاده از سفارشی ساز وردپرس، در صفحه افزونه های نصب شده روی لینک Configure Widgets در پایین افزونه Widget Context کلیک کنید.

Widget Context

قسمت سفارشی سازی ابزارک ها مشابه شکل زیر باز می شود.

Widget Context

شما می توانید ابزارک مورد نظر خود را انتخاب کرده و در باکس Widget Context سفارشی سازی های لازم را انجام دهید. به محض اعمال هرگونه تغییری می توانید آن را به صورت زنده مشاهده نمایید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Widget Context
صفحه افزونه Widget Context

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *